Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, StachMuszel napisał:

Czyli nw dobie globalizacji 75% chińskie 🙂

To że telefony Apple, robione są w chinach to jest marka chińska?

DAC produkowany w Polsce, kolumny było zrobione w Niemczech, transport w Malezji, a wzmak w Chinach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, StachMuszel napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem, przerabiałem google przy okazji remontu i ostatecznie zdecydowałem się na fazę po lewej. Tylko że to raczej nie wynika z normy a nawyku pana majstra. Kiedyś czytałem tu na forum wątek na ten temat i poza radami typu "włóż jak chcesz, to bez różnicy" nie znalazłem odpowiedzi.

3 minuty temu, przmor napisał:

W przypadku podwójnego gniazdka z bolcem jedno z nich będzie zgodnie z regułą a drugie odwrotnie.

Jeśli pan majster pójdzie na łatwiznę, to tak będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, spokojnie napisał:

Jeśli pan majster pójdzie na łatwiznę, to tak będzie

Niekoniecznie - mam takie gniazdka ze inaczej ich nie zmontujesz, odbicie lustrzane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan majster musiałby poprzecinać blaszki wewnątrz gniazd a następnie połączyć je na krzyż by zachować fazę po tej samej stronie w obydwu gniazdach. Raczej musiałby być szalony albo być audiofilem by coś takiego robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Niekoniecznie - mam takie gniazdka ze inaczej ich nie zmontujesz, odbicie lustrzane. 

Nie śledzę nowości w tej branży, może są teraz takie gniazdka, które już fabrycznie mają skrosowane połączenia. To bardzo dobrze. W czerwcu kupowałem gniazdka Schneidera i nie mają tego zaprojektowanego.

 

Godzinę temu, przmor napisał:

Pan majster musiałby poprzecinać blaszki wewnątrz gniazd a następnie połączyć je na krzyż by zachować fazę po tej samej stronie w obydwu gniazdach. Raczej musiałby być szalony albo być audiofilem by coś takiego robić.

Żeby zachować porządek powinno to wyglądać tak jak na grafice. Wtedy niezależnie od tego czy wepniesz wtyczkę w górę czy dół - fazę masz na tym samym bolcu wtyczki. Co pan majster musiałby zrobić żeby tak to wyglądało nie wiem.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Prewwit napisał:

To że telefony Apple, robione są w chinach to jest marka chińska?

DAC produkowany w Polsce, kolumny było zrobione w Niemczech, transport w Malezji, a wzmak w Chinach

Apple akurat produkuje chiński Foxconn. Apple nie ma swoich fabryk. To tylko nazwa marki. Jak go nie nazwać chińskim?

Apropos mojego wpisu, dlatego napisałem 75% bo i tak większość komponentów potrzebnych do produkcji pochodzi z Chin. A czy to złożone w Polsce, Niemczech to jeden czort. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak jesteśmy manipulowani przez producentów. Nawet znak towarowy "Swiss made" na zegrkach, jest teraz manipulowany, że hej😱

Ale sorry za OT, to nie temat wątku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, StachMuszel napisał:

Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak jesteśmy manipulowani przez producentów.

Manipulacja to może zbyt delikatne słowo?:) Ja też nie do końca wierzę naszym sąsiadom zza Odry, którzy dumnie na słuchawkach Beyerdynamic 770 piszą: Made in Germany... Ale brzmią świetnie. Jak przyjdzie paczka, zrobię parę zdjęć, także z pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, StachMuszel napisał:

To tylko nazwa marki. Jak go nie nazwać chińskim?

Myśl techniczna, projekt, specyfikacja, normy jakościowe - to też wszystko chińskie? 🤣😎 Nie kombinujmy zanadto pls.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, (nie)przecietniak napisał:

Myśl techniczna, projekt, specyfikacja, normy jakościowe - to też wszystko chińskie? 🤣😎 Nie kombinujmy zanadto pls.

Sorry. Małe OT.

Nieprzeciętniak, to że Apple produkuje chińska firma, wcale jej nie ujmuje, nie to miałem na myśli. Generalnie Apple nie jest ani lepszy ani gorszy, jest inny. Trochę hermetyczny, ale wielu to nie przeszkadza.

Na co dzień pracuję z różnymi dostawcami sprzętu fixed i mobile (GSM), Nokia, Siemens, Alcatel-Lucent i HuaWei, etc. i ten ostatni, pomimo że całkowicie chiński jest najlepszy. Projekt, niezawodność, wykonanie PCB etc. Wielki szacun w moich oczach i moich kolegów z pracy dla tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy Chińskie tylu Huawei przeznaczają podobno 20% zysków na R&D. W porównaniu CISCO 2,5%, kiedyś widziałem takie dane na prezentacji, która porównywała firmy zachodnie do azjatyckich. Support chińskich firm pracuje 24H na dobę. Takie ma odczucia w branży IT. Dziś zgłaszasz problem z urządzeniem sieciowym jutro masz poprawkę. Z cisco możesz nie doczekać się nigdy. Znajomy sieciowiec żartuje, że Cisco nie musi nic poprawiać bo działa. Niestety tak nie jest do końca. Co tu dużo pisać USA i Europa zachodnia to tłuste, grube kocury 🙂

A ja właśnie przypadkiem w sumie upolowałem nową zdobycz i czakam na dostawę R26. Więc tak się zastanawiam czy dalej jest sens mojego zamówienia zasilacza liniowego do Zenka. Kolega m4tech rekomenduje granie z LAN. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, siwmad napisał:

Firmy Chińskie tylu Huawei przeznaczają podobno 20% zysków na R&D

No to nasze iFi chyba ich nie przebija:))))

21 minut temu, siwmad napisał:

czakam na dostawę R26

Niezła zabawka taki Gustard.

21 minut temu, siwmad napisał:

Więc tak się zastanawiam czy dalej jest sens mojego zamówienia zasilacza liniowego do Zenka.

Tak tylko z technicznej strony jak wygląda taka rezygnacja? Jeszcze przed wysłaniem można ewentualnie coś takiego zrobić, czy po dostawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciek1 napisał:

No to nasze iFi chyba ich nie przebija:))))

Niezła zabawka taki Gustard.

Tak tylko z technicznej strony jak wygląda taka rezygnacja? Jeszcze przed wysłaniem można ewentualnie coś takiego zrobić, czy po dostawie?

Przed wysyłka. Ja właśnie anulowałem. Jeśli R26 sprawdzi się u mnie, to na ta chwile nie ma sensu dopieszczać Zenka lepszym prądem. Wiem jak gra z liniowym zasilaniem, więc ciekawość jest zaspokojona, a teraz kasa na R26 jest potrzebna 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StachMuszel napisał:

HuaWei, etc. i ten ostatni, pomimo że całkowicie chiński jest najlepszy. Projekt, niezawodność, wykonanie PCB etc. Wielki szacun w moich oczach i moich kolegów z pracy dla tej firmy.

👎

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, siwmad napisał:

Firmy Chińskie tylu Huawei przeznaczają podobno 20% zysków na R&D. W porównaniu CISCO 2,5%, kiedyś widziałem takie dane na prezentacji, która porównywała firmy zachodnie do azjatyckich. Support chińskich firm pracuje 24H na dobę. Takie ma odczucia w branży IT. Dziś zgłaszasz problem z urządzeniem sieciowym jutro masz poprawkę. Z cisco możesz nie doczekać się nigdy. Znajomy sieciowiec żartuje, że Cisco nie musi nic poprawiać bo działa. Niestety tak nie jest do końca. Co tu dużo pisać USA i Europa zachodnia to tłuste, grube kocury 🙂

A ja właśnie przypadkiem w sumie upolowałem nową zdobycz i czakam na dostawę R26. Więc tak się zastanawiam czy dalej jest sens mojego zamówienia zasilacza liniowego do Zenka. Kolega m4tech rekomenduje granie z LAN. 

Mogą nawet dopłacać, żeby zadowolić zagranicznego klienta - taktyka na uzależnienie. Zrobili to już z całym światem. Skutek widać kiedy się zamknęli w pandemi - padaka całych sektorów przemysłu na świecie. Ruskie zrobiły to samo z paliwami - skutek też widać. Każdy chce jak najtaniej i najlepiej jednocześnie - potem płaci się wolnością. Chyba nie ten wątek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się czy Ifi nie streamuje też w drugą stronę na "zagraniczne" serwery z informacjami czego słuchacie 😉

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2023 o 08:40, siwmad napisał:

Kupisz nowy i lepszy od Tomanka.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja właśnie odesłałem Toppinga P50 do sklepu, ponieważ nie ma sensu przepłacać.

chiński badziew ,kiepsk dźwięk

W dniu 14.03.2023 o 18:31, jaszcze1 napisał:

Ale Zen działa niezależnie od telefonu. Telefon, to tylko klawiatura i po włączeniu muzyki można go wyłączyć

Nie jest tak,owszem działa ,ale rozłacza się z telefonem i tracisz kontrolę nad Zenem, a potem nie tylko nie mozesz zmienić utworu ale pojawiają się inne problemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, folab napisał:

chiński badziew ,kiepsk dźwięk

Anulowałem zamówienie na chińczyka, ponieważ potrzeba zakupu zniknęła. Jednak w przyszłości może wrócić co mi w takim razie polecisz? Już raz pytałem o recenzje ale nie dostałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, siwmad napisał:

Anulowałem zamówienie na chińczyka, ponieważ potrzeba zakupu zniknęła. Jednak w przyszłości może wrócić co mi w takim razie polecisz? Już raz pytałem o recenzje ale nie dostałem.

Miałem w domu na testach dwa " wypasione" chińczyki ,wojskowy mocno rozbudowany Panasonic, medyczny niemiecki,IFI Elite  i Muzg Audio ,został Muzg. Jeden chińczyk grał gęstą średnicą ,podbitym basem i przerysowaną górą ,drugi mocno wycofywał dźwięk i jasno bardzo ,Pasaspnic był dobry ,ale nie jest dostępny,Muzg grał najczyściej ,z detalami i przestrzenią.

W dniu 19.03.2023 o 18:25, StachMuszel napisał:

Maćku sorki, że nie odpowiedziałem. Byłem jakiś czas po za forum.

Oczywiście polaryzacja się nie zmieni, w gniazdku mamy prąd przemienny ~230V. Położenie wtyku nie ma znaczenia.

Standardowo plus zasilania jest w środku wtyku, rozmiar 2,1x5,5mm jak i 2,5x5,5 będą pasować. Ja mam 2,5x5,5mm. U mnie zasilacz zasila Ifi Zena i przetwornik SMSL C100 po USB z Ifi. Nawet nie jest lekko ciepły. Ma duży zapas prądowy, a to korzystne. Nie zauważyłem wpływu wygrzewania, ale mogę się mylić.

Do mnie jechał około tygodnia czasu. Dostawy płatne idą inną drogą, niż te free.

Ja powiem krótko, jestem zadowolony.

P. S. Maćku, BMW???!!! No co Ty!!! 😉

Polaryzacja wtyczki ma mocny wpływ na dźwięk ,w jednym ustawieniu dźwięk jest szczuplejszy i szybszy ( prawidłowe ustawienie) w drugim dosycone  i zmulone ,może tak być że nie prawidłowe ustawienie wtyczki da dla kogoś pozytywny efekt bo  potrzebuje dopełnienia.Oczywiście piszę o prądzie zmiennym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, folab napisał:

Miałem w domu na testach dwa " wypasione" chińczyki ,wojskowy mocno rozbudowany Panasonic, medyczny niemiecki,IFI Elite  i Muzg Audio ,został Muzg. Jeden chińczyk grał gęstą średnicą ,podbitym basem i przerysowaną górą ,drugi mocno wycofywał dźwięk i jasno bardzo ,Pasaspnic był dobry ,ale nie jest dostępny,Muzg grał najczyściej ,z detalami i przestrzenią.

Folab! To, że u Ciebie zagrał najlepiej ten konkretny, wcale nie znaczy, że w innych też tak zagra. Może właśnie ktoś w swoim systemie potrzebuje tych cech, które Ty uznajesz za wady 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie Dac..Panowie jakie doświadczenia?

Brać do streamera i aktywnych studyjnych?

Się mocno zastanawiam czy chinol ess zapewne każdy jedny, czy używki tzw firmowe.

 

Czy chinole jeden badziew? 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miętowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, miętowy napisał:

Czy chinole jeden badziew? 😄

Lepiej zmień swoje badziewne kolumienki studyjne 😉 Chińskie DAC już dawno wyprzedziły europejską konkurencję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są robione w Chinach jak i inne, niewykonalne. 

Odrzuca mnie to że one są jak z jednego magazynu. 

Takie same obudowy, te same układy, te same pstrokate niebieskie wyświetlacze..nawet elementy wewnętrzne po zdjęciach nie do odróżnienia. 

 Toppingi, Loxjie,sabaje czy s.m.s.l 

Jeden pies się wydaje, pachnie tanim pompowanym przez parametry scalaków szitem.

Wiem że jesteś fanem chińskich rzeczy, ciekawi mnie czy mam mylne wrażenie o tych przetwornikach. 

Czy zamkną oczy I wybrać to co się podoba bo to jedno i to samo..

Pokaż mi roznice I przewagę, na pewno to dobrze analizowałeś z każdej strony i wiesz więcej na temat tego sprzętu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miętowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, miętowy napisał:

Wiem że jesteś fanem chińskich rzeczy, ciekawi mnie czy mam mylne wrażenie o tych przetwornikach. 

Nie jestem fanem. Doceniam ich jakość jeśli chodzi o brzmienie. Nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka - DAC za 500 zł i DAC za 10K zł. 

np. taki Gustard R26 jest bardzo ceniony w całym świecie. Europejski odpowiednik kosztuje przynajmniej 2x więcej. 

np. SMSL SU-10 - żaden europejski DAC do 4K i więcej nie ma nawet do niego startu. 

Choćby SABAJ A30A czy SMSL VMV A2 - oferują super brzmienie. Szczególnie SABAJ ma nieprawdopodobny stosunek cena/jakość. 

Poza tym wymienione przez Ciebie firmy to wszystko SHENZHENAUDIO 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, miętowy napisał:

One są robione w Chinach jak i inne, niewykonalne. 

Odrzuca mnie to że one są jak z jednego magazynu. 

Takie same obudowy, te same układy, te same pstrokate niebieskie wyświetlacze..nawet elementy wewnętrzne po zdjęciach nie do odróżnienia. 

 Toppingi, Loxjie,sabaje czy s.m.s.l 

Jeden pies się wydaje, pachnie tanim pompowanym przez parametry scalaków szitem.

Wiem że jesteś fanem chińskich rzeczy, ciekawi mnie czy mam mylne wrażenie o tych przetwornikach. 

Czy zamkną oczy I wybrać to co się podoba bo to jedno i to samo..

Pokaż mi roznice I przewagę, na pewno to dobrze analizowałeś z każdej strony i wiesz więcej na temat tego sprzętu. 

 

Cześć Topping, Gustard i Aune mocno odstają od chińskiej konkurencji. To sprzęty tworzone z pasją do dźwięku a nie do parametrów. Chinczyk też ma uszy, słucha muzyki i ma gust muzyczny. Na koniec mogę polecić jeszcze Shanling.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Piopio napisał:

Choćby SABAJ A30A czy SMSL VMV A2 - oferują super brzmienie. Szczególnie SABAJ ma nieprawdopodobny stosunek cena/jakość.

Miałeś okazję posłuchać na "własne uszy"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, payong napisał:

Miałeś okazję posłuchać na "własne uszy"?

Oczywiście. Słuchałem obu. To dokładnie ta sama konstrukcja 😉 

Sam mam Sabaja w jednym systemie. Dobrze skonfigurowany gra znakomicie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie wyraźne roznice..

Piopio czyli dobrze trafiłem,jeden market.

Gdzie ta pasja do dźwięku.? Audio gd, inne konstrukcje zbalansowane na podwójnych przetwornikach itp

 

Ale te klony w cenie nowych do 2 tys? Budowa, jakość przetwarzania sygnału, itp?

Jaką to zrobi różnicę podpięte pod odtwarzacz .

Pod komputer, telefon bluetooth to rozumiem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.