Skocz do zawartości
IGNORED

Opera seconda + cxa81


spartakus1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam taki zestaw jak w tytule. W basie gra to bardzo miło i przyjemnie tak jak lubię, tylko góra jest trochę za ostra jak dla mnie. Szczegółowość zadowalająca i dynamika też jest ok. Co tu zrobić? spróbować wymienić na roksan k3? czy może jakiś zewnętrzy DAC? co radzicie co poradzić na zbyt ostrą górę. Słucham głownie elektronicznej, hip hop, popu. Chciałbym trochę odpocząć przy muzyce.... album "dangerous" Michaela jaksona męczy strasznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spartakus1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jazgotliwe brzmienie odpowiada Kambodża. Zewnętrzny przetwornik wiele nie da. Będzie na pewno inaczej ale wcale nie lepiej. Czy z K3 będzie lepiej? Być może ale raczej szukałbym używanego Caspiana. 

Arcam robi fajne wzmacniacze. To tez bym sprawdził

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się. Znajomy ma cxa80 i patykiem bym tego nie ruszył. A ten zintegrowany dac to już całkiem porażka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, piotrek7 napisał:

Za jazgotliwe brzmienie odpowiada Kambodża. Zewnętrzny przetwornik wiele nie da. Będzie na pewno inaczej ale wcale nie lepiej. Czy z K3 będzie lepiej? Być może ale raczej szukałbym używanego Caspiana. 

Arcam robi fajne wzmacniacze. To tez bym sprawdził

Znajomy właśnie ma Caspiana m2, też żalił mi się na krzykliwą górę i mówił że u niego cxz81 był łagodniejszy. Masz jakiś konkretny model Arcama na myśli? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, spartakus1989 napisał:

Masz jakiś konkretny model Arcama na myśli? 

Zależy od budżetu, którym dysponujesz

2 minuty temu, spartakus1989 napisał:

Znajomy właśnie ma Caspiana m2, też żalił mi się na krzykliwą górę i mówił że u niego cxz81 był łagodniejszy.

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Chyba, że łączył Caspiana z  jakimiś totalnie skopanymi głośnikami, które pod względem jakości zupełnie do niego nie przystawały lub grało beznadziejnej jakości źródło. Sam Caspian ma wyraźną i detaliczną górę ale na pewno nie jest ostra. Natomiast bez trudu pokazuje ułomności sprzętu towarzyszącego mu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotrek7 napisał:

Zależy od budżetu, którym dysponujesz

Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Chyba, że łączył Caspiana z  jakimiś totalnie skopanymi głośnikami, które pod względem jakości zupełnie do niego nie przystawały lub grało beznadziejnej jakości źródło. Sam Caspian ma wyraźną i detaliczną górę ale na pewno nie jest ostra. Natomiast bez trudu pokazuje ułomności sprzętu towarzyszącego mu. 

Budżet na używkę 5tyś, za nowe max 8tyś. Nie wiem z jakimi kolumnami to grało u niego. Możliwe że źródło było marne. Caspiana żadnego nie słyszałem na żywo, każdy wzmacniacz jest super i cudowny na papierze w recenzji. Miałem kiedyś NAD'a 7045, stary sprzęt ale grało to bardzo przyjemnie, szczególnie wysokie. Miał też swoje wady bo był wolny i nie nadawał się do szybkiej muzyki i ten twardy bas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, spartakus1989 napisał:

Nie wiem z jakimi kolumnami to grało u niego. Możliwe że źródło było marne.

Tu pasuje przysłowie "kowal zawinił, cygana powiesili". Caspian jest bardzo popularnym wzmacniaczem i sporo osób z forum ma go lub miało. Jakoś nie przypominam sobie aby ktokolwiek opisywał go jako jazgotnika. Wręcz przeciwnie. Często jako zbyt "ugrzeczniony" o relaksującym brzmieniu z genialnymi wokalami (doskonała średnica, która jest główną cechą tego modelu). Dlatego albo Twój znajomy źle zdiagnozował problem albo słuchał Caspiana u siebie - na YT. 

Co do Arcama. A39 to bardzo fajny wzmacniacz. Na ceneo za niewiele ponad 6 tys. Stonowana góra. Fajna średnica i dobrze zaznaczony bas. Powinien się sprawdzić. Chyba, że udałoby się gdzieś dorwać SA30 w dobrej cenie. Nowy kosztuje prawie 11 tys ale może gdzieś trafiłby się ex-demo lub z wypożyczenia u klienta w kwocie do poważnej negocjacji? 

Choć zaproponowałbym jeszcze inne rozwiązanie. 8 tys. na wzmacniacz używany. W tej kwocie znajdziesz naprawdę dobre sprzęty o małym przebiegu. Jeśli wzmacniacz nie nosi śladów dziadowskich, amatorskich przeróbek użytkownika, ryzyko zakupu znikome. I patrząc przez taki pryzmat można wziąć pod uwagę na Lyngdorfa 2170, Hegla 190

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcam A39, strasznie tego mało już w sklepach. W opisie można przeczytać że góra nie jest ostra, średnica lekko ocieplona a w basie jest potężnie, dzwięk mięsisty. Nie lubię neutralnego dźwięku, dół musi być potężny, średnica ocieplona, góra delikatna, przyjemna, aksamitna.  Dźwięk nie może męczyć przy kilku godzinnym słuchaniu. 

 

Hegla 190 też znalazłem za nie duże pieniądze ale jest on neutralny jak cholera....  nie łatwo to wszystko zweryfikować 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, spartakus1989 napisał:

Arcam A39, strasznie tego mało już w sklepach. W opisie można przeczytać że góra nie jest ostra, średnica lekko ocieplona a w basie jest potężnie, dzwięk mięsisty. Nie lubię neutralnego dźwięku, dół musi być potężny, średnica ocieplona, góra delikatna, przyjemna, aksamitna.  Dźwięk nie może męczyć przy kilku godzinnym słuchaniu. 

Czyli powinno być OK

19 minut temu, spartakus1989 napisał:

Hegla 190 też znalazłem za nie duże pieniądze ale jest on neutralny jak cholera.... 

Jeśli znalazłeś w akceptowalnej cenie, szkoda nie sprawdzić bo to bardzo dobry wzmacniacz/ Natomiast powiedzmy sobie jasno. Neutralność należy rozumieć jako naturalność a nie sterylność. To dwa zupełnie różne pojęcia, które nie wiedzieć czemu są stosowane zamiennie. Mniej dodaje od siebie, za to wyciśnie wszystko z głośników. W takich przypadkach jak ten, "mniej znaczy więcej" i to, co z pozoru wydaje się ograniczeniem, pozwala wycisnąć więcej dobrego dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, spartakus1989 napisał:

Witam, posiadam taki zestaw jak w tytule

Mi CA też zupełnie nie siedzą... z łagodnie grających na górze możesz poszukać coś w Cyrusie. Mam 8.2 i gra bardzo łagodną górę, jednocześnie mając dość punktowy bas i ładną średnicę. Wbudowany dac z kolei dla mnie mocno słodzi i łagodzi (czytaj zamula), więc znacznie lepszą dynamikę i punktowość mam z Toppingiem E30 (którego używam też jako pre). Ale może akurat brzmienie wbudowanego Ci się spodoba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz łagodniejszej góry i nasyconego dźwięku to Arcam nie będzie dla Ciebie. Popatrz na Musical Fidelity np. M3si lub hybrydowe konstrukcje Vincenta np. używane 226 lub nowe 227MK a jeszcze lepiej 237MK. Może coś z Naim-a lub Unison Research Unico Due. Przy okazji, Caspian jest raczej łagodnym wzmacniacze a już na pewno łagodniejszym od CXA80 lub 81.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Q21 napisał:

Jak szukasz łagodniejszej góry i nasyconego dźwięku to Arcam nie będzie dla Ciebie. Popatrz na Musical Fidelity np. M3si lub hybrydowe konstrukcje Vincenta np. używane 226 lub nowe 227MK a jeszcze lepiej 237MK. Może coś z Naim-a lub Unison Research Unico Due. Przy okazji, Caspian jest raczej łagodnym wzmacniacze a już na pewno łagodniejszym od CXA80 lub 81.

Na pierwszy ogień idzie Naim Nait 5si, (czym to się różni od Naim Nait XS?) Mam nadzieję że będzie mi odpowiadał, jeśli nie to będę szukał dalej. Nie lubię się z lampami, tylko tranzystor. Muzyki słucham głownie tidal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

sprawdź Unison Unico Due, to świetny partner dla Twoim kolumn. Nie stracisz na basie ( raczej zyskasz na jego jakości ) a góra będzie zdecydowanie przyjemniejsza i bardziej relaksująca. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Opera Seconda właśnie gra

 Roksan Caspian. Nie mam nic do zarzucenia takiemu zestawowi. Ostrej , jazgotliwej góry nie stwierdzono 😁.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim Nait 5si już po odsłuchu kilka godzin za mną. Pierwsze wrażenia takie że góra spokojniejsza, łagodna. średnica lekko stara się wychodzić na pierwszy plan. Całość gra bardzo muzykalnie i rytmicznie, dźwięk jest dociążony. Mam wrażenie że dźwięk nie jest taki nudny jak przy cxa81. Na pewno jest więcej basu niż w CA ale nie jest tak dobrze kontrolowany. Ogólnie zmiana na lepsze, jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok w dobrym kierunku. Ten Naim nie jest doskonały ale ma jedną, kolosalną zaletę. Gra muzykę a nie tylko dźwięki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, piotrek7 napisał:

Krok w dobrym kierunku. Ten Naim nie jest doskonały ale ma jedną, kolosalną zaletę. Gra muzykę a nie tylko dźwięki 

Dokładnie też to czuję że naim tak jakbym odtwarza dźwięki jakie przechodzą przez niego ale on dodatkowo wzbogaca je czymś od siebie. Taką swoją własną "magię" Jak poznam dokładnie naima to sprawdzę sobię jeszcze naima nait xs, żeby mieć dokładne porównania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się bawić, to się bawić,drzwi wyje..ć,okno wstawić! Na giełdzie hifi wisi Supernait 3. 🤷‍♂️ 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie supetnait nie gra tak dobrze jak XS. Sporo ludzi głosi takie opinie na zagranicznych forach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić używanego tanio tego naim 5si, sporo osób go sprzedaje, a i niosący go, się nie przedźwiga, bo tam w środku pustką wieje, samo powietrze i blacha, także warto kupić używanego ,tylko tyle że on ma za mało mocy, by wykrzesać samo dobro z tych Oper, to słaby mocowo wzmacniacz jest 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KatarzynaDzban
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KatarzynaDzban napisał:

Można kupić używanego tanio tego naim 5si, sporo osób go sprzedaje, a i niosący go, się nie przedźwiga, bo tam w środku pustką wieje, samo powietrze i blacha, także warto kupić używanego 

Każdy ogarnięty w tym hobby już dawno przestał osądzać wzmaki na podstawie wnętrza i wie jak jest to zwodnicze. Jeszcze do niedawna sam w ten sposób klasyfikowałem wzmacniacze jednak przekonałem się, że nie ma w tej kwesti reguły, a dowodem na to niech będzie mój Supernait lepiej radzący sobie w wysterowaniu Xavianów aniżeli Hegel H360, H200 czy H100 i przede wszystkim tworzy dużo przyjemniejsze połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tal

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie należy do tego 5si ,no już bądźmy poważni 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2021 o 21:31, KatarzynaDzban napisał:

Ale nie należy do tego 5si ,no już bądźmy poważni 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mojego gustu, naim 5si gra przyjemnie, można go słuchać przez dłuższy czas i nie męczy. CXA81 i Roksan k3 grało potężnie ale zbyt na pokaz dla mnie za ostro, CXA81 świetnie sprawdzał się u mnie jako kino ale tu chodzi o muzykę. Zatrzymuję się narazie przy naim'ie i pewnie bedę brną dalej w naim'y

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu masz te Opery? Jak nówki to powinny złagodnieć trochę po powiedzmy trzech miesiącach grania. W Naima poniżej XS2 bym nie szedł. Ale pozbycie się CXA81 to dobry pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, spartakus1989 napisał:

(...) Zatrzymuję się narazie przy naim'ie i pewnie bedę brną dalej w naim'y

W takim razie w dobrej cenie jest akurat XS2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatecznie jednak proponuje dołożyć 1,5k i wypatrywać Supernaita 1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze z tymi kolumnami Musicla Fidelity M5si. Quinty SE z M6si grają świetnie więc i tu podejrzewał dobrą synergię. Będzie cieplej, bardziej miękko niż z CA, ale jednocześnie z dobrą kontrolą, dynamicznie, bez przeciągania.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Miałem kilka wzmacniaczy naima - jeśli przypadł Ci do gustu 5si, to na pewno warto koniecznie xs - moim zdaniem, tu dopiero zaczyna się naim, te najtańsze to takie trochę wypełniacze oferty. Supernait I i II byłyby super!

I nie ma czego się bać używanych. Są naprawdę długowieczne (tzw. linia oliwkowa, choć ma około 30 lat, wciąż w sprzedaży używane i drożej niż te współczesne). Poza tym, sam naim lub za pośrednictwem dystrybutora robi recaping, czyli wymianę po kilkunastu latach kondensatorów. I jeśli chodzi o wzmacniacz, to praktycznie jest znowu jak nowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tal napisał:

W takim razie w dobrej cenie jest akurat XS2

To nie jest XS2. Ciut wcześniejsza wersja. XS2 to raczej od 5k w górę chodzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krzysieck napisał:

To nie jest XS2. Ciut wcześniejsza wersja. XS2 to raczej od 5k w górę chodzą.

Masz racje, ale nie zmienia to faktu że to nadal atrakcyjna oferta jeśli budżet ograniczony, bo mając już 5k znacznie rozsądniejszym byłoby zakupić Supernait'a 1 aniżeli XS2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.