Skocz do zawartości
IGNORED

Mundorf M-Lytic AG vs Kemet ALC10S vs UCC KMH


Prewwit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, stench napisał:

Czyli przy zachowaniu pojemności basu jednak przybyło i niżej schodzi ?

Kazdy kondensator tzn kazdy typ/seria ma swoja wlasna sygnature dzwieku.

2 godziny temu, zombie7 napisał:

najczęściej ludzie polecają dać więcej, jak się da. Oczywiście z pewną dozą rozsądku ze względu na wydajność mostka prostowniczego. 

Wydajnosc mostka to jedno. A drugie to to ze czasem zbyt duze powiekszenie glownej pojemnosci powoduje nadmierne rozluznienie basu. Takze najlepiej testowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, rafa napisał:

Kazdy kondensator tzn kazdy typ/seria ma swoja wlasna sygnature dzwieku.

4 godziny temu, rafa napisał:

A drugie to to ze czasem zbyt duze powiekszenie glownej pojemnosci powoduje nadmierne rozluznienie basu. Takze najlepiej testowac.

Potwierdzam. U mnie przy większych pojemnościach bas tracił na fakturze i szybkości.

Trzeba sobie wypośrodkować z pojemnością. Czyli nic innego jak testować, testować i testować 🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • Moderatorzy
W dniu 13.04.2022 o 12:55, zombie7 napisał:

Zostawiłem, było 6800uF i włożyłem 6800uF. Chciałem zwiększyć, ale mój Rotel jest bardzo niski i nie weszło nic więcej, max wysokość 40mm. Jedynie co, to zmieniło się max napięcie, Mundorf ma 63V a ten Rubicon był na 50V. Jeszcze zmierzyłem miernikiem, oczywiście mając na uwadze tolerancję, Mundorfy 6800 na mierniku były 6500, a Rubicony 6800 po zmierzeniu pokazały 6200.

I jak ocena modyfikacji po 3 miesiącach ?

Coś się jeszcze pozmieniało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu włożyłem M lytic 10000uf, 63v do Harmana HK680 zamiast spuchniętych Eln 8200uf 63v. Elny trzymały pojemności 8900-9100uf czyli bdb. Po włożeniu M lytic wzmacniacz zyskał bardzo wiele. Poprawiły się wysokie tony, nabrały szczegółu oraz jest ich więcej niż na Elnach. Najlepsze jednak zadziało się w basie. W oryginale był bdb ale teraz bez porównania lepszy, jest potężny, szybki, zróżnicowany. Wcześniej grał miękko i schodził nisko jak w subwooferze. Teraz oprócz tego, ze potrafi zejść tak samo nisko to również potrafi kopać po klacie. Najlepsze jest to, ze bas inaczej gra różne instrumenty. Jak jest gitara basowa to jest nisko, miękko i czuc wibracje pociągnięcia strun. Jak jest perkusja to stopa kopie po klacie. Jak jest kontrabas to słychać Kontrabas. Wzmacniacz na tych kondensatorach jest bardzo dynamiczny, szybki i mega wydajny. Nigdy wcześniej na żadnym wzmacniaczu i żadnych kolumnach nie byłem w stanie tak dobrze czuc i słyszeć stopy perkusji przy cichym słuchaniu muzyki. Tutaj nawet jak gram cicho to jest dynamicznie i głośno 😄 mikrodynamika jest rewelacyjna. Mowa o całym paśmie. W dodatku dźwięk jest bardzo poukładany i łagodny w odbiorze. Wysokie tony nie kują po uszach. Średnica jest neutralna. Nie koloryzuje ale jest bardzo wyraźna. Wzmacniacz ogólnie w moim odczuciu jest naturalny. Wcześniej na Elnach gral cieplej i z mniejsza ilością góry. Teraz żadne pasmo się nie wybija przed szereg. No może bas ale tylko jak utwór tego wymaga, wówczas jest pogrom. Scena wcześniej była świetna, dużo czarnego tła i porządek bez żadnego kombinowania. Teraz jest jeszcze lepiej 🙂 W Exposure 2010s2 efekt był zdecydowanie gorszy, niby było Ok ale cały czas czegos brakowało i kombinowałem z bocznikowaniem co tez dawało średni efekt. Tutaj M-lytic się wpasował swietnie. Dodam, ze zanim włożyłem Mundorfy, we wzmacniaczu wymieniłem tez wszystkie pozostałe elektrolity na Elny oraz Nichicony. Jestem pod wrażeniem jak potrafi zagrać wzmacniacz w tym budżecie. Z Kondensatorami wyniósł mnie nieco ponad 1000 zł, a po recapingu rozkłada na łopatki Exposure 2010s2 oraz nad c356 po modzie Mudy. Jeśli chodzi o moc to czuc, ze również trochę wzrosła po włożeniu M lytica. Ostatnio zaprosiłem szwagra, który słuchał u mnie tego tego wzmaka jeszcze przed modem oraz teraz po wygrzaniu Mundorfow. Potwierdził niezależnie moje wrażenia więc chyba coś jest w tych Mundorfach. Kolumny to Dynaudio x32. Mieszkam w bloku i w pomieszczeniu 35mkw nie jestem w stanie rozkręcić na do połowy bo jest bardzo głośno. 1/4 zaczyna dawać wrażenia jak na koncercie. Pomimo, ze nie ma hałasu i dźwięki się nie zlewają to jest już głośno. 3/4 jest już za mocno w moim ustawieniu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymek_47295
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2022 o 14:40, stench napisał:

I jak ocena modyfikacji po 3 miesiącach ?

Coś się jeszcze pozmieniało ?

Nie jestem w stanie powiedzieć. Faktycznie było tak, że po ok 30-40 godzinach było pogorszenie, a potem poprawa i już tak zostało. Jest super. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Kierowany ciekawoscia oraz wolnym miejscem w koncowce mocy (i cena) kupilem 2szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie korzystam z mlytic 2x 15mF/63V.

Vishay maja wieksza pojemnosc, podlaczenia srubowe oraz wyzsze parametry, wiec trudno cokolwiek porownywac, ale chec sprawdzenia za ta okazyjna cene zwyciezyla. Kondy oryginalne, podobno z likwidacji bylej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.