Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat z wyborem systemu do Kina Domowego – Magnepan/JBL vs. Klipsch THX


T

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Butler napisał:

Nie zgodzę się. Kino, kino, kino... Nigdy nie byłem zadowolony z efektów dźwiękowych w publicznych warunkach. Nie czasem... Po prostu nigdy. A chodziłem namiętnie na seanse do dobrych kin, najczęściej certyfikowanej THX sali  "Krewetce" w Gdańsku - puki istniała. Projektując kino dla dziesiątek/setek osób, ogarnięcie akustyki tak by każdy obecny miał zbliżone warunki odsłuchu jest absurdalnie trudne. Nie potrafiłem ulec tej magii, znajomi zafascynowani, a ja ciągle ze skwaszoną miną czekałem aż w końcu obejrzę coś co mnie technologicznie powali na kolana.

Bym przyznał rację... Dwie dekady temu. Nie było rozwiniętych i dostępnych dla przeciętnego Kowalskiego systemów korekcji akustyki które mamy teraz w praktycznie każdych amplitunerach. Nie było (były, ale bardzo drogie) ustrojów akustycznych, ludzie jakieś opakowania od jajek na ścianach wieszali 🙂 Podwieszany sufit? Wełna mineralna? haha... ja ostatnio zrywałem z sufitu starą technologię. Trzcina związana drutem i kruszący się 5cm tynk 🙂 I tak dalej...

A teraz? Popatrzcie... Mamy narzędzia i wiedzę do zaprojektowania w najdrobniejszych szczegółach domowej sali kinowej w której uzyskamy efekt nie do osiągnięcia w kinopleksach. Piszę to z pełną stanowczością. Są dostępne rozwiązania do akustyki pomieszczeń wg. upodobań. Czy to absorbery, pułapki basowe, pianki, panele, sufity podwieszane, korki akustyczne... Cała masa ustrojstwa. Nagłośnienie? Jeszcze niedawno 5.1 było szczytem marzeń. A teraz w pomieszczeniach poniżej 20m2 zakładamy np. 7.2.4 a subwoofery kilkukilowatowe dają takie ciśnienie że powodują niemal odruchy wymiotne.

Absolutnie, tez jestem zdania ze w domu mozna miec lepszy dzwiek niz nawet w dobrym kinie 🙂 Poprzednie moje kino gralo sporo lepiej niz przecietna sala kinowa, a teraz z duzym ekranem nie ma szans abym wolal isc do jakiegokolwiek kina, mimo ze IMAX pobliski jest dobrze zrobiony 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, T napisał:

Absolutnie, tez jestem zdania ze w domu mozna miec lepszy dzwiek niz nawet w dobrym kinie 🙂 Poprzednie moje kino gralo sporo lepiej niz przecietna sala kinowa, a teraz z duzym ekranem nie ma szans abym wolal isc do jakiegokolwiek kina, mimo ze IMAX pobliski jest dobrze zrobiony 🙂

Nie wiem jak wyglądają teraz kina w Polsce, nie byłem dobre 10 lat, za to wiem jak gra dobrze zrobiony Atmos w Niemckich kinach. Siedząc na środku sali czujesz się jak byś uczestniczył w spektaklu, jak byś tam był na planie filmowym, te natężenie dźwięku otaczające Cię dookoła, coś niesamowitego. Żeby kino domowe zbliżyło się do tego poziomu musi być na naprawdę wysokim poziomie jakościowym, nie mówię też o wielkości pokoju które na pewno odgrywa wielka rolę.

 

Jedyne co denerwuje mnie w kinie to mlaskanie, śmiechy chichy, dyskusje i inne temu podobne rzeczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, długi89 napisał:

Nie wiem jak wyglądają teraz kina w Polsce, nie byłem dobre 10 lat, za to wiem jak gra dobrze zrobiony Atmos w Niemckich kinach. Siedząc na środku sali czujesz się jak byś uczestniczył w spektaklu, jak byś tam był na planie filmowym, te natężenie dźwięku otaczające Cię dookoła, coś niesamowitego. Żeby kino domowe zbliżyło się do tego poziomu musi być na naprawdę wysokim poziomie jakościowym, nie mówię też o wielkości pokoju które na pewno odgrywa wielka rolę.

 

Najlepszym kinem jakie mialem okazje doswiadczyc to IMAX w Wawie, a od lat jestem zapalonym kinomanem i bylem w wielu roznych kinach w PL i za granicami. Od czasu jak zrobilem moje poprzednie dosc dobre juz kino, nie czulem potrzeby chodzic do publicznych, mimo ze doznania w IMAXie byly nieco lepsze. Ale teraz z lepszym sprzetem, lepsza akustyka i 4x wiekszym ekranem mysle ze bedzie nawet lepiej niz w IMAXie. Pewnie ze przydalo by sie z 60m2, ale nawet w malej dobrze zrobionej sali mozna miec kapitalne doznania filmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia jakie kino to będzie,  chodzi się tam dla rozrywki z rodziną i dziewczyną itp duży ekran i głośno i tyle . Ideał do dźwięku przestrzennego to jedno miejsce odsluchowe wg którego będą kalibrowane głośniki i robione pomiary . Każda liczba powyżej pogarsza możliwości dobrej kalibracji i tego samego odsłuchu na każdym ze 120 czy 300 miejsc . Proste jak drut . Ludzie chodzą do kina żeby wyjść z domu a nie obejrzeć film w wysokiej jakości i z wysoką jakością dźwięku . 

To że jarasz się dźwiękiem kinowym dowodzi tylko jak skopane zestawy do tej pory miałeś Martyn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja chodziłem do kina bo raz że nie miałem wielkiego Ekranu, dwa najnowsze megahity obejrzeć w 4K Laser projektor, trzy dźwięk otaczający z wielu głośników Dolby Atmos, siedzenia D-BOX!!! A teraz tak przesiadka z 75’ ( przy formacie kinowym 21:9 dawało 65 cali) na 105 cali wywoływało podniecenie, teraz będzie 130 cali w tym samym formacie czyli 21:9 i na 100% będą to doznania takie jak kinowe, tylko że z odlegości 2,5 metra. Co prawda nie mam Lasera ale obecny PJ daje radę, odtwarzając 4K i BD, dzięki czemu ma już 540h… co do domowego nagłośnienia, jesteś skazany na kolumny/głośniki w ograniczonej liczbie które nie oddają tej przestrzeni no bo jak z jednej kolumny wytworzyć 5 czy 8 kolumn na bocznej ścianie? Ja mając 1,5 metra kolumny za sobą wiedziałem skąd dobiega dźwięk… i ma tak na pewno każdy… by kolumny znikły potrzeba ich pare sztuk z różnymi czasami opóźnień. I przestań pierniczyć że tył Ci znika i robi zajefajna robotę z dwóch kolumn vs. 20 kolumn rozmieszczonych z tylu… 

 

Gdy rodzice przyjechali w odwiedziny wziąłem ojca do kina, to co usłyszał, zobaczył, i poczuł przeszło jego najśmielsze oczekiwania, nawet kazał sobie wyłączyć siedzenia D-Box bo mu te wibrowanie i kołysanie przeszkadzało. Powiedział wtedy  że jeszcze nie słyszał takiego natężenia, tej jakości i dokładności w Polskich Kinach co tutaj, nie wspominał o jakości obrazu ale widziałem Banana na twarzy… tz że mu sie podobało😎 film mu tak zleciał że chciał więcej takich wrażeń. A w PL nuda i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co inwestujesz w zestaw w takim razie ? Kup dożywotni karnet do kina i jeszcze reszta zostanie . Po co się zawzinać? 

Ps. Wrażenia Twojego ojca to średni wyznacznik jakościowy a ty dalej utwierdzasz mnie w przekonaniu że nie słyszałeś dobrego zestawu domowego . Jeżeli sala kinowa ma 20 czy 30 m szerokości to ile chciałeś tam mieć glosników? Raczej trochę więcej niż 2 .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj ojciec opowiada wrażenia z kina podekscytowany.  Żarcik oczywiście,  chociaż nie zgłaszaj. 

Dawno tego nie oglądałem i wygląda na to że mama na koniec też coś dodała od siebie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, długi89 napisał:

Ja mając 1,5 metra kolumny za sobą wiedziałem skąd dobiega dźwięk… i ma tak na pewno każdy

 Coś źle miałeś  skalibrowane albo Twój set się nie zgrywa.Uwierz ze na moich 16m2 przy systemie 7.1.2 ciężko zlokalizować miejsce montażu głośnika,wszystkie zgrywają się bez najmniejszego problemu ,a to że słyszysz skąd dobiega dźwięk to chyba dobrze:)

Co do ilości głośników w kinie a na 20m2 to Lonely już Ci wytłumaczył.

Działaj i pokaż efekty.Jestem ciekaw jak to finalnie będzie wyglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hank napisał:

Coś źle miałeś  skalibrowane albo Twój set się nie zgrywa.

Potwierdzam. Przy prawidlowym ustawienu kolumn glosnikowych i poprawnej kalibracji kolumny znikaja z pokoju, slychac tylko akcje filmu gdzies w przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
19 godzin temu, hank napisał:

Działaj i pokaż efekty.Jestem ciekaw jak to finalnie będzie wyglądać.

Chcesz widzieć efekty to poczekaj pół roku, może rok bym to wszystko ogarnął. Mi się to nie podoba by dążyć do założonego celu tyle czasu😞😞😞 ale nic na to nie poradzę, mogę poświecić jeden dzień w tygodniu, no i budżet nie jest z gumy, sprzęt i wyposażenie kosztuje tym bardziej  że sprzedaje stary i wymieniam na nowy ( kolumny i proc+końcówka )

19 godzin temu, hank napisał:

Coś źle miałeś  skalibrowane albo Twój set się nie zgrywa.

Wszystko było poprawnie skalibrowane 

Baranem jeszcze nie jestem, dźwięk był słyszalny skąd dochodzi i tyle! W kinie słychać płynne przejście/a od przednich bocznych po tylnie. W domu musiałbym mieć chyba 15 kolumn w pokoju 50m2 jako dolna warstwa bym  był b. zadowolony z dźwięku otaczającego którego by nie dało się zlokalizować

19 godzin temu, hank napisał:

Co do ilości głośników w kinie a na 20m2 to Lonely już Ci wytłumaczył.

Tego typa nie biorę na poważnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 07:28, Lonely napisał:

Po co inwestujesz w zestaw w takim razie ? Kup dożywotni karnet do kina i jeszcze reszta zostanie . Po co się zawzinać? 

słuszna uwaga, gdybym miał niedaleko sensowne kino niczego bym w chacie nie robił, sam problemy i topienie kasy.

18 godzin temu, długi89 napisał:

Baranem jeszcze nie jestem, dźwięk był słyszalny skąd dochodzi i tyle! W kinie słychać płynne przejście/a od przednich bocznych po tylnie. W domu musiałbym mieć chyba 15 kolumn w pokoju 50m2 jako dolna warstwa bym  był b. zadowolony z dźwięku otaczającego którego by nie dało się zlokalizować

Coś masz spartolone, wszystko powinno być jedną spójną sceną bez przejść. Ilość głośników zależy od ilości słuchaczy i standardu, dopiero potem pomieszczenia, prosto mówiąc nie ważne jak duże pomieszczenia ilość głośników taka sama. Małe pomieszczenie ma trudniej bo małe odległości to problem z sumowaniem dźwięku.

i co to za farmazon z lokalizacją dźwięku ? jak ktoś nap... z AKM to masz dokładnie wiedzieć gdzie się to dzieje a nie się domyślać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, fetek napisał:

słuszna uwaga, gdybym miał niedaleko sensowne kino niczego bym w chacie nie robił, sam problemy i topienie kasy.

Mam 10 km do kina w Systemie Atmos i 4K laser obraz ale i tak wole mieć w domu to co chce niż iść i słyszeć jak mlaskają, gadają i inne podczas projekcji. Nie zawsze też uda się znaleść miejsce idealnie na środku sali w siedzeniach D-Box, ale te nagłośnienie, jakość i dynamika maja się nijak z kinem domowym 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 04:34, długi89 napisał:

Ja mając 1,5 metra kolumny za sobą wiedziałem skąd dobiega dźwięk… i ma tak na pewno każdy… by kolumny znikły potrzeba ich pare sztuk z różnymi czasami opóźnień

nie trzeba i nie ma.

6 minut temu, długi89 napisał:

Mam 10 km do kina w Systemie Atmos i 4K laser obraz ale i tak wole mieć w domu to co chce niż iść i słyszeć jak mlaskają, gadają i inne podczas projekcji. Nie zawsze też uda się znaleść miejsce idealnie na środku sali w siedzeniach D-Box, ale te nagłośnienie, jakość i dynamika maja się nijak z kinem domowym 

przede wszystkim oglądasz kiedy i w czym chcesz. Nie słyszałem w kinie dobrego dźwięku, do dedykowanych sal domowych robionych z głową jest im bardzo daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, długi89 napisał:

Założę się że usłyszę i będę wiedział skąd dochodzi dźwięk w większości kin domowych.

Dobrze że dodałeś w większości bo byś przegrał zakład. Niektórzy mają tak "zwykłe" stereo dopracowane że dużym problemem by było wskazać lokalizcję głośników w opasce na oczach. No ale mowa o kinie więc...

Atmos nie działa na zasadzie konkretnego głośnika. Procesor podąża za obiektem i go wirtualizuje w przestrzeni za pomocą głośników. Przy odpowiednim skalibrowaniu amplitunera, dobraniu kolumn, akustyki, zachowaniu norm Dolby, będziesz mógł wodzić za potencjalnym obiektem 360 wokół siebie i nad sobą wskazując palcem tam gdzie fizycznie głośników nie ma.

Dużo zależy od źródła dźwięku, jak jest kodowany. Jeśli sprzęt i reszta ok, puścisz film który został dobrze zrealizowany pod kątem audio, to Twój ojciec też pokiwa z uznaniem że super. Ale jak odpalisz jakieś okrojone dźwiękowo badziewie to mimo wysiłków procesora Twojego amplitunera, efekt może być poniżej oczekiwań. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Butler napisał:

Ale jak odpalisz jakieś okrojone dźwiękowo badziewie to mimo wysiłków procesora Twojego amplitunera, efekt może być poniżej oczekiwań. 

Powiem tak, nie słucham i nie oglądam filmów po za płyta 4K lub BD kolekcja się powiększa( teraz jest 290 4K i 360 BD)  Wszystko inne to chłam i tyle. Uwierz mi że mój ojciec miał również nie jeden sprzęt w przeciągu 30- paru lat. Doświadczenie ma większe niż ja i słyszy najmniejszy szelest czy szmer!!! Myślicie że niemieckie Dolby Atmos jest tylko ciutkę lepsze niż polskie gówno ale się mylicie!!! Nie oszukujmy się jedna kolumna nie zastąpi 15-stu kolumn z prawej strony!!! Rozmowa nie ma sensu póki ktoś nie wyjedzie za granice i nie usłyszy kina gdzie nie oszczędzano na kasie, Lecz dążono do jak najlepszego osiągnięcia rezultatu!!! 
Domowe kino to tylko 1/10prawdziwego kina. Dźwięk, wielkość ekranu, wielkość sali, ilość głośników/kolumn zastosowanych, fotele D-Box kosztujące krocie!!! Itd….. szkoda czasu na pisanie tych marnot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

I jeszcze jedno, buduje sobie mini salkę Kinowa. Wiem że to nie będzie to samo co Komercyjne Kino ale będę się starał by było inaczej. Nie mam też budżetu z gumy ale w określonych pieniądzach się zmieszczę, choć wolałbym wydać dwa lub trzy razy więcej na sprzęt, tylko czy to przyniesie oczekiwany rezultat??? Powiedzmy wydając 15 tys € na sam sprzęt, czy da nam oczekiwany rezultat? Czy to jeszcze za mało? A może 30 tys.€ będzie to już to czego człowiek oczekuje od systemu??? 

Możliwości jest wiele!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze domowe kino to jest pomiedzy 1/17 i 1/18 kina komercyjnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, długi89 napisał:

Co masz na myśli 1/17 i 1/18 kina???

Wybacz, pomylilem sie w obliczeniach 🙂 Pisales ze kino domowe to 1/10 kina komercyjnego, bo kino komercyjne ma 15 glosnikow z boku, a w kinie domowym mamy 1 🙂 Tak wiec 1 podzielone na 15 = 1/15, wiec kino domowe to 1/15 kina komercyjnego a nie 1/10 jak pisales 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, długi89 napisał:

Myślicie że niemieckie Dolby Atmos jest tylko ciutkę lepsze niż polskie gówno ale się mylicie!!! 

Nic takiego nie pisałem ani nie myślę. Nie wyciągaj pochopnych opinii.

45 minut temu, długi89 napisał:

Nie oszukujmy się jedna kolumna nie zastąpi 15-stu kolumn z prawej strony!!!

Nie musi, bo nie napędza 30 metrowej ściany z 15 rzędami siedzeń. Przy 7.1.4 masz po prawej 5 głośników dla jednego miejsca odsłuchu. 

 

45 minut temu, długi89 napisał:

Rozmowa nie ma sensu póki ktoś nie wyjedzie za granice i nie usłyszy kina gdzie nie oszczędzano na kasie, Lecz dążono do jak najlepszego osiągnięcia rezultatu!!! 

Dlatego w przyszłym roku zachaczę o Dolby Cinema a nie jakieś lokalne kino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

45 minut temu, długi89 napisał:

Domowe kino to tylko 1/10prawdziwego kina

Wydasz 1/10 w domu co inwestor na kino?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

Nic takiego nie pisałem ani nie myślę. Nie wyciągaj pochopnych opinii.

Nie musisz, mamy kolejnego zakompleksionego emigranta. Zaraz z całej kawalerki zrobi kino.

 

7 godzin temu, Butler napisał:

Dlatego w przyszłym roku zachaczę o Dolby Cinema a nie jakieś lokalne kino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko pamiętaj że te kina dostają inaczej przygotowany materiał.

7 godzin temu, Butler napisał:

Wydasz 1/10 w domu co inwestor na kino?

Jak ktoś buduje dom od zera i wie czego chce to wszystko można fajnie przygotować i oszczędzić kasy na dalszych etapach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2021 o 13:45, długi89 napisał:

W kinie właśnie o to chodzi by dźwięk nie był miękki, ciepły.

Sprzęty kinowe mają tendencję do agresywności i ostrości, to ona niejako uwypukla efekty. Ciepłe kino to porażka, z resztą nawet to co polecasz delikatnie mówiąc drze ryja bo z jakością i neutralnością nie ma nic wspólnego.

czyli do kina pasuje 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fetek napisał:

Nie musisz, mamy kolejnego zakompleksionego emigranta. Zaraz z całej kawalerki zrobi kino.

Chciałbyś... W życiu poza wypoczynkiem nie byłem poza granicą kraju. Tylko nie wiem czy tu się chwalę czy żalę... A to czy to niemieckie czy holenderskie lepsze to po prostu się osobiście przekonam a nie będę strugać przygłupa że niby wiem lepiej. Nie jestem z tych co w dupie byli i gówno widzieli, wyrobię sobie własną opinię, choć przyznam że jestem sceptyczny to tych zachywtów długiego98.

34 minuty temu, fetek napisał:

Tylko pamiętaj że te kina dostają inaczej przygotowany materiał.

Wiesz... To akurat mnie zbytnio nie obchodzi. Z punktu widzenia widza interesuje mnie jedynie porównanie kina komercyjnego vs domowe. Jeśli sala ma kilkanaście rzędów siedzeń to materiał źródłowy musi być do tego dostosowany. Ja w domu dla porównania też nie będę w jakości SD oglądać prawda?

34 minuty temu, fetek napisał:

Jak ktoś buduje dom od zera i wie czego chce to wszystko można fajnie przygotować i oszczędzić kasy na dalszych etapach.

To ile kosztuje zabudowanie sprzętem komercyjnej sali kinowej z wyższej półki? Te regionalne mnie nie obchodzą bo do pięt nie dorastają dobrym domowym rozwiązaniom. Chcę się przekonać czy osobiście wydam 1/10, 1/100 czy 1/1000. Swoją salkę praktycznie od zera zaczynam, skuty tynk do cegieł, sufit zrzucony i w najsurowszym momencie widać było wyłącznie belki i deski piętra wyżej, będzie nowe okno, nowe drzwi, o instalacji nie wspomnę bo to oczywiste.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Butler napisał:

To ile kosztuje zabudowanie sprzętem komercyjnej sali kinowej z wyższej półki? Te regionalne mnie nie obchodzą bo do pięt nie dorastają dobrym domowym rozwiązaniom. Chcę się przekonać czy osobiście wydam 1/10, 1/100 czy 1/1000. Swoją salkę praktycznie od zera zaczynam, skuty tynk do cegieł, sufit zrzucony i w najsurowszym momencie widać było wyłącznie belki i deski piętra wyżej, będzie nowe okno, nowe drzwi, o instalacji nie wspomnę bo to oczywiste.

Tak sobie pomyslalem ze takie porownywanie kosztow nie ma za bardzo sensu, jako ze komercyjne kino jest zbudowane na duza ilosc widzow, co za tym idzie do duuuuuuzego pomieszczenia co wymusza zupelnie inny sprzet, inne moce i inne ekrany, inne wydatki na akustyke, wentylacje itepe ktore sa w tych wydaniach niebotycznie drogie 🙂 Porownanie mialo by sens gdyby zrobic ta sama salke kinowa na 4-6 widzow jak w domu ino na sprzecie domowym vs. komercyjnym 🙂 Dobra salka kinowa w domu zrobiona na domowym sprzecie to koszt okolo 100k 🙂 Zrobienie tego samego np. na JBL Synthesiss zapewne kosztowalo by kilkakrotnie wiecej, ale watpie aby zagrala kilkakrotnie lepiej 🙂 W sumie mowi sie o jakosci dzwieku, o znikajacych glosnikach itepe a przeciez tak na prawde nie chodzi o takie detale a o sume doznan 🙂 Nie wiem jak u Was, ale u mnie suma doznan jest nie mniejsza niz w IMAXie ktory ja uzywam jako referencje i tyle, dalej sie nie zaglebiam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. dodam ze w "sumie doznan" zawiera sie tez i to ze moge sobie isc wlaczyc film jaki chce, kiedy chce, nikt mi nie gada nad uszami czy szelesci, moge sie wygodnie nawet i polozyc i inne rzeczy nie zwiazane z jakoscia dzwieku per se 🙂 Wiec jesli o niebo wole obejrzec film u siebie niz w kinie, to co wiecej ma znaczenie ? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, T napisał:

Tak sobie pomyslalem ze takie porownywanie kosztow nie ma za bardzo sensu, jako ze komercyjne kino jest zbudowane na duza ilosc widzow, co za tym idzie do duuuuuuzego pomieszczenia co wymusza zupelnie inny sprzet, inne moce i inne ekrany, inne wydatki na akustyke, wentylacje itepe ktore sa w tych wydaniach niebotycznie drogie 🙂 Porownanie mialo by sens gdyby zrobic ta sama salke kinowa na 4-6 widzow jak w domu ino na sprzecie domowym vs. komercyjnym 🙂 Dobra salka kinowa w domu zrobiona na domowym sprzecie to koszt okolo 100k 🙂 Zrobienie tego samego np. na JBL Synthesiss zapewne kosztowalo by kilkakrotnie wiecej, ale watpie aby zagrala kilkakrotnie lepiej 🙂 W sumie mowi sie o jakosci dzwieku, o znikajacych glosnikach itepe a przeciez tak na prawde nie chodzi o takie detale a o sume doznan 🙂 Nie wiem jak u Was, ale u mnie suma doznan jest nie mniejsza niz w IMAXie ktory ja uzywam jako referencje i tyle, dalej sie nie zaglebiam 🙂

Spaliłeś mi wątek, to ja miałem podobnie napisać  🙂 Jeśli ktoś pisze że coś jest lepsze x10, to na pewno ma jakieś subiektywne kryteria jakimi się kieruje. Cena... Wnioski miały być takie że to błędny tok myślenia. Rozumiem poziom przestrzenności x2... To już by było wow, choć ciężko mi to sobie wyobrazić. Bas większy? Yyy... No nie bardzo, wręcz w domu nie dość że pod większą kontrolą, to jeszcze osiągnę głębszy. Fizykę i zasady rozprzestrzeniania się niskich częstotliwości nie da rady oszukać przy dużym obszarze w kinie komercyjnym. Ale wrażenia x10? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Butler napisał:

Spaliłeś mi wątek, to ja miałem podobnie napisać  🙂 Jeśli ktoś pisze że coś jest lepsze x10, to na pewno ma jakieś subiektywne kryteria jakimi się kieruje. Cena... Wnioski miały być takie że to błędny tok myślenia. Rozumiem poziom przestrzenności x2... To już by było wow, choć ciężko mi to sobie wyobrazić. Bas większy? Yyy... No nie bardzo, wręcz w domu nie dość że pod większą kontrolą, to jeszcze osiągnę głębszy. Fizykę i zasady rozprzestrzeniania się niskich częstotliwości nie da rady oszukać przy dużym obszarze w kinie komercyjnym. Ale wrażenia x10? 

Sorry 😄 zgadzam ze ze te 1/10 to glupota i bezsensowne podejscie 🙂 Robi czlek najleposze co moze w domu i na co go stac i jesli ma poziom zadowolenia na wysokim poziomie, to to jest najwazniejsze w tym wszystkim :-) Ja o wiele wole u siebie obejrzec film niz isc do jakiegokolwiek kina i na tym dla mnie temat porownan sie konczy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, T napisał:

Tak sobie pomyslalem ze takie porownywanie kosztow nie ma za bardzo sensu, jako ze komercyjne kino jest zbudowane na duza ilosc widzow, co za tym idzie do duuuuuuzego pomieszczenia co wymusza zupelnie inny sprzet, inne moce i inne ekrany, inne wydatki na akustyke, wentylacje itepe ktore sa w tych wydaniach niebotycznie drogie 🙂 Porownanie mialo by sens gdyby zrobic ta sama salke kinowa na 4-6 widzow jak w domu ino na sprzecie domowym vs. komercyjnym 🙂 Dobra salka kinowa w domu zrobiona na domowym sprzecie to koszt okolo 100k 🙂 Zrobienie tego samego np. na JBL Synthesiss zapewne kosztowalo by kilkakrotnie wiecej, ale watpie aby zagrala kilkakrotnie lepiej 🙂 W sumie mowi sie o jakosci dzwieku, o znikajacych glosnikach itepe a przeciez tak na prawde nie chodzi o takie detale a o sume doznan 🙂 🙂

JBL Synthesis słyszałem w specjalnej małej salce kinowej na ok. 10 osób (zabudowany cały system w ścianach) i wg mnie to nic specjalnie wyróżniającego się ponad przyzwoite zwykłe domowe kolumny. Subwoofery nawet rozczarowujące - bardziej jak estradowe - suchy mocny bas - dobrze kontrolowany, ale nie czuć było aby schodziły zbyt nisko jak się oczekuje. Pewnie lepszą robotę zrobiłyby SVS albo nawet Klipsch za ułamek ceny.  System dla kasiastych co kupują w ciemno bo to niby "najlepsze".  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, T napisał:

 Dobra salka kinowa w domu zrobiona na domowym sprzecie to koszt okolo 100k

Problemem najczęściej są pomieszczenia ich akustyka, wnęki eliminujące poprawne ustawienie głośników itd. To mnie boli najbardziej, na sprzęt prędzej czy później dozbieramy.

2 godziny temu, Butler napisał:

Rozumiem poziom przestrzenności x2... To już by było wow, choć ciężko mi to sobie wyobrazić.

jak przeskoczysz z plastikowego kina rodem z marketu na jakiś sensowny zestaw chodziarz mid-end to myślę że przeskok będzie 3-4x 😛

2 godziny temu, Butler napisał:

Jeśli ktoś pisze że coś jest lepsze x10, to na pewno ma jakieś subiektywne kryteria jakimi się kieruje. Cena... Wnioski miały być takie że to błędny tok myślenia.

doznania i różnice po za ceną są niepoliczalne, jeśli mowa o cenie to sytuacja jest identyczna jak w stereo czyli kolumna za 10k zagra dużo lepiej od tej za 1k ale czy kolumna za 15-20k zagra lepiej od tej za 10 już nie jest takie oczywiste.

Osobiście uważam że najwięcej i tak wnoszą głośniki i akustyka, dopiero wtedy zaczynamy słyszeć konkretne różnice w elektronice.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 31

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.