Skocz do zawartości
IGNORED

Fantasy, science fiction, thriller, groza, przygoda, sensacja, kryminał. Książki które czytamy dla rozrywki.


McGyver

Rekomendowane odpowiedzi

Z netu:

Łukasz M. Wiśniewski

2 godz. temu

Ponieważ mój wall przez ostatnie dwa lata robi za rubrykę z nekrologami, a pewnie spor osób słyszało już pogłoski, niestety z przykrością potwierdzam:

moja przyjaciółka, wręcz starsza siostra z wyboru, Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze domku na działce. Jarek Grzędowicz wyszedł po drewno do kominka, nie przebił się z powrotem przez ścianę ognia. Żyje, jest poparzony, nie ma starego telefonu, więc nie ma sensu próbować dzwonić.

Wspólny znajomy jedzie na działkę poszukać kotów, które (o ile miały szanse przeżyć) są gdzieś tam przerażone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z netu:

Strażacy dodają, że po dogaszeniu ognia zaczęli przeszukiwać pogorzelisko. Po 10 minutach poszukiwań jeden z druhów odnalazł zwęglone ciało pisarki, a także dwa koty, które również zginęły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pamiętacie "Stukostrachy" Stephena Kinga tylko z gównianego dwuodcinkowego miniserialu - to jak najszybciej zapomnijcie o filmie i sięgnijcie do literackiego pierwowzoru.

Książka powala! King pisał ją 5 lat i pewnie dlatego jest taka gruba. Wszystko co najlepsze u Mistrza jest na jej kartach. Horror, SF, kryminał, opis amerykańskiej prowincji... a także humor!

Nota wydawcy:

"Coś działo się w idyllicznym miasteczku Haven w stanie Maine, gdzie mieszkała Bobbi Anderson. Coś, co obdarzyło każdego mężczyznę, kobietę i dziecko w mieście nieznaną zwykłym śmiertelnikom mocą. Coś, co zmieniło miasteczko w pułapkę dla wszystkich obcych. Coś, co pochodziło z tajemniczego metalowego obiektu, zagrzebanego od tysiącleci w ziemi, o który potknęła się Bobbi. Bobbi i inni poczciwi mieszkańcy miasteczka nie zaprzedali duszy piekłu, aby korzystać z diabelskich uciech. Nastąpiło raczej diaboliczne opętanie. opętanie ciała, duszy - i umysłu...".

37445800233KS.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno temu sięgnęliśmy 😉

Ale dzięki za przypomnienie, chętnie wrócę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 12:00, il Dottore napisał:

Jeśli pamiętacie "Stukostrachy" Stephena Kinga tylko z gównianego dwuodcinkowego miniserialu - to jak najszybciej zapomnijcie o filmie i sięgnijcie do literackiego pierwowzoru.

Dla mnie za mało uniwersalności - mówię o całokształcie.

Zresztą do mnie sf ani f nie przemawia. Jedynym wyjatkiem jest Gra o tron.

King, Lem, Strugatcy są mi obcy kulturowo.

Ja z książki muszę się czegoś dowiedziec, zabrać dla siebie.

Ostatnio książki pani Kurczab-Redlich o Putinie i Prowokatorka o Marii Dąbrowskiej (świetna)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś dawno temu czytałem ksiazki ,ale to prehistoria i pozostałosci to legendy .ale jest kilka filmów sf które lubie 

pierwszym jest Pluton 

 

drugim jest pierwsza seria SW .Jesli nie oglądaliście tego w tamtych czasach w kinie nie macie pojecia jakie to było piekne iwciagające ...

Ja mialem te przyjemnosc ogladać to w tych dawnych czasach w kinie i zazdrosccie bo nie zrozumiecie tego zjawiska.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumie tego nikt kto nie był w kinie na seansie GW w tamtych czasach ,nie zrozumie dlaczego

Star war 1977 ....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2022 o 23:45, skynyrd napisał:

King, Lem, Strugatcy są mi obcy kulturowo.

Ale przecież Lem i bracia Strugaccy to proza uniwersalna, ponadnarodowa i ponadczasowa. 

Gdyby nie genialny Piknik na skraju drogi, nie byłoby w ogóle terminu STALKER.

A Niezwyciężony Lema to idealna książka na zrobienie jednego z najlepszych scenariusz, a zarazem filmów S-F wszechczasów.

W dniu 21.06.2022 o 20:29, atmeg napisał:

Nie zrozumie tego nikt kto nie był w kinie na seansie GW w tamtych czasach

Miałem to szczęście, że tata zabrał mnie na premierę do katowickiego Spodka, który wtedy miał największy ekran kinowy w Polsce. Miałem wtedy dziesięć lat i do dzisiaj pamiętam tą ciszę, jak na początku filmu  przelatuje niszczyciel Imperium.

Niessssamowite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 16:22, szpotek73 napisał:

To jest temat o książkach....

No właśnie. Dlatego przytoczę dwie absolutnie genialne pozycje. Aż dziw bierze, że do dzisiaj nie powstały ich ekranizacje:

- Czarnoksiężnik z Archipelagu - Le Guin, przy którym Harry Potter to szczyny i popierdółki;

- Ubik - Dicka, najlepsze jego dzieło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władca pierścienia , w wydaniu książkowym . Kultowa Powieść .Przeczytałem hmmm. czesto  byłem bywalcem biblioteki  ,była spora jak na powiatowe miasto i był regał z nowościami .Około 1983 ale nie pamiętam daty na tym regale z nowościami pokazało sie piękne wydanie pierwszej cześci trylogii Władca Pierscienia ,i wpadłem /

Znaczy trzeba było przebrnąć przez pierwsze 100 stron opisu Hobbitonu itp ale potem roztoczyła sie magiczna opowieść .

Kultowa powieść ,Bardziej kultowa niż Film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To ja przypomnę polskie "Opowieści z Meekhańskiego pogranicza" (kilka tomów), Sagę o zbóju Twardokęsku, Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, Kotołaka i z zagranicy to cykl o Edenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Większość książek o których wspomnieliście czytałem. Na przełomie lat 80/90 pożerałem wszystko s-f, sensację, dramaty psychologiczne itd. Nie trafiłem jedynie kryminałów. Później w czasie przeprowadzki oddałem całą bibliotekę sąsiadce.

Jeśli nie czytaliście, polecam książki Jeffrey'a Archera: Pierwszy między równymi, Prosto jak strzelił, Doktorzy, Absolwenci, Nagrody itp. Te które wymieniłem można praktycznie kupić w ciemno. Wątpię żeby się nie spodobały.

Moja literatura dziś... ciężka sprawa. Podobnie jak z filmami stałem się za bardzo wymagający i mało co mnie aktualnie rusza. Być może to też oznaka starości. hihi 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czytających w "lengwidżu" mogę polecić:

S-f - Greg Bear "Hull Zero-Three" i cała trylogia o Skyrines (hard s-f, czysty eskapizm, świetnie napisane).

Horror - czytam głównie antologie. Polecam Ellen Datlow "Best Horror of the Year" (dotychczas 13 tomów, faktycznie śmietanka gatunku, żadnych żałosnych Kingów), inne jej antologie np. Anthology of Body Horror".

Stephen Jones The Mammouth Book of Best Horror - seria antologii

Szpiegowskie - Mick Herron - godny następca le Carre'go. Seria "Slow Horses" (jak dotąd 6 książek).

Oliver Harris - A Shadow Intelligence (brytyjskie, o MI6)

Olen Steinhauer - All the Old Knives (plus seria "Tourist")

Kryminał - James Lee Burke - właściwie wszystko. Fabuła osadzona albo w Luizjanie, albo w Montanie. Pięknie napisane, okrutne, ale prawdziwe.

John Connolly - seria z det. Parkerem. Kryminał z elementami horroru. Genialne.

Ken Bruen - znów świetna literatura. Fabuła osadzona w Galway w Irlandii.

Elmore Leonard - wszystkie kryminału (pisał też westerny, np. 15.10 to Yuma)

James Ellroy - obraz Kalifornii w pierwszych 25 latach po 2 wojnie światowej (trudne w czytaniu - dla zaawansowanych)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zaproponuje jak ktoś nie czytał do tej pory:

Seria Pierwsze Prawo - Joe Abercrombie (trylogia)

Bardzo wciągająca lektura, oczywiście jak ktoś lubi takie klimaty 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnio "Przetainę" Pilipiuka i jestem rozczarowany. Daleko do lekkości i humoru opowiadań o Robercie Stormie, klasy tekstów o doktorze Skórzewskim, po prostu pierwszy chyba raz coś co napisał Pilipiuk jest zwyczajnie nudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie poczytuje cykl KANE Wagnera ale po opowiadaniach Howarda o Conanie Cymeryjczyku to nie wchodzi tak gładko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że w oryginale w Nowej nadziei jest błąd, kiedy Han Solo chwali się swoim Tysiącletnim Sokołem?

Wspomina, że bodajże na Kessel zrobił to w ileś tam parseków, tylko tyle, że parsek to nie jednostka czasu, ale odległości.

To jak powiedzieć, że z Katowic do Warszawy pokonałem podróż w 293 km. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja aktualnie odświeżam sobie pierwszą część ''Trylogii Ebenezuma''-Katarem i magią.Fajnie się to czyta po latach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Espectro odpiął/ęła ten temat
  • 2 miesiące temu...

Bardzo polecam trylogię "Pęknięta Ziemia". Coś jak "Lód" Dukaja, ale lepiej napisana, ciekawsza, bardziej wartka akcja i głównym "bohaterem" są zjawiska geologiczne a nie glacjologiczne. 😉 Kawał świetnej literatury, uhonorowanej prestiżowymi nagrodami. Warto!

4c39ebb64601aa96ee9d8ec284ce

A tutaj coś z najniższej półki - pisany taśmowo przez B.V. Larsona (a właściwie to przypuszczam, że przez wynajętych Murzynów, zaś Larson tylko to firmuje, bo nie wierzę by był tak płodny jak Kraszewski) "Legion Nieśmiertelnych". Produkcyjniak Military SF. Głupie to jak kilo gwoździ ale super pomysły, świetna wartka akcja, dużo humoru! Nic nie poradzę, że lubię Larsona, choć to jest poziom literackiego McDonald's. 🙂 Po polsku wyszło już chyba 9 tomów.  Ja na razie jestem po lekturze "Świata Buntowników". Dobrze się to czyta. Całość opiera się na pomyśle, że żołnierza można wskrzesić i ziemscy legioniści są zabijani a potem ożywieni wracają na pole walki. I tak w kółko przez milion tomów. 🙂

Legion-Niesmiertelnych-1-2-3-4-5-6-7-Lar

The Frontiers Saga autorstwa Ryka Browna. Akcja, przygoda, wojna, podróże nadświetlne. 🙂  Los całej ziemskiej cywilizacji jest w rękach dzielnego kapitana jednego okrętu kosmicznego. Sam staje przeciw wielkim kosmicznym imperiom i oczywiście wygrywa! 🙂

The-Frontiers-Saga-1-2-3-4-5-6-7-Ryk-Bro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska Space Opera "Hajmdal" Dariusza Domagalskiego. Dobra, mogę polecić, choć finałowego tomu jeszcze nie czytałem. Spisek, akcja, tajemnica, różne światy, wielość cywilizacji. Gra toczy się oczywiście o przetrwanie całego gatunku ludzkiego bo Ziemi już dawno nie ma. Jakość spokojnie na poziomie produktów (bo przecież nie dzieł 😉 ) amerykańskich. 🙂

e37e73d1d756443960cc11ffd78c4ff9.jpg

Saga Expeditionary Force Craiga Alansona. Też o ziemskich legionach walczących w wojnach Obcych ale niestety bez wskrzeszarek. Tu się ginie naprawdę. Raz na zawsze i nieodwołalnie. Pomysłowa, wartka akcja, dużo humoru. Najlepszym pomysłem jest obca superinteligencja zamknięta w metalowej puszce. Potężna, złośliwa, wścibska i zawsze gotowa wkurzyć wszystkich dookoła. Stanowi ona mózg pokładowy statku Wesołej Bandy Piratów i główny element humorystyczny. Bardzo fajny cykl Military SF tak dla zabicia czasu bo większych ambicji toto nie ma. Jest tego milion tomów, nie wszystkie jeszcze przetłumaczono.

Expeditionary-Force-1-2-3-3-5-4-5-6-Crai

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, il Dottore napisał:

Coś jak "Lód" Dukaja

Jedyna książka w moim życiu, której nie byłem w stanie skończyć. Naprawdę. Bez bicia przyznaję, ten bełkot mnie pokonał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, burz napisał:

Jedyna książka w moim życiu, której nie byłem w stanie skończyć. Naprawdę. Bez bicia przyznaję, ten bełkot mnie pokonał.

Dukaj jest, hmmmmmmmmmmmmm... specyficzny. Ja się jakoś przez Lód przedarłem. Doceniam i szanuję, ale nie moja bajka. Nie wrócę na pewno. Całe szczęście, że Dukaj jest tylko jeden. Kiedyś jeszcze podobnie świrował z formą Wiktor Żwikiewicz i pamiętam, że na swoich spotkaniach autorskich Jacek Sawaszkiewicz gromko go potępiał jako jawnego grafomana. 🙂 Tymczasem w Radiu Paranormalium Żwikiewicz prowadzi świetną audycję o książkach SF i rewelacyjnie mi się słucha jego nader sensownych opinii. Chyba faktycznie jest lepszym krytykiem i popularyzatorem, niż pisarzem. Zresztą to już wiekowy człowiek.

Grzędowicz też nie jest najłatwiejszy, ale już znośniej to się przełyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionej przez ciebie szajki Grzędowicza poważam najbardziej. "Pan Lodowego Ogrodu" ma coś w sobie, czytałem dwa razy 😉 I trzeci na czytniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, niby takie dość luźne opowiadanka ale.. jak się nad tym pochylić to każde jest dużo ciekawsze niż może wydawać się to pierwszy rzut oka, warte głębszego przemyślenia. Zdecydowanie polecam Mike Resnicka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, burz napisał:

Grzędowicza poważam najbardziej

"Pan Lodowego Ogrodu" jest świetny. Epicki do kwadratu! Z tego byłby serial jak złoto! Ile zróżnicowanych krain! Ale budżet by musiał być nieziemski...

W dniu 22.07.2022 o 08:00, trebliG napisał:

Przeczytałem ostatnio "Przetainę" Pilipiuka i jestem rozczarowany. Daleko do lekkości i humoru opowiadań o Robercie Stormie, klasy tekstów o doktorze Skórzewskim, po prostu pierwszy chyba raz coś co napisał Pilipiuk jest zwyczajnie nudne.

Ja nie bardzo wiem, po wgl on to napisał. Nic istotnego a i patrząc z pozycji czystej rozrywki to niezbyt wciągające.

Już "Achaja" Ziemiańskiego (z kontynuacjami) ma znacznie ciekawszy świat, super akcję i zgrabnie łączy się z Hard SF w drugim cyklu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.