Jump to content
IGNORED

McIntosh vs Accuphase

.:Gerard:.
 Share

Recommended Posts

57 minut temu, plastik1989 napisał:

Ja raczej bym Ci odradził… Nie wiem za ile możesz go mieć, ale cena katalogowa to bardzo słaba relacja jakości do ceny - pisze to będąc fanem Maca i dźwięku jakie potrafią te sprzęty wydobyć. 
Jesli chodzi o integrę to najniżej polecałbym MA6900 lub MA7000 (o ile trafia się pewne, sprawdzone w serwisie). Na prawdę dobrze grać zaczynaja dzielonki ale to już znacznie większy koszt… Obawiam się, że kupując ten sprzęt wydasz sporo pieniędzy, będą wysokie oczekiwania, a realnie jest to sprzęt bardzo podstawowej/średniej półki. Kosztuje sporo bo i prestiż i marka i wygląd robią swoje… 

No właśnie tego się obawiam , że w jednak podstawowym modelu jakim jest MA5300, który może i ma pewne rozwiązania z wyższych modeli , ale jednak płaci się za markę ,a efekt brzmieniowy jest porównywalny z niższymi cenowo modelami konkurencji. 

Niestety odsłuch tylko w salonie a wiadomo , że w domu to i tak zagra inaczej . Kusi mnie to , że to jest pewnie bardzo dobra Integra , cena ok 22.000pln.

Wiem , że topping którego dołożyłem ostatnio to raczej budżetowa konstrukcja , chociaż na bardzo dobrych częściach , ale dokładka DAC/PRE za niecałe 4000pln zrobiła bardzo istotna potrawę końcowego efektu , pytanie czy przeskok na MA5300 da chociaż tyle samo na plus ???

11 minut temu, jaxcek napisał:

A jak w tym szeregu stoi np taki Ma8900?

Dwa takie urządzenia (całkiem nowe) są na rynku wtórnym.

Ten model ma już Autoformery , czytałem dużo dobrego o nim ,ale pytanie jak to gra ???

15 minut temu, jaxcek napisał:

A jak w tym szeregu stoi np taki Ma8900?

Dwa takie urządzenia (całkiem nowe) są na rynku wtórnym.

Widziałem je, cena rzeczywiście niższa niż u dystrybutora, ale dlaczego tak szybko ktoś chce sprzedać ?? Czyżby rozczarowanie ?!

• Moderatorzy
15 minut temu, carlos med napisał:

pytanie czy przeskok na MA5300 da chociaż tyle samo na plus ???

Szczerze mówiąc, bardzo wątpię... 

15 minut temu, carlos med napisał:

Widziałem je, cena rzeczywiście niższa niż u dystrybutora, ale dlaczego tak szybko ktoś chce sprzedać ?? Czyżby rozczarowanie ?!

Nie kieruj się tym. Są ludzie którzy potrafią kupić sprzęt za XX tysięcy i dosłownie dwa miesiące później sprzedać ze stratą 50% bo uwidziało im się coś innego. Są też sytuacje losowe itd. Zresztą to, że komuś się nie spodobał nie znaczy, że i u Ciebie tak będzie. 

17 minut temu, carlos med napisał:

Ten model ma już Autoformery , czytałem dużo dobrego o nim ,ale pytanie jak to gra ???

No na pewno dużo lepiej niż, taki 5300. Całkiem inna liga. Natomiast między modelami typu 6900, 7000, 9000 ja, aż tak dużych różnic nie widziałem. 

Ja na Twoim miejscu poszedłbym inną drogą. Jeśli masz już DAC z PRE to kupiłbym lampową końcówkę MC275. To koszt 25 tys nowa, czyli koło 20 do wyrwania po rabatach. Używana do kupienia za 16-17 tys. To sprzęt kultowy, dobrze gra, mocno trzyma cenę i dźwiękowo, żadna tania integra Maca mu nie dorówna. Ponadto to sprzęt bez wtop z awariami i łatwy do ewentualnej naprawy - czego niestety nie można powiedzieć o innych integrach Maca...

Gdyby kiedyś naszła Cię ochota rozbudowy systemu, dokupujesz już z rynku wtórnego preamp Maca (to sprzęty długowieczne i się nie zużywają jak wzmacniacze) i wtedy masz już bardzo solidną amplifikacje. 

simple-events.pl

3 minuty temu, plastik1989 napisał:

Nie kieruj się tym. Są ludzie którzy potrafią kupić sprzęt za XX tysięcy i dosłownie dwa miesiące później sprzedać ze stratą 50% bo uwidziało im się coś innego. Są też sytuacje losowe itd. Zresztą to, że komuś się nie spodobał nie znaczy, że i u Ciebie tak będzie. 

zgadza się. 

Powodów sprzedaży jest wiele, czasem i te, które nie mają nic wspólnego z audio i jakością danego klocka, przedmiotu.

na ten przykład, osobiście sprzedałem b. dobre zg w celu odzyskania $ i inwestycji w poza audio, bo nadarzyła się okazja. 

Czasem też jest i tak, że trzeba obniżyć budżet na audio, sprzedać coś sonicznie cennego, bo są rzeczy ważne i ważniejsze. Taki lajf. 

Altec/Gpa 604 8HIII/Shindo Richerbourg6L6G monoamp/Mbl 1621A,1611F, 6010D  

Godzinę temu, carlos med napisał:

A ja zapytam jak MA8900 gra w odniesieniu do Accu E-480?

Zagraniczne fora piszą że Accuphase jest lżejszy i czystszy, a Mak jest ciemniejszy i mniej wyrazisty.

Godzinę temu, plastik1989 napisał:

Szczerze mówiąc, bardzo wątpię... 

No na pewno dużo lepiej niż, taki 5300. Całkiem inna liga. Natomiast między modelami typu 6900, 7000, 9000 ja, aż tak dużych różnic nie widziałem. 

Ja na Twoim miejscu poszedłbym inną drogą. Jeśli masz już DAC z PRE to kupiłbym lampową końcówkę MC275. To koszt 25 tys nowa, czyli koło 20 do wyrwania po rabatach. Używana do kupienia za 16-17 tys. To sprzęt kultowy, dobrze gra, mocno trzyma cenę i dźwiękowo, żadna tania integra Maca mu nie dorówna. Ponadto to sprzęt bez wtop z awariami i łatwy do ewentualnej naprawy - czego niestety nie można powiedzieć o innych integrach Maca...

Gdyby kiedyś naszła Cię ochota rozbudowy systemu, dokupujesz już z rynku wtórnego preamp Maca (to sprzęty długowieczne i się nie zużywają jak wzmacniacze) i wtedy masz już bardzo solidną amplifikacje. 

Chyba jednak na razie zainwestuje jeszcze trochę w poprawę akustyki , połowa tej kwoty którą musiałbym dopłacić do Maka da pewnie lepszy efekt , a z tego co Koledzy piszą to jeśli Integra to raczej MA8900 z rynku wtórnego.

Wymiana okablowania zasilającego i interkonektow wniosła dużą poprawę ,ale samo popracowanie nad ustawieniem głośników w pomieszczeniu (50m2) dało chyba więcej .

• Moderatorzy
12 minut temu, jaxcek napisał:

A ja zapytam jak MA8900 gra w odniesieniu do Accu E-480?

Zagraniczne fora piszą że Accuphase jest lżejszy i czystszy, a Mak jest ciemniejszy i mniej wyrazisty.

To ja Ci mogę powiedzieć jak wyglądają różnice między MA7000 a E480 bo oba sprzęty znam. 

Accu gra czystszą średnicą, bardziej równo w każdym paśmie, lepiej kontroluje bas, nie jest wrażliwy na poziom gałki głośności. Zarówno bardzo cicho jak i głośno gra równie dobrze. Nie trzeba go odkręcać mocniej, żeby się "rozegrał". Raczej jest to lekko w stronę ciepłego i muzykalnego grania, ale bez sztucznych fajerwerków i docieplenia. 

Mac gra "brudniej" jest gęstszy dźwięk, trudniej wyłapać poszczególne detale. Raczej woli jak się go rozkręci głośniej, wtedy gra lepiej IMO. Słabiej różnicuje bas i słabiej go kontroluje, ale jest go więcej. Ma w sobie jakąś taką melodyjność i magnetyzm, której ciężko nie polubić - ale na pewno nie jest to dla każdego. Więcej dodaje od siebie niż Accu i to może być zaleta i wada - w zależności czy te upiększenie dzwięku będzie w naszym guście czy nie. 

simple-events.pl

5 minut temu, plastik1989 napisał:

To ja Ci mogę powiedzieć jak wyglądają różnice między MA7000 a E480 bo oba sprzęty znam. 

Accu gra czystszą średnicą, bardziej równo w każdym paśmie, lepiej kontroluje bas, nie jest wrażliwy na poziom gałki głośności. Zarówno bardzo cicho jak i głośno gra równie dobrze. Nie trzeba go odkręcać mocniej, żeby się "rozegrał". Raczej jest to lekko w stronę ciepłego i muzykalnego grania, ale bez sztucznych fajerwerków i docieplenia. 

Mac gra "brudniej" jest gęstszy dźwięk, trudniej wyłapać poszczególne detale. Raczej woli jak się go rozkręci głośniej, wtedy gra lepiej IMO. Słabiej różnicuje bas i słabiej go kontroluje, ale jest go więcej. Ma w sobie jakąś taką melodyjność i magnetyzm, której ciężko nie polubić - ale na pewno nie jest to dla każdego. Więcej dodaje od siebie niż Accu i to może być zaleta i wada - w zależności czy te upiększenie dzwięku będzie w naszym guście czy nie. 

Z tego co piszesz , to ja bardziej szukam takiego brzmienia jak Accuphase. Słucham głównie szeroko rozumianego rocka progresywnego, najchętniej takiego z dużą ilością detali na średnicy i górze . Innej muzyki czasem też .

Trzeba będzie posłuchać co oznacza ten "magnetyzm" Maca. 

5 minut temu, carlos med napisał:

Chyba jednak na razie zainwestuje jeszcze trochę w poprawę akustyki , połowa tej kwoty którą musiałbym dopłacić do Maka da pewnie lepszy efekt

zdecydowanie popieram. Fachowo wykonana korekta środowiska jest mz, kluczem. Tylko obszary, które tego wymagają, a nie stado gąbek jak leci, na chybił trafił. 

8 minut temu, carlos med napisał:

Wymiana okablowania zasilającego i interkonektow wniosła dużą poprawę ,ale samo popracowanie nad ustawieniem głośników w pomieszczeniu (50m2) dało chyba więcej .

i to mnie nie dziwi. cały czas o tym trąbię. Zszycie i pozycjonowanie, to jedne z fundamentów.  

2 minuty temu, piano napisał:

zdecydowanie popieram. Fachowo wykonana korekta środowiska jest mz, kluczem. Tylko obszary, które tego wymagają, a nie stado gąbek jak leci, na chybił trafił. 

i to mnie nie dziwi. cały czas o tym trąbię. Zszycie i pozycjonowanie, to jedne z fundamentów.  

W poprawie akustyki chce skorzystać z oferty jednej z firm z Kępna ( nie będę pisał nazwy żeby nie było że reklama) , na ich stronie jest fajny kalkulator przestrzenny do wyznaczenia miejsc na montaż ustrojów akustycznych , też chcę uniknąć walenia gąbek jak leci .

2 minuty temu, piano napisał:

mogę podpowiedzieć, ze lekarzy wielu, ale naprawdę dobrych garstka. Także tu zalecam, szczególną ostrożność i płacić po wyleczeniu, a nie przed wejściem do gabinetu 😉

Chcę od nich tylko materiał , pułapki basowe, absorbery itd i samemu dopracować układ . 

Taki układ wychodzi z symulacji 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

jeśli pozycjonowałeś zg i ci pasuje, to nic mi do tego 😉 jedynie sugeruje, aby zg L i R ustawić tak, aby miały równe środowisko pracy, ale rozumiem, ze to nie zawsze jest możliwe. 

Poza tym, nie chcę o akustyce pomieszczeń, bo raz, ze to odrębny rozdział, a dwa, znów mi się dostanie za bałagan w wątku, poniekąd słusznie. 

Powodzenia, 

Maciek, 

Edited by piano

Chcę od nich tylko materiał , pułapki basowe, absorbery itd i samemu dopracować układ . 
Taki układ wychodzi z symulacji 

Hidden Content

To nie „symulacja“, tylko wyliczanie miejsc odbic pomocne przy umieszczaniu ustrojstw do adaptacji akustyki.

Czy naprawde rozstawiasz glosniki tak szeroko przy takim malym odstepie od sluchacza?
Cos tu nie pasuje

Hidden Content

• Moderatorzy
Godzinę temu, piano napisał:

Poza tym, nie chcę o akustyce pomieszczeń, bo raz, ze to odrębny rozdział, a dwa, znów mi się dostanie za bałagan w wątku, poniekąd słusznie. 

Panowie, jak najbardziej można prowadzić dyskusję, tylko znajdziecie odpowiedni wątek w dziale akustyka i tam przeniosę te wpisy o akustyce. A w tym zostańmy już przy porównaniach tych dwóch marek z tematu, bo temat wraca cyklicznie wywoływany przez różne osoby, więc warto by go było zachować w tej formie. 

simple-events.pl

16 minut temu, xajas napisał:

Czy naprawde rozstawiasz glosniki tak szeroko przy takim malym odstepie od sluchacza?
Cos tu nie pasuje

ale pisał, ze pozycjonował i mu pasuje, to nic tu po nas 😉 

15 minut temu, xajas napisał:

To nie „symulacja“, tylko wyliczanie miejsc odbic pomocne przy umieszczaniu ustrojstw do adaptacji akustyki.

Cos tu nie pasuje

Masz rację to tylko wyliczenia.

To tylko poglądowy rysunek. Po eksperymentach z ustawieniem głośników teraz odległość między nimi jest dokładnie 4,1m taka sama odległość od głośników do miejsca odsłuchowego - trójkąt równoboczny , odległość odsłuchu od podstawy łączącej głośniki ok. 3,5m . Próbowałem też z mniejszym rozstawem głośników i bliższym miejscem odsłuchowym , generalnie wychodzi na to samo , ważne tylko żeby zachować proporcje 

W dniu 24.10.2021 o 15:25, carlos med napisał:

Dostałem dobrą ofertę na nowego McIntosh MA5300

McIntosh zasłynoł z konstrukcji z auto transformatorami na wyjściu. Więc trzeba się raczej trzymać takich konstrukcji. MA 5300 nie należny do nich.

Ja wolę jak DAC jest oddzielnie od wzmacniacza. Dac'i mocno się rozwijają i łatwiej dobrać go pod siebie jak jest oddzielnie od wzmacniacza. W MacIntosh cenię sobie możliwość galwanicznego odłączenia przedwzmacniacza (zwora z tyłu)

W dniu 24.10.2021 o 20:16, carlos med napisał:

Z tego co piszesz , to ja bardziej szukam takiego brzmienia jak Accuphase. Słucham głównie szeroko rozumianego rocka progresywnego, najchętniej takiego z dużą ilością detali na średnicy i górze . Innej muzyki czasem też .

Umów się na odsłuchy różnych sprzętów. Nawet u dystrybutora. Zdziwisz się ile się dowiesz i usłyszysz.

Edited by Ma_ki

W dniu 24.10.2021 o 19:28, piano napisał:

mogę podpowiedzieć, ze lekarzy wielu, ale naprawdę dobrych garstka. Także tu zalecam, szczególną ostrożność i płacić po wyleczeniu, a nie przed wejściem do gabinetu 😉

Rynek usług medycznych tak jest skonstruowany ze płacimy zawsze przed wejściem do gabinetu.
Teraz przy czasach covidowych lekarze nas lecza zdalnie po opłaceniu wizyty-totalna paranoja.
Ciekawe, kiedy meble będziemy robić zdalnie przy pomocy stolarza.
Przy obecnym prawie, nie mamy wpływu, na to, co kasta lekarska robi z nami.

W dniu 24.10.2021 o 21:38, carlos med napisał:

Masz rację to tylko wyliczenia.

To tylko poglądowy rysunek. Po eksperymentach z ustawieniem głośników teraz odległość między nimi jest dokładnie 4,1m taka sama odległość od głośników do miejsca odsłuchowego - trójkąt równoboczny , odległość odsłuchu od podstawy łączącej głośniki ok. 3,5m . Próbowałem też z mniejszym rozstawem głośników i bliższym miejscem odsłuchowym , generalnie wychodzi na to samo , ważne tylko żeby zachować proporcje 

Z twoich wypowiedzi wynika, iż jesteś totalnym laikiem z każdej dziedziny poruszonej w tym wątku.
Pieniądze, sprzęt i wyliczenia nie grają.
Kolego, według mnie zajmij się słuchaniem muzyki, gdyż co byś nie kupił to będą to wyrzucone pieniądze.
Fachowiec w 5 sekund określi najlepsze miejsce odsłuchu i ustawienia kolumn.
Znajdź kogoś, kto ci doradzi na miejscu.
Jak pochwalisz się, że masz pieniądze i mała wiedze.
Każdy sprzedawca, doradca wciśnie ci wszystko, co będzie chciał.

20 minut temu, djedryk napisał:

Z twoich wypowiedzi wynika, iż jesteś totalnym laikiem z każdej dziedziny poruszonej w tym wątku.
Pieniądze, sprzęt i wyliczenia nie grają.
Kolego, według mnie zajmij się słuchaniem muzyki, gdyż co byś nie kupił to będą to wyrzucone pieniądze.
Fachowiec w 5 sekund określi najlepsze miejsce odsłuchu i ustawienia kolumn.
Znajdź kogoś, kto ci doradzi na miejscu.
Jak pochwalisz się, że masz pieniądze i mała wiedze.
Każdy sprzedawca, doradca wciśnie ci wszystko, co będzie chciał.

Może i nie mam wiedzy takiej jak Ty , ale to co wiem do tej pory kazało mi szukać rozwiązań nie najdroższych ,a takich które dają efekt satysfakcjonujacy . Słucham uchem , a nie portfelem . Mogę pozwolić sobie na sprzęt za grube dziesiątki tysięcy , ale nie o to chodzi żeby fajnie wyglądał i się nazywał dla znajomych . Wprowadzając zmiany krok po kroku , szukam swojego brzmienia i udaje mi się to coraz bardziej. O Maca zapytałem z ciekawości ,żeby usłyszeć co inni , bardziej doświadczeni w temacie odkryli długo wcześniej . 

Pewnie że spec od akustyki w moment oceni sytuację i zaproponuje rozwiązanie , ale też wtedy kasę pociągnie , a to dokładnie sytuacja o , której piszesz. Wolę małymi krokami samemu dopracować system mając świadomość że czasem coś się nie uda . 

Jestem zadowolony z efektów swoich poszukiwań 

A tak na koniec , żeby zająć się słuchaniem muzyki z przyjemnością trzeba mieć czym grać . Pisanie , że na cokolwiek wydam pieniądze to wyrzucam je w błoto jest co najmniej nie na miejscu bo pozycjonuje rozmówcę jako idiotę . 

Na szczęście wiele osób na tym forum potrafi rzeczowo i sympatycznie podsunąć dobre rozwiązanie lub myśl .

Życzę miłych wrażeń akustycznych  i sukcesów własnej zapewne nieograniczonej wiedzy 

Pozdrawiam

Edited by carlos med

W dniu 24.10.2021 o 20:08, plastik1989 napisał:

Ciekawa obserwacja, pokrywająca się z tym, czego doświadczyłem porównując niegdyś 1 do 1 w warunkach domowych MA6900 i jego ówczesnego odpowiednika ze stajni Accu z 4 z przodu. Accu już przy niskich głośnościach grał zdecydowanie klarowniej, pełniej, dynamiczniej. Mac przy cichym słuchaniu w bezpośrednim porównaniu płasko i szaro.

Wraz ze wzrostem głośności dźwiek się otwierał w Maku, ale wciąż brakowało uderzenia i klarowności rywala. Zdaje się, że ten model 6900 nie należał do zbyt dynamicznych i modele z serii 7000/8000/9000 są mocniejsze i bardziej dynamiczne.

2 godziny temu, carlos med napisał:

Może i nie mam wiedzy takiej jak Ty , ale to co wiem do tej pory kazało mi szukać rozwiązań nie najdroższych ,a takich które dają efekt satysfakcjonujacy . Słucham uchem , a nie portfelem . Mogę pozwolić sobie na sprzęt za grube dziesiątki tysięcy , ale nie o to chodzi żeby fajnie wyglądał i się nazywał dla znajomych . Wprowadzając zmiany krok po kroku , szukam swojego brzmienia i udaje mi się to coraz bardziej. O Maca zapytałem z ciekawości ,żeby usłyszeć co inni , bardziej doświadczeni w temacie odkryli długo wcześniej . 

Pewnie że spec od akustyki w moment oceni sytuację i zaproponuje rozwiązanie , ale też wtedy kasę pociągnie , a to dokładnie sytuacja o , której piszesz. Wolę małymi krokami samemu dopracować system mając świadomość że czasem coś się nie uda . 

Jestem zadowolony z efektów swoich poszukiwań 

A tak na koniec , żeby zająć się słuchaniem muzyki z przyjemnością trzeba mieć czym grać . Pisanie , że na cokolwiek wydam pieniądze to wyrzucam je w błoto jest co najmniej nie na miejscu bo pozycjonuje rozmówcę jako idiotę . 

Na szczęście wiele osób na tym forum potrafi rzeczowo i sympatycznie podsunąć dobre rozwiązanie lub myśl .

Życzę miłych wrażeń akustycznych  i sukcesów własnej zapewne nieograniczonej wiedzy 

Pozdrawiam

Nikt nie ma takiej wiedzy żeby skorzystać z pomocy innego człowieka :-) 

Kolego jeżeli mówisz o markach Accuphase vs Mcintosh to nie mów że słuchasz uchem :-) 

Zrób zdjęcia pomieszczenia a wszyscy Ci doradzą co w nim zrobić aby poprawić akustykę pomieszczenia.

Firma od pomiarów i same pomiary mają tylko sens kiedy zainwestujesz w panele akustyczne  za kilkanaście tysięcy złotych lub więcej.

Kupując panele za  2000- 5000 złotych bez pomiarów i kierując się tylko podstawowymi zasadami   można poprawić akustykę pomieszczenia.

Kolego czym więcej się naczytasz i otrzymasz więcej informacji będziesz miał większy galimatias w głowie.

Kup sobie książkę, podręcznik akustyki Alton, Everest jest tam bardzo dużo wiedzy z zakresu akustyki.

Ona kosztuje tylko 100 zł a zaoszczędzisz wiele czasu i pieniędzy i będziesz naprawdę dużo mądrzejszy z zagadnień akustyki.

Książka więcej wniesie pożytku do systemu ani niżeli  zakup  kabli które kupiłeś :-) 

Hidden Content

21 minut temu, djedryk napisał:

Nikt nie ma takiej wiedzy żeby skorzystać z pomocy innego człowieka 🙂

Kolego jeżeli mówisz o markach Accuphase vs Mcintosh to nie mów że słuchasz uchem 🙂

Zrób zdjęcia pomieszczenia a wszyscy Ci doradzą co w nim zrobić aby poprawić akustykę pomieszczenia.

Firma od pomiarów i same pomiary mają tylko sens kiedy zainwestujesz w panele akustyczne  za kilkanaście tysięcy złotych lub więcej.

Kupując panele za  2000- 5000 złotych bez pomiarów i kierując się tylko podstawowymi zasadami   można poprawić akustykę pomieszczenia.

Kolego czym więcej się naczytasz i otrzymasz więcej informacji będziesz miał większy galimatias w głowie.

Kup sobie książkę, podręcznik akustyki Alton, Everest jest tam bardzo dużo wiedzy z zakresu akustyki.

Ona kosztuje tylko 100 zł a zaoszczędzisz wiele czasu i pieniędzy i będziesz naprawdę dużo mądrzejszy z zagadnień akustyki.

Książka więcej wniesie pożytku do systemu ani niżeli  zakup  kabli które kupiłeś 🙂

Hidden Content

Słusznie kolega stwierdza. Zgadzam się z większością . 

Na okablowanie nie wydałem majątku , zmieniłem tylko to co dawało słyszalna przeze mnie poprawę .

Nie posiadam ani Accu ,ani Mac. Zainteresował mnie temat , ale na podstawie własnych skromnych doświadczeń widzę ,że różnicę w wydatkach między moim jednak budżetowym systemem, a opartym o Mac lub Accu lub cokolwiek w tych kwotach lepiej już teraz przeznaczyć na poprawę akustyki a nie ego .

Taki mam zamiar 2000-5000 PLN na panele akustyczne wg logicznych zasad fizyki i odsłuchu różnych opcji w konkretnych własnych warunkach .

A książka na pewno pomocna 

Pozdrawiam

29 minut temu, djedryk napisał:

Nikt nie ma takiej wiedzy żeby skorzystać z pomocy innego człowieka 🙂

Kolego jeżeli mówisz o markach Accuphase vs Mcintosh to nie mów że słuchasz uchem 🙂

Książka więcej wniesie pożytku do systemu ani niżeli  zakup  kabli które kupiłeś 🙂

Hidden Content

Firma od akustyki tylko w roli dostawcy paneli ,a nie usługi budowy studia nagrań 🙂