Skocz do zawartości
IGNORED

Ifi Zen Stream


lemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kw202 napisał:

Przeważnie dac zewnetrzny jest lepszy od tego wbudowanego w wzmacniacz 

To zależy od konkretnego przypadku. Nie można generalizować. Zaletą zewnętrznego daca jest to, że zawsze bezinwazyjnie możemy wymienić go na inny. Z wbudowanym trochę gorzej😁

Wadą zewnętrznych jest mierne zasilanie, dostarczane przez producenta, choć też są wyjątki.

Ja dzisiaj chciałem już wyrzucić mojego Streama. Tidal connect Ciągle go gubił.

Kochane urządzenie ale kapryśne jak żona 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez StachMuszel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StachMuszel napisał:

dzisiaj chciałem już wyrzucić mojego Streama. Tidal connect Ciągle go gubił.

To chyba Tidal znowu coś kombinował. U mnie też trochę  przerywał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Kw202

(Konto usunięte)
Godzinę temu, StachMuszel napisał:

Ja dzisiaj chciałem już wyrzucić mojego Streama. Tidal connect Ciągle go gubił

To wina Tidala, u mnie na minidsp shd power dzieje się podobnie 😉

 

Godzinę temu, StachMuszel napisał:

Kochane urządzenie ale kapryśne jak żona

Z Żoną zawsze można negocjować 😉

Teraz, maciek1 napisał:

To chyba Tidal znowu coś kombinował. U mnie też trochę  przerywał. 

U mnie najczęściej kończy się restartem telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę wątek i tak się zastanawiam czy jest sens inwestować w  ifi???.obecnie do spotyfi używam  tv gdzie nic się nie zacina itd. A z IFI codziennie inne przygody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Śledzę wątek i tak się zastanawiam czy jest sens inwestować w  ifi???.obecnie do spotyfi używam  tv gdzie nic się nie zacina itd. A z IFI codziennie inne przygody.

Ze Spotify nie ma chyba problemu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

A ile tracę  na tym że urzywqm tv??

Jesteś zadowolony z dźwięku w TV, zostań przy nim, jeśli chcesz zaznać "przygody" wypróbuj coś innego.  A propo do czego podłączysz to coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, StachMuszel napisał:

To zależy od konkretnego przypadku. Nie można generalizować. Zaletą zewnętrznego daca jest to, że zawsze bezinwazyjnie możemy wymienić go na inny. Z wbudowanym trochę gorzej😁

Wadą zewnętrznych jest mierne zasilanie, dostarczane przez producenta, choć też są wyjątki.

Ja dzisiaj chciałem już wyrzucić mojego Streama. Tidal connect Ciągle go gubił.

Kochane urządzenie ale kapryśne jak żona 😄

Pewnie początkowo kupie jakis uzywany wzmacniacz + kolumny i będe laczyl z Zen Dac'iem przez RCA, zobaczymy co z tego będzie 🙂

Mi zen stream polaczenia nia gubi, ale aplikacja TIDALa faktycznie lubi sie zawiesić tak że nie da sie przełączać utworów. Mialem tak samo jak jeszcze nie mialem stream'a i gralem z telefonu po kablu. Wczesniej pomagalo odlaczenie daca od telefonu i podlaczenie jeszcze raz. Teraz 'wymuszam zatrzymanie" i wlaczam jeszcze raz.

3 Pytanka jeszcze odnosnie zen stream'a...

1 . Włączam go 1 kliknieciem, a żeby go wyłaczyć tez musicie przytrzymac przycisk power ok. 3-4 sekundy ?

2. Jak robie hot-spota i lacze sie ze streamem przez wifi, to w momencie podlaczenia go do sieci internetowej domowej, połaczenie mi zrywa i już nie mogę  na niego wejść ? Rozumiem, że to normalne ? Jeżeli chciałbym go w ten sposób np. zaktualizować, to tylko na kablu ?

3. Znacie jakaś dobra apkę (najlepiej darmowa) do sluchania radia internetowego ktora by sie laczyla ze streamem ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, payong said:

Jesteś zadowolony z dźwięku w TV, zostań przy nim, jeśli chcesz zaznać "przygody" wypróbuj coś innego.  A propo do czego podłączysz to coś innego?

Ja ogólnie korzystam z cdeka a spotyfi  to z nudów. Tv jest podpięty pod ml585

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Znacie jakaś dobra apkę (najlepiej darmowa) do sluchania radia internetowego ktora by sie laczyla ze streamem ?

W aplikacji ifi masz setki stacji radiowych w bardzo dobrej jakości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, element21 napisał:

3 Pytanka jeszcze odnosnie zen stream'a...

1 . Włączam go 1 kliknieciem, a żeby go wyłaczyć tez musicie przytrzymac przycisk power ok. 3-4 sekundy ?

2. Jak robie hot-spota i lacze sie ze streamem przez wifi, to w momencie podlaczenia go do sieci internetowej domowej, połaczenie mi zrywa i już nie mogę  na niego wejść ? Rozumiem, że to normalne ? Jeżeli chciałbym go w ten sposób np. zaktualizować, to tylko na kablu ?

3. Znacie jakaś dobra apkę (najlepiej darmowa) do sluchania radia internetowego ktora by sie laczyla ze streamem ?

1. Tak jest, to normalne.

2. Nie bardzo rozumiem co robisz. Tethering? Dostarczasz do Streama internet po wifi przez punkt dostępowy zrobiony z telefonu?

3. Stream ma radio internetowe, nie potrzeba zewnętrznej apki na telefonie, chyba że nie pasuje Ci jego funkcjonalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ronaldo9 napisał:

Śledzę wątek i tak się zastanawiam czy jest sens inwestować w  ifi???.obecnie do spotyfi używam  tv gdzie nic się nie zacina itd. A z IFI codziennie inne przygody.

Wszystko zależy. Mój kumpel ma świetny tor, znakomite granie z wysokiego modelu CD, do tego PC zbudowany pod słuchanie muzyki a słucha z TV i Spotify bo wygodnie 🤪

Mi np kiedyś granie z Tidala na TV (wewnętrzny Chromecast) psuło humor bo kawałki 44,1 szły na telewizyjnym 48kHz, ale utrata jakości do Chromecast Audio była marginalna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, spokojnie napisał:

2. Nie bardzo rozumiem co robisz. Tethering? Dostarczasz do Streama internet po wifi przez punkt dostępowy zrobiony z telefonu?

Dzięki.

Nie...  🙂nie jasno się wyraziłem może z tym hot-spotem. Ten przycisk w streamie w instrukcji jest oznaczony jako hot-spot button, dlatego tak to nazwałem. Przy konifguracji urządzenia (jeżeli nie konfiguruje się go przez kabel tylko przez wifi) to Stream tworzy cos a'la hot spot żeby wejsc na streama zanim ten jest połączony z internetem.

Sęk był w tym, że apka ifi stream w ogole mi nie działała wiec wchodzilem przez przegladarke po ip i w momencie gdy stream nawiązał połączenie z internetem to wywalało mnie i później już nie mogłem już wejść urządzenie przez przeglądarkę.

Ale dzisiaj zainstalowalem apkę raz jeszcze i jakoś cudownie zadziałała więc problem w sumie się rozwiązał. Faktycznie dużo "radiów" ale sama apka nieco ciężka. Na szczęście głównie Tidala słucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2022 o 16:14, Piotr Sonido napisał:

Wybaczcie ale no....

Panowie to jest nie poważne! 75 stron! Wątek od półtora roku! I ciągle coś jest z nim nie tak. 

Jak mówię produkt broni się dźwiękiem, jak już działa, ale kto przy zdrowych zmysłach wprowadza neovz takim samym oprogramowanie za 3 krotność ceny do sprzedaży?

Piotr 

To ja pozostanę na razie przy Chromecast audio,  Onkyo HF player, VLC i Hi-Fi Cast

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal już od dłuższego czasu ma problemy. Niech Spotify w końcu na jakość HiFi obniży cenę i żegnał się z czarnym logo.

2 godziny temu, piramidon napisał:

To ja pozostanę na razie przy Chromecast audio,  Onkyo HF player, VLC i Hi-Fi Cast

No i słusznie.

13 godzin temu, element21 napisał:

Sęk był w tym, że apka ifi stream w ogole mi nie działała wiec wchodzilem przez przegladarke po ip i w momencie gdy stream nawiązał połączenie z internetem to wywalało mnie i później już nie mogłem już wejść urządzenie przez przeglądarkę.

Dwa lata i nadal nie potrafią zrobić aplikacji na telefon a wypuszczają streamer za 7k. 

Hello@@@@

Przez kompa się da sterować. A niektóre stacje radiowe trzeba wpisywać ręcznie URL. 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Przez kompa się da sterować. A niektóre stacje radiowe trzeba wpisywać ręcznie URL. 

Chciałem radio357... Gdzie wpisać URL? Co kliknąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikasz ikonkę z domkiem, potem Radio internetowe, potem klikasz trzy kropeczki po prawej, masz plusik i Dodaj radio internetowe, klikasz to, wpisujesz nazwę, wklejasz link, klikasz Dodaj. I już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tidal ma kłopoty? przez kilka na streamerach naim’a miałem ZERO kłopotów z Tidal. ALE nie używałem durnego tidal connect 😉 tam była wbudowana obsługa tidal w ich aplikacji.  zen mnie bardzo denerwuje tym rozłączaniem. czasem kończy się płyta i znów trzeba łączyć…nie odświeża tez się za dobrze, ekran telefonu zawiesza się na utworze, który już od dawna nie leci. Nie da się nic przez chwile wyklikać. lipa spora…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dekoracja napisał:

tidal ma kłopoty? przez kilka na streamerach naim’a miałem ZERO kłopotów z Tidal. ALE nie używałem durnego tidal connect 😉 tam była wbudowana obsługa tidal w ich aplikacji.  zen mnie bardzo denerwuje tym rozłączaniem. czasem kończy się płyta i znów trzeba łączyć…nie odświeża tez się za dobrze, ekran telefonu zawiesza się na utworze, który już od dawna nie leci. Nie da się nic przez chwile wyklikać. lipa spora…

Problemy dotyczą Tidal Connect i to chyba tylko apki. Todal z PC chodził dobrze. A problemy, o których piszesz to może wina smartfona? Dziwne zachowanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, maciek1 napisał:

Problemy dotyczą Tidal Connect i to chyba tylko apki. Todal z PC chodził dobrze. A problemy, o których piszesz to może wina smartfona? Dziwne zachowanie...

Maćku, nie dziwne bo i ja tak czasami mam. Przyzwyczaiłem się, ale irytujące to jest😧

Dzisiaj zainstalowałem nową wersję Tidala na androida. Zobaczymy. Mawiają, że nadzieja matką ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, StachMuszel napisał:

Maćku, nie dziwne bo i ja tak czasami mam. Przyzwyczaiłem się, ale irytujące to jest😧

Dzisiaj zainstalowałem nową wersję Tidala na androida. Zobaczymy. Mawiają, że nadzieja matką ...

No to i ja muszę baczniej poobserwować Tidala. A nowa wersja Tidala jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, lemo napisał:

Tak tego radia 357 tam niestety nie ma.

Musisz sobie znaleźć jaki to radio ma adres URL. 

I wówczas wpisać to radio właśnie w ten sposób manualnie.

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.