Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat z wyborem systemu do Kina Domowego – Magnepan/JBL vs. Klipsch THX


T
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam Dali Rubicon 6  do kina ewentualnie KEF R7 i nic innego na pewno nie Klipsch bo muzykalnie to dziadostwo, zasilanie dobre zrobi Denon lub Marantz to jedyne amplitunery na rynku które posiadają menu w języku Polskim, reszta brandów z rynku AV olewa nasz kraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, JVC 4K napisał:

zrobi Denon lub Marantz to jedyne amplitunery na rynku które posiadają menu w języku Polskim, reszta brandów z rynku AV olewa nasz kraj

W tych twoich wywodach ważniejszy jest dźwięk, jego barwa, moc, jakość itd. niż to czy dany amplituner posiada menu w języku PL, skoro ty kierujesz się tym aby amplituner miał menu po polsku no to szacun😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, JVC 4K napisał:

Ja polecam Dali Rubicon 6  do kina ewentualnie KEF R7 i nic innego na pewno nie Klipsch bo muzykalnie to dziadostwo

Ale wyjechałeś 🙂 Byś chociaż przeczytał autora co tworzy, co ma, nad czym się zastanawia. Po pierwsze muzykalność... proponujesz Dali (9tys sztuka) i Kef'a (7tys sztuka). Do którego Klipscha chcesz je porównać? Po drugie... Nikt w temacie nie zastanawia się nad wolnostojacymi kolumnami które zasugerowałeś. W grę wchodzi wykorzystanie płaskich Magnepanów które po prostu są pozostalością po poprzednim systemie albo certyfikowane THX'em ścienne głośniki. Zasugerowane przez Ciebie (dobre i ciekawe do muzyki) kolumny to w tym metrażu zupełna pomyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekowac Wszem za rady i opinie co do wyboru zestawu, i te lepsze i te gorsze 😄 Jak to madre ludki mawiaja "jak robic to raz a dobrze", wiec stwierdzilem ze dokladnie tak zrobie 🙂 Tak wiec finalnie bedzie:

- Arcam AVR-850

- 3x KL-525-THX na przod (musze przyznac ze na zywo bardzo zacnie sie prezentuja)

- 2x Klipsch THX-8000-S na boki

- 2x Klipsch THX-8000-L na tyl

- SVS PC-4000 + SVS PC-2000PRO

Tak wiec pozostalosci z wczesniejszych systemow beda do sprzedania, jak by ktos szukal Klipschy z serii RP (centralne i surround) czy z serii THX (caly zestaw 7.0), amplitunera Arcama 450 czy Magnepanow 1.6/1.7 to zapraszam 🙂 Jak porobie zdjecia to pojawia sie w ogloszeniach, ale to chwilka minie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Cię pytaniami zasypią na pw w jakim banku taki kredyt itp , Martyn zazdrośnik na bank będzie pytał o koszta bo on to podaje do wiadomości nawet nie pytany . Poczekaj zaraz się zacznie  🤣😉 fajny stuff tylko czuje że dla siebie wybrał bym pre + końcówki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 godzin temu, T napisał:

- 3x KL-525-THX na przod (musze przyznac ze na zywo bardzo zacnie sie prezentuja)

- 2x Klipsch THX-8000-S na boki

- 2x Klipsch THX-8000-L na tyl

 

Ekstra zestaw z tym że poniżej 80hz nie zejdą te głośniki jeżeli zajdzie taka potrzeba, to jest jedyny minus. Rozumiem że będziesz robił wszystko według zaleceń THX ? Bo jeżeli tak to Amplituner się nie nadaje, nie spełnia norm THX wiec i radość z takiego zestawu pryska mając dedykowana sale z takim nagłośnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, długi89 napisał:

Ekstra zestaw z tym że poniżej 80hz nie zejdą te głośniki jeżeli zajdzie taka potrzeba, to jest jedyny minus. Rozumiem że będziesz robił wszystko według zaleceń THX ? Bo jeżeli tak to Amplituner się nie nadaje, nie spełnia norm THX wiec i radość z takiego zestawu pryska mając dedykowana sale z takim nagłośnieniem

Kurde, a tak mi sie podobalo jak gra, teraz bedzie musialo mi sie przestac podobac 😄 Jak zyc 😄

17 godzin temu, Lonely napisał:

Zaraz Cię pytaniami zasypią na pw w jakim banku taki kredyt itp , Martyn zazdrośnik na bank będzie pytał o koszta bo on to podaje do wiadomości nawet nie pytany . Poczekaj zaraz się zacznie  🤣😉 fajny stuff tylko czuje że dla siebie wybrał bym pre + końcówki. 

pre + koncowki to w tym przypadku zbedny wydatek 🙂 Klipsche sa tak wydajne i Arcam ma taki zapas mocy ze przy 50-55 jest juz bardzo glosno i dynamicznie 🙂 Jedyne co by sie zmienilo to to ze na 40-45 by mial to samo, za dwukrotnosc ceny 🙂 Przy glosnikach ktore potrzebuja duzo pradu i beda dawac bas koncowki maja sens, tym bardziej jak sie ma japonski amplituner ktory ma 50W na kanal 🙂 Ale przy Klipschach ktore maja czulosc 94dB i sa i tak odciete przy 80Hz lub wyzej, Arcama 100W daje duzy zapas mocy, wiec za 2x tyle kasy watpie aby uslyszalo sie jakas roznice 🙂 Dodam ze w przeszlosci kiedy mialem zrobione kino na Magnepanach ktore potrzebuja bardzo duzo pradu, mialem koncowki Rotela, Adcoma, Parasounda, Nakamichi i Sony i wtedy to mialo sens 🙂 Teraz byl by to przerost formy nad trescia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, długi89 napisał:

Bo jeżeli tak to Amplituner się nie nadaje, nie spełnia norm THX

Martin słuchałeś w ogóle ten ampli? Jakiegoś Arcama?

Jeżeli dla Ciebie znaczek THX załatwia wszystko to gratuluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, hank napisał:

Martin słuchałeś w ogóle ten ampli? Jakiegoś Arcama?

Jeżeli dla Ciebie znaczek THX załatwia wszystko to gratuluje.

Nie słyszałem nigdy systemu w THX. Dużo czytałem na temat różnych kodeków, co musza spełniać itp. na temat THX to był jakiś stary artykuł z 2000 roku lub trochę wcześniej i tam było napisane żeby moc cieszyć się z systemu THX amplituner bądź procesor i końcówki musza spełniać odpowiednie normy. Tyle. A co do Amplitunera nie słyszałem 850, tylko z Arcama wzmacniacz A39 i amplituner 390 w jednym z Wrocławskich salonów, podpięte były pod Monitor Audio RX-8

 znaczek dla mnie to są wytyczne które dany sprzęt spełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, długi89 napisał:

Nie słyszałem nigdy systemu w THX. Dużo czytałem na temat różnych kodeków, co musza spełniać itp. na temat THX to był jakiś stary artykuł z 2000 roku lub trochę wcześniej i tam było napisane żeby moc cieszyć się z systemu THX amplituner bądź procesor i końcówki musza spełniać odpowiednie normy. Tyle. A co do Amplitunera nie słyszałem 850, tylko z Arcama wzmacniacz A39 i amplituner 390 w jednym z Wrocławskich salonów, podpięte były pod Monitor Audio RX-8

 znaczek dla mnie to są wytyczne które dany sprzęt spełnia

Brak znaczka THX nie dyskwalifikuje sprzętu.Nie mowie żeby nie trzymać się norm ale,

 

2 godziny temu, długi89 napisał:

nie spełnia norm THX wiec i radość z takiego zestawu pryska mając dedykowana sale z takim nagłośnieniem

takie stwierdzenie mało powiedziane jest śmieszne.Tym bardziej o jakim ampli mówimy,to nie jest jakiś średniak tylko kawał sprzętu.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy THX w wielkim skrócie to możliwość odtwarzania z określoną dynamiką,  czystoscią i z określonymi zniekształceniami podanego sygnału.  Przeważnie w kinie jest to głośno i średnio do wytrzymania co nie znaczy że głośniki z tym certyfikatem brzmią słabo jak grają cicho.  To przekłada się też w drugą stronę , to że dane dobrze grające głośniki nie mają tego certyfikatu jako znaczek dodatkowy , nie znaczy że nie spełniają tych wymagań...ten znaczek po prostu jest drogi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, Lonely napisał:

to że dane dobrze grające głośniki nie mają tego certyfikatu jako znaczek dodatkowy , nie znaczy że nie spełniają tych wymagań

Wymaganiem jest min 105 dB dla kolumn w kinie, pokaz mi które głośniki ( półkowe i wolnostojące )  bez znaczka zagrają na tym poziomie liniowo bez zniekształceń i uszkodzenia. Subwoofer natomiast musi wygenerować 115 dB bez zniekształceń. Tyle odnośnie kolumn. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynaj Martin udawać mądrego.  THX czyli takowy znaczek zwiększa sprzedaż przede wszystkim bo osoby tobie podobne widzą w takowych głośnikach super moce i przewagę nad innymi co ma się nijak prostego odsłuchu i to jest najlepsza metoda wyboru czyli osobisty odsłuch danego sprzętu a nie przez telefon jak to sam robiłeś...Kto ci tak w ogóle coś podłączył  w sklepie i grał do fona ???

Ps . Ile wytrzymasz na seansie nawet przy 90db ? Nie mowa 105....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normy THX spełnia wiele amplitunerów i kolumn bez tego znaczka, za prestiż znaczka trzeba zapewne zapłacić. Nawet osoby mające jako takie rozeznanie w temacie audio dopłaciłoby do THX, marketing czyni cuda. 105db większość kolumn wygeneruje, np na stronce Kefa jest zawsze info nt temat, tzn. max SPL, nawet ich małe podstawkowe dają więcej 🙂chyba że to miałoby być przy subwooferowych częstotliwościach, to zero szans... ale oczywiście tak nie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż poczytałem sobie o tym THX, tu dość wyczerpująco i ciekawie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, Butler napisał:

Aż poczytałem sobie o tym THX, tu dość wyczerpująco i ciekawie https://cinematic.pl/certyfikat-thx/

Jest to ogólnoznacznie napisane, czytałem bardziej treściwe wypowiedzi w których było tez napisane jakie parametry musi spełniać sprzęt (elektronika) by dostać certyfikat.  

@don111 to sub-fan miał zabłysnąć swoim intelektem, uprzedziłeś go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty właśnie zabłysnąłeś..

23 minuty temu, długi89 napisał:

 to ogólnoznacznie napisane..

A donn111 rozwinął w sumie to co napisałem wyżej co jest oczywiście prawdą tylko ty nie rozumiesz bo wolisz wierzyć w sprzęt z tym znaczkiem . Typowy target.

Nie zapomnij też że mam już dawno zrobioną kalibrację z wytycznymi THX i HAA jako jeden z kilku osób na forum . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Każdy wie o co kaman tak że nic odkrywczego. 

Ja też pamiętam wszystkie twoje hahaha stivi89, marcinos89, Martin Rejek,  długi89 ...chyba niczego nie przeoczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Lonely napisał:

Nie zapomnij też że mam już dawno zrobioną kalibrację z wytycznymi THX

Zapomniałem, ten twój certyfikat THX to jest ogólnikowy czy tyczy się konkretnego THX-a? Bo z tego co znalazłem to twój pokój ma 20m2 a odmian THX jest pare które spełniają pare kryteriów. Ciekawe który twój spełnia? 

 

A tak nawiasem mówiąc żaden z nas nie ma i nie będzie miał prawdziwej salki kinowej w domu tylko namiastkę kina wiec o co my się tu kłócimy/ wyrażamy swoje poglądy/swoje myśli? Czy jest w ogóle sens…

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym różnica że ja poza kupnem proja nic w systemie nie zmieniłem bo mi wystarcza w 100% jak gra a ty cały czas kombinujesz nie wiadomo po co . Przy NFS na plejaku z butów wyrywa jak i przy słuchaniu muzyki a jak wiesz mam jeszcze kilka hobby w które inwestuje i w sumie na tym polega życie...proste przyjemności bo czas ucieka nieubłaganie. Doceniam dlatego autora za męską ,szybką decyzję i do przodu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, długi89 napisał:

A tak nawiasem mówiąc żaden z nas nie ma i nie będzie miał prawdziwej salki kinowej

nie ładnie tak ograniczać siebie i innych, są tu kandydaci do posiadania własnych salek. Patrząc na twoją manię to jestem w stanie uwierzyć, że pewnego dnia wpadniesz na pomysł zbudowania salki kinowej, a do niej dobudujesz część mieszkalną.

 

16 godzin temu, Lonely napisał:

THX czyli takowy znaczek zwiększa sprzedaż przede wszystkim bo osoby tobie podobne widzą w takowych głośnikach super moce i przewagę nad innymi co ma się nijak prostego odsłuchu

jak miałem 17 lat to też brandzlowałem się do THX, potrafiłem jechać godzinę do kina w 15 stopniowym mrozie i przebijać się przez zaspy śniegu żeby zobaczyć Logo i motyw dźwiękowy THX a następnie film Book of Eli.

Wyrosłem zarówno z fascynacji THX jak i filmów typu Book of Eli.

W dniu 9.08.2021 o 19:01, T napisał:

"jak robic to raz a dobrze", wiec stwierdzilem ze dokladnie tak zrobie 🙂 Tak wiec finalnie bedzie:

- Arcam AVR-850

- 3x KL-525-THX na przod (musze przyznac ze na zywo bardzo zacnie sie prezentuja)

- 2x Klipsch THX-8000-S na boki

- 2x Klipsch THX-8000-L na tyl

- SVS PC-4000 + SVS PC-2000PRO

gratsy! Grubo pojechałeś. Czekamy na opis wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, PawelMitsu napisał:

nie ładnie tak ograniczać siebie i innych

Chodziło mi o kolegę Lonely i mnie

On już ma namiastkę Kina z Niby Certyfikatem THX ale wątpię w to bo nawet nie wie jaki to certyfikat. Ja natomiast buduje mini salkę ale również wiem że to nie będzie to co prawdziwa salka która spełnia wszystkie wytyczne, No bo się nie da z Sali Kinowej przenieść wszystko do Domowych warunków. 
 

jak by mi chodziło o wszystkich to bym to napisał( może nie doprecyzowałem ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lonely napisał:

Doceniam dlatego autora za męską ,szybką decyzję i do przodu ...

A dzieki bardzo, tez jestem zdania ze szkoda marnowac czas nad zajmowanie sie sprzetem nadmiernie 🙂 Trzeba poswiecic czas i wybrac najlepiej jak sie da, tym bardziej jak nie lubi sie owego zmieniac, ale radosc z owego uzywania i doznan jest definitywnie dla mnie priorytetem 🙂

10 minut temu, PawelMitsu napisał:

gratsy! Grubo pojechałeś. Czekamy na opis wrażeń.

Dzieki, tez juz nie moge sie doczekac, a czekam na kolumny 🙂


A co do samego THX dodam tylko bo dyskusja rozgorzala, ze moim skromnym certyfikat THX daje pewna gwarancje tego ze sprzet z tym znaczkiem jest juz na pewnym dosc konkretnym poziomie 🙂 Oczywiscie sa sprzety bez tego znaczka ktore spokojnie sa na tym samym czy wyzszym poziomie, jak np. moj Arcam, ale znaczek nie zaszkodzi absolutnie jesli nie trzeba zbytnio za niego doplacac 🙂 Definitywnie nie bylo to powodem dla czego kupilem owe Klipsche, ale wiedzac ze spelnia normy THX Ultra 2 latwiej mi zaufac i kupic je bez sluchania 🙂 Mialem w przeszlosci pare sprzetow z certyfikatem THX (koncowke Rotela, zestaw Jamo D600 i tani zestaw Onkyo) i nigdy nie bylem zawiedziony 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Lonely napisał:

a ty cały czas kombinujesz nie wiadomo po co

Kombinuje bo przy pierwszym ustawieniu przyzwyczaiłem się już do dużego TV i był za mały, nagłośnienie już tez nie sprawiało frajdy nie było tej przestrzeni, drugie ustawienie z wykorzystaniem PJ okazało się strzałem w kolano bo codziennie mnie denerwowało to że muszę opuszczać ekran, a co za tym idzie brak dostępu do okna. Nagłośnienie tutaj się znacznie poprawiło dzięki większej przestrzeni. PlayerOne i wyścig dosłownie z butów wyrywał, No i ten wielki ekran 21:9 w porównaniu do TV. Teraz przeniosłem się do większego pokoju o 3m2 i chce już ekran Ramowy Akustyczny i za nim mieć schowane nagłośnienie, niestety stare kolumny się nie nadają bo bym musiał zrobić na pół metra głębokości BaffleWall albo i nawet więcej ze względu na bass refleks z tyłu, dlatego idę w głośniki In-Wall, mam nadzieje że oczekiwania moje zostaną spełnione( jeszcze większy ekran, jeszcze lepsze nagłośnienie) 


I tez mogę tu powiedzieć śmiało że nie będzie to prawdziwe kino tylko jakaś tam namiastka tego co jest w prawdziwych kinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, T napisał:

THX daje pewna gwarancje tego ze sprzet z tym znaczkiem jest juz na pewnym dosc konkretnym poziomie

na pewno masz rację.

5 minut temu, T napisał:

Oczywiscie sa sprzety bez tego znaczka ktore spokojnie sa na tym samym czy wyzszym poziomie

myślę że %owo jest masa sprzętu bez tego znaczka, która gra równie dobrze bądź lepiej.

Dla mnie logo THX na amplitunerach kina domowego to afrodyzjak, który ma zachęcić do zakupu danego produktu mniej zorientowanych klientów-gadżeciarzy. Skrót myślowy "THX - woow! Tak widziałem w kinie, było super, też chcę mieć super".

5 minut temu, długi89 napisał:

I tez mogę tu powiedzieć śmiało że nie będzie to prawdziwe kino tylko jakaś tam namiastka tego co jest w prawdziwych kinach.

nie bądź taki skromny, znając życie będzie lepiej niż w sieciówce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, PawelMitsu napisał:

na pewno masz rację.

myślę że %owo jest masa sprzętu bez tego znaczka, która gra równie dobrze bądź lepiej.

Dla mnie logo THX na amplitunerach kina domowego to afrodyzjak, który ma zachęcić do zakupu danego produktu mniej zorientowanych klientów-gadżeciarzy. Skrót myślowy "THX - woow! Tak widziałem w kinie, było super, też chcę mieć super".

nie bądź taki skromny, znając życie będzie lepiej niż w sieciówce.

Znaczy nie doprecyzowalem ze mam na mysli tylko i wylacznie THX Ultra i Ultra 2, nie te bardziej marketingowe "THXy" ktore maja mini glosniczki komputerowe czy jakies dosc mierne sprzety 🙂

Co do prawdziwego kina a kina w domu - nie wiem jak u Was, ale u mnie w 20m2 poprzednie kino zrobione Magnepanach/JBL Studio L/Jamo D600 subach spokojnie gralo lepiej niz Cinema City czy inne sieciowki, ino ekran (60") byl za maly 🙂 Teraz na tym sprzecie i z ekranem 120" spokojnie bede wolal w domu obejrzec film niz isc do jakiegokolwiek kina, z IMAXem wlacznie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty się masz Martin tej " namiastki " i prawdziwej salki kinowej ??? Jeżeli byle zestaw za średni budżet ale dobrze rozmieszczony i skalibrowany zagra o niebo lepiej niż to co słyszysz w komercyjnych salach kinowych ? Stawiasz na cenę i myślisz że im drożej tym lepiej = błąd,  tańszy zestaw zagra lepiej niż ta twoja ściana z wodotryskami.  Kombinujesz i zmieniasz całe życie i to Cię chyba najbardziej kręci bo jeżeli by ci chodziło o efekt końcowy i jakość to zrobił byś choć jeden ze swoich projektów do końca a nie po łebkach i bierzesz się za następny bo ci nie gra. Co do mojego certyfikatu to nie ma sensu rozmowa z Tobą na ten temat skoro nawet fetek z xajasem nie mieli pojęcia o czynnościach które zostały wykonane podczas kalibracji i czepiali się wyrywkowo szczegółów.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, długi89 napisał:

I tez mogę tu powiedzieć śmiało że nie będzie to prawdziwe kino tylko jakaś tam namiastka tego co jest w prawdziwych kinach.

Nie zgodzę się. Kino, kino, kino... Nigdy nie byłem zadowolony z efektów dźwiękowych w publicznych warunkach. Nie czasem... Po prostu nigdy. A chodziłem namiętnie na seanse do dobrych kin, najczęściej certyfikowanej THX sali  "Krewetce" w Gdańsku - puki istniała. Projektując kino dla dziesiątek/setek osób, ogarnięcie akustyki tak by każdy obecny miał zbliżone warunki odsłuchu jest absurdalnie trudne. Nie potrafiłem ulec tej magii, znajomi zafascynowani, a ja ciągle ze skwaszoną miną czekałem aż w końcu obejrzę coś co mnie technologicznie powali na kolana.

Bym przyznał rację... Dwie dekady temu. Nie było rozwiniętych i dostępnych dla przeciętnego Kowalskiego systemów korekcji akustyki które mamy teraz w praktycznie każdych amplitunerach. Nie było (były, ale bardzo drogie) ustrojów akustycznych, ludzie jakieś opakowania od jajek na ścianach wieszali 🙂 Podwieszany sufit? Wełna mineralna? haha... ja ostatnio zrywałem z sufitu starą technologię. Trzcina związana drutem i kruszący się 5cm tynk 🙂 I tak dalej...

A teraz? Popatrzcie... Mamy narzędzia i wiedzę do zaprojektowania w najdrobniejszych szczegółach domowej sali kinowej w której uzyskamy efekt nie do osiągnięcia w kinopleksach. Piszę to z pełną stanowczością. Są dostępne rozwiązania do akustyki pomieszczeń wg. upodobań. Czy to absorbery, pułapki basowe, pianki, panele, sufity podwieszane, korki akustyczne... Cała masa ustrojstwa. Nagłośnienie? Jeszcze niedawno 5.1 było szczytem marzeń. A teraz w pomieszczeniach poniżej 20m2 zakładamy np. 7.2.4 a subwoofery kilkukilowatowe dają takie ciśnienie że powodują niemal odruchy wymiotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.