Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh vs Accuphase


.:Gerard:.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Mircysko napisał:

Jak zrobić set Vs set, tak by kabliskami nie "ubliżyć" tej lub tamtej elektronice.

Jak masz na myśli miarodajne porównanie, to najprościej używać ,,drutów fabrycznych" dołączonych do zabawek ☺️.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cortes napisał:

Jak masz na myśli miarodajne porównanie, to najprościej używać ,,drutów fabrycznych" dołączonych do zabawek ☺️.

Niby można by się zgodzić z Twoją tezą, ale.... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając nie dawno takie cosik, w komplecie (przynajmniej wizualnie), było coś "więcej" jak "zwykły" kabel zasilający, że nie wspomnę co z resztą batów. 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1 minutę temu, Profi napisał:

Zamiast filozofować to trzeba kupić dobre kable zasilające u Roger'a, a bez tego to tylko błędne wnioski i strata czasu. 

 

Waść coś sugeruje, czy tak z dupy szczelił bo internet rodzice dali? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kolega zbyt nadpobudliwy. To tylko taki drobny komentarz na temat wpływu kabli zasilających na pracę i efekty soniczne urządzenia. Gdyż co niektóre tak degradują a inne tak bardzo "pomagają" że inaczej takie testy j porównania są nie miarodajne i nie mają żadnego sensu. Co jeszcze oczywiste zmiany in plus bądź minus nie postępują arytmetycznie. W żadnym wypadku nic osobistego. 

A do tego komentarze, że to jest bez znaczenia gdyż wszystkie urządzenia miały tak samo złe komponenty towarzyszące oznaczają brak wiedzy i doświadczenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Profi napisał:

Chyba kolega zbyt nadpobudliwy. To tylko taki drobny komentarz na temat wpływu kabli zasilających na pracę i efekty soniczna urządzenia. W żadnym wypadku nic osobistego. 

Spoko. 

Na przyszłość drobna rada. 

Dodaj jakiś uśmieszek do wpisu, będę traktować to jako żarcik (chyba inni też), nie znamy się więc wybacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. To chyba kolejne nieporozumienie mi się tutaj przytrafiło. Lepiej już nic tu nie piszę bo chyba nie czuje tutejszego klimatu... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Profi napisał:

Jasne. To chyba kolejne nieporozumienie mi się tutaj przytrafiło. Lepiej już nic tu nie piszę bo chyba nie czuje tutejszego klimatu... 

Nie no spoko, pisz, udzielaj się. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chodziło mi o sprawę porównań co Gerard zrobił, Marcin też ma poniekąd i rację. 
Pytanie jest inne. 
 
Jak zrobić set Vs set, tak by kabliskami nie "ubliżyć" tej lub tamtej elektronice. 


A nie do się jakoś bezprzewodowo?
Tyla kasy a jeszcze kable trza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piorasz napisał:


 

 


A nie do się jakoś bezprzewodowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Tyla kasy a jeszcze kable trza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No tak. 🤣 

 

Cisna już do pryka powoli, ślypia mi się klejom. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Profi napisał:

Zamiast filozofować to trzeba kupić dobre kable zasilające u Roger'a, a bez tego to tylko błędne wnioski i strata czasu. 

pełna zgoda .....furutech robi dobre kable :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mircysko napisał:

Chodziło mi o sprawę porównań co Gerard zrobił, Marcin też ma poniekąd i rację. 

Pytanie jest inne. 

 

Jak zrobić set Vs set, tak by kabliskami nie "ubliżyć" tej lub tamtej elektronice. 

Zastosować w obydwu zestawach  kable które jak najmniej ingerują / modyfikują w brzmienie. Podany Wireworld Stratus czy Aurora albo Shunyata Diamondback nie jest głupim pomysłem bo te Oyaide na czerwonych wtyczkach mocno narzucają swoje brzmienie co akurat z Accuphase będzie działać na ten sprzęt negatywie. 

Świetne by były bardzo uniwersalne a tanie Heavens Gate Ultra Silence ale gorzej z ich dostępnością. 

Z fabrycznymi kablami też różnie bywa. Pamiętam jak kupiłem Accuphase E-260 i jak beznadziejnie grał na sieciówce z pudełka a wtedy miałem Ultra Silence. Na tym kablu a na fabrycznym to były dwa różnie grające wzmacniacze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muda44 napisał:

Oyaide na czerwonych wtyczkach mocno narzucają swoje brzmienie

 

Witam. W jaki sposób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xajas napisał:

Kolorem, jest bardziej cieply. Jak wezniesz niebieskie, to bedzie bardziej chlodny.

Zbędny taki komentarz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na powaznie:
Ja uwazam ze konstruktorzy takich super ustrojstw jak Accu, Mac,, Luxman,... wiedza co robia i gdyby ich fabryczny interkonekt „deprawowal“ efekt ich wysilkow, to by takiego gowna nie zalanczali. caly produkt, lacznie z zalaczonym kabelkiem pasuje!

zarty:
Ale sa tacy uzytkownicy, ktorzy wiedza lepiej niz powyzej wspomniani konstruktorzy i zaczynaja poprawki i dyskusje o kolorowych kabelkach, I to jest to, co ja przestaje traktowac powaznie widze bardziej jako zart.
Bo z jednej strony polegaja na tym konstruktorze i kupuja jego super skomplikpwane ustrojstwo za multikiloeuro, ale nie polegaja na tym samym konstruktorze, i nie wierza mu ze dobral wlasciwy kabel do tego ustrojstwa.
Dla mnie to jest absurdalne. Albo wierze w konstruktora ktory wie co robi (lacznie z eyborem kawaöla drita), abo nie

Moja cicha wlasna teoria wytlumaczenie na zachowanie takich uzytkownikow/poprawiaczy: przetykanie kabelkow, to pole, na ktorym moga zrealizowac wlasne zapedy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xajas napisał:

to pole, na ktorym moga zrealizowac wlasne zapedy

ty realizujesz swoje i nikt ci w tym nie przeszkadza

więc nie pchaj noska tam gdzie nikt tego nie chce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja im tez nie przeszkadzam, ale nie traktuje powaznie, stad te „zarty“
jedno nie wyklucza drigiego
to moja opinia o takim podejsciu niemajaca z „przeszkadzaniem“ nic wspolnego.
BTW
Co znaczy „przeszkadza“? Czy te zarty utrudniaja im jakos to przetykanie i sluchanie tych kabli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

ty realizujesz swoje i nikt ci w tym nie przeszkadza

więc nie pchaj noska tam gdzie nikt tego nie chce

Bez urazy to tylko dyskusja. I ja nie wierzę że niektórzy słyszą kable. Ale nie neguję zakupów. Jak ma ochotę to jego zabawa. Natomiast wmawianie że słyszy i robienie z siebie specjalisty to takie żartobliwe. I jak się czyta wątek to można się pogubić kto serio kto nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam. 

Panowie którzy negują wpływ kabli i itp. tak tu wpadają po to aby ktoś inny dał drugiemu serduszko, czy jak? 

 

Jeśli to ma być wyścig kto ma więcej to spoko. 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ma_ki napisał:

Natomiast wmawianie że słyszy i robienie z siebie specjalisty to takie żartobliwe

mylisz się, to są bardzo poważne sprawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tak z ciekawości zapytam. 
Panowie którzy negują wpływ kabli i itp. tak tu wpadają po to aby ktoś inny dał drugiemu serduszko, czy jak? 
 



Ja tu wpadam bo Ty tu jesteś. No daj mi serduszko please.

A poważnie to ja jestem pewien, że wpływ kabli jest ale nie tak duży jak zmiana klocka biorąc pod uwagę ceny tych niektórych kabli.
Kupując kabel za np 20 tyś lepiej zmienić klocek. A jeśli klocek, który już masz kosztuje 100 tyś to oczywiste, że musi ktoś kabel wyprodukować za ponad 100 tyś.
Podsumowując. Kable tak ale w rozsądnej cenie. W przeciwnym razie zawsze Was ktoś ograbi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym aby ktoś kto słyszy kable rozpoznał je w odsłuchu.

Np 5 różnych par w 20 próbach. Możliwość dowolnego podłączania nawet różnych na raz (jeden kanał inny drugi inny). Trzeba prawidłowo poznać tylko wtedy gdy są parami. Możliwość nie wykorzystania wszystkich w teście. 🙂

Skala głośności od 0 niewidoczna.

mówię o kablach fabrycznych (nie modyfikowanych)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ma_ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A ja chciałbym aby ktoś kto słyszy kable rozpoznał je w odsłuchu.
Np 5 różnych par w 20 próbach. Możliwość dowolnego podłączania nawet różnych na raz (jeden kanał inny drugi inny). Trzeba prawidłowo poznać tylko wtedy gdy są parami. Możliwość nie wykorzystania wszystkich w teście.
Oczywiście test obsługuje kablo sceptyk, który cały czas popełnia "pomyłki" nie przełączając kabli właściwie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JarlBjorn napisał:

 

Witam. W jaki sposób?

Przygasza brzmienie , dodaje masy , matuje górę . Co ciekawe ten sam kabel ale w wersji RE na rodowanych wtykach gra na zupełnie innym poziomie a mianowicie jest też masa , dociążenie , dynamika i chociaż też jest zawsze o krok od ostrości nie wycina tak detali , rozdzielczości precyzji .

Patrząc na to z boku to jest chore ale to są też fakty które ktoś wykorzysta dla siebie w dążeniu do jak najlepszego brzmienia albo nie 😉  

Można samymi kablami zasilającymi popsuć brzmienie dobrego sprzętu jak i podnieść znacznie i znacząco jego brzmienie .

1 godzinę temu, piorasz napisał:



 

 


Ja tu wpadam bo Ty tu jesteś. No daj mi serduszko please.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A poważnie to ja jestem pewien, że wpływ kabli jest ale nie tak duży jak zmiana klocka biorąc pod uwagę ceny tych niektórych kabli.
Kupując kabel za np 20 tyś lepiej zmienić klocek. A jeśli klocek, który już masz kosztuje 100 tyś to oczywiste, że musi ktoś kabel wyprodukować za ponad 100 tyś.
Podsumowując. Kable tak ale w rozsądnej cenie. W przeciwnym razie zawsze Was ktoś ograbi.

 

Wpływ kabli zasilających potrafi być bardzo duży . Kiedyś kupowałem klocki , kolumny dochodząc do około 50 000 za element . Teraz klocki mam znacznie tańsze a sieciówki dwie za 6400 i jedna za 10 000 i jest lepiej niż kiedyś .

Uważam że byle jakiego sprzętu nie uratujemy kablami ale ten bardzo dobry nie zagra bez nich dobrej jakości . Nie da się też tego ominąć . Można dokładać grubą kasę do sprzętu a okazuje się że znacznie taniej kablami więcej można uzyskać .

Polecam każdemu spróbować Oyaide GPX-RE V2 do cyfrowego źródła . Wypożyczyć i samemu ocenić wpływ tego kabla a to dopiero wstęp do tego co potrafi w systemie zrobić dobra sieciówka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xajas napisał:

na powaznie:
Ja uwazam ze konstruktorzy takich super ustrojstw jak Accu, Mac,, Luxman,... wiedza co robia i gdyby ich fabryczny interkonekt „deprawowal“ efekt ich wysilkow, to by takiego gowna nie zalanczali. caly produkt, lacznie z zalaczonym kabelkiem pasuje!

zarty:
Ale sa tacy uzytkownicy, ktorzy wiedza lepiej niz powyzej wspomniani konstruktorzy i zaczynaja poprawki i dyskusje o kolorowych kabelkach, I to jest to, co ja przestaje traktowac powaznie widze bardziej jako zart.
Bo z jednej strony polegaja na tym konstruktorze i kupuja jego super skomplikpwane ustrojstwo za multikiloeuro, ale nie polegaja na tym samym konstruktorze, i nie wierza mu ze dobral wlasciwy kabel do tego ustrojstwa.
Dla mnie to jest absurdalne. Albo wierze w konstruktora ktory wie co robi (lacznie z eyborem kawaöla drita), abo nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja cicha wlasna teoria wytlumaczenie na zachowanie takich uzytkownikow/poprawiaczy: przetykanie kabelkow, to pole, na ktorym moga zrealizowac wlasne zapedy

A mnie do Unisona dali zwykły drut sieciowy, jak do kompa - za 2 dulary... Wsadziłem taki grubaśny, za tysiaka i... chyba różnicy nie słyszę, haha 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, muda44 napisał:

Uważam że byle jakiego sprzętu nie uratujemy kablami ale ten bardzo dobry nie zagra bez nich dobrej jakości . Nie da się też tego ominąć .

Bez urazy ale wychodzi na to, że producenci (nawet ci najlepsi) potrafią zaprojektować i wyprodukować świetny sprzęt ale nie potrafią zrobić kabla do niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ma_ki napisał:

Bez urazy ale wychodzi na to, że producenci (nawet ci najlepsi) potrafią zaprojektować i wyprodukować świetny sprzęt ale nie potrafią zrobić kabla do niego.

A czy np BMW robi opony do swoich aut? 

A dlaczego np producent dobrej kawy nie robi do niej dobrych ekspresów? itp, itd... 

9 godzin temu, lete napisał:

A mnie do Unisona dali zwykły drut sieciowy, jak do kompa - za 2 dulary... Wsadziłem taki grubaśny, za tysiaka i... chyba różnicy nie słyszę, haha 🙂

To sobie podłącz do tego Unisona Heavens Gate Ultra Silence a nie jakiś gruby kabel. Albo chociaż Shunyata Diamondback ale wtyczkę od strony listwy daj chociaż złoconego Viborga. 

Ja taki kabel sprzedałem komuś kto bardzo sceptycznie podchodził do kabli zasilających a też do Simply Italy... 

Dzwonił do mnie później kilka razy dziękując za poradę i sprzedaż tego kabla tyle według niego zmienił na plus w brzmieniu tego wznacniacza. Tak mu się spodobało że w ciemno kupił mojego Oyaide GPX RE V2 do źródła cyfrowego a po zakupie takie same telefony... 

Tu nie chodzi o jakieś kable tylko konkretne kable w konkretnych miejscach. 

Z mojej strony EOT w temacie kabli bo nie o tym jest wątek. 

 

Fajnie że Kolega chciał zrobić taki test i się nim podzielić 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.