Skocz do zawartości
IGNORED

Mundorf M-Lytic AG vs Kemet ALC10S vs UCC KMH


Prewwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad podmianką w Heglu ośmiu kondów Nover 10000uF 80V na coś lepszego?  Zależy mi głównie na zachowaniu żywego, energetycznego grania, przy tym nie sterylnego. Nie chcę np. poprawy przestrzeni, detaliczności czy separacji dźwięków kosztem grania przekazującego emocje płynące muzyki. Zastanawiam się w jakim kierunku pójść, bo wszystkich nie chce mi się testować. Pytanie co wybrać, na chwilę obecną w moim budżecie około 300zł jest ALC lub KMH i nie wiem czy decydować się na któryś z tych dwóch, czy poczekać i dać Mundorfa koszt około 800zł. Tak jak widziałem mody robione przez Abrahamsena czy Electrocompaniet to dawali tam Mundorfa. Obecny poziom grania mojego zestawu jest w moim odczuciu bardzo dobry, ale może coś jeszcze uda się z niego wyciągnąć🙂 Co do niskich są obecnie dość zwarte i dobrze kontrolowane, ale np. może coś by się udało poprawić, aby np. jeszcze lepiej/wierniej było by słychać drżenie pojedynczych strun kontrabasu, gitary. Wszelkie sugestie mile widziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wsadź KEMET - zobaczymy, co będzie... Ja miałem M-Lytic, ale szczerze mówiąc, gdybym posiadał jeszcze tego H100, to chętnie bym podmienił na KEMET. Nie zawsze "turbo-petarda-efekt" na dłuższą metę (poza tuningiem za kasę i "wooow") jest optymalny... Może KEMET będzie bardziej muzykalny na średnicy? No i tańszy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemet to slit foil, podobnie jak stare BHC. Technologia lepsza.

W ramach tej technologii lepsze od kemet sa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecę Nichicona serii LS (85 stopni C) oraz GU (105 stopni C) stosowane w topowych konstrukcjach Moon, Gryphon czy Plinius. Moim zdaniem lepsze od SMH / KMH - z Mundorfami oraz Kemet nie porównywałem więc się nie wypowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EMiL napisał:

Kemet to slit foil, podobnie jak stare BHC. Technologia lepsza.

Gdzieś mi się w oczy rzuciło przy Kemetach określenie "slit foil" o co chodzi z tą technologią, czemu lepsza od innych?

26 minut temu, ruteksen napisał:

Osobiście polecę Nichicona serii LS (85 stopni C) oraz GU (105 stopni C) stosowane w topowych konstrukcjach Moon, Gryphon czy Plinius. Moim zdaniem lepsze od SMH / KMH - z Mundorfami oraz Kemet nie porównywałem więc się nie wypowiem.

LSy widziałem, a w czym lepsze od SMH/KMH? W tym Gryphonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) akurat postawiono na SMH, ale akurat może dobrze pasuje w tym sprzęcie.

4 godziny temu, lete napisał:

A wsadź KEMET - zobaczymy, co będzie... Ja miałem M-Lytic, ale szczerze mówiąc, gdybym posiadał jeszcze tego H100, to chętnie bym podmienił na KEMET. Nie zawsze "turbo-petarda-efekt" na dłuższą metę (poza tuningiem za kasę i "wooow") jest optymalny... Może KEMET będzie bardziej muzykalny na średnicy? No i tańszy 😉

Czy mam rozumieć, że po wstawieniu Mundorfa, odczuwałeś jakieś braki co do muzykalności na średnicy? Z Mundorfem jak czytałem często powoduje jeszcze większą zwartość grania niskich, a tego za bardzo bym nie chciał. Moje AP same z siebie grają już zwarto, swoje dokłada fabryczny Hegel z Noverami i nie chciałbym przesadzić🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nichicony są bardziej wyraziste i dynamiczne. Nippony są nieco jaśniejsze, grają nieco bardziej miękko przez co nie są tak detaliczne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prewwit napisał:

Czy mam rozumieć, że po wstawieniu Mundorfa, odczuwałeś jakieś braki co do muzykalności na średnicy? Z Mundorfem jak czytałem często powoduje jeszcze większą zwartość grania niskich, a tego za bardzo bym nie chciał. Moje AP same z siebie grają już zwarto, swoje dokłada fabryczny Hegel z Noverami i nie chciałbym przesadzić🙂

Ja w sumie nie, ale poza Nover nie mialem porownania. Dla mnie M-Lytic graly spoko - podciagnely to, co lubie (szybkosc, bas, detal). Na barwie az tak sie nie skupialem... Ale skoro kolegom cos w nich nie siedzialo, to moze mieli szanse porownywac dluzej i wiekszy wybor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundorf mlytic to jeden z lepszych wyborów żaden nichicon czy nippon mu nie podskoczy, może jeszcze pomyśl o AN standard. 

A jak mundorf mlytic będzie za mało to zawsze można go zbocznikować rike s-cap jednak cena będzie wysoka. Z takiego połączenia robi się już naprawdę hiend 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Slit foil"

Takie informację znalazłem:

"Konwencjonalne kondensatory, wykonane z dużych, zwiniętych, cienkich pasków aluminium, mają skłonność do indukowania prądów wirowych na ich powierzchni przewodzącej. Prądy te uniemożliwiają kondensatorowi optymalne wykonywanie swojej pracy, pogarszając w ten sposób subiektywną jakość dźwięku. Poprzez wprowadzenie szeregu maleńkich szczelin w przewodnikach foliowych te prądy wirowe są drastycznie zredukowane, co poprawia subiektywną i mierzoną wydajność."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

18 godzin temu, gustwao napisał:

Mundorf mlytic to jeden z lepszych wyborów żaden nichicon czy nippon mu nie podskoczy, może jeszcze pomyśl o AN standard. 

A jak mundorf mlytic będzie za mało to zawsze można go zbocznikować rike s-cap jednak cena będzie wysoka. Z takiego połączenia robi się już naprawdę hiend 😉

Do Mundorfa przekonuje mnie to, że widziałem parę wzmaków po upgradach wykonanych przez producentów i w sekcji zasilania były Mlytici.

Kementy znów siedzą we wzmakach Naima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Prewwit napisał:

Kementy znów siedzą we wzmakach Naima

Kemety for audio też są dobre, jednak mają bardzo ograniczony wybór pojemności co praktycznie eliminuje je z rynku audio, szkoda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, gustwao napisał:

Kemety for audio też są dobre, jednak mają bardzo ograniczony wybór pojemności co praktycznie eliminuje je z rynku audio, szkoda. 

Akurat takie jak są mi potrzebne są🙂 i co robić🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 5.08.2021 o 19:09, ruteksen napisał:

Nichicony są bardziej wyraziste i dynamiczne

I tu bym się kłócił, LS-y są efekciarskie, nie mają klarowności, nadrabiają podbitą dynamiką (skraje pasma), a i brak im totalnie ogłady oraz spójności w dźwięku. O planktonie i smaczkach nie wspomnę. Nie ta liga w stosunku do Mlyticów, a nawet sporo odstają od nipponów, zwłaszcza na basie (chodzi o jakość, czyli fakturę i PRAT)

 

21 godzin temu, gustwao napisał:

A jak mundorf mlytic będzie za mało to zawsze można go zbocznikować rike s-cap jednak cena będzie wysoka

Widzę, że ktoś uważnie czyta forum 🙂, fakt nie jest tanio, ale jak ma być "hajendowo" to czemu nie. U mnie się sprawdziło. Jeżeli ktoś jednak szuka "jakość w stos. do ceny" to chyba musi szukać czegoś innego...

p.s.

Sam rike nie wystarczy, trzeba jeszcze dać małą niebieską pigułkę... i nie chodzi o Viagrę 😉

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, boomaga napisał:

Widzę, że ktoś uważnie czyta forum 🙂, fakt nie jest tanio, ale jak ma być "hajendowo" to czemu nie. U mnie się sprawdziło. Jeżeli ktoś jednak szuka "jakość w stos. do ceny" to chyba musi szukać czegoś innego...

p.s.

Sam rike nie wystarczy, trzeba jeszcze dać małą niebieską pigułkę... i nie chodzi o Viagrę

Próbowałem różnych sztuczek rike wystarcza w zupełności vishay jest nie potrzebny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wieloma tu opiniami podpartymi osobistymi doświadczeniami . Prawda jest jednak taka iż o końcowym efekcie zależy sama topologia budowy urządzenia i jego wpływ na wymieniony element pasywny jak np. kondensator .

U mnie podczas odnowienia wzmacniacza zintegrowanego / końcówki mocy jakim jest Boulder 865 po próbie kilku modeli kondensatorów elektrolitycznych wymienionych powyżej przez forumowiczów  w tym temacie ( próbowałem Mundorfa, Nichicona, Kemeta, Nippona, Epcosa i jeszcze 2 innych modeli) -  najbardziej zagrał jeszcze inny model kondensatora  . Po aplikacji i wygrzaniu mogę napisać iż Boulder dostał kopa dynamiki jak i muzykalności  . Poza tym z powodu zastosowania wewnątrz podwójnego filtra ( jeden z zastosowaniem ciekawego układu z zastosowaniem 2 dużych mostków prostowniczych do którego podpina się napięcie sieciowe 230V  ) jest bardzo podatny na kabel zasilający . Jeszcze nie słyszałem tak podatnego urządzenia na kabel zasilający jak on . Już znacznie mniej podatny na kabel zasilający jest mój  dac jakim jest Rockna Audio , ale tam akurat największy wpływ ma samo oprogramowanie , zwłaszcza najnowsze , które pojawiło się niespełna tydzień temu . 

Co do kondensatorów, każde urządzenie jest inne , podobnie jest z oczekiwaniami , kwestia co czego potrzebuje w brzmieniu . Nie da się z góry przewidzieć końcowego efektu . Ogólnie znamy charaktery poszczególnych kondensatorów jednak nie zawsze się one sprawdzają . Trzeba niestety samemu popróbować . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, KrzysztofPL napisał:

Co do kondensatorów, każde urządzenie jest inne , podobnie jest z oczekiwaniami , kwestia co czego potrzebuje w brzmieniu . Nie da się z góry przewidzieć końcowego efektu . Ogólnie znamy charaktery poszczególnych kondensatorów jednak nie zawsze się one sprawdzają . Trzeba niestety samemu popróbować . 

Może byś streścił pokrótce granie tych kondów, tym bardziej że dosyć sporo ich sprawdziłeś, a na pewno takie wiedza przyda się mi, ale też innym forumowiczom.

A z tych kondów co wymieniłeś, który dał najlepszy przekaz emocji z muzyki, żywego grania, a przy okazji nie odchudził niskich?

 

4 godziny temu, KrzysztofPL napisał:

U mnie podczas odnowienia wzmacniacza zintegrowanego / końcówki mocy jakim jest Boulder 865 po próbie kilku modeli kondensatorów elektrolitycznych wymienionych powyżej przez forumowiczów  w tym temacie ( próbowałem Mundorfa, Nichicona, Kemeta, Nippona, Epcosa i jeszcze 2 innych modeli) -  najbardziej zagrał jeszcze inny model kondensatora  . Po aplikacji i wygrzaniu mogę napisać iż Boulder dostał kopa dynamiki jak i muzykalności  .

Jak możesz zdradź co to za kondek🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, KrzysztofPL napisał:

Nie da się z góry przewidzieć końcowego efektu . Ogólnie znamy charaktery poszczególnych kondensatorów jednak nie zawsze się one sprawdzają . Trzeba niestety samemu popróbować . 

I tego należy się trzymać. Opinie, opiniami, a własne doświadczenie musi być po naszej stronie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, boomaga napisał:

I tego należy się trzymać. Opinie, opiniami, a własne doświadczenie musi być po naszej stronie 😉

Dlatego pytanie na jakim kondensatorze kolega zakończył poszukiwanie jest jak najbardziej zasadne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prewwit  pisałem już nie raz Mundorf M lityc  pier.... pół środki 🙂 .  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Klecha86

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Klecha86 napisał:

Prewwit  pisałem już nie raz Mundorf M lityc  pier.... pół środki 🙂 .  

Na razie chyba na to wychodzi🙂

4 minuty temu, Klecha86 napisał:

Chyba, że chcesz Max to Kaisei ale cena zabija .... 

To już wolę "półśrodek" w postaci Mundka😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2021 o 12:45, KrzysztofPL napisał:

Nie da się z góry przewidzieć końcowego efektu . Ogólnie znamy charaktery poszczególnych kondensatorów jednak nie zawsze się one sprawdzają

Dokladnie. To tylko pomaga jakos z grubsza przewidziec kierunek zmian ale efekt koncowy to i tak suma wszystkich elementow urzadzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, tedi02 napisał:

M.litic to nie jest kondensator którego potrzebujesz ,tak patrzę na twoje priorytety. 

Jak możesz to napisz czemu? Co proponujesz? W sumie to taka zmiana z ciekawości czy coś jeszcze bym wyciągnął ze wzmaka, bo obecny sposób grania mi podchodzi, więc te Novery wcale nie są jakieś złe🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie chcesz poprawy przestrzeni detalicznosci,czy separacji instrumentów, a to są główne atuty m.litica ,do tego jeszcze dobry bas.  Według mnie  słaby jest środek, przez jednych nazywany technicznym ,inni mówią sterylny ,twardy , coś jest na rzeczy. Kemet  to dawne BHC ,solidne kondy , te novery często używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretne informacje o Mlyticu w Twojej ocenie. Lete napisał "Może KEMET będzie bardziej muzykalny na średnicy? No i tańszy" może coś jest na rzeczy🤔

@lete  mógłbyś się odnieść bardziej szczegółowo do tej średnicy, też podzielasz zdanie @tedi02?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Prewwit napisał:

Dzięki za konkretne informacje o Mlyticu w Twojej ocenie. Lete napisał "Może KEMET będzie bardziej muzykalny na średnicy? No i tańszy" może coś jest na rzeczy🤔

@lete  mógłbyś się odnieść bardziej szczegółowo do tej średnicy, też podzielasz zdanie @tedi02?

Musiałbym porównać 1:1. Nie było takiej okazji. Z ta średnicą, to pewnie złożony temat - zależny od konkretnych uwarunkowań systemu i własnych odczuć.

Może wstaw KEMET i gdy będziesz zadowolony, nie wracaj do tematu 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2021 o 22:28, Prewwit napisał:

Tak jak widziałem mody robione przez Abrahamsena czy Electrocompaniet to dawali tam Mundorfa.

Dają co modne i postrzegane pozytywnie przez klienta. Marketing. Pamiętaj, że mundorfy to po prostu wyselekcjonowane przemysłowe elementy, magii w tym nie ma. Wiele zasilaczy w znakomitych wzmacniaczach jest na przemysłowych częściach i gra, najważniejszy jest projekt. Hegla IMHO nie zmienisz w super - hegla po włożeniu mundorfow za 800zl, zwłaszcza że to co najważniejsze już zmieniłeś.

Ps. Lepiej wyjdziesz na zmianie źródła i kolumn.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat do electrocompanieta ,gdy wstawiłem koledze ,to był w strzał w 10 , jego system grał lekko zmulonym  dźwiękiem, tzn wolniej z główną, wysunieta prezentacja środka   . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.