Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh vs Accuphase


.:Gerard:.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czy np BMW robi opony do swoich aut? 
A dlaczego np producent dobrej kawy nie robi do niej dobrych ekspresów? itp, itd... 

Czy BMW musi chodowac wlasne krowy, by pozyskiwac skory na siedzenia zamiast je kupowac?
Co za bzdurne porownanie

Porsche wybiera okreslone typy opon i tylko te dopuszcza. Zmienisz je na inne, tracisz gwarancje. Domyslam sie ze inni robia to samo!

Ale Kablarze wiedza lepiej, ze Barum sa lepsze niz fabryczne Pirelli wiec trzeba je zmienic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, muda44 napisał:

A czy np BMW robi opony do swoich aut? 

ale Accuphase, McIntosh... dostarczają urządzenia z kablami sieciowymi.

ale starczy o tym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ma_ki napisał:

Bez urazy ale wychodzi na to, że producenci (nawet ci najlepsi) potrafią zaprojektować i wyprodukować świetny sprzęt ale nie potrafią zrobić kabla do niego.

Myślę że to nie tak. Producenci mają świadomość, że kabel może lekko modyfikować brzmienie ich sprzętu i świadomie nie wchodzą w ten obszar. 

Pewnie mogliby zrobić dobry kabel który miałby dawać pożądane wedle ich założeń brzmienie wzmacniacza ale co wtedy jeśli klient w swoim systemie potrzebuje modyfikacji, która ma iść w odwrotnym kierunku. Kabel dołączony do zestawu np. o wartości 5kzl. do kosza? 

 

Co do testu Gerarda jest on jednak w pewien sposób miarodajny bo oba systemy grały w tych samych warunkach. Napewno jednak zestaw kabli czy dobór kolumn mógł preferować jeden czy drugi sprzęt. Co do tego nie mam wątpliwości. Najlepiej byłoby zagrać na dwóch zestawach kabli i kolumn wtedy wnioski są bardziej miarodajne. Tylko, że to bardziej skomplikowane logistycznie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co wtedy jeśli klient w swoim systemie potrzebuje modyfikacji, która ma iść w odwrotnym kierunku. Kabel dołączony do zestawu np. o wartości 5kzl. do kosza? 

jesli klient kupil wzmacniacz, ktory od razu potrzebuje modyfikacji w odwrotnym kierunku, to kupil niewlasciwy wzmacniacz

to samo odnosi sie do reszty systemu

jak nie lubie miesa, to nie zamawiam golonki, a pieprzem i sola tez z niej ryby nie zrobisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ma_ki napisał:

ale Accuphase, McIntosh... dostarczają urządzenia z kablami sieciowymi.

ale starczy o tym

 

Tak z kablami niestandardowymi, Shunyata Venom
logiczne ze nie dołożą jeszcze lepszych kabli za friko

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak z kablami niestandardowymi, Shunyata Venom
logiczne ze nie dołożą jeszcze lepszych kabli za friko
 
 

moze uznali ze te wystarcza?

co znaczy „za friko“ ?
gdyby to mialo sens i cos poprawialo, to by dolaczyli lepszy i skasowali za klocek €10.100 zamiast €10.000 i nikt by tego nawet nie zauwazyl.
Te argumenty z dodatkowymi kosztami to bzdura

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:


jesli klient kupil wzmacniacz, ktory od razu potrzebuje modyfikacji w odwrotnym kierunku, to kupil niewlasciwy wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to samo odnosi sie do reszty systemu

jak nie lubie miesa, to nie zamawiam golonki, a pieprzem i sola tez z niej ryby nie zrobisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomiary urządzeń to sygnał albo szum jako płaszczyzna na wykresie, a to nie przedstawi co stanie sie
przy muzyce jako efekt 3D w składzie (główny dźwięk składający sie z 3 podmiotów jak zakres, czas, dynamika, następnie dochodzą harmoniczne)
Za duży może być efekt po zmianie okablowania aby temu przeczyć, ze u niektórych tego efektu nie ma jak tez nie ma muzykalności to jest pewne, doświadczyłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xajas napisał:


moze uznali ze te wystarcza?

co znaczy „za friko“ ?
gdyby to mialo sens i cos poprawialo, to by dolaczyli lepszy i skasowali za klocek €10.100 zamiast €10.000 i nikt by tego nawet nie zauwazyl.
Te argumenty z dodatkowymi kosztami to bzdura

Pan się zatrzymał na jakimś tam etapie? 

100 ojro, to nawet nie ma po co iść do burdelu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, xajas napisał:


moze uznali ze te wystarcza?

co znaczy „za friko“ ?
gdyby to mialo sens i cos poprawialo, to by dolaczyli lepszy i skasowali za klocek €10.100 zamiast €10.000 i nikt by tego nawet nie zauwazyl.
Te argumenty z dodatkowymi kosztami to bzdura

Zadna bzdura, bo sa kable po 2k€ i wiecej a to juz robi roznice
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, xajas napisał:

na powaznie:
Ja uwazam ze konstruktorzy takich super ustrojstw jak Accu, Mac,, Luxman,... wiedza co robia i gdyby ich fabryczny interkonekt „deprawowal“ efekt ich wysilkow, to by takiego gowna nie zalanczali. caly produkt, lacznie z zalaczonym kabelkiem pasuje!

zarty:
Ale sa tacy uzytkownicy, ktorzy wiedza lepiej niz powyzej wspomniani konstruktorzy i zaczynaja poprawki i dyskusje o kolorowych kabelkach, I to jest to, co ja przestaje traktowac powaznie widze bardziej jako zart.
Bo z jednej strony polegaja na tym konstruktorze i kupuja jego super skomplikpwane ustrojstwo za multikiloeuro, ale nie polegaja na tym samym konstruktorze, i nie wierza mu ze dobral wlasciwy kabel do tego ustrojstwa.
Dla mnie to jest absurdalne. Albo wierze w konstruktora ktory wie co robi (lacznie z eyborem kawaöla drita), abo nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moja cicha wlasna teoria wytlumaczenie na zachowanie takich uzytkownikow/poprawiaczy: przetykanie kabelkow, to pole, na ktorym moga zrealizowac wlasne zapedy

Jeszcze pół roku temu miałem poglądy analogiczne do Twoich. Na uwagi innych wzruszyłem ramionami i nie negowałem ich opinii tylko uważałem no cóż znaczy mniej słyszę. Dziś wiem dlaczego nie słyszałem: mój system mi na to nie pozwalał. Dziś po zmianach słyszę wszystko. A kable zasilające to podstawa dobrego systemu. Bez nich ilość zakłóceń, zniekształceń, śmieci odbierze wiele jakości brzmienia i jest w stanie diametralnie negatywnie wpłynąć na każde z urządzeń. 

I gratuluję wniosków - producent wzmacniaczy specjalizuje się w tych urządzeniach a nie w kablach, które są core biznesem i najlepszą kompetencją wyspecjalizowanych w tej dziedzinie firm. 

5 godzin temu, Ma_ki napisał:

Bez urazy ale wychodzi na to, że producenci (nawet ci najlepsi) potrafią zaprojektować i wyprodukować świetny sprzęt ale nie potrafią zrobić kabla do niego.

Tak, gdyż nie jest to ich komtencją. Nie specjalizują się na tym. Albo w ogóle nie znają się na tym albo nie tak dobrze jak Ci którzy z tego "żyją".

3 godziny temu, xajas napisał:


Czy BMW musi chodowac wlasne krowy, by pozyskiwac skory na siedzenia zamiast je kupowac?
Co za bzdurne porownanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Porsche wybiera okreslone typy opon i tylko te dopuszcza. Zmienisz je na inne, tracisz gwarancje. Domyslam sie ze inni robia to samo!

Ale Kablarze wiedza lepiej, ze Barum sa lepsze niz fabryczne Pirelli wiec trzeba je zmienic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie masz pojęcia o motoryzacji i oponach... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pan się zatrzymał na jakimś tam etapie? 
100 ojro, to nawet nie ma po co iść do burdelu. 
 

moze sie znasz ma burdelach, ale nie na cenach zakupu. To ze ty jako koncowy klient jestes gotow zaplacic 1000 ojro za kawalek druta nie znaczy ze takie firmy jak powyzej placa za niego w hurcie te same ceny
Te 100 ojro zawieraja juz dobra marze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:


moze sie znasz ma burdelach, ale nie na cenach zakupu. To ze ty jako koncowy klient jestes gotow zaplacic 1000 ojro za kawalek druta nie znaczy ze takie firmy jak powyzej placa w hurcie te same ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No tak, znam się na burdelach. 

Z tego co zauważyłem jak tam ceny rosną trzeba się spodziewać że żywność jak i paliwo pójdzie w górę. 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

jesli klient kupil wzmacniacz, ktory od razu potrzebuje modyfikacji w odwrotnym kierunku, to kupil niewlasciwy wzmacniacz

1.A co jeśli klient kupił prawilny wzmacniacz a potem zmieniła mu się wrażliwość muzyczna? 

2.Kupił prawilny wzmacniacz a potem zmienił źródło lub kolumny? 

3. Kupił prawilny wzmacniacz a potem zmienił miejsce zamieszkania z akustyką? Według Ciebie musi dobierać mieszkanie do sprzętu by w nowym grało identycznie jak w starym? 

Ta Twoja argumentacja jest naciągana. Po pierwsze moja argumentacja o graniu w odwrotnym kierunku była przerysowaniem by pokazać o co chodzi w sposób bardziej dosadny. W tej zakładce raczej wszyscy mamy świadomość że ze sprzętu o pewnych cechach nie zrobi się sprzętu o cechach przeciwnych. Myślę, że dobrze zrozumiałeś moje intencje i z Twojej strony to tylko łapanie za słowa by bronić swojej tezy.  Precyzuję więc, że chodzi tylko o modyfikacjie już istniejącego "rodzaju" brzmienia.

Nie wiem na ile jesteś w stanie sobie taką modyfikacje wyobrazić ale zapewniam Cię, że na pewnym poziomie skompletowania zestawu te zmiany są wyraźnie słyszalne w zależności od podpiętego okablowania.

Niepotrzebne mi kable od producenta sprzętu bo wolę mieć swobodę i kierować się swoim słuchem i wrażliwością muzyczną, raczej inną niż inżynierowie odpowiedzialni za produkcję. 

Wolę sam zdecydować czy chce Dorsza czy Śledzia. 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mgrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1.A co jeśli klient kupił prawilny wzmacniacz a potem zmieniła mu się wrażliwość muzyczna? 
2.Kupił prawilny wzmacniacz a potem zmienił źródło lub kolumny? 
3. Kupił prawilny wzmacniacz a potem zmienił miejsce zamieszkania z akustyką? Według Ciebie musi dobierać mieszkanie do sprzętu by w nowym grało identycznie jak w starym? 
Ta Twoja argumentacja jest naciągana.
 

Wrazliwosc muzyczna korygujesz sieciowka?

Kupiles nowe zrodlo albo glosniki, ktore musisz korygowac sieciowka wzmacniacza? No to kupiles niewlasciwe zrodlo albo glosniki!

Akustyke pomieszczenia chcesz korygowac sieciowka? Jak?

Ta twoja argumentacja jest naciagana, by nie powiedziec bzdura.

to szminkowanie swini

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie brałem udziału w "sporach kablowych"swoje zdanie mam

ale muszę ...niedawno nabyłem accu380 i już "parę godzin" 😉 u mnie jest ...miałem w tym czasie i pare kabli sieciowych od siltecha(nie był tani) ,audioquesta ,Oyaide (czerwony jakby co ) furutechy dwa -i w skrócie każdy z nich " grał" inaczej a ten sznurek który w kartonie jest dołączany do sprzętu w tym przypadku "grał" najsłabiej ...właściwie gra bo mam go do tej pory

A propos wczoraj wypożyczyłem głośnikowe i rca Siltecha 330 l (prawie nówki) na razie się wygrzewają wiec nic konkret nie napisze ale ale w miarę ciekawie to brzmi 😉

@.:Gerard:. dobry temat 👍

aha nigdy nie uczestniczę  w wojnach kablowo- sprzętowych wole czytać a to co napisałem to tylko  moje spostrzeżenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:


Wrazliwosc muzyczna korygujesz sieciowka?

Kupiles nowe zrodlo albo glosniki, ktore musisz korygowac sieciowka wzmacniacza? No to kupiles niewlasciwe zrodlo albo glosniki!

Akustyke pomieszczenia chcesz korygowac sieciowka? Jak?

Ta twoja argumentacja jest naciagana, by nie powiedziec bzdura.

to szminkowanie swini

@xajas U ciebie nie słychać różnic, czy uważasz ze ludzie u których jest to wyraźne oszukują ?

Moim zdaniem, na systemach które emitują sygnał impulsowy, a także po filtracji, redukcji harmonicznych, redukcji zakłóceń od sieci energetycznej, ingerencji w charakterystykę, filtrów uśredniania sygnału, tłumieniu szumów itd.
Najmniej słychać różnice

Nie chodzi mi o negowanie, tylko typowe przetwarzanie cyfrowe ma swoje zastosowanie, do nagrywania, wglądu itd. Systemy Hi-End rządzą się innymi prawami, dlatego są nieporozumienia i zbędne dyskusje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to są systemy hi-end i jakimi prawami sie rządzą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź np na strony JBL, ma swoje działy, Zabawki, Hi-Fi. Pro, Hi-End,
większość marek tez, inne specjalizują sie tylko w pewnej klasie

Dla mnie Hi-End to indywidualność, nie tylko odtwarzanie muzyki, mógłbym wymieniać cechy ale pisze w dziale Hi-End i powinno być to jasne

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redukcji zakłóceń od sieci energetycznej? - niby jak? a co z przewodami w ścianie? ingerencji w charakterystykę? - że niby co? że niby jak?  filtrów uśredniania sygnału - co to? tłumieniu szumów? - łot?!

A skąd to wszystko kabel wie? drut miedziany w izolacji, który ma dostarczyć prąd do urządzenia 😄 i jeszcze te wygrzewanie ich, jebłem 😄

Jak byście wiedzieli ile kosztuje ich wyprodukowanie i jakie są później marże w sprzedaży to byście się popłakali 😉 a tak to dystrybutorzy płaczą ale ze śmiechu 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rolex80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Rolex80 napisał:

Redukcji zakłóceń od sieci energetycznej? - niby jak? a co z przewodami w ścianie? ingerencji w charakterystykę? - że niby co? że niby jak?  filtrów uśredniania sygnału - co to? tłumieniu szumów? - łot?!

A skąd to wszystko kabel wie? drut miedziany w izolacji, który ma dostarczyć prąd do urządzenia 😄 i jeszcze te wygrzewanie ich, jebłem 😄

A czy ja pisałem ze kabel to potrafi ?

45 minut temu, Rolex80 napisał:

Jak byście wiedzieli ile kosztuje ich wyprodukowanie i jakie są później marże w sprzedaży to byście się popłakali 😉 a tak to dystrybutorzy płaczą ale ze śmiechu 😄

Wiem bo mam prawie wszystkie kable na indywidualne zamówienie, takie jakie ja sobie zażyczyłem po wielu testach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

 

Dla mnie Hi-End to indywidualność

 

 

Czyli kasa ale … jak zwal tak zwal to nie gra.

 

Posluchaj duzo klocków vintage z ery złotego hifaju w roznych konfiguracjach to moze wyeliminujesz z tej definicji ta … indywidualnosć. Choc ja akurat uważam, ze vintage to wielka indywidualnosc patrzac na dostepnosc najlepszych klockow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież są też producenci elektroniki robiący drogie kable np. Reymio/Harmonix. Lavardin też robi kable - może nie super drogie ale dla kablosceptyków to nawet kilkaset euro woła o pomstę do nieba. Już pomijam fakt, że wielu producentów kolumn też używa kabli znanych producentów np. VdH.





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie słyszy wpływu kabli na dźwięk to albo ma słaby system, albo jest głuchy.

Kazdy element w torze coś psuje. Należy sobie wyobrazić ze wzmacniacz daje idealny dźwięk, a kable go degradują i teraz wszystko zależy co dokładnie psuje kabel. Dlatego jak coś już jest definitywnie spaprane nie sposób wyciągnąć lepszej jakości kablem. Wiec sprzet musi trzymać jakiś poziom. Dużo tańszych kabli daje „poprawę” tylko w pewnym aspekcie (części) dźwięku, a te drogie czy najdroższe niewiele psują w całym zakresie, sa po prostu równe. Nie ma kabli poprawiających dźwięk, to nam tak się tylko wydaje bo nigdy nie słyszeliśmy wyjściowej jakości np. wzmacniacza i minimalizując pogarszanie w torze nagle twierdzimy, ze kabel poprawił dziwek, a tak naprawdę go w pewnym aspekcie nie zepsuł. 

Jak ktoś nie wierzy we wpływ kabli w audio niech wypożyczy nordosta i np. suleka. Mogą być podstawowe modele, różnice są na tyle wyraźne, ze każdy usłyszy. A jak nie to czas na zmianę systemu. A co do sieciowych to sprawa jest trudniejsza i różnice są trudniej zauważalne bo z reguły poprawa jest w scenie, przestrzeni czy basie. I sieciówki raczej musza mieć minimum 2m (przynajmniej wtedy słyszałem różnice po zastosowaniu większości kabli) tez we wpływ sieciówek nie wierzyłem dopóki się nie przekonałem twierdząc, ze jak to możliwe, ze w ścianach mamy liche badziewie i nagle pyton ma coś zmienić, ale tak ten pyton działa trochę jak filtr i faktycznie wpływ jest, ale nie można oczekiwać cudów, ale sekcja zasilająca jest istotna tym bardziej im bardziej producent ja skopał. Tylko tu oczywiście sprawa jest prosta nie słyszysz różnicy to nie inwestujesz i tyle. To tak jak kuzynka ponad 200KM autem się przejechała vs kopciuch 100KM i na pytanie jak się jechało odpowiedziała, ze tak samo dobrze nie widzi różnicy i ze kupi tańszy. Powiedziałem jak nie potrzebujesz to ok, ale pokaże ci jaka jest różnica w osiągach i komforcie i po przejażdżce ze mną zmieniła zdanie i chciała już tylko wersje 200KM. Wiec czasami nie można iść w zaparte, a warto wysłuchać innych i spróbować na własnej skórze. To nie boli, boli później tylko głowa, gdy już jesteśmy świadomi jak duże znaczenie maja kable w naszym systemie i ze czasami mogą kosztować tyle samo co sprzet, ale czasami są wisienka na torcie dająca to czego nam brakowało, choć cudów się nie uzyska gdy są braki duże w sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zygert napisał:

To nie boli, boli później tylko głowa, gdy już jesteśmy świadomi jak duże znaczenie maja kable w naszym systemie

Dla mnie nie mają. Aktualnie dobre kable (wysokiej jakości, z dobrej miedzi, nie psujące dźwięku) 

2 godziny temu, zygert napisał:

i ze czasami mogą kosztować tyle samo co sprzet

Kosztowały jakieś 0,5% wartości całego systemu. 

 

2 godziny temu, zygert napisał:

są wisienka na torcie dająca to czego nam brakowało, choć cudów się nie uzyska gdy są braki duże w sprzęcie.

Wisienka to DSP i cudów drutem nie uzyskasz

2 godziny temu, zygert napisał:

i np. suleka

A może Castorama lepiej? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Wisienka to DSP i cudów drutem nie uzyskasz

Wyżnej pisałem jaka to wisienka,
chodzi o to aby jak najmniej psuć, kablami tez nie psuć, DSP to zdegraduje i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=1239]xajas[/mention] U ciebie nie słychać różnic, czy uważasz ze ludzie u których jest to wyraźne oszukują ?
Moim zdaniem, na systemach które emitują sygnał impulsowy, a także po filtracji, redukcji harmonicznych, redukcji zakłóceń od sieci energetycznej, ingerencji w charakterystykę, filtrów uśredniania sygnału, tłumieniu szumów itd.
Najmniej słychać różnice
Nie chodzi mi o negowanie, tylko typowe przetwarzanie cyfrowe ma swoje zastosowanie, do nagrywania, wglądu itd. Systemy Hi-End rządzą się innymi prawami, dlatego są nieporozumienia i zbędne dyskusje

Co ty tu znowu o przetwarzaniu cyfrowym i systemamach High-End. To ci sie zupelnie na glowe rzucilo.
Jeszcze raz, moje spojrzenie na chlopski rozum.

Zanim kupuje jakies ustrojstwo, to je najpierw slucham, czy mi sie podoba. Jak mi sie podoba, biore i ciesze sie tym ustrojstwem. A jak mi sie w nim cos nie podoba, to go NIE KUPUJE.
Ale te twoje „Systemy High-End rzadza sie innymi prawami“.
Zanim kupujesz ten twoj System High-End, sluchasz go czy ci sie podoba (albo nawet nie sluchasz???). Jak niby ci sie podoba, to bierzesz do domu. A w domu stwierdzasz ze brzmi do dupy i trzeba go poprawic innymi kablami, bo z oryginalnymi brzmi niepoprawnie. Czy nie slyszales tego w sklepie? Dlaczego kupujesz taki bubel, ktory zaraz po zakupie trzeba korygowac/poprawiac? Gdyby tego feleru nie mial, to bys go sluchal w oryginale, bez zmian/poprawek!!!

Slyszysz kable, a nie slyszysz co kupujesz?

Takie „prawa rzadzace systemami High-End“ sa dla mnie kawalem.

Teraz powtoce jeszcze raz do juz wspominanej kompetencji konstruktorow takich topowych ustrojstw i ich wyboru fabrycznych kabelkow.

Poniewaz wiekszosc towarzystwa ma wiecej pojecia o Autach niz o Kabelkach, uzyje porownania z Autami.

Ta cala antyargumentacje kablarzy przeciwko fabrycznym kabelkom oparta na kosztach mozna by tak przedstawic:

Projektanci takich super-duper Lambo, Ferrari, Porsche,… konstruuja Auto z najgenialnieszymi, silnikami, zawieszeniem, karbonowymi nadwoziami, ale…. ze wzgledu na oszczedzanie kosztow zabudowuja tanie stalowe felgi i opony 13“x165/55! A ty po zakupie takiego auta zamieniasz je na 22x345/35.

Czy myslisz ze ci konstruktorzy (Lambo, Accu, Ferrari, Mac,…) sa takimi debilami i robia cos takiego?

Inne porownanie.

Sluchacz takiego Accu, Maca,… za 10k€ dokupuje sobie sieciowke za 1k € (10% wartosci ustrojstwa), bo oryginalne sa do dupy.

Czyli inaczej, kierowca takiego Lambo, Ferrari, Porsche… za 200k€ pierwsze co, to kupuje nowe felgi za 20k€, bo oryginalne sa do dupy?

Wczesniej padlo pytanie co jest na powaznie a co kawalem.

Dla mnie powyzsze schematy zachowania i przytaczane argumentacje sa kawalem. Ale moze to jest wlasnie to, co wyroznia te twoje „prawa rzadzace systemami High-End“

PS.
Moze ja nie slysze kabli, ale slysze co kupuje.
A nie kupuje ustrojstw, ktore fabrycznie sa do dupy i wymagaja natychmiastowych poprawek. I to na dodatek po czesci za ciezka kase (bo te tanie, to wystarcza tylko na burdel)
Wybieram takie, ktore od poczatku brzmia tak, ze mi sie podobaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pmcomp napisał:

Czyli kasa ale … jak zwal tak zwal to nie gra.

Gdzie pisałem ze kasa ?
Auta masz różnej klasy, Audio itd. ..... podałem przykład i to nie ja ustalam
Natomiast widzę ze ty sobie przydzielasz jak sobie chcesz i jeszcze mi coś próbujesz wmawiać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xajas napisał:


Co ty tu znowu o przetwarzaniu cyfrowym i systemamach High-End. To ci sie zupelnie na glowe rzucilo.
Jeszcze raz, moje spojrzenie na chlopski rozum.

Zanim kupuje jakies ustrojstwo, to je najpierw slucham, czy mi sie podoba. Jak mi sie podoba, biore i ciesze sie tym ustrojstwem. A jak mi sie w nim cos nie podoba, to go NIE KUPUJE.
Ale te twoje „Systemy High-End rzadza sie innymi prawami“.
Zanim kupujesz ten twoj System High-End, sluchasz go czy ci sie podoba (albo nawet nie sluchasz???). Jak niby ci sie podoba, to bierzesz do domu. A w domu stwierdzasz ze brzmi do dupy i trzeba go poprawic innymi kablami, bo z oryginalnymi brzmi niepoprawnie. Czy nie slyszales tego w sklepie? Dlaczego kupujesz taki bubel, ktory zaraz po zakupie trzeba korygowac/poprawiac? Gdyby tego feleru nie mial, to bys go sluchal w oryginale, bez zmian/poprawek!!!

Slyszysz kable, a nie slyszysz co kupujesz?

Takie „prawa rzadzace systemami High-End“ sa dla mnie kawalem.

Teraz powtoce jeszcze raz do juz wspominanej kompetencji konstruktorow takich topowych ustrojstw i ich wyboru fabrycznych kabelkow.

Poniewaz wiekszosc towarzystwa ma wiecej pojecia o Autach niz o Kabelkach, uzyje porownania z Autami.

Ta cala antyargumentacje kablarzy przeciwko fabrycznym kabelkom oparta na kosztach mozna by tak przedstawic:

Projektanci takich super-duper Lambo, Ferrari, Porsche,… konstruuja Auto z najgenialnieszymi, silnikami, zawieszeniem, karbonowymi nadwoziami, ale…. ze wzgledu na oszczedzanie kosztow zabudowuja tanie stalowe felgi i opony 13“x165/55! A ty po zakupie zakupie takiego auta zamieniasz je na 22x345/35.

Czy myslisz ze ci konstruktorzy (Lambo, Accu, Ferrari, Mac,…) sa takimi debilami i robia cos takiego?

Inne porownanie.

Sluchacz takiego Accu, Maca,… za 10k€ dokupuje sobie sieciowke za 1k € (10% wartosci ustrojstwa), bo oryginalne sa do dupy.

Czyli inaczej, kierowca takiego Lambo, Ferrari, Porsche… za 200k€ pierwsze co, to kupuje nowe felgi za 20k€, bo oryginalne sa do dupy?

Wczesniej padlo pytanie co jest na powaznie a co kawalem.

Dla mnie powyzsze schematy zachowania i przytaczane argumentacje sa kawalem. Ale moze to jest wlasnie to, co wyroznia te twoje „prawa rzadzace systemami High-End“

PS.
Ja nie kupuje ustrojstw, ktore fabrycznie sa do dupy i wymagaja natychmiastowych poprawek.
Wybieram takie, ktore od poczatku brzmia tak, ze mi sie podobaja.

Ja w przeciwieństwie słyszę wiec nie zadawaj głupich pytań

Mowa jest: "Słychać czy nie słychać wpływ kabli ?"

Następnie to cały tor się liczy a producent nie wie jak kto z czym połączy, nawet jak producent wypuszcza przetworniki to tez graja różnie, różne modele również
Zdarza się ze ten sam producent ma w ofercie dwie różne "szkoły grania"

Przejdź się na wystawę Hi-End, tak muszę poprawiać u siebie po tych głuchych głąbach (to było pol zartem pol serio) bo nie potrafią skonfigurować
Wielokrotnie pisałem, Hi-End to nie psuć

 

 

NIe interesuje was temat a mądrujecie tutaj ....

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…wiec nie zadawaj głupich pytań…

…tak muszę poprawiać u siebie po tych głuchych głąbach…
 
…NIe interesuje was temat a mądrujecie tutaj ....


Pytanie wcale nie bylo takie glupie, zobaczymy czy padna madre odpowiedzi

Poprawiaj, poprawiaj, „nie psuj“ i pisz o tym

Gdyby mnie temat nie interesowal, to bym nie czytal twoich nowosci

PS.
Wystawa High-End jest ostatnim miejscem, gdzie mozna gruntownie ocenic jakosc brzmienia systemow (wyproznione hotelowe pokoje, tlumy, wiele rzedow/przypadkowe siedzenia, wymuszone kombinacje glosniki/elektronika,…)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

DSP to zdegraduje i tyle

Tyle Ci zdegraduje co zdegradował realizator nagrania kręcąc gałami 😉

Dobrze zrobione DSP mam wpływ wyłącznie na przesunięcia fazowe. A te są minimalne w stosunku do różnic które są między kolumnami L i R nawet w miarę symetrycznych pomieszczeniach. 

Długo słuchałem czy slysze włączenie DSP (bez korekty) i nie słyszę, głuchy jestem 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.