Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo

Rekomendowane odpowiedzi

Testuję od tygodnia, mam połączony przez kabel do sieci domowej i streamuje z telefonu (przez siec nie przez wi-fi), za pomocą mconnect z qobuza. Połączenie stabilne tylko raz zerwał połączenie. Jakość lepsza niż z Intel nuca przez Audirwane. Bardzo fajna zabawka w tej cenie.Spotify dziala z aplikacji, Tidala jeszcze nie testowałem, aplikacja qobuza niedostepna w Polsce, nie mogę ściągnąć pomimo tego że mam aktywne konto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 13.08.2021 o 17:25, Marcin_75 napisał:

A testowaliście może smsl sd-9?

Mam go od lipca i nadal rozgryzam) ale to bardzo intrygująca zabawka. Gra z Toppingiem D90  . . . ciekawie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2021 o 22:16, stoczek napisał:

Mam go od lipca i nadal rozgryzam) ale to bardzo intrygująca zabawka. Gra z Toppingiem D90  . . . ciekawie

Dzięki 

A jak ze stabilnością?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zadane parametry to trzyma. Ma mnóstwo opcji do ustawienia (może nie tyle co Foobar ale jednak), ogólnikową instrukcję i aplikację HiBy Music do ewentualnego sterowania. Niewiele informacji od użytkowników zatem wszystko robię metodą prób i błędów, a to trwa)) Ale to maleństwo ma potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję od tygodnia, mam połączony przez kabel do sieci domowej i streamuje z telefonu (przez siec nie przez wi-fi), za pomocą mconnect z qobuza. Połączenie stabilne tylko raz zerwał połączenie. Jakość lepsza niż z Intel nuca przez Audirwane. Bardzo fajna zabawka w tej cenie.Spotify dziala z aplikacji, Tidala jeszcze nie testowałem, aplikacja qobuza niedostepna w Polsce, nie mogę ściągnąć pomimo tego że mam aktywne konto.
Sorki ale przecież poprawna konfiguracja każdego bridża to nuc z softem (np. Audirvana) plus bridż. Najlepiej z zasilaczmi liniowymi. Bridże powstały żeby korzystać z zalet komputerów(moc obliczeniowa, lepszy soft) ale i omijać wady tychże(zakłócenia). Nieprzypadko ten iFi może (przynajmniej na papierze) grać w trybie NAA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.09.2021 o 09:59, dzarro napisał:
W dniu 22.08.2021 o 20:51, markal napisał:

 

Sorki ale przecież poprawna konfiguracja każdego bridża to nuc z softem (np. Audirvana) plus bridż. Najlepiej z zasilaczmi liniowymi. Bridże powstały żeby korzystać z zalet komputerów(moc obliczeniowa, lepszy soft) ale i omijać wady tychże(zakłócenia). Nieprzypadko ten iFi może (przynajmniej na papierze) grać w trybie NAA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez markal
Pomylka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 09:59, dzarro napisał:
W dniu 22.08.2021 o 20:51, markal napisał:

Sorki ale przecież poprawna konfiguracja każdego bridża to nuc z softem (np. Audirvana) plus bridż. Najlepiej z zasilaczmi liniowymi. Bridże powstały żeby korzystać z zalet komputerów(moc obliczeniowa, lepszy soft) ale i omijać wady tychże(zakłócenia). Nieprzypadko ten iFi może (przynajmniej na papierze) grać w trybie NAA.

Może i masz rację ale mnie zmęczył Windows .

Ifi mam podpięte bezpośrednio do daca i streamuje z sieci, jakość dźwięku bardzo dobra ale przetestuję jeszcze różne konfiguracje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markal napisał:

Może i masz rację ale mnie zmęczył Windows .

 

Mnie też. 😉  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 11:45, pantagruel napisał:

W zestawieniu ze słuchaniem z transportu cd jest marnie po prostu. Zniknęły plany w głąb, wszystko prawie na jednej linii, stereofonia słaba - dźwięk przykleił się do głośników, jedynie wokal i perkusja na środku - takie prymitywne stereo. Siadła mocno separacja instrumentów, przez co dźwięki zlewają się, zaniknęły wybrzmienia, aura wokół dźwięków itd. Pod każdym względem słabo - takie bardzo przeciętne granie. U brata zagrał niby lepiej na tle  jego sprzętów (zestaw do kina domowego łącznie z głośnikami - jakiś cambridge i jbl). I tam było to akceptowalne, nie raziło, grało właśnie na takim poziomie. (Co ciekawe, ten tak chwalony na forum node 2 - chyba dobrze napisałem -jeszcze większa porażka. Zmulony, nieczytelny przekaz. Porównywaliśmy je 1-1.

Przyszedł sobie pan do salonu Dacii na jazdę próbną Dusterem. Po półgodzinnej jeździe mówi:

- Ja pierniczę co za klamot, głośno jak w młockarni, wszystkie blachy dzwonią, silnik ledwo ciągnie, na fotelach jakiś obciachowy materiał, kluczyk taki ostry, że rozerwałem sobie kieszeń - jednym słowem nowe samochody to złom. To już wolę swój stary samochód *.

* Powiedział właściciel pięcioletniego Mercedesa GLE.

Porównujmy sprzęt na podobnym poziomie, bo tak to znowu kolejny kamyczek do studni pod tytułem pliki nie grają, tylko CD się liczy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ifi zen stream ma już zaimplementowanego chromecasta. Chodzi mi o przesyłanie z aplikacji apple music z telefonu z androidem.

Jeśli ma to czy działa poprawnie? Czy nie zmienia próbkowania dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robixx1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głównie jako Roon Bridge gra. Gra b dobrze

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz sprawdzić czy ma chromecasta?
Wg. oficjalnej informacji Chrome będzie dopiero w zapowiedzianych aktualizacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2021 o 19:23, dzarro napisał:

Chrome będzie dopiero w zapowiedzianych aktualizacjach.

To w ogóle ciekawy trend: wypuszczanie jakiegoś klamota w wersji "wczesna beta" ale za full cenę i z mglistymi obiecankami, że wprawdzie na razie nie mamy gapless (ma to chociaż?), Tidal Conncent, Spotify Conncect, Roona i Chromecasta (a inne funkcjonalności działają tak sobie), ale nie traćcie nadziei, kiedyś to zaktualizujemy! Na razie słuchajcie sobie DLNA i cieszcie się że chociaż to gra!

Ci, którzy wydali ponad 10 kzł na Arcama SA30 czekali ze dwa lata, aż osiągnie to, za co zapłacili (czyli np. choćby granie gęstych plików, w XXI wieku okazało sie to na długo nie do przejścia dla światowego koncernu....). A już najbardziej wzruszyła mnie informacja reklamowa o "chipie DAC najnowszej generacji ES9038, który obsługuje nawet DSD256..." - zapomnieli tylko dodać, że w ogóle nie zaimplemenowali w swoim cudzie obsługi DSD i nawet nie planują.

Zaintrygowała mnie też informacja z recenzji w ostatnim Audio-Video (skądinąd entuzjastycznej), że po coaxialu wypuszcza tylko próbkowanie max 96kHz - serio?! Że po optyku, to dość częste (chociaż znam sprzęty mające na Toslink również 192), ale po coaxialu?! Może i to się poprawi "w kolejnej aktualizacji"...

Mimo wszystko jestem ciekaw tego pudełka, ale 1790 PLN na razie za to nie dam. Jakby ktoś nabył i uznał że już go nie chce, to moge przygarnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MacP napisał:

To w ogóle ciekawy trend: wypuszczanie jakiegoś klamota w wersji "wczesna beta" ale za full cenę i z mglistymi obiecankami, że wprawdzie na razie nie mamy gapless (ma to chociaż?), Tidal Conncent, Spotify Conncect, Roona i Chromecasta (a inne funkcjonalności działają tak sobie), ale nie traćcie nadziei, kiedyś to zaktualizujemy! Na razie słuchajcie sobie DLNA i cieszcie się że chociaż to gra!

Ci, którzy wydali ponad 10 kzł na Arcama SA30 czekali ze dwa lata, aż osiągnie to, za co zapłacili (czyli np. choćby granie gęstych plików, w XXI wieku okazało sie to na długo nie do przejścia dla światowego koncernu....). A już najbardziej wzruszyła mnie informacja reklamowa o "chipie DAC najnowszej generacji ES9038, który obsługuje nawet DSD256..." - zapomnieli tylko dodać, że w ogóle nie zaimplemenowali w swoim cudzie obsługi DSD i nawet nie planują.

Zaintrygowała mnie też informacja z recenzji w ostatnim Audio-Video (skądinąd entuzjastycznej), że po coaxialu wypuszcza tylko próbkowanie max 96kHz - serio?! Że po optyku, to dość częste (chociaż znam sprzęty mające na Toslink również 192), ale po coaxialu?! Może i to się poprawi "w kolejnej aktualizacji"...

Mimo wszystko jestem ciekaw tego pudełka, ale 1790 PLN na razie za to nie dam. Jakby ktoś nabył i uznał że już go nie chce, to moge przygarnąć.

Ale czego się spodziewasz? Urządzenie jest o jakieś 20% tańsze np. od Primare czy Sotm i ze 40% tańsze niż Sonore, Lemetree czy Waversa. Od strony koncepcji jest to, za te pieniądze, mega ambitny projekt - a może mega ambitny problem😉

Bridże zawsze bazują na transmisji USB, Sotm czy Sonore w ogóle nie maja coaxiala. Tidal Connect, a już zwłaszcza Airplay czy Chromecast  to w tym przypadku zawracanie głowy - takie urządzenie to nie radiobudzik tylko element układanki. Jak ktoś chce się w to bawić to powinien skonstruować transport z minimum 4 pudełek, a może nawet 6 - bo jest NAA a HQPlayer i Roon najlepiej chodzą na osobnych kompach. 

Ja tam z góry odpuszczam takie cuda - bo szkoda mi czasu. Ale fani zapewne się znajdą - wiadomo, im dziwniej, tym lepiej. Z drugiej strony dodają w standardzie niezły zasilacz. Można sobie to połączyć z Roonem z lapka, pewnie też z Audirvaną i grać. Ludzie maja różne preferencje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam streamera z natywnym tidalem ale żeby kupować niesprawne urządzenie to dla mnie średni pomysł a miałem nadzieję... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam streamera z natywnym tidalem ale żeby kupować niesprawne urządzenie to dla mnie średni pomysł a miałem nadzieję... 
Rzekomo Tidal przechodz całkowicie na system Connect - więc niedługo wszystko będzie "natywnym Tidalem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd macie informacje o tym że coś nie działa.
Od wyjęcia z pudełka działa wszystko oprócz Chromecast.
Ale to żaden problem działa UPNP i dlna. Działa Tidal native, ciała Roon Bridge. I od razu w zestawie miałem IFI Power

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zależy mi na Chromecast (szkoda że Amazon porzucił tak udany produkt, a ceny krążków na rynku wtórnym robią się absurdalne!...), bo np. serwis Idagio, z którego często korzystam, potrafi streamować tylko przez to (ew. przez BlueOS, ale z nieco upośledzonym interfejsem wtedy). Szkoda że nie zaimplementowali UPNP.

Więc niech posiadacze dadzą tu znać czy (już) działa, gdy realnie zadziała 🙂 no i przypominam się, że mogę odkupić Zen Stream, jeśli komuś się to znudzi. Na razie ofert second-handowych nie ma za bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Sotma sms200 przez kilka miesięcy , miałem Limetree Bridge, fajny był ale sotm był chyba lepszy . Miałem malinke , wypożyczyłem DCS Network Bridge i pozamiatał wszystko  od pierwszych sekund - dla mnie nr 1 i koniec poszukiwań dla kogoś kogo stać .  Natomiast  ciekawi mnie czy ten IFI gra czyściej od sotma lub podobnie jak sotm . Mam malinke i Volumio lub Moode gra brudniej od sotma czy Bridgea ( mam dobry zasilacz gdyby ktoś pytał) . IFI jest na bazie malinki ale liczy sie reszta toru jak i soft . Czy ktoś juz porównywał 1do1 z sotmem ? Który gra czyściej na AUdirvana Studio lub 3.5 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem to cudo 🙂 co do powyższego pytania o soft, to najwyraźniej jest to lekko tylko zakamuflowane i dostrojone Volumio. Niestety, z baaardzo siermiężnym interfejsem na urządzeniach mobilnych, ale daje się skonfigurować bez wielkiego bólu. Przełączyłem się na to bezpośrednio z malinki i Moode, szoku może nie ma, ale stabilniej działa na przykład Tidal Connect (w nieoficjalnej wersji na Moode lubił zwariować przy przełączaniu na inne źródło, czasem powrót do grania wymagał resetu malinki). Brzmieniowo daje się zauważyć różnice. Jest precyzyjniej, barwy wydają się naturalniejsze i zdecydowanie poszerzyła się scena, ogólnie jej holografia jest lepsza. Są to jednak różnice subtelne.  Odniosłem też wrażenie mniejszej ilości basu, ale to chyba mało możliwe, by źródło cyfrowe go jakoś osłabiło, myślę że jest po prostu lepiej kontrolowany. Po USB nie dekoduje wszystkich DSD, co malinka w podstawowej konfiguracji jak najbardziej robiła, np. jedne DSD128 gra , innych nie. Jeszcze nie rozgryzłem, od czego to może zależeć, ale interesuje mnie to dość teoretycznie, bo mam ich dosłownie kilkanaście dla celów testowych. Najbardziej czekam aż iFi zaimplementuje Google Chromecast, Mam nadzieję że nie trzeba będzie czekać roku lub zgoła się z tego wycofają, skoro reklamują to. Z bugów, na Tidalu pojawia się też lekki trzask przy zmianie ścieżki, nie zawsze. W sumie fajne urządzenie, chociaż jego wyjściowa cena wydaje się nieco wygórowana. Ale cóż to jest w porównaniu z DCS Network Bridge za ponad 20.000 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MacP napisał:

co do powyższego pytania o soft, to najwyraźniej jest to lekko tylko zakamuflowane i dostrojone Volumio. Niestety, z baaardzo siermiężnym interfejsem na urządzeniach mobilnych

Podobno w niedalekiej przyszłości oprogramowanie  ma się doczekać wersji finalnej. Informacja uzyskana w salonie Audiomagic  Miejmy nadzieję, że faktycznie w przeciągu najdalej kilku miesięcy zostanie ono dopracowane i nie będzie się to ciągnęło jak w przypadku Soundgenic 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dość nieufnie podchodzę do zapewnień o "niedalekiej przyszłości", vide historia z wymienionym już wyżej Arcamem SA30 . Tym Zenem zajęła się tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pani Małgorzata (stamtąd pochodzi ilustracja), która potwierdza że system powstał na bazie Volumio. To też nie jest źle, bo ten system jest sam w sobie bardzo często aktualizowany, pytanie czy iFi będzie dokonywało regularnie własnej kompilacji, poprawiając przy okazji to i owo.

Moją uwagę zwrócił bardzo osobliwy przełącznik obsługiwany wkrętakiem 🤭 który wybiera tryby "dedykowane". Dla ciekawości przekręciłem go na Tidal. Rzeczywiście jedyne co grało, to Tidal, wyłączyły się wszystkie inne protokoły, przestały go widzieć programy dla Upnp, nie włącza się nawet interfejs sterujący! Brzmienie według mnie rzeczywiście trochę zyskało, dawno nie słyszałem tak dobrego Tidala, polepszeniu uległa zwłaszcza "namacalność" wykonawców w muzyce na przykład akustycznej. Ogólnie dźwięk był też mniej "cyfrowy". Ale kosztem uniwersalności. Wynika z tego że należałoby kupić kilka Zenów, każdy poprzekręcać na najlepszy tryb i używać do innych rzeczy. 

 

 

 

DSC_4015.JPG.fd55a6f934557ad1df8a19e65b5463cf.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....ciekawe, że po wybraniu Tidal urządzenie samo przestawia się na tryb podawania dźwięku tylko z USB, co nawet logiczne, bo tylko tam dostępne byłoby MQA.

Ciekaw jestem obserwacji użytkowników na temat różnic pomiędzy wyjściami. Jeden z recenzentów napisał że po coaxial dźwięk jest lepszy niż USB. Trudno mi to potwierdzić, być może jest nieco inny, z USB wydaje mi się troszeczkę bardziej muzykalny, "wypełniony", chociaż może kosztem precyzji. Może to też kwestia kabli cyfrowych, chociaż nie chciałbym rozpętać kolejnej burzy na temat "zero to zero, jedynka to jedynka"... 😶

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na tryb Roon tylko ustawiony

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Yamahę WXAD-10 (podłączoną do CA CXA60 wyposażony w DAC), jestem z tego sprzętu zadowolony. Pasuje mi obsługa, korzystam głównie z plików zapisanych na komputerze (flac od 44,1 do 192kHz), oraz serwisów Spotify i Tidal. Jedyne czego mi brakuje od strony użytkowej to brak możliwości podłączenia pena/dysku do Yamahy.

Moje pytanie czy IFI równie dobrze tworzy katalogi z dysku i odtwarza w/g kolejności na płycie a nie np. alfabetycznie, czy jest równie prosty w obsłudze, oraz równie stabilny? O jakośc jestem spokojny bo mam Zen Dac do słuchawek przy kompie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez x666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia z iFi są w sumie znakomite, to sprzęt brzmieniowo na pewno o wiele lepszy od "gołej" malinki, pewnie dorównujący takiej z DigiOne Signature  co najmniej i konkurować z nim może (ale nie funkcjonalnie) dopiero jakiś 3 razy droższy SOtM. Dobrą robotę robią tu staranne izolacje poszczególnych komponentów, doskonałe zegary itp.

Urządzenie jest jednak tak dobre jak DAC który napędzi (z marnym nie zrobi cudów), podając mu po prostu "czyste" dane (stąd np. moja obserwacja że USB u mnie grało lepiej, pokazało też lepiej różnicę między kablami, niż w jednej z recenzji preeferującej SPDIF - to najpewniej zależy, które wejście w DAC jest lepiej zaimplementowane). Jednak z uwagi na wzmacniacz Primare I35 chyba wybiore opcję modułu Prisma, który mogę kupić w cenie podobnej do tego iFi i już z działającym Chromecastem (na którym mi zależy z uwagi na serwis Idagio), co po prostu będzie o wiele bardziej funkcjonalne. Spodziewam się że dźwięk trochę na tym straci, ale z drugiesj strony z iFi osiągnął wyżyny perfekcji dopiero z kablem USB (Albedo monocrystal) droższym od samego streamera 🙂 z kartą do I35 odpadnie też kabelkologia... Tak więc, jak ktoś chciałby przejąć iFi w okazyjnej cenie (opcjonalnie z ciekawymi kablami), to proszę o kontakt na priv. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem IFI Stream tydzień temu. Po USB mam podłączony do DAC Audio GD NFB 3.33 i dalej do Primare I21.

Przesiadłem się z laptopa Win7 głównie dlatego że Audio Gd nie ma aktualizacji sterowników do tego DACa do WIn10, a i laptop ma już swoje lata.

Z punktu widzenia muzykalności nie żałuję. Ogólnie mówiąc muzyka nabrała przestrzeni, to główna różnica.

Sterowanie przez IFI Stream App i Tidal Connect to słaby punkt tego sprzętu.

Czy jest jakaś inna apka niz Audirvana czy Room aby sterować tym sprzętem? Ktoś wspomina o HiBy Music, to będzie OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Leszek_52381 napisał:

Tidal Connect to słaby punkt tego sprzętu.

A mógłbyś napisać dlaczego to rozwiązanie nie działa dobrze? Myślałem że Tidal Connect to fajne i wygodne rozwiązanie biorąc pod uwagę to jak działa Spotify Connect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.