Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przerywa wam radio internetowe. Z Tidal nie ma problemów.  Natomiast polskie radia internetowe u mnie przerywa i wylancza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, spokojnie napisał:

Tomanek ULPS KD502 skonfigurowany pod Streama.

Co tam Tomanek skonfigurował względem oryginału ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, gregorypek2 napisał:

Co tam Tomanek skonfigurował względem oryginału ?

Względem oryginału czyli tego zasilacza z pudełka Streama? Sporo 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ustawił na 9V bo niby wyższa obciążalność prądowa ale w zen stream jeżeli się nie mylę im wyższe napięcie tym mniejszy apetyt na prąd więc muszę się pobawić z zakresem napięć 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, spokojnie napisał:

U mnie dał 15V.

no to ciekawe podejście do tego samego zagadnienia ? zmienię na 15V i zobaczymy ? podobno sam zen stream się mniej grzeje przy wyższym napięciu wejściowym 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, spokojnie napisał:

Względem oryginału czyli tego zasilacza z pudełka Streama? Sporo 🙂

Nie względem tego z pudełka tylko względem KD502 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gregorypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, gregorypek2 napisał:

Nie względem tego z pudełka tylko względem KD502 😀

Nie wiem jakie Tomanek ma standardowe ustawienia tego zasilacza, nie interesowałem się tym. Poprosiłem o wersję pod  Streama i i zrobił pod Streama, a czy coś pozmieniał wewnątrz tego nie wiem. Może tylko ustawił napięcie, może coś więcej, ciężko mi powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przesłałem streamer dalej. Poniżej kilka zdań podsumowania:

Wstęp

Celem całej zabawy było porównanie IFI Zen Stream z moją starą Yamahą WXC-50 pod kątem słuchania Tidala . Yamaha jest fajna, gra ładnie i służy mi już długo ale niestety nie doczekałem się (i już chyba się nie doczekam) na aktualizację dającą tryb gapless (brak przerw między utworami) oraz tryb Tidal Connect.

Oczywiście porównanie nie jest do końca fair bo Yamaha to nie tylko streamer. Ma również przedwzmacniacz, DAC oraz Bluetooth (dwukierunkowy) ale ponieważ używam jej praktycznie tylko jako streamer to chętnie bym ją zamienił na coś z gapless i mającego Tidal Connect (IFI to spełnia) pod warunkiem że zagra lepiej.

Reszta toru: Wzmacniacz Musical Fidelity M3Si, kolumny Wharfedale Linton 85th, Arcam rDAC, kabelki cyfrowe wireworld (żółte, podstawowe), analogowy DIY Neotech+wtyki Kacsa.

 

Test 1

Test zacząłem od włączenia trybu Tidal, podłączenia kabelka sieciowego i podłączeniu do DACa za pomocą kabla USB. Włączyłem apkę Tidal, znalazłem ifi’s Stream i zagrało od razu😊

Praktycznie zero konfigurowania i bez instalacji czegokolwiek na telefonie.

W stosunku do dźwięku z Yamahy, który znam na pamięć, usłyszałem bardziej energetyczne, angażujące granie, wyraźnie czystsze, z bardziej sprężystym, szybszym basem (chociaż być może Yamaha schodzi trochę niżej) i górą odrobinę bardziej wyostrzoną i bardziej klarowną. Odniosłem wrażenie że dźwięk lepiej się rozchodzi w moim słabym akustycznie pomieszczeniu. Szczególnie przy głośniejszym graniu dało się zauważyć, że dźwięk jest pod lepszą kontrolą i później się pojawia efekt jazgotu. Przy muzyce rozrywkowej, rytmicznej jest naprawdę fajnie.

Z drugiej strony, Yamaha gra bardziej miękko, jakby analogowo (też trochę brudniej). Przy słuchaniu nagrań koncertowych (jazz) bardziej się czuje atmosferę sali, obecność muzyków i publiczności podczas gdy na IFI wyraźnie słychać po prostu instrumenty, które są jakby bliżej słuchacza i przesłaniają resztę. To oczywiście subtelne odczucia i całkowicie subiektywne.

Inne zalety Yamahy to – szybsze uruchamianie się i ogólnie szybsze reagowanie, dostępność sygnałów na wszystkich wyjściach bez specjalnych kombinacji.

Test 1 zakończyłem przy próbie przejścia z Tidal na Spotify – niestety nie da się tego zrobić w trybie Tidal.

 

Test 2

Tryb ogólny (numer 1), reszta bez zmian.  Tu Spotify działa, Tidal również a po zainstalowaniu aplikacji i krótkiej konfiguracji działa też radio internetowe (tutaj niestety nie znalazłem Radio Paradise w trybie FLAC, które jest dostępne na Volumio, szkoda). Ogólnie, aplikacja jest mniej rozbudowana w stosunku do Volumio ale jest OK. Robi to co trzeba.

Trochę byłem zdziwiony że przejście na coaxial wymagało przestawienia wyjścia z USB na coaxial w aplikacji i restartu systemu. Dla kogoś kto by chciał to robić częściej może się okazać upierdliwe. Ale raczej się słucha na jednym wyjściu więc w sumie to niespecjalnie  istotne.

Dźwięk na wyjściu coaxial był trochę inny, bardziej zbliżony do tego jak gra Yamaha (której słucham właśnie przez coaxial) ale to w sumie może być bardziej kwestia implementacji tego interfejsu w DAC więc nie będę się nad tym rozwodził.

 

Test 3

IFI Stream -> Chord Mojo (v1) -> Słuchawki ATH m50x bt i porównanie z konfiguracją gdy zamiast streamera użyty jest Iphone 12.

Dźwięk jest wyraźnie inny. Scena muzyczna w IFI jest wyraźnie szersza, dźwięk jest nieco rozrzedzony, ciut jaśniejszy, jakby nieznacznie zamglony. Trudno powiedzieć co mi bardziej odpowiada. Może na lepszych słuchawkach IFI jako źródło dałoby lepszy efekt ale moje ATH grające niezbyt gęstym dźwiękiem jakoś lepiej mi się parują w zestawie z iphonem.

 

Podsumowując

Bardzo dziękuję sponsorowi zabawy za możliwość przeprowadzenia testu.

IFI to bardzo fajne urządzenie warte rozważenia. Na pewno gra lepiej niż większość streamerów z mojej kolekcji (patrz zdjęcie). Co do WXC-50 to trudno wydać jednoznaczny werdykt. Wszystko zależy od muzyki jakiej się słucha i pozostałych elementów w torze. Warto więc spróbować samemu 😊

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pawel Pw napisał:

Dźwięk na wyjściu coaxial był trochę inny, bardziej zbliżony do tego jak gra Yamaha (której słucham właśnie przez coaxial) ale to w sumie może być bardziej kwestia implementacji tego interfejsu w DAC więc nie będę się nad tym rozwodził.

IFI gra lepiej po coaxie , oczywiście trzeba mieć dobry kabel

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )                                      ten zasilacz dupe urywa ,jest zdecydowanie lepszy od IFI ELITE 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, folab napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )                                      ten zasilacz dupe urywa ,jest zdecydowanie lepszy od IFI ELITE 

Zasilacze medyczne to bardzo wysoka klasa. I brak audiofilskiej marży 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Zasilacze medyczne to bardzo wysoka klasa. I brak audiofilskiej marży 👍

ostatecznie raczej kupię trzy krotnie droższego Muzg Audio bo wydaje się że ma bardziej otwarte brzmienie chociaż mniej dociązone ,ale Muzg jeszcze się wygrzewa a ten medyczny pożyczyłem od kumpla i już dawno wygrzany 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2022 o 10:33, Pawel Pw napisał:

Wczoraj przesłałem streamer dalej. Poniżej kilka zdań podsumowania:

Wstęp

Celem całej zabawy było porównanie IFI Zen Stream z moją starą Yamahą WXC-50 pod kątem słuchania Tidala . Yamaha jest fajna, gra ładnie i służy mi już długo ale niestety nie doczekałem się (i już chyba się nie doczekam) na aktualizację dającą tryb gapless (brak przerw między utworami) oraz tryb Tidal Connect.

Oczywiście porównanie nie jest do końca fair bo Yamaha to nie tylko streamer. Ma również przedwzmacniacz, DAC oraz Bluetooth (dwukierunkowy) ale ponieważ używam jej praktycznie tylko jako streamer to chętnie bym ją zamienił na coś z gapless i mającego Tidal Connect (IFI to spełnia) pod warunkiem że zagra lepiej.

Reszta toru: Wzmacniacz Musical Fidelity M3Si, kolumny Wharfedale Linton 85th, Arcam rDAC, kabelki cyfrowe wireworld (żółte, podstawowe), analogowy DIY Neotech+wtyki Kacsa.

 

Test 1

Test zacząłem od włączenia trybu Tidal, podłączenia kabelka sieciowego i podłączeniu do DACa za pomocą kabla USB. Włączyłem apkę Tidal, znalazłem ifi’s Stream i zagrało od razu😊

Praktycznie zero konfigurowania i bez instalacji czegokolwiek na telefonie.

W stosunku do dźwięku z Yamahy, który znam na pamięć, usłyszałem bardziej energetyczne, angażujące granie, wyraźnie czystsze, z bardziej sprężystym, szybszym basem (chociaż być może Yamaha schodzi trochę niżej) i górą odrobinę bardziej wyostrzoną i bardziej klarowną. Odniosłem wrażenie że dźwięk lepiej się rozchodzi w moim słabym akustycznie pomieszczeniu. Szczególnie przy głośniejszym graniu dało się zauważyć, że dźwięk jest pod lepszą kontrolą i później się pojawia efekt jazgotu. Przy muzyce rozrywkowej, rytmicznej jest naprawdę fajnie.

Z drugiej strony, Yamaha gra bardziej miękko, jakby analogowo (też trochę brudniej). Przy słuchaniu nagrań koncertowych (jazz) bardziej się czuje atmosferę sali, obecność muzyków i publiczności podczas gdy na IFI wyraźnie słychać po prostu instrumenty, które są jakby bliżej słuchacza i przesłaniają resztę. To oczywiście subtelne odczucia i całkowicie subiektywne.

Inne zalety Yamahy to – szybsze uruchamianie się i ogólnie szybsze reagowanie, dostępność sygnałów na wszystkich wyjściach bez specjalnych kombinacji.

Test 1 zakończyłem przy próbie przejścia z Tidal na Spotify – niestety nie da się tego zrobić w trybie Tidal.

 

Test 2

Tryb ogólny (numer 1), reszta bez zmian.  Tu Spotify działa, Tidal również a po zainstalowaniu aplikacji i krótkiej konfiguracji działa też radio internetowe (tutaj niestety nie znalazłem Radio Paradise w trybie FLAC, które jest dostępne na Volumio, szkoda). Ogólnie, aplikacja jest mniej rozbudowana w stosunku do Volumio ale jest OK. Robi to co trzeba.

Trochę byłem zdziwiony że przejście na coaxial wymagało przestawienia wyjścia z USB na coaxial w aplikacji i restartu systemu. Dla kogoś kto by chciał to robić częściej może się okazać upierdliwe. Ale raczej się słucha na jednym wyjściu więc w sumie to niespecjalnie  istotne.

Dźwięk na wyjściu coaxial był trochę inny, bardziej zbliżony do tego jak gra Yamaha (której słucham właśnie przez coaxial) ale to w sumie może być bardziej kwestia implementacji tego interfejsu w DAC więc nie będę się nad tym rozwodził.

 

Test 3

IFI Stream -> Chord Mojo (v1) -> Słuchawki ATH m50x bt i porównanie z konfiguracją gdy zamiast streamera użyty jest Iphone 12.

Dźwięk jest wyraźnie inny. Scena muzyczna w IFI jest wyraźnie szersza, dźwięk jest nieco rozrzedzony, ciut jaśniejszy, jakby nieznacznie zamglony. Trudno powiedzieć co mi bardziej odpowiada. Może na lepszych słuchawkach IFI jako źródło dałoby lepszy efekt ale moje ATH grające niezbyt gęstym dźwiękiem jakoś lepiej mi się parują w zestawie z iphonem.

 

Podsumowując

Bardzo dziękuję sponsorowi zabawy za możliwość przeprowadzenia testu.

IFI to bardzo fajne urządzenie warte rozważenia. Na pewno gra lepiej niż większość streamerów z mojej kolekcji (patrz zdjęcie). Co do WXC-50 to trudno wydać jednoznaczny werdykt. Wszystko zależy od muzyki jakiej się słucha i pozostałych elementów w torze. Warto więc spróbować samemu 😊

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki za recenzję! Cieszę się, że dobrze się bawiłeś :) Nazbierałeś trochę tych streamerów!

Czy dobrze myślę, że wchodzimy w ostatni etap konkursu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2022 o 14:10, folab napisał:

IFI gra lepiej po coaxie , oczywiście trzeba mieć dobry kabel

 

W żadnym razie 😉 Gra dobrze ale nie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, iFi Audio napisał:

Czy dobrze myślę, że wchodzimy w ostatni etap konkursu?

Tak, dostałem dzisiaj powiadomienie że iFi czeka na mnie w paczkomacie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piopio napisał:

W żadnym razie 😉 Gra dobrze ale nie lepiej.

podaj markę i model coaxa na którym słuchałeś IFI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, folab napisał:

podaj markę i model coaxa na którym słuchałeś IFI

Jakiś QED stary. Ja nie jestem kablomaniakiem. Kable mają marginalny wpływ na całość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio Ucieksz od odpowiedzi. Kable mają znaczący wpływ na dżwiek, w zależności od sytemu. I nie chodzi o ich cene.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Piopio napisał:

Jakiś QED stary. Ja nie jestem kablomaniakiem. Kable mają marginalny wpływ na całość. 

No i tyle w temacie,dla mnie wszystko jasne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mówi że kable nie mają wpływu na dźwięk lub mają marginalny nie może i nie powinien być traktowany poważnie. Albo na problemy ze słuchem albo po prostu nie miał okazji testować. Jestem w trakcie zmiany kabli. Testuję. To co znośny zrobiły z moim systemem to jest niesamowite. Nie sądziłem, że aż takie zmiany mogą się pojawić po zmianie kabli. Mówię o sieciowym i głośnikowym.

Zen stream będzie jeszcze chwile musiał poczekać. Ale prędzej czy później zawita u mnie. Może do tego czasu zostaną dopracowane rzeczy, które jeszcze potrafią szwankować.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrążę temat MQA... Mam rozbieżne opinie. Czy ifi zen stream DEKODUJE MQA czy tylko puszcza dalej do dac, którego zadaniem jest dekodowanie? Jak wspomniałem zapoznałem się z różnymi opiniami na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, maciek1 napisał:

Podrążę temat MQA... Mam rozbieżne opinie. Czy ifi zen stream DEKODUJE MQA czy tylko puszcza dalej do dac, którego zadaniem jest dekodowanie? Jak wspomniałem zapoznałem się z różnymi opiniami na ten temat.

Jak ustawisz tak będzie robił. Ma MQA passtrough.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.