Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh vs Accuphase


.:Gerard:.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Western Electric 16GA. Cynowana miedź.

Kabel produkowany chyba od lat 60-ych, a od 70-ych na pewno. Są też inne grubości. Najlepiej szukać odcinków ne eBayu. Są wtedy wypłowiałe czyli różowe. Te czerwone nowe to mogą byc podróby.

 

Np. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




"Po porównaniu tych kolumn, osobiście dobrałem pod nie inną elektronikę, automatycznie inne okablowanie ale takie które nie wpływałoby przesadnie na ich własne cechy charakteru" ...  


... "Ale jak już dobrałem elektronikę i okablowanie i super się wszystko zgrało to całość przywiozłem do domu i wszystko zaczęło się od początku bo zagrało inaczej niż w testowanym pomieszczeniu".
No i doopa - jak większość tego typu opisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd jest ten cytat ale na pewno nie z postu #263, tego ze zdjęciem z czerwonym dywanem.

 

Tam jest dalej jeszcze taki tekst: "Nie jestem zwolennikiem łączenia przeciwwag charakterystyk tonalnych w torze elektroniki, dobrałem okablowanie tak aby każde urządzenie trzymało najlepiej z możliwych balans tonalny" ale z niego też nie wynika czego dotyczy to dobranie okablowania. 

Nie wspominając, że jak się cos pisze to dla czytelnika jasno i prostu powinno wynikać o co chodzi. I do tego nie trzeba byc Słowackim. 

A z postu #263 mało wynika.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2021 o 21:35, jaxcek napisał:

Czyli wracając do tematu wątku: Accu E-800 czy Mak 12000?

Tak dla rozluźnienia atmosfery to powiem, jak za darmo to biorę w ciemno obojętnie który.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2021 o 12:06, pmcomp napisał:

Western Electric 16GA. Cynowana miedź.

Kabel produkowany chyba od lat 60-ych, a od 70-ych na pewno. Są też inne grubości. Najlepiej szukać odcinków ne eBayu. Są wtedy wypłowiałe czyli różowe. Te czerwone nowe to mogą byc podróby.

 

Np. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Pozdro

Po co na ebay? Miedź cynowana 6mm2 kosztuje 5 do 7 zł/ metr na allegro, przewody stosowane do instalacji fotowoltaicznych, zwane też "przewodem solarnym". Stosowałem takie a teraz też zwykłe LGY 6mm2 (nie cynowane) 4.5 zł/m i jest bardzo dobrze. A miewałem kable głośnikowe z czystego srebra, van den hule, xlo, nordosty i inne nietanie, dziś uważam to za stratę pieniędzy, do takich "legend" jak te WE podchodzę z dystansem 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Waldek-Wadia9 napisał:

Po co na ebay? Miedź cynowana 6mm2 kosztuje 5 do 7 zł/ metr na allegro, przewody stosowane do instalacji fotowoltaicznych, zwane też "przewodem solarnym". Stosowałem takie a teraz też zwykłe LGY 6mm2 (nie cynowane) 4.5 zł/m i jest bardzo dobrze. A miewałem kable głośnikowe z czystego srebra, van den hule, xlo, nordosty i inne nietanie, dziś uważam to za stratę pieniędzy, do takich "legend" jak te WE podchodzę z dystansem 🙂 

A po co mi na interconnecty 6 mm2?

16AWG to 1,31 mm2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pmcomp napisał:

A po co mi na interconnecty 6 mm2?

16AWG to 1,31 mm2.

racja na IC za dużo, ale oferta w PL jest spora, poza tym są lice miedziane o dowolnych przekrojach, na IC w sam raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2021 o 09:49, pmcomp napisał:

Cytuję: "Po porównaniu tych kolumn, osobiście dobierałbym pod nie inną elektronikę, automatycznie inne okablowanie ale takie które nie wpływałoby przesadnie na ich własne cechy charakteru"

 

Ty logiku ... od siedmiu boleści, z tego zdania twoja persona nie wynika. Szczególnie po określeniu "dobierałbym". Dwója z jęz. polskiego, może na lekcjach jęz. niemieckiego masz lepsze wyniki?Pamiętaj, język niećwiczony jest zapominany. Ćwicz jęz. polski bo niedługo nikt cię tu nie zrozumie.

To jest zdanie w czasie przyszłym z którego logicznie wynika: dobierałbym czyli nie dobierałem nic do tych kolumn. Jak nie dobierałem to przy nich nic nie robiłem. Czyli nie wynika że przy nich robiłem, czyli nie ja. Nie wynika że są moje. Nic nie wynika. Jest to tryb przypuszczający. Jak porównam te kolumny to osobiście dobiorę ... to wynika z twojego zdania.

Gdybyś napisał np. tak:

"Po porównaniu tych kolumn, osobiście dobrałem pod nie inną elektronikę, automatycznie inne okablowanie ale takie które nie wpływałoby przesadnie na ich własne cechy charakteru" ... wtedy mógłbyś powołać się na logikę.

 

 

 

Jest takie stare polskie przysłowie: Kto mieczem wojuje od miecza ginie". Zapomniałeś już ???

Drobny cwaniaczek to epitet użyty o mnie przez ciebie ale ... do ciebie pasuje jak ulał. Ja bym dodał Drobny polski cwaniaczek, popytaj swoich niemieckich sąsiadów co oni o tym myślą.

🙂 

Trollowanie w tym wątku idzie ci wyśmienicie

Ja pisałem w trybie przypuszczającym
Porównywałem kolumny a gdybym któreś kupił to dobierałbym indywidualnie elektronikę i okablowanie

Czepiałeś sie już maskownic, zdjęć, dywanu, opisu, emigracji, budowania zdań, itd.

Nie pisz do mnie, nie cytuj, ....... sie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2021 o 11:49, Seb1 napisał:

Co to za kabelek? Ten czerwony. Może bym wymienił na niego moje Ytdy.

 Jak cyna, jest tak dobra ze najlepiej łączyć bez niej, wiec możesz sobie wyobrazić

 

Kwestia dobrania ze świadomością efektów, nie polecam miedz ocynowaną dla całego zakresu , chyba ze ktoś lubi albo nie wie jakie to skutki uboczne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

 Jak cyna, jest tak dobra ze najlepiej łączyć bez niej, wiec możesz sobie wyobrazić

 

 

Wyrzuć cała elektronikę … w ch.. tam cyny jest na wszystkich połączeniach. Zawsze  mozesz wykonać samodzielnie najlepsze połączenia czyli … owijane. Mam chociaż nadzieję, ze kumasz o jakie chodzi. Działaj. Efekt pewne będzie lepszy niż wymiany kabli.

4 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

 

Czepiałeś sie już maskownic, zdjęć, dywanu, opisu, emigracji, budowania zdań, itd.

 

Tak cie kocham, ze tylko punktuję twoje szczytowe osiągniecia 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie zasilanie i sygnałowe, mam łączenie przewodników ze stykami bez luzowania i bez cyny, zalewane żywicą
 

Do kolumny w Bi-Amp mam przewodniki
z czystej miedzi na dolny zakres,
miedz cynowana i srebro na średnio-wysokotonowy zakres (przewodniki w przeplocie i wszystkie od siebie izolowane)
czysta miedz na supertweeter

także kumam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie wracając do tematu wątku.

Na rynku wtórnym od jakiegoś czasu „wisi” kilka Maków 8900, konkurencja w postaci Accu E-480 jak szybko się pojawiła tak szybko znikła. 
Czyli jednak lepszy i bardziej pożądany jest Accuphase?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 12:30, jaxcek napisał:

Ponownie wracając do tematu wątku.

Na rynku wtórnym od jakiegoś czasu „wisi” kilka Maków 8900, konkurencja w postaci Accu E-480 jak szybko się pojawiła tak szybko znikła. 
Czyli jednak lepszy i bardziej pożądany jest Accuphase?

Witam, a jeżeli chodzi o odtwarzacze jest sytuacja odwrotna, cd accuphase jest zatrzęsienie a mc jest jak na lekarstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.08.2021 o 12:33, xajas napisał:

Zobacz co stoi w prywatnych studiach takich producentow i koryfeuszow w tej branzy jak np. Nelson Pass

 

 

Komputerowe zasilacze, zwykle druty za grosze i listwy zasilajace za 3€ z OBI-ka

Gdyby Nelson poczytal te twoje wywody o "podejsciu High-End" to by dostal ataku smiechu 😉 

Takich przykladow znajdziesz dziesiatki!!!!

A prezentacje na showach to cos dla Gerhardow

Sam szrot i  złom.

Nelson Pass - z całym szacunkiem - to już emerytura audio.  Ja dostałem ataku śmiechu jak zobaczyłem na czym ten "legendarny" Nelson słucha - O matko !

Zresztą on już chyba NIC nie słyszy - więc kable za 2zł i listwy ze sklepu elektrycznego są jak najbardziej uzasadnione w jego "systemie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, babatular napisał:

Nelson Pass - z całym szacunkiem

No bo on na starość głuchnie, nasze tuzy forumowe z wiekiem jak nietoperki się robią 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, marcinmarcin napisał:

No bo on na starość głuchnie, nasze tuzy forumowe z wiekiem jak nietoperki się robią 🙂

Ten złom który tam ma - nie świadczy zbyt dobrze o świadomości audio Mr Nelsona. Niestety. Inżynierem może i był dobrym - ale jak widać na załączonym obrazku tylko inżynierem.

Pytanie czy on  kiedykolwiek w ogóle "słyszał" .....

 

 

W dniu 1.09.2021 o 20:32, pmcomp napisał:

I buduję system od początku do końca w nastepującej kolejności: pomieszczenie (akustyka), kolumny, końcówka, pre, źródła, a dopiero potem kable i inna biżuteria. I wtedy używam kabla za 10 USD/metr dopieszczając dźwiek, bez prób odwracania kota ogonem. Bo innego mi nie potrzeba jesli system jest zbudowany z głową.

I takim za 10 dolców dopieściłeś DCS Debussego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiomobilki czy kolumienki monitor audio gold g5 300 będą dobrym wyborem do Ma 7000, czy ktoś miał z taką konfiguracją do czynienia, pomieszczenie około 35m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2021 o 21:53, muda44 napisał:

Uważam że byle jakiego sprzętu nie uratujemy kablami ale ten bardzo dobry nie zagra bez nich dobrej jakości . Nie da się też tego ominąć . Można dokładać grubą kasę do sprzętu a okazuje się że znacznie taniej kablami więcej można uzyskać

A ja uważam że dokonałeś wpisu dekady,można go zamieścić w zakładce,,humor".

Kiepskiego sprzętu (bez podziału cenowego), nie uratujemy niczym. Pełna zgoda.

Tak druga część tego cytatu mnie rozbawiła.

Żebym nie został posądzony ,o ton prześmiewczy.  Poddam Twojej ocenie mój wzór nirvany dźwiękowej. 

1. Akustyczna ,bezkompromisowa adaptacja pomieszczenia.

2. Pełnopasmowe kolumny głośnikowe .

3.Wzmocnienie zapewniające pełną gotowość ,na oddanie skoku dynamiki w całym paśmie akustycznym.

4.Przetwornik Dac.

5.Źródło,  kable IC., kable głośnikowe. 

6.kable zasilające  

7 . Dodatki: wszelkiej maści,filtry, podkladki antywibracyjne, zatyczki,kondycjonery itd.

 

U mnie poz.6 ,to zwykły,porządnej jakości, o odpowiednim przekroju, przewód miedziany, zakończony ogólnie dostępna konfekcją ale o porządnych punktach styku.

Pozycji 7, u mnie brak.

Podsumujmy.

Czy jest możliwe !, aby drogie kable zasilające,  nie brały udziału w fascynującym spektaklu muzycznym. 

Uważam że tak.

Zapraszam i polecam sprawdzić. 

 

 

23 minuty temu, Rafał.M napisał:

 

 

 

 

23 minuty temu, Rafał.M napisał:

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rafał.M napisał:

A ja uważam że dokonałeś wpisu dekady,można go zamieścić w zakładce,,humor".

Kiepskiego sprzętu (bez podziału cenowego), nie uratujemy niczym. Pełna zgoda.

Tak druga część tego cytatu mnie rozbawiła.

Żebym nie został posądzony ,o ton prześmiewczy.  Poddam Twojej ocenie mój wzór nirvany dźwiękowej. 

1. Akustyczna ,bezkompromisowa adaptacja pomieszczenia.

2. Pełnopasmowe kolumny głośnikowe .

3.Wzmocnienie zapewniające pełną gotowość ,na oddanie skoku dynamiki w całym paśmie akustycznym.

4.Przetwornik Dac.

5.Źródło,  kable IC., kable głośnikowe. 

6.kable zasilające  

7 . Dodatki: wszelkiej maści,filtry, podkladki antywibracyjne, zatyczki,kondycjonery itd.

 

U mnie poz.6 ,to zwykły,porządnej jakości, o odpowiednim przekroju, przewód miedziany, zakończony ogólnie dostępna konfekcją ale o porządnych punktach styku.

Pozycji 7, u mnie brak.

Podsumujmy.

Czy jest możliwe !, aby drogie kable zasilające,  nie brały udziału w fascynującym spektaklu muzycznym. 

Uważam że tak.

Zapraszam i polecam sprawdzić. 

 

 

 

 

Przez 34 lata miałem kilkanaście systemów w różnych pomieszczeniach, dziesiątki różnych urządzeń a słyszałem też nie jeden system więc piszę to z własnego doświadczenia. 

Im lepiej grający system tym większe znaczenie zaczynają mieć kable, podkładki, stoliki itd. 

Wszystko jak zawsze jest kwestią pieniędzy. 

Punkty 1 i 2 nie zawsze da się spełnić co nie znaczy że ci co mieszkają w warunkach w których te punkty są nie do ogarnięcia nie mogą poprawić sobie brzmienie innymi metodami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, muda44 napisał:

Im lepiej grający system

Nie osiągnie się tego bez trzech pierwszych punktów.

W takim przypadku punkt 6 i 7 ,to skok w bok a do przodu ani rusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AnAm napisał:

34 lata ,,doświadczenia,, i kolumny przyklejone do ścian. Ehhhh i jak was można brać na poważnie.

Słuchałeś jak to gra? 

Godzinę temu, Rafał.M napisał:

Nie osiągnie się tego bez trzech pierwszych punktów.

W takim przypadku punkt 6 i 7 ,to skok w bok a do przodu ani rusz.

Powiedz to japończykom. 

Każdy ma jakieś mieszkanie, dom, warunki i możliwości. 

Mało kto ma, mało kogo stać albo mało kto chce poświęcać duże pomieszczenie tylko do audio i kupić najwyższej jakości sprzęt więc większość tego wymusza jakieś kompromisy. A mając nawet idealne warunki, świetny sprzęt to punkty 6 i 7 dają kolejne poprawy brzmienia. Czasem mniejsze, czasem duże, pod warunkiem że z głową dobrane. 

W audio nie ma złotych zasad, co i ile % powinno kosztować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muda44 napisał:

Przez 34 lata miałem kilkanaście systemów w różnych pomieszczeniach, dziesiątki różnych urządzeń a słyszałem też nie jeden system więc piszę to z własnego doświadczenia

A miałeś taki który spełniał trzy pierwsze punkty.

Te 34 lata doświadczenia dowiodły Tobie,że  kabel zasilający plus gadżety audio to, remedium na problemy  ; akustyki, wysokich zniekształceń kolumn głośnikowych oraz,,przesterów" wzmocnienia. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, muda44 napisał:

Słuchałeś jak to gra?

Dobrze że się ujawniacie🙂

Słyszałeś jak prawidłowo powinna ,,wygladać,,scena?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rafał.M napisał:

A miałeś taki który spełniał trzy pierwsze punkty.

Te 34 lata doświadczenia dowiodły Tobie,że  kabel zasilający plus gadżety audio to, remedium na problemy  ; akustyki, wysokich zniekształceń kolumn głośnikowych oraz,,przesterów" wzmocnienia. 

 

 

Nigdy nie będzie idealnie, zawsze są mniejsze lub większe kompromisy, miewałem raz lepiej, raz gorzej ale jest ciągły postęp a w międzyczasie poznaje różne możliwości. 

Kolumny, wzmacniacz mam dobre a i z akustyką nie ma tragedii. Teraz jestem na etapie właśnie inwestycji w akustykę bo myślę że doszedłem do punktu w którym nie chcę już inwestować w sprzęt z całą tą otoczką a na poprawę akustyki teraz mam możliwości... 

 

Kable zasilające, zasilanie sprzętu i okablowanie są bardzo ważne. Tego nie przeskoczysz akustyką, super wzmacniaczem i takimi też kolumnami. Wszystko jest ważne. 

35 minut temu, AnAm napisał:

Dobrze że się ujawniacie🙂

Słyszałeś jak prawidłowo powinna ,,wygladać,,scena?

Zadałem proste pytanie. 

Pokaż swój sprzęt skoro potrafisz ze zdjęcia krytykować u kogoś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, muda44 napisał:

Kable zasilające, zasilanie sprzętu i okablowanie są bardzo ważne. Tego nie przeskoczysz akustyką, super wzmacniaczem i takimi też kolumnami. Wszystko jest ważne. 

ja tam nie mam tylu lat doświadczenia, ale dotąd nabyte, podpowiada mi, że są rzeczy ważne i ważniejsze jak choćby punkty 1,2,3, 

od siebie dodałbym jeszcze rozwinięcie pkt. 2 celujący w możliwie doskonałe zszycie projektu zg ze środowiskiem w którym przyjdzie im pracować oraz pozycjonowanie tychże zg.

Te 3 punkty mz, muszą tworzyć chemię, rodzaj jednego organizmu. To gwarant sukcesu i solidna baza do tego, aby przejść do pozostałych punktów . Problem w tym, że osiągnąć te chemium, to nie tak hop, bo już pierwszy punkt może wyłożyć cały projekt. Dalej, trza mieć pod ręką dobrego krawca co to wsio pozszywa do kupy jak babcia z dziadkiem kazali. 

Tyle teorii, choć jak dotąd, praktyka idealnie się z tym pokrywa i jakoś nie chce być inaczej.  

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, piano napisał:

ja tam nie mam tylu lat doświadczenia, ale dotąd nabyte, podpowiada mi, że są rzeczy ważne i ważniejsze jak choćby punkty 1,2,3, 

od siebie dodałbym jeszcze rozwinięcie pkt. 2 celujący w możliwie doskonałe zszycie projektu zg ze środowiskiem w którym przyjdzie im pracować oraz pozycjonowanie tychże zg.

Te 3 punkty mz, muszą tworzyć chemię, rodzaj jednego organizmu. To gwarant sukcesu i solidna baza do tego, aby przejść do pozostałych punktów . Problem w tym, że osiągnąć te chemium, to nie tak hop, bo już pierwszy punkt może wyłożyć cały projekt. Dalej, trza mieć pod ręką dobrego krawca co to wsio pozszywa do kupy jak babcia z dziadkiem kazali. 

Tyle teorii, choć jak dotąd, praktyka idealnie się z tym pokrywa i jakoś nie chce być inaczej.  

 

 

 

Czyli źródło sygnału, pozycja 5 ma niewielkie znaczenie? 

Źródło sygnału to punkt wyjścia żeby to później dobrze wzmocnić i przetworzyć w sygnał akustyczny. 

Byle co na wejściu, byle co na wyjściu. 

Punkt 2 w większości polskich mieszkań jest ciężki do zrealizowania tak jak i punkt 1 więc szuka się czegoś żeby móc uzyskać jak najlepszy dźwięk w warunkach jakie mamy. 

Uważam że wszytko ma znaczenie i np nie da się tego źródła zastąpić akustyką jak i akustyki źródłem a każdy system należy rozpatrywać osobno. Nie ma gotowych i jedynie słusznych rozwiązań a z doświadczenia wiem że jeden element w systemie potrafi zepsuć całość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, muda44 napisał:

Byle co na wejściu, byle co na wyjściu. 

eee.., myślałem, że rozmawiam z fachurą, a Ty mi tu wyskakujesz z podłym źródłem z darowizny. 

Żadne źródło nie "uratuje" mi dźwięku, jesli 1,2,3 jest do bani. 

Natomiast jeśli, 1,2,3 mam super, to dobre, na przyzwoitym levelu, choć niekoniecznie najlepsze ( umownie) źródło da mi ogrom radochy. 

50 minut temu, muda44 napisał:

Punkt 2 w większości polskich mieszkań jest ciężki do zrealizowania tak jak i punkt 1 więc szuka się czegoś żeby móc uzyskać jak najlepszy dźwięk w warunkach jakie mamy. 

nic nie kumasz. Tu mowa o TOP, a nie o pokoju z aneksem z wyjściem na klatkę schodową, gdzie ślubna dyktuje warunki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.