Jump to content
IGNORED

Dylemat z wyborem systemu do Kina Domowego – Magnepan/JBL vs. Klipsch THX

T
 Share

Recommended Posts

Jako ze jest już ostatnia prosta w budowie KD, muszę zdecydować się na wybór nagłośnienia i wzmocnienia, a opcji i co za tym dylematów mam parę, ponieważ część sprzętu posiadam ze starego kina 🙂 Zaznaczę ze mowie tylko i wyłącznie o Kinie Domowym, nie interesuje mnie zupełnie słuchanie muzyki (brak czasu), dla tego rezygnuje ze stereo i zostają z owego systemu Magnepany 🙂 Z wymienionych na poniższym zdjęciu systemów posiadam obecnie następujące części (CENY które wymieniłem to ceny sprzętu glownie UZYWANEGO):

- Arcam AVR 600
- Magnepany para 1.7 + para 1.6 QR
- JBL 4x L820 + LC2
- Zestaw Klipsch 3x THX-504-L + 4x THX-502-L (mam pożyczone z możliwością zakupu)
- Suby SVS

A dylematy są następujące:

1. Jako ze część sprzętu już mam, więc najłatwiej było by po prostu zrobić na tym co posiadam i nie męczyć się ze sprzedażą wszystkiego, ale niestety pomieszczenie jest nieco ciasne (20m2) i kolumny wiszące na ścianie mocno by przeszkadzały. Definitywnie wiec wolał bym wszystkie tyły jako instalacyjne. Do tego Magnepany świetnie graja w KD, ale z racji na duży ekran, musiały by być wciśnięte w rogi, a to definitywnie nie jest dobra pozycja dla nich. Plus z racji na ich charakterystykę, nie pokrywają idealnie wszystkich 4 siedzeń i do tego potrzebują duuuuuuzo prądu, więc musiał bym zostawić AVR 600 aby zasilać tylko przód (3x190W) i dokupić AVR550 który służył by jako procesor plus zasilał tylne kanały (zbędna komplikacja). No i do tego oczywiście przód będzie grał inaczej niż tyły, choć do tego jestem poniekąd przyzwyczajony w starym systemie.

2. Gdyby budżet i zabawa ze sprzedażą posiadanego sprzętu nie była problemem, wybrał bym System #5 który myślę jest najlepszy. Idealnie chciał bym zamknąć się w 30K (dla tego w Systemie #3 dołożyłem Jamo na tył, bo są tańsze niż Klipsch) ale prawda jest taka ze jeśli już zainstaluje tylne w ścianach to nie będę już zmieniał więcej, więc kupując najlepsze możliwe (Klipsch THX-8000-S) nie będę się potem zastanawiał czy nie warto było dołożyć do najlepszego systemu.

Wiadomo ze decyzje muszę podjąć sam, w dodatku bez posłuchania bo nikt nie ma tych Klipschy dostępnych do odsłuchu, ale ciekawi mnie jaka jest opinia Szanownych, co Wy byście zrobili na moim miejscu ? 🙂

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by T

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

16 godzin temu, długi89 napisał:

Ja bym na twoim miejscu sprzedał wszystko co posiadasz ze stereo i kupił sprzęt typowo do kina, zbudował BaffleWall z systemem SBA i cieszył się filmami oraz jakością

Pokoj juz jest gotowy a sprzet bedzie jeden z wymienionych powyzej 🙂

Hidden Content

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Guest

(Konto usunięte)

Odpuść sobie magnepany oraz te JBL. 

Zainwestuj w Klipsch-e z serii THX, daj im prąd z końcówek nie z Amplitunera i się ciesz. Ja bym tak zrobił. I za pewne wielu innych. Magnepany fajne do stereo i tylko tam bym je widział, ale skoro rezygnujesz ze stereo na rzecz kina to wypada mieć kinowe nagłośnienie efektowne i z pazurem. 

ps Arcam do wymiany jest zbyt ciepły 

Edited by Guest

Do autora. 

Nie słuchaj kolegi w sprawie tak sporego budżetu bo on sam miał 1003 plany na kino i nic z tego nie zrobił a za każdym razem o tym tylko pisał i o innym sprzęcie itp.  Mało wiarygodny typ i za każdym razem każe usuwać swoje konto po to żeby wrócić pod innym nickiem.  

Przy takim budżecie przemyśl dobrze zakupy i odsłuchaj to co bierzesz pod uwagę bo w teorii można niewiele powiedzieć i właśnie dostaniesz rady od magików jw. 

Hidden Content

1 godzinę temu, Lonely napisał:

Do autora. 

Nie słuchaj kolegi w sprawie tak sporego budżetu bo on sam miał 1003 plany na kino i nic z tego nie zrobił a za każdym razem o tym tylko pisał i o innym sprzęcie itp.  Mało wiarygodny typ i za każdym razem każe usuwać swoje konto po to żeby wrócić pod innym nickiem.  

Przy takim budżecie przemyśl dobrze zakupy i odsłuchaj to co bierzesz pod uwagę bo w teorii można niewiele powiedzieć i właśnie dostaniesz rady od magików jw. 

Mialem okazje pogaworzyc w innym watku, dosc nerwowy gosc 🙂 I dzieki, mysle intensywnie, z odsluchem ino problem bo nikt nie ma tych kolumn ktore bym chcial najbardziej, wiec trzeba zaufac firmie ze sie postarala z najwyzszymi modelami 🙂

Hidden Content

5 godzin temu, długi89 napisał:

ps Arcam do wymiany jest zbyt ciepły 

Arcam Arcamowi nierówny. A nawet jak gra ciepło to dobrze, z Klipsch się akurat zrównoważy dźwięk.  

Za 4x tylne kolumny, dla efektów tła, nie dałbym nigdy 40% budżetu. Dokup sobie jakieś Klipsch używki serii RF/RP za 1000-1500zł para, to i tak aż nadto... 10k na Klipsch THX fronty + center to całkiem sporo, ale z takich dobrych kolumn naściennych raczej ciężko wybrać coś równie dobrego i znacznie tańszego.  Nie wydaje mi się też abyś musiał na amplituner / wzmacniacz wydawać 10k, Klipsch są bardzo efektywne, moim zdaniem to bardziej kwestia "zgrania" , więc odsłuchałbym 2-3 inne amplitunery nawet z niższej półki cenowej (innych marek) i sprawdził jak to się zgrywa, bo może się okazać że zagra lepiej. Zamiast tego dołożyłbym do lepszych subów od PC 2000, moim zdaniem mieszanie PC 4000 + PC 2000 mija się z celem.

Hidden Content

Guest

(Konto usunięte)
2 godziny temu, don111 napisał:

Arcam Arcamowi nierówny. A nawet jak gra ciepło to dobrze, z Klipsch się akurat zrównoważy dźwięk

W kinie właśnie o to chodzi by dźwięk nie był miękki, ciepły. A koledze zależy na Kinie nie stereo. W stereo jestem jak najbardziej za Arcam-em plus Monitor Audio np. , ale to jest moje zdanie. Dlatego jestem sceptycznie nastawiony by łączyć Klipsch z Arcam-em w Kinie. 

Za 4x tylne kolumny, dla efektów tła, nie dałbym nigdy 40% budżetu. Dokup sobie jakieś Klipsch używki serii RF/RP za 1000-1500zł para, to i tak aż nadto

W kinie każdy z dolnych kanałów powinien być jednakowy, tz z tej samej serii. Zawsze można dać na tyły 502 zamiast 504, natomiast ja preferuje pięć jednakowych kolumn/głośników w kinie. 

10k na Klipsch THX fronty + center to całkiem sporo

Ja kupiłem Focal IW6LCR na przód i takie same chce kupić jako tył w systemie 5.1.4 i nie uważam że wydając poniżej 4tys zł za sztukę to dużo, wręcz przeciwnie. Wyobraź sobie ile by te głośniki kosztowały gdyby były w obudowie wyprodukowane przez producenta. Nie wiem czy 10 tys by starczyło na pare? 

Zamiast tego dołożyłbym do lepszych subów od PC 2000, moim zdaniem mieszanie PC 4000 + PC 2000 mija się z celem.

Tu się zgadza lepiej dwa takie same

Guest

(Konto usunięte)
3 godziny temu, T napisał:

z odsluchem ino problem bo nikt nie ma tych kolumn ktore bym chcial najbardziej

Ale sam napisałeś że masz pożyczone Klipsche z możliwością kupna. Wiec wiesz już jak one grają, w czym problem🤔 Jeżeli nie odpowiadają charakterystycznie to dlaczego bierzesz je pod uwagę? Nie rozumiem😞 to Tobie ma odpowiadać dźwięk, brzmienie nie nam. Ty masz być zadowolony z wydanych pieniędzy nie my.

45 minut temu, długi89 napisał:

W kinie właśnie o to chodzi by dźwięk nie był miękki, ciepły. A koledze zależy na Kinie nie stereo. W stereo jestem jak najbardziej za Arcam-em plus Monitor Audio np. , ale to jest moje zdanie. Dlatego jestem sceptycznie nastawiony by łączyć Klipsch z Arcam-em w Kinie. 

W kinie każdy z dolnych kanałów powinien być jednakowy, tz z tej samej serii. Zawsze można dać na tyły 502 zamiast 504, natomiast ja preferuje pięć jednakowych kolumn/głośników w kinie. 

"Miękkość" dźwięku zależy od kolumn jak i wzmacniacza (głównie od kolumn), więc nie ma możliwości aby Klipsche zagrają kluchowato, raczej dostaną trochę nasycenia. Dźwięk w kinie ma być dynamiczny ale też ma być zrównoważony, nikt by nie chciał słuchać dźwięku który kaleczy uszy. 

O ile center stojący w jednej linii z frontami ma duże znaczenie to tyły robiące za tło nie robią znaczącej różnicy, nawet jak są inne. Klipsch RF/RP z nawiązką wystarcza żeby było super i nie było znaczącej różnicy, ale jak ktoś ma dużo kasy i chce mieć spokojne sumienie, że wszystko jest idealnie jak w zegarku, to niech dopłaca. Ja bym przeznaczył dopłatę na coś innego

Hidden Content

3 godziny temu, don111 napisał:

Arcam Arcamowi nierówny. A nawet jak gra ciepło to dobrze, z Klipsch się akurat zrównoważy dźwięk.  

Za 4x tylne kolumny, dla efektów tła, nie dałbym nigdy 40% budżetu. Dokup sobie jakieś Klipsch używki serii RF/RP za 1000-1500zł para, to i tak aż nadto... 10k na Klipsch THX fronty + center to całkiem sporo, ale z takich dobrych kolumn naściennych raczej ciężko wybrać coś równie dobrego i znacznie tańszego.  Nie wydaje mi się też abyś musiał na amplituner / wzmacniacz wydawać 10k, Klipsch są bardzo efektywne, moim zdaniem to bardziej kwestia "zgrania" , więc odsłuchałbym 2-3 inne amplitunery nawet z niższej półki cenowej (innych marek) i sprawdził jak to się zgrywa, bo może się okazać że zagra lepiej. Zamiast tego dołożyłbym do lepszych subów od PC 2000, moim zdaniem mieszanie PC 4000 + PC 2000 mija się z celem.

Chce zrobic raz a porzadnie, nie lubie zmieniac sprzetu i chce zrobic tak zeby miec spokoj na wiele lat. Dla tego chce system z takich samych glosnikow, dotychczasowe kino mialo inny przod i inne tyly i nie jest to wielkim problemem, ale jednak lepiej brzmi calosc z tej samej serii kolumn 🙂 RP mialem, wlasnie je bede sprzedawal 🙂 Sa bardzo fajne, tym bardziej za cene, ale to nie jest max mozliwosci 🙂 Co do amplitunra, nie chce nic innego niz Arcam, mialem wiele (w tym z 7 roznych Arcamow) i Arcam na prawde gra 🙂 Roznica miedzy srednimi modelami a flagowcami tez jest spora, mialem nie zmieniac na razie ale trafil sie piekny AVR 850 wiec wczoraj wlasnie go kupilem 🙂 Doloze za jakis czas kolumny do Atmosa i bedzie calosc 🙂 Z subami mam dziure 50-60Hz z racji na akustyke, wiec PRO-2000 swietnie sie sprawdzi jako wypelnienie owej, w tych czestotliwosciach prawie kazdy sub ladnie wypelni calosc a ten zajmuje malo miejsca na podlodze 🙂

Hidden Content

@don111 masz rację ogólnie ale myślę że dodał bym do tego Jeszce boczne kanały a przynajmniej podobnie brzmiące czy o podobnej konstrukcji tweetery żeby jako taką ciągłość zachować i spójność.  Mają wbrew pozorom spory udział procentowy . Np front klipsch i boki np 402 czy 502 a tył coś na aluminium czy coś w tym stylu,  raczej nie tekstylne kopułki  w stylu dynaudio. 

Suby weź większe a nie pożałujesz.  Też mam 20mkw i 2 x pb4000 i żyje,  myślałem nawet o pb16 ale ktoś tu pisał że nie taka wielka różnica między nimi jak się wydaje a sporo tańsze tym bardziej że pb4000 oba wyszły mnie coś koło 10k łącznie. 

Hidden Content

30 minut temu, Lonely napisał:

Suby weź większe a nie pożałujesz.  Też mam 20mkw i 2 x pb4000 i żyje,  myślałem nawet o pb16 ale ktoś tu pisał że nie taka wielka różnica między nimi jak się wydaje a sporo tańsze tym bardziej że pb4000 oba wyszły mnie coś koło 10k łącznie. 

Mam dwa PB-4000, ale jako ze pomieszczenie ma tylko 2,1m wysokosci  po zalozeniu ekranu PB nie mieszcza sie ani w rogach ani pod ekranem, a sa za wielkie zeby je rozstawic po pomieszczeniu 🙂 Dla tego je sprzedaje i jeden PC-4000 stanie w rogu i da gleboki bas a dwa PC-2000 beda rozstawione po pomieszczeniu i uzupelnia dziure 40-60Hz 🙂 I tak, roznica miedzy Ultra a 4000 jest niewielka 🙂

Hidden Content

Teraz, Lonely napisał:

Aha no zrobisz jak ci warunki pozwalają.  Ja osobiście polecam klipscha do kina , mam i długo nie zmienię. 

Tez mam taka nadzieje ze dluuuugo nie zmienie, bo nie lubie tego robic 🙂

Hidden Content

Kaca moralnego nie będzie jak poznasz brzmienie na odsłuchach,  wystarczą same fronty z danego zestawu( na odsłuch) a reszta to tylko dodatek . Ja tak zrobiłem i ogólnie testowałem 5czy 6 podstawkowych z których wybrałem 600m klipscha a za tym reszta zestawu . Masz kasę więc raz się poświęć i pojeździj posłuchać a lata spokoju będą i zadowolenia bez gdybania.  

Hidden Content

1 minutę temu, Lonely napisał:

Kaca moralnego nie będzie jak poznasz brzmienie na odsłuchach,  wystarczą same fronty z danego zestawu( na odsłuch) a reszta to tylko dodatek . Ja tak zrobiłem i ogólnie testowałem 5czy 6 podstawkowych z których wybrałem 600m klipscha a za tym reszta zestawu . Masz kasę więc raz się poświęć i pojeździj posłuchać a lata spokoju będą i zadowolenia bez gdybania.  

Nikt nie ma tego co chce kupic, specjalne zamowienie 🙂 Nie mozna wiec nigdzie posluchac 🙂

Hidden Content

4 godziny temu, T napisał:

Mam dwa PB-4000, ale jako ze pomieszczenie ma tylko 2,1m wysokosci  po zalozeniu ekranu PB nie mieszcza sie ani w rogach ani pod ekranem, a sa za wielkie zeby je rozstawic po pomieszczeniu 🙂 Dla tego je sprzedaje

Ile wolasz za dwie sztuki??? 

ok widze 7500zl/szt

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edited by Lolo2
19 minut temu, Lolo2 napisał:

Ile wolasz za dwie sztuki??? 

ok widze 7500zl/szt

Jak bys chcial dwie to cos tam mozna urwac tez 🙂

Hidden Content

3 godziny temu, długi89 napisał:

SVS 3000 micro który jest malutki.  Może sporo namieszać…

Nie chce pytać skąd wiesz , pewnie też odsłuchiwałeś przez telefon ....

Hidden Content

5 godzin temu, długi89 napisał:

Zamiast brać PC-2000Pro zainteresowałbym się w tej samej cenie nowym produktem SVS 3000 micro który jest malutki.  Może sporo namieszać…

Mam wrazenie ze co by nie napisac, to Ty bys zrobil inaczej 🙂

Hidden Content

Guest

(Konto usunięte)
3 godziny temu, T napisał:

Mam wrazenie ze co by nie napisac, to Ty bys zrobil inaczej 🙂

Nie że zrobiłbym inaczej tylko rzuciłem  propozycje. Nic więcej. Piszesz że nie masz miejsca, stad moja propozycja. Może warto posłuchać i się samemu przekonać. To nic nie kosztuje, jedynie trzeba czas poświecić. 

40 minut temu, długi89 napisał:

Nie że zrobiłbym inaczej tylko rzuciłem  propozycje. Nic więcej. Piszesz że nie masz miejsca, stad moja propozycja. Może warto posłuchać i się samemu przekonać. To nic nie kosztuje, jedynie trzeba czas poświecić. 

2000 PRO w wersji PC, ktora mam zajmuje nie wiele wiecej miejsca na podlodze (wysokosc mi nie przeszkadza) a jest sporo potezniejszym subem 🙂16 - 260 Hz +/- 3 dB vs 23 Hz - 240 Hz +/- 3 db, bez sensu zamiana by byla do kina 🙂

Hidden Content

• Pokaż nowe odpowiedzi