Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, jaszcze1 napisał:

U mnie od kilku dni gra bezproblemowo. Nie wiem co się zmieniło, bo problemy były odkąd pamiętam, a ostatnio zrywało co utwór. Wymieniłem wtyczkę i może problem był po stronie słabo stykających wtyczek, ale nie wiem.

Mam swoją teorie spiskową, ze może TIDAL próbował w jakiś sposób  zablokować urządzenia R26 podpięte ze zmodyfikowanym firmware zawierajace certyfikaty ifi do TIDAL connect. Z drugiej strony to jest chyba mało prawdopodobne, ponieważ takie działanie to strzelanie sobie w stopę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No prawdę mówiąc w innych wątkach też go nie widzę.

A pytałem o jego przyszłość w momencie kiedy Horn przejął dystrybucję ifi.

Trochę niezręcznie tak tropić obecność, ale wystarczy kliknąć w avatar i zobaczyć aktywność... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

No prawdę mówiąc w innych wątkach też go nie widzę.

A pytałem o jego przyszłość w momencie kiedy Horn przejął dystrybucję ifi.

Czy to nie śmiech przez łzy? No zastanówmy się nad tym dobrze 🙂

"Od kilku dnia gra bezproblemowo" no hurra:)

I nie jest to absolutnie wycieczka w twoją stronę, żebyśmy się dobrze zrozumieli. 

 

No hurra, bo jeśli to wtyczka, to po problemie, który sam stworzyłem badziewiastymi wtyczkami. Dzisiaj dalej gra dobrze. 

41 minut temu, siwmad napisał:

Mam swoją teorie spiskową, ze może TIDAL próbował w jakiś sposób  zablokować urządzenia R26 podpięte ze zmodyfikowanym firmware zawierajace certyfikaty ifi do TIDAL connect. Z drugiej strony to jest chyba mało prawdopodobne, ponieważ takie działanie to strzelanie sobie w stopę.

Nie wiem co to jest R26 i o co chodzi, ale wtedy problemy zachodziły by synchronicznie u wszystkich. Czyli teraz wszyscy powinni mieć dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ty uzywaleś zen stream? Może rzeczywiście to wina zasilacza czy tam wtyczki. Przecież to tylko kilka osób  tutaj ma problemy których powodem może być wiele niedopatrzeń lub błędów w obsłudze. Póki co nie ma wysypu na odsprzedaż . Może nie jest tak źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, payong napisał:

Jaką wtyczkę? USB, LAN, AC? A może gniazda?

Zasilająca 15V. Mam podejrzenie, że jeśli jest kiepskiej jakości, a styki są tylko w postaci 2 wąskich blaszek, to może ułożyć się tak, że słabo styka i dzieją się cuda. Ale to tylko taki domysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jaszcze1 napisał:

Zasilająca 15V. Mam podejrzenie, że jeśli jest kiepskiej jakości, a styki są tylko w postaci 2 wąskich blaszek, to może ułożyć się tak, że słabo styka i dzieją się cuda. Ale to tylko taki domysł.

A może polaryzacje niechcący zmieniłeś na poprawną. Może druga końcówka była odwrotnie zlutowana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Jacek_72737 napisał:

A może polaryzacje niechcący zmieniłeś na poprawną. Może druga końcówka była odwrotnie zlutowana?

Nie, zlutowałem jak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecałem dzielę się wynikami mojego projektu POWER PACK for Zenek tanio i dobrze 🙂

Apple A1202 12V 1.8 A - idealnie dla Zenka cena na allegro 20 zł (bez kabelka ósemki)

Sonos kabelek zasilający ósemka - cena na allegro 6zł

Wtyk to 5.5/2.5 więc zamówiłem adapter z 2.5 na 2.1 (3,5 zł. Jednak okazało się, że niepotrzebnie. Wtyk od apple jest tak zrobiony, że pasuje idealnie do Zenka i po analizie stwierdziłem, że jak jest dziurka 2.5 to jest lepsze zespolenie z gniazdem. Taki zestawi ma wystarczająco długie przewody z obu stron żeby zasilacz umieścić z dala od elementów toru analogowego.

 

Mój tor audio nie jest wrażliwy na podmuch wiatru 100 metrów dalej więc ten zestaw nie gra gorzej jak z toppingiem P50 podkreślam w moim domu.

 

Dlaczego zasilacz apple, ponieważ producent z jakiegoś powodu pilnuje jakości i zaprojektował niskoszumowe zasilacze. W Internecie można znaleźć test ładowarek gdzie apple wypadło rewelacyjnie.

Problem było dl mnie znaleźć zasilacz 12V, który nie jest sterowany kontrolerem USB bo to by nie zadziałało, ale jak widać jest taki model.

Polecam Zenek gra na nim super i dodam, że spać można spokojnie w nocy i jest CE 🙂

Oczywiście nic na siłę to jest dobra opcja dla osób, które z jakiegoś powodu muszą kupić zasilacz. Jak kupiłem używanego Zenka bez oryginalnego zasilacza.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_0703.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2023 o 18:08, maciek1 napisał:

Trochę niezręcznie tak tropić obecność, ale wystarczy kliknąć w avatar i zobaczyć aktywność... 

Prawda ale z drugiej strony najpierw muszę znaleźć jego post żeby kliknąć w Avatar 😛

No to co i niego? Może urlop?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Prawda ale z drugiej strony najpierw muszę znaleźć jego post żeby kliknąć w Avatar 😛

No to co i niego? Może urlop?

Jasne. Tylko taki brak aktywności w tym, cokolwiek "firmowym " wątku budzi obawy, że brak dobrych wieści dla nas dotyczących wsparcia Zenka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciek1 napisał:

Jasne. Tylko taki brak aktywności w tym, cokolwiek "firmowym " wątku budzi obawy, że brak dobrych wieści dla nas dotyczących wsparcia Zenka.

Dziękuję Wam, że przejęliście się moją nieobecnością na tym wątku - myśleliście, że pozbędziecie się mnie tak łatwo? 🙂 Obiecuję poświęcać mu więcej uwagi, doceniam Wasz wkład w ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 17:11, iFi Audio napisał:

Dziękuję Wam, że przejęliście się moją nieobecnością na tym wątku - myśleliście, że pozbędziecie się mnie tak łatwo? 🙂 Obiecuję poświęcać mu więcej uwagi, doceniam Wasz wkład w ten temat.

No trochę strachu było. 

Ja poszedłem z S4home.

Michał poszedł z na temat audio.

ty byś poszedł z ifi.

Kolega ale tylko z tego forum z topa i co?

I branża na forum upada.

😛

Ale ty to ty tak?

Nie zostawisz hornowi dostępu do tego konta? 🙂

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 17:28, lemo napisał:

No teraz raźniej .

To tym bardziej miło się z Państwem słyszeć. 🙂

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

No trochę strachu było. 

Ja poszedłem z S4home.

Michał poszedł z na temat audio.

ty byś poszedł z ifi.

Kolega ale tylko z tego forum z topa i co?

I branża na forum upada.

😛

Ale ty to ty tak?

Nie zostawisz hornowi dostępu do tego konta? 🙂

Piotrek 

Bez obaw, ja to wciąż ja. Co prawda trwa okres zmian w branży audio, ale nigdzie się nie wybieram. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba problemy z Tidal Conect mamy już za sobą ,u mnie smiga juz od dawna idealnie i chyba zawsze tak było a to co było było z mojej winy raczej ,czuły ten komputerek ,wystarczy włączać  i wyłączać w odpowiedniej kolejności i problemy znikają .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, folab napisał:

wystarczy włączać  i wyłączać w odpowiedniej kolejności i problemy znikają .

To nie zawsze jest takie proste. Ale cieszę się,  że u Ciebie się sprawdza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, iFi Audio napisał:

To tym bardziej miło się z Państwem słyszeć. 🙂

Bez obaw, ja to wciąż ja. Co prawda trwa okres zmian w branży audio, ale nigdzie się nie wybieram. 🙂

To prawda. roszady trwają. Czy wyjdą na dobre? Zależy komu....

15 godzin temu, folab napisał:

Chyba problemy z Tidal Conect mamy już za sobą ,u mnie smiga juz od dawna idealnie i chyba zawsze tak było a to co było było z mojej winy raczej ,czuły ten komputerek ,wystarczy włączać  i wyłączać w odpowiedniej kolejności i problemy znikają .

 

Chyba tak. To chyba nie jest rozwiązanie u wszystkich. 

Dobrze że u ciebie śmiga.

Podasz jescze raz ta kolejność która i ciebie pomogła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, maciek1 napisał:

To nie zawsze jest takie proste. Ale cieszę się,  że u Ciebie się sprawdza. 

@maciek1, jak obecnie sprawuje się twój ZEN Stream? Mam nadzieję, że działa jak w zegarku. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iFi Audio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, iFi Audio napisał:

@maciek1, jak obecnie sprawuje się twój ZEN Stream? Mam nadzieję, że działa jak w zegarku. 🙂

Mój w zasadzie chodził cały czas bez większych problemów. Nadal mam tylko ten problem z Tidal Connect MQA (pauzy), ale chyba się pogodziłem chwilowo. Rozbudowałem system o wzmak słuchawkowy i "gitara gra":) W ramach wisienki na torcie dokupiłem kabelek ifi zbalansowany... Jak szaleć to szaleć. No i kupiłem ifi DAC na wyjście USB do telefonu (USB Player pro). Zabawa jest:) Winyle się kurzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na tidal connect (głównie tak używam) dalej to samo 🙂 leci album (lub playlista), chcę zobaczyć jaki numer akurat gra a tam tidal podwieszony i pokazuje utwór, który był 10 minut wcześniej. Żeby to "ożywić" muszę wielokrotnie klikać połączenie z IFI w appce Tidal. Czasem zaskoczy, czasem nie. Wtedy dopiero pomaga "reset" app Tidal. Ale też nie łączy się z przez Tidal connect od razu, czasem kilka razy klikam jak maniak.

Czasami też potrafi przerwać odtwarzanie po jednym utworze. Ogólnie doprowadza mnie do szału to wszystko 🙂

iphone 13, aktualny iOS, Zen po kablu do routera, wifi na orange światłowód. raczej stabilnie wszystko w domu działa (laptop, telefony, TV)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od dłuższego czasu nie mam - odpukać - problemów z Tidalem. Łączę się telefonem lub tabletem i na obu jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, dekoracja napisał:

u mnie na tidal connect (głównie tak używam) dalej to samo 🙂 leci album (lub playlista), chcę zobaczyć jaki numer akurat gra a tam tidal podwieszony i pokazuje utwór, który był 10 minut wcześniej. Żeby to "ożywić" muszę wielokrotnie klikać połączenie z IFI w appce Tidal. Czasem zaskoczy, czasem nie. Wtedy dopiero pomaga "reset" app Tidal. Ale też nie łączy się z przez Tidal connect od razu, czasem kilka razy klikam jak maniak.

Czasami też potrafi przerwać odtwarzanie po jednym utworze. Ogólnie doprowadza mnie do szału to wszystko 🙂

iphone 13, aktualny iOS, Zen po kablu do routera, wifi na orange światłowód. raczej stabilnie wszystko w domu działa (laptop, telefony, TV)...

Sprawdź czy wtyk zasilania dobrze styka. Te blaszki muszą naprawdę dobrze przylegać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, maciek1 napisał:

Mój w zasadzie chodził cały czas bez większych problemów. Nadal mam tylko ten problem z Tidal Connect MQA (pauzy), ale chyba się pogodziłem chwilowo. Rozbudowałem system o wzmak słuchawkowy i "gitara gra":) W ramach wisienki na torcie dokupiłem kabelek ifi zbalansowany... Jak szaleć to szaleć. No i kupiłem ifi DAC na wyjście USB do telefonu (USB Player pro). Zabawa jest:) Winyle się kurzą.

No, widzę że skompletowałeś bardzo solidny system... Jaki wzmacniacz się u Ciebie pojawił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, iFi Audio napisał:

No, widzę że skompletowałeś bardzo solidny system... Jaki wzmacniacz się u Ciebie pojawił?

Uwzględniając to, że mam DAC i nie wiem jak będzie dalej ze słuchawkami, nie wchodziłem w "signature":) Na razie mam Beyerdynamic 770 80ohm i sobie BARDZO chwalę. Sennheisery Ovation na razie się kurzą:) A wzmak to Ifi audio Zen Can. No i ten kabelek zbalansowany ifi...:))) Wisienka!:)  Nareszcie mogę posłuchać stare cd i winyle na słuchawkach. Chociaż generalnie kopalnia Tidal:) Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Apple akurat produkuje chiński Foxconn. Apple nie ma swoich fabryk. To tylko nazwa marki. Jak go nie nazwać chińskim?
Apropos mojego wpisu, dlatego napisałem 75% bo i tak większość komponentów potrzebnych do produkcji pochodzi z Chin. A czy to złożone w Polsce, Niemczech to jeden czort. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak jesteśmy manipulowani przez producentów. Nawet znak towarowy "Swiss made" na zegrkach, jest teraz manipulowany, że hej
Ale sorry za OT, to nie temat wątku. 

Moje Regaliki IKEA sa Made in Poland.
Czy przez powinnismy IKEA nazwac polska firma?

Kable i wiele innych podzespolow w moim Volvo sa Made in Poland
Czy przez to powinnismy nazwac Volvo polska firma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Moje Regaliki IKEA sa Made in Poland.
Czy przez powinnismy IKEA nazwac polska firma?

Kable i wiele innych podzespolow w moim Volvo sa Made in Poland
Czy przez to powinnismy nazwac Volvo polska firma?

Tak, troszkę żartem. Ale tylko troszkę:)  Niby nie powinniśmy tak nazywać tych firm, ale gdy miałem do wyboru identyczny wzmacniacz, ta sama japońska, znana marka: Made in China i Made in Japan, zgadnij który natychmiast, bez cienia wątpliwości wybrałem? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, jaszcze1 napisał:

Sprawdź czy wtyk zasilania dobrze styka. Te blaszki muszą naprawdę dobrze przylegać.

sorry, ale co ma stykanie zasilania do problemów z softem? nie traci mi zasilania! Zasilanie jest fantastycznie stabilne u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, dekoracja napisał:

sorry, ale co ma stykanie zasilania do problemów z softem? nie traci mi zasilania! Zasilanie jest fantastycznie stabilne u mnie.

Jeśli słabo styka, to od wibracji może nie być stabilne. Nie musi tracić zaslania, może fluktuowac i źle wpływać na pracę. Ale może nie, ja się nie upieram. U mnie problemy zniknęły, a był dramat, po zmianie wtyczki. Ale może to przypadek. Jeśli uważasz, że to nie ma nic do rzeczy, to nie rób tego, to tylko sugestia, w sumie, to wyssana z palca, bo badań nie prowadziłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.