Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh vs Accuphase


.:Gerard:.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, sly30 napisał:

Pewnie tak, ale powszechnie uważa się, że współczesne lampy grają wyraźnie gorzej. 

pewnie robione są tak jak teraz wszystko jak najtaniej

 

Godzinę temu, pmcomp napisał:

A jaki to postęp technologiczny nastąpił przez ostatnie 20 lat np. w tranzystorach mocy?

np zdecydowanie mniej szumią (te niskoszumowe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Ma_ki napisał:

 

 

np zdecydowanie mniej szumią (te niskoszumowe)

Jakiś link do specyfikacji tych z nowej produkcji i tych stareńkich Toshib i Sankenów? Porównamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

A jaki to postęp technologiczny nastąpił przez ostatnie 20 lat np. w tranzystorach mocy?

Gdybyś posłuchał na dobrych kolumnach,w dobrych warunkach to byś wiedział, a tak to możesz sobie tylko postękać na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sly30 napisał:

Gdybyś posłuchał na dobrych kolumnach,w dobrych warunkach to byś wiedział, a tak to możesz sobie tylko postękać na forum.

Bo ty tak mówisz?

Masz link, o który poprosiłem w poprzednim wpisie? A najlepiej do jakiś pomiarów bo w dzisiejszych czasach papier wszystko przyjmie.

BTW przełom to się dokonał i wciąż się dokonuje w technologiach cyfrowych, a nie w analogowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pmcomp napisał:

BTW przełom to się dokonał i wciąż się dokonuje w technologiach cyfrowych, a nie w analogowych.

W innych też. Posłuchaj Accuphase P-7100, a potem P-7300. Inna klasa. Albo Gryphony sprzed 20 lat i obecne. 

38 minut temu, pmcomp napisał:

A najlepiej do jakiś pomiarów bo w dzisiejszych czasach papier wszystko przyjmie.

Słuchaj sobie pomiarów. Inni wolą słuchać sprzęty audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

Słuchaj sobie pomiarów. Inni wolą słuchać sprzęty audio. 

A jeszcze inni muzyki, ale to dłuższy temat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, jbmar napisał:

A jeszcze inni muzyki, ale to dłuższy temat...

@sly30 trafiony i ... na deskach 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, pmcomp napisał:

@sly30 trafiony i ... na deskach 🙂 .

Ja? To ty słuchasz pomiarów… :-)) nie da się słuchać różnic w sprzętach bez słuchania muzyki. Ale ty wolisz pomiary. No w sumie, gdy nie ma dostępu do sprzętów, to pozostają zdjęcia i pomiary. Tylko w takiej sytuacji po co te epistoły na forum, czy bezsensowny blog o niczym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci sie procesor przegrzał.

 

Powtórzę pytanie (choc nie było adresowane do Ciebie): A jaki to postęp technologiczny nastąpił przez ostatnie 20 lat np. w tranzystorach mocy?

Umiesz konkretnie odpowiedzieć ?

Skoro sie wtrąciłeś w dyskusje to chyba umiesz. Czy jak zwykle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, pmcomp napisał:

Umiesz konkretnie odpowiedzieć ?

Wiem co słyszę. Nie jestem elektronikiem czy konstruktorem wzmacniaczy. Ale jestem użytkownikiem wielu modeli i mam porównanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmcomp napisał:

Powtórzę pytanie (choc nie było adresowane do Ciebie): A jaki to postęp technologiczny nastąpił przez ostatnie 20 lat np. w tranzystorach mocy?

Nie będzie wykresów, referatów, zestawień itd.

Zmieniło się wszystko. 20 lat to wieczność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jaki to postęp technologiczny nastąpił przez ostatnie 20 lat np. w tranzystorach mocy?

W tym kotekscie to pytanie jest troche bez sensu, bo konstrukcje „nielampowe“ (A, A/B, D, H,..) nie sa zbudowane tylko z „tranzystorow mocy“. Mysle ze cos sie posunelo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, xajas napisał:

Mysle ze cos sie posunelo

Może u niektórych demencja i żyją przeszłością, gdy byli piękni i młodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zwykle goowno wiecie ale mlecie jęzorem na prawo i lewo.

Pytanie: Dlaczego jest lepiej w audio? 

Odpowiedź: BO TAK !!!

Koniec dyskusji, koniec tematu. Trudno się wam zapewne w tym temacie dyskutuje bo nie macie o technologii zielonego pojęcia. TU terminale wpiąć kable głośnikowe, TU doprowadzic sygnał i to cała waszaw wiedza. I że na pewno lepiej gra ... BO TAK 🙂 .

Rece opadaję, he, he, he. Specjaliści od siedmiu boleści. Szkoda z wami gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pmcomp napisał:

Czyli jak zwykle goowno wiecie ale mlecie jęzorem na prawo i lewo.

Pytanie: Dlaczego jest lepiej w audio? 

Odpowiedź: BO TAK !!!

Koniec dyskusji, koniec tematu. Trudno się wam zapewne w tym temacie dyskutuje bo nie macie o technologii zielonego pojęcia. TU terminale wpiąć kable głośnikowe, TU doprowadzic sygnał i to cała waszaw wiedza. I że na pewno lepiej gra ... BO TAK 🙂 .

Rece opadaję, he, he, he. Specjaliści od siedmiu boleści. Szkoda z wami gadać.

Jesteś żałosny w swojej głupocie i zacietrzewieniu. Użytkownik końcowy nie musi znać się na technikaliach i na budowie np wzmacniaczy, bo i po co? Po co mu taka wiedza, gdy akurat jest prawnikiem, lekarzem, czy maklerem? Interesuje go dany produkt i jego użytkowe cechy oraz walory. Tak samo jest z samochodami czy TV. Klient porównuje różne sprzęty i może wyrobić sobie zdanie czy dany produkt jest lepszy od innego i w jakim zakresie. Jeśli ktoś przez 20 lat miał np 15 telewizorów, to widzi postęp od LCD do LED LCD, potem do mini LED,m a w końcu do Oled czy micro LED. Nie jest mu potrzebna wiedza co tak dokładnie jest w środku, jaki rodzaj płytek drukowanych czy które typy procesorów.

Tak samo z samochodami. Ktoś przez 30 lat miał dostęp do 20 samochodów i widzi postęp oraz zmiany. Może to ocenić po wielu walorach czy cechach danego pojazdu, po pracy silnika, zawieszenia, trakcji itd. Po co mu wiedza jakie są ustawione parametry dolotowe w silniku, czy jaki rodzaj mikroprocesora zawiaduje skrzynią biegów.

I tak samo jest z audio. 
Gdybyś zadał sobie trud i posłuchał u siebie 10 różnych wzmacniaczy z okresu od 2000r do 2021 to byś to słyszał. Ale że jako emeryt okopałeś się na pozycji wiedzy sprzed 40 lat i tkwisz w przeszłości, to Ty gówno wiesz o obecnym audio. Z takich czy innych powodów nie masz dostępu do różnych sprzętów, nie masz warunków ani systemu by móc to ocenić. Jak stary tetryk trujesz dupę na forum, wyzywasz innych, krytykujesz, prowokujesz, ale tak na prawdę nie masz nic do powiedzenia, bo nie możesz mieć. Jesteś jak podróżnik, który nie wychodzi z domu, nigdzie nie bywa, nic nie widział, ale zakłada blog o podróżach po świecie i opisuje jak to fajnie jest tu i tam, a tam dalej to już fajnie nie jest, bo biją murzynów. A skąd to wiesz? Z netu i z tv, bo oczywiście sam nigdzie nie byłeś i nic nie widziałeś. 
To ty mielesz jęzorem bez sensu. To jest forum audiofilskie a nie techniczne, pomiarowe czy konstruktorskie. Musisz poszukać innego forum lub ewentualnie innej zakładki np DIY. Tu jest high end, z którym nie masz nic wspólnego i o którym nie masz pojęcia. Taka jest smutna prawda.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sly30 napisał:

Jesteś żałosny w swojej głupocie i zacietrzewieniu. Użytkownik końcowy nie musi znać się na technikaliach i na budowie np wzmacniaczy, bo i po co? Po co mu taka wiedza, gdy akurat jest prawnikiem, lekarzem, czy maklerem? Interesuje go dany produkt i jego użytkowe cechy oraz walory. Tak samo jest z samochodami czy TV. Klient porównuje różne sprzęty i może wyrobić sobie zdanie czy dany produkt jest lepszy od innego i w jakim zakresie. Jeśli ktoś przez 20 lat miał np 15 telewizorów, to widzi postęp od LCD do LED LCD, potem do mini LED,m a w końcu do Oled czy micro LED. Nie jest mu potrzebna wiedza co tak dokładnie jest w środku, jaki rodzaj płytek drukowanych czy które typy procesorów.

Tak samo z samochodami. Ktoś przez 30 lat miał dostęp do 20 samochodów i widzi postęp oraz zmiany. Może to ocenić po wielu walorach czy cechach danego pojazdu, po pracy silnika, zawieszenia, trakcji itd. Po co mu wiedza jakie są ustawione parametry dolotowe w silniku, czy jaki rodzaj mikroprocesora zawiaduje skrzynią biegów.

I tak samo jest z audio. 
Gdybyś zadał sobie trud i posłuchał u siebie 10 różnych wzmacniaczy z okresu od 2000r do 2021 to byś to słyszał. Ale że jako emeryt okopałeś się na pozycji wiedzy sprzed 40 lat i tkwisz w przeszłości, to Ty gówno wiesz o obecnym audio. Z takich czy innych powodów nie masz dostępu do różnych sprzętów, nie masz warunków ani systemu by móc to ocenić. Jak stary tetryk trujesz dupę na forum, wyzywasz innych, krytykujesz, prowokujesz, ale tak na prawdę nie masz nic do powiedzenia, bo nie możesz mieć. Jesteś jak podróżnik, który nie wychodzi z domu, nigdzie nie bywa, nic nie widział, ale zakłada blog o podróżach po świecie i opisuje jak to fajnie jest tu i tam, a tam dalej to już fajnie nie jest, bo biją murzynów. A skąd to wiesz? Z netu i z tv, bo oczywiście sam nigdzie nie byłeś i nic nie widziałeś. 
To ty mielesz jęzorem bez sensu. To jest forum audiofilskie a nie techniczne, pomiarowe czy konstruktorskie. Musisz poszukać innego forum lub ewentualnie innej zakładki np DIY. Tu jest high end, z którym nie masz nic wspólnego i o którym nie masz pojęcia. Taka jest smutna prawda.  

Jak zwykle ... dużo słów, zero konkretów.

Powtórzę: pokaż specyfikacje dzisiejszych tranzystorów mocy i tych z lat 80/90 ubiegłego wieku. Wtedy pogadamy. Bo na razie nie ma o czym.

 

Widzę, że dużo uwagi poświęcasz mojej skromnej osobie. Ulzyłeś sobie? Złośc ci zeszła? Jeśli ci jeszcze coś zostało to usiądź na kiblu.

Finalnie skoncentruj się na ... słuchaniu muzyki, głowa cie nie będzie bolała. Nie martw się o mnie. Wystarczy że ja to robię 🙂 . 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, pmcomp napisał:

Rece opadaję, he, he, he. Specjaliści od siedmiu boleści. Szkoda z wami gadać.

Jasne. Znalazł się ekspert od F1, AMG, Brabusa i Bugatti,….ekspert w 25 letnim Oplu, po 6 wypadkach, ale z dużym doświadczeniem w Polonezie, maluchu….ale był też Fiat Multipla i 17 letni Golf…hehehe….nie ośmieszaj się. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sly30 napisał:

Jasne. Znalazł się ekspert od F1, AMG, Brabusa i Bugatti,….ekspert w 25 letnim Oplu, po 6 wypadkach, ale z dużym doświadczeniem w Polonezie, maluchu….ale był też Fiat Multipla i 17 letni Golf…hehehe….nie ośmieszaj się. 

Pomyliłes fora ... to jest forum o audio/video.

BTW właśnie słucham najnowszej koncertowej produkcji Erica Claptona. Wczoraj oglądałem, dzisiaj spokojny odsłuch na systemie audio. Nie uda ci się dzisiaj popsuć mi samopoczucia.

Zapuść sobie jakąś dobrą muzykę, filiżanka kawy i ulubiony fotel powinny cię uspokoić 🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, pmcomp napisał:

PS. a te lampy z nowej produkcji lepsze od starych? 😉 

A co to ma wspólnego ze wzmacniaczami tranzystorowymi? Napij się ale nie napinaj… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

BTW właśnie słucham najnowszej koncertowej produkcji Erica Claptona

Jeśli piszesz o "Lady in the balcony" to nie jest koncert, tylko nagranie  "domowe" z jakiejś lordowskiej posiadłości w Anglii, być może nagrane na "setkę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, audiofan01 napisał:

Jeśli piszesz o "Lady in the balcony" to nie jest koncert, tylko nagranie  "domowe" z jakiejś lordowskiej posiadłości w Anglii, być może nagrane na "setkę".

Owszem, pisze o tym.

Sam wydawca nazywa to koncertem. I ja sie zgadzam bo nie jest to studio. Wyglada na to ze to posiadlosc Claptona.

2 godziny temu, sly30 napisał:

A co to ma wspólnego ze wzmacniaczami tranzystorowymi? Napij się ale nie napinaj… :-))

Jak zwykle odwracasz kota ogonem. 
Pisałem o tranzystorach mocy. 
A ciebie wtedy chyba osa w doope ugryzla. I do tego nt. jakosci tranzystorow mocy z lat 80/90 i wspolczesnych nie masz nic do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Owszem, pisze o tym.

Sam wydawca nazywa to koncertem. I ja sie zgadzam bo nie jest to studio. Wyglada na to ze to posiadlosc Claptona.

Od tego jest zakładka Muzyka. Za trudne dla ciebie? Zero kumato?

3 minuty temu, pmcomp napisał:

nt. jakosci tranzystorow mocy z lat 80/90 i wspolczesnych nie masz nic do powiedzenia.

To prawda, bo nie słucham samych tranzystorów tylko kompletnych wzmacniaczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sly30 napisał:

Od tego jest zakładka Muzyka. Za trudne dla ciebie? Zero kumato?

To prawda, bo nie słucham samych tranzystorów tylko kompletnych wzmacniaczy. 

I znowu kot tylem do przodu.

Po pierwsze sluchaj muzyki a nie sprzetu.

Po drugie temat byl o tranzystorach mocy, a nie o wzmacniaczach. 
 

Po trzecie niewygodny temat lamp jak zwykle pominales.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmcomp napisał:

Po drugie temat byl o tranzystorach mocy, a nie o wzmacniaczach. 

Hehehe…..tak i stąd wywody o koncercie Claptona? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, sly30 napisał:

Hehehe…..tak i stąd wywody o koncercie Claptona? 

I nowu nie zrozumiales …

Tak rzuca sie na mozg sluchanie … wzmacniaczy, o czym wyraznie sam napisales. To sie chyba leczy, nieprawdaż?

Dalej nic o tranzystorach mocy?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, pmcomp napisał:

Sam wydawca nazywa to koncertem. I ja sie zgadzam bo nie jest to studio. Wyglada na to ze to posiadlosc Claptona.

 

to ostatni off top:

To nie jest jego posiadłość tylko jakichś zaprzyjaźnionych lordowskich mości, mam płytę więc wiem co piszę, a na koncercie to jest publiczność, a tam jej nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, audiofan01 napisał:

 

to ostatni off top:

To nie jest jego posiadłość tylko jakichś zaprzyjaźnionych lordowskich mości, mam płytę więc wiem co piszę, a na koncercie to jest publiczność, a tam jej nie ma.

Co do posiadlosci sie nie upieram. To Cowdray House in West Sussex, England. Kto wie kto jest wlascicielem?

To jest koncert covidowy na zywo bez publicznosci zamiast koncertu w Royal Albert Hall. Chyba jest to jest opisane w ksiazeczce. W koncu nazywa sie to The Lady in The Balcony - Lockdown session live. Zrobilem za daleko idący skrot myslowy od „na zywo”.

Przepraszam za niescislosc.

Nie mam CD, mam BD-UHD, a sciezke PCM 24/48 wyjalem z tej plyty.

Anyway bardzo zacne wykonanie i skład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, pmcomp napisał:

Cowdray House in West Sussex, England. Kto wie kto jest wlascicielem?

Wszystko jedno kto, to pałac na wynajem na różne rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

49 minut temu, pmcomp napisał:

bardzo zacne wykonanie i skład

Potwierdzam. Super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.