Skocz do zawartości
IGNORED

Małżeństwo kina i stereo z DIY w tle


Placek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy

Pisze do Was z prośbą o pomoc.

Gdyby moja nietypowa konfiguracja to już dawno posłużył bym się archiwalnymi wątkami.
Jestem fanem DIY i właśnie robię podłogówki do stereo. Będzie to konstrukcja 4ohm zbudowana na głośnikach Seasa.
Osobiście wystarcza mi stereo, ale rodzinka wieczorami ubóstwia seriale i filmy.
W ciągu dnia siedząc w domu słucham wyłącznie z Tidala premium (w przyszłości Spotify ew. Apple).
Pokój ok 30m2
Na razie mam Integrę PMA-1500AE a że to klocek solidny postanowiłem zostawić ją sobie jako końcówkę do frontów

I zaczynamy zabawę.

Chcąc pogodzić potrzeby wszystkich uznałem że budowane DIY będzie zaczynkiem do kina ale resztę głośników kupię już po skleceniu stereo.
W międzyczasie będę szukał sensownego amplitunera  - mam na to 4-5mies
Konfiguracja to na razie 5.1 ew 5.2  - nie mam instalacji pod więcej głośników więc „naście" końcówek mi nie potrzeba.
Jako że dziś wszystko ma 7.1 i więcej to pokuszę się o takie rozwiązanie nawet jeżeli nie wykorzystam w pełni możliwości.

Oczekiwania

 - NAJWAŻNIEJSZE – dobry preamp w amplitunerze – będzie on podstawą w stereo.
 - Nie zależy mi na wodotryskach – im mniej wszelkich trybów, tym lepiej.
 - Ważne by był dobrze przygotowany pod streamowanie muzyki.
 - Będę chciał podpiąć wszystkie źródła pod TV a potem jeden kabel eARC do ampl.
 - Budżet na amplituner to 5-8kzł  - nastawiam się na nówkę z poprzednich lat lub perfekcyjną używkę

Pytania do Was

#1 czy mając integrę Denona jako końcówkę mocy do zasilania frontu powinienem też mieć amplituner Denona?
#2 czy któryś z producentów ampl do kina wyróżnia się pod względem przedwzmacniacza?
#3 czy mając preout w amplitunerze i pod nim integre mogę jeszcze podpiąć aktywnego suba tak by ciągle amplituner był odpowiedzialny za dzielenie częstotliwości czyt. w pełni zarządzał dźwiękiem  - jeden pilot, prosta obsługa?
#4 od jakich serii lub modeli warto rozpoczynać poszukiwania, np. Denon czy Marantz  - który poziom coś już sobą reprezentują ?

pozdrawiam

 

Piotrek

PS. Jak uważacie że całość to słaby pomysł i najlepiej sprzedać PMA to też napiszcie  - ale proszę w zamian o konkret/sugestię rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na odsłuchu Denon 4700 i porównywałem jego brzmienie w stereo na któym mi zależy. Samodzielnie grał fajnie, ale nie miałem za bardzo punktu odniesienia. Po podłączeniu na preout końcówki mocy Atoll AM200 dźwięk bajka... Za 2-3 miechy zakup, ale jestem w 90% zdecydowany na taki setup. Na razie się finansowo spłukałem przez to audio 😄

Zewnętrzna kocówka potrzebna bo składam 7.x.4. Denon ma "tylko" wbudowanych 9 końcówek, ale dekoduje 11. Początkowo rozważałem tańszą końcówkę pod atmosy by całość systemu jakoś napędzić, ale możliwość podpięcia czegoś lepszego na fronty będzie optymalna i mnie zafascynowała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam naprawdę jak można woleć stereo vs wielokanałowo słuchać muzyki . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza nielicznymi wyjątkami amplitunery bardzo przeciętnie radzą sobie z muzyką. Wynika to z budżetu producentów, ciężko za podobne pieniądze zaoferować tą samą jakość co klasyczne stereo. Ponadto przy odsłuchu wielokanałowym jest mierzalny spadek mocy na kanał co często jest wyraźnie odczuwalne (nie zawsze).

Nie jest tajemnicą że bardzo duże grono melomanów preferuje odłuch na dwóch kanałach. Tak jest i tyle. Idzie to dalej, poszukuje się dźwięku w żaden sposób niezmodyfikowanego, niezmienionego... Celem jest efekt jak na prawdziwej scenie artysty. Omija sie korektory, stosuje pure/direct itd. Osobiście też nie przepadam za sztucznym wirtualizowaniem muzyki przez amplitunery, jeśli ścieżka jest 2ch, to taką chcę usłyszeć. Przy odpowiednim sprzęcie, jego odpowiednim ustawieniu i dopracowanej akustyce nie ma się do czego przyczepić i szukanie amplitunera dla takiego wydania wydaje się wręcz bezsensowne. Inna para kaloszy jak jest np. koncert zakodowany w Dolby Atmos... U kolegi tak mi "kopara" opadła że sam postanowiłem zrobić sobie też jaskinię av.

To że wolisz słuchać muzykę sztucznie rozłożoną na wszystkie kanały to nie jest złą opcją. To jest po prostu inna droga do konsumowania muzyki, skoro Ci odpowiada to się jej trzymaj. Ja przy stereo jednak zatrzymam się przy klasycznym rozwiązaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lonely napisał:

Nie kumam naprawdę jak można woleć stereo vs wielokanałowo słuchać muzyki . 

Problemem jest ilość wydawanej muzyki zrealizowanej wielokanałowo. Jest jej po prostu bardzo mało. Po za tym ważne jest jak jest zrealizowana. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lobo Srobo napisał:

Problemem jest ilość wydawanej muzyki zrealizowanej wielokanałowo. Jest jej po prostu bardzo mało. Po za tym ważne jest jak jest zrealizowana. 

Wydaje mi się że Lonely preferuje upmixery z 2ch na wszystkie kanały w amplitunerze, przynajmniej tak to zrozumiałem. Tak jak pisałem, muzyka zakodowana wielokanałowo to zupełnie inny temat. Hans Zimmer - Live in Praga w Dolby Atmos... To pierwsze co odtworzę jak skończę swój projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upmixy i sztuczne rozkładanie na kanały przez pro logic mnie nie przekonuje. Uwielbiam słuchać muzyki w mch.,ale musi to być prawdziwy mix wielokanałowy,a nie upmix. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Nie idę w stereo na 5 głośnikach tym bardziej, że koncertów na ATMOSIE nie będę słuchał.

 

 

Panowie

Nie idę w stereo na 5 głośnikach, tym bardziej że koncertów na ATMOSIE nie będę słuchał.
Stereo zostanie 2.0 a dostrzelać muszę resztę.

Jeden z kolegów podsunął mi rozwiązanie na aktywnych surroundach i było by to zacne rozwiązanie, ale taka kompletność przerasta mój zakres przestrzenny.
Surroundy mają instalację wyprowadzoną ze ścian a dodatkowo wszystko jest w eksponowanym miejscu czyt salon/jadalnia.

Uczepiłem się tak tego PMA1500 bo uznałem, że na początek ma on zadatki na dobrą końcówkę ....ale.
Jego wartość to teraz 2-2,5kzł

Może nie warto tego się trzymać kurczowo, a skierować się ku rozwiązaniu dzielonemu - procesor i końcówka (z mostkowaniem kanałów do stereo).
Wdeptuję tym samym w problem sensownego pre i interfejsów sieciowych w procesorze - jest to do osiągnięcia?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Placek napisał:

Uczepiłem się tak tego PMA1500 bo uznałem, że na początek ma on zadatki na dobrą końcówkę

Musisz to sprawdzić u siebie. Ja zrezygnowałem ze wzmacniacza stereo jako końcówki ponieważ mocowo amplituner daje spokojnie rady na dwóch kanałach w stereo. W kinie też nie zauważyłem jakiś większych różnic jeśli chodzi o spadek mocy więc nie było potrzeby stosowania wzmacniacza jako końcówki. Inna sprawa to czy lepiej słuchać ci będzie stereo przez wzmacniacz czy też przez amplituner. Tu wszystko jest kwestią odsłuchu i własnych preferencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Musisz to sprawdzić u siebie. Ja zrezygnowałem ze wzmacniacza stereo jako końcówki ponieważ mocowo amplituner daje spokojnie rady na dwóch kanałach w stereo. W kinie też nie zauważyłem jakiś większych różnic jeśli chodzi o spadek mocy więc nie było potrzeby stosowania wzmacniacza jako końcówki. Inna sprawa to czy lepiej słuchać ci będzie stereo przez wzmacniacz czy też przez amplituner. Tu wszystko jest kwestią odsłuchu i własnych preferencji.
Pewnie głupio zabrzmi ale czy ampl w stereo robi jakies mostkowanie nieuzywanych koncowek czy po prostu je odcina?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, amplituner nic nie mostkuje. Odcina to może złe słowo... Po prostu nie przekazuje napięcia na pozostałe wyjścia. Moc wyłącznie na dwie kolumny vs. moc tych samych kolumn ale w trybie wielokanałowym, to zawsze w stereo będzie więcej watów. Wynika to z ogólnej wydajności prądowej zasilenia w amplitunerze. Są ampliunery gdzie ten spadek będzie znikomy albo żaden, ale to bardziej wyjątek od reguły. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Butler napisał:

Moc wyłącznie na dwie kolumny vs. moc tych samych kolumn ale w trybie wielokanałowym, to zawsze w stereo będzie więcej watów.

Dokładnie choć zawsze te waty w stereo, które produkuje amplituner są "mniej kaloryczne" od watów wzmacniacza stereo. Dlatego zwykle, zwłaszcza przy tych słabszych amplitunerach, największym problemem jest bas. Albo jest on bardzo słabo akcentowany albo słabo kontrolowany. W Marantzu 7015 jest nieco ponad 200 wat w stereo przy 4 ohm więc tu jakiegoś dużego problemu z basem nie ma. Ja jednak odciąłem kolumny na 80 Hz i odtwarzanie basu powierzyłem subwooferowi, który ma 800 watowy wzmacniacz. Nie mam zbyt dobrej akustyki w pomieszczeniu więc kalibracja w amplitunerze kilka rzeczy poprawiła. Efekt jest taki, że stereo wypada lepiej odtwarzane z amplitunera ze wsparciem subwoofera niż czyste stereo ze wzmacniacza. Jest to oczywiście spowodowane takimi a nie innymi warunkami akustycznymi pomieszczenia. Trzeba więc sprawdzać, kombinować odsłuchiwać w różnych wariantach nie zważając na jakieś utarte schematy typu jeśli stereo to tylko wzmacniacz i dwie kolumny bo zmiennych w tej kwestii jest bardzo dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miotam sie ,nie ukrywam.
Ale ze potrzebuje 5.1 max 7.1 to chyba jednak rozejrze sie za uzywka w dobrej cenie.
5.1 to juz lekko przeszlosc wiec moze wybrac jakas na prawde wyzsza polke co by pre i koncowki byly w dobrej jakosci.
Podepne pma na fronty i pogram tak rok-dwa.

Mozecie podpowiedziec modele,linie?
Gdyby obslugiwaly juz Tidala ew Spotify to bajka.
Moim zrodlem sa ttlko platformy streamingowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Placek napisał:

Mozecie podpowiedziec modele,linie?

Prosta zależność. Im większa kasa, tym większa jakość grania. Moim zdaniem +-4000zł to jest gdzieś ta granica średniej półki. Yamaha RX-V6A, Yamaha RX-A2A, Denon AVR-X2700H, Denon AVC-X3700H, Marantz SR5015, Marantz SR6015. Ewentualnie wchodzące nowe modele Onkyo/Pioneer. Niższe modele to już raczej dla zdecydowanie mniej wymagających ze względu na jakość i wyposażenie. Przy niewystarczającym budżecie wolałbym wyższej klasy używkę niż słabą nówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z używanych nie ma nic ciekawego w przedziale od 2 tys. do 4 tys. zł na alleg… 

1. https://allegrolokalnie.pl/oferta/amplituner-onkyo-tx-rz720-7-2-2-thx
 

2. https://allegrolokalnie.pl/oferta/pioneer-sc-lx56-amplituner-kina-domowego-92
 

3. https://allegrolokalnie.pl/oferta/denon-avrx4300h-super-stan-pgw
 

4. https://allegrolokalnie.pl/oferta/denon-avr-4310-amplituner-swc
 

lekko powyżej 4 tys zł jest tylko to

https://allegrolokalnie.pl/oferta/marantz-sr-7012

później to około 8 tys zł jest już coś godnego polecenia ale tak sądzę że to już za wysokie progi cenowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak piszesz w ostatnim zdaniu.

Moim bólem jest to ze chcial bym w miare nowy produkt bo zalezy mi na interfejsach streamingowych, jednoczesnie ograniczajac liczbe kanalow z ktorych i tak nie skorzystam.

Po co mi 9.1 skoro fronty pojda na integre a reszta to max 3 glosniki efektowe....
Zdzierże 7.1 biorac na straty te dwa kanały ale wiecej to juz marnotrastwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoooolcie Hipolicie .
Jakie tam marnotrawstwo.
Będzie sprzęt lżej używany, dłużej pożyje i tyle. A w wyższym modelu, masz wszystko lepsze.
Ja mam 9 końcówek w AVR i nie używam ani jednej . Wszystko na zewnętrznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To nic nie da. Producenci specjalnie tak robią by mieć lepsza jakość podzespołów, komponentów dokładają kanały z których większości i tak nie korzysta. Dzisiaj nie ma Amplitunerów 5.1 w cenie 5-6 tys zł gdzie kładzie się nacisk na jakość, dzisiaj jest tak że by w tej cenie upchać jak najwiecej bajerów i kanałów. Chcesz tylko 5.1 by było na pokładzie to kupujesz najniższy model jaki znajduje się w ofercie. Nie ma on nic wspólnego z jakością wykonania oraz grania. Zwykły plastikowy model. Tak do tego podchodzą. 

1 minutę temu, RAF77 napisał:

Ja mam 9 końcówek w AVR i nie używam ani jednej emoji2.png. Wszystko na zewnętrznych.

Bo używasz go jako procesora, zastanawia mnie czemu jeszcze go nie wymieniłeś właśnie na procesor zamiast Amplitunera? Aha już rozumiem, KASA. Ale że dźwięk byłby lepszy i podzespoły to już na to nie patrzymy. Oczywiście nic mi do tego. Każdy jest kowalem własnego losu🙂

https://sklep.soundclub.pl/pl/products/kino-domowe/przedwzmacniacze-procesory/emotiva-mc-700-62.html
 

https://sklep.soundclub.pl/pl/products/kino-domowe/koncowki-mocy/emotiva-basx-a-500-wzmacniacz-mocy-5-kanalowy-30.html
 

w tej cenie nic tego nie przebije jakościowo. Można zamiast 5-ciu kanałów kupić 3-y kanały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Martinek.
Nic ci do tego

Ale trafiłeś. Następny mój upgrade to będzie Maranz AV 8805.

Żadne emotivy mnie nie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, RAF77 napisał:

Żadne emotivy mnie nie interesują.

Te Emotivy były dla @Placek jako przykład. 

 

9 minut temu, RAF77 napisał:

Maranz AV 8805

Można go kupić teraz już za przyzwoite pieniądze choć nadal drogi 😬

https://www.grobi.tv/audiohifi/av-receiver-vorverstaerker-endstufen/marantz/1217/marantz-av8805-vorstufe-mit-auro-3d-schild?c=38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Masz rację Martinek.
Nic ci do tego

Ale trafiłeś. Następny mój upgrade to będzie Maranz AV 8805.

Żadne emotivy mnie nie interesują.


Czemu wybierasz ampl wraz z całym "dobrodziejstwem w tym koncowkami mocy' skoro w oglole tego nie uzywasz?

Zatem , czy szukamie uzywki 9.xxx 1.xxx dla odtwarzania 5.1 ma sens?
Jakość budowy takiej wyzszej klasy 11. xxx bedzie lepsza, bede mial wiecej mocy na kanaly surround, wiecej programow dsp i ....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj Martin, Martin.
Celowałem w niego już jakiś czas, bardziej czekałem na używane ale jak są teraz obniżki na nowy, to się skusiłem .

d29a9b0ca5a21cc869717dd479641fbd.jpg


Właśnie zrobiłem zakup w Petrer Tyson.
Fajnie, że jest 5 lat gwarancji. A w tym miesiącu właśnie mija 5 lat od zakupu mojego sr7010, tak że trochę już posłużył.




Czemu wybierasz ampl wraz z całym "dobrodziejstwem w tym koncowkami mocy' skoro w oglole tego nie uzywasz?

Zatem , czy szukamie uzywki 9.xxx 1.xxx dla odtwarzania 5.1 ma sens?
Jakość budowy takiej wyzszej klasy 11. xxx bedzie lepsza, bede mial wiecej mocy na kanaly surround, wiecej programow dsp i ....?

Bo nie odrazu miałem kupione końcówki, system się buduje latami.

Tak. Zakup wyższego modelu, ma sens.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
54 minuty temu, RAF77 napisał:

Właśnie zrobiłem zakup w Petrer Tyson.
Fajnie, że jest 5 lat gwarancji. A w tym miesiącu właśnie mija 5 lat od zakupu mojego sr7010, tak że trochę już posłużył

Moje gratulacje, czekam na porównanie Procesora vs. Procesor z Amplitunera😉

Ale widać że przepłaciłeś 3000£ to jest 3530€

W tej cenie miałbyś już płytkę HDMI wymienioną na 2.1 oraz obsługę 8K i również 5 lat gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak to przeplacil? Przeciez wyszlo mu 2999?
8 o co chodzi z ta wymiana plytki i gdzie?
£ \ € chyba o przelicznik chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Placek napisał:

Jak to przeplacil? Przeciez wyszlo mu 2999?
8 o co chodzi z ta wymiana plytki i gdzie?

2999£ x 5,40 zł = 16194,60 zł 5 lat gwarancji

2800€ x 4,55 zł = 12740 zł 5 lat gwarancji 

a wymiana płytki HDMI dotyczy tylko najwyższych modeli Marantz 8805 i Denon 8500

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moje gratulacje, czekam na porównanie Procesora vs. Procesor z Amplitunera
Ale widać że przepłaciłeś 3000£ to jest 3530€
W tej cenie miałbyś już płytkę HDMI wymienioną na 2.1 oraz obsługę 8K i również 5 lat gwarancji
Twoja cena jest bez VAT i bez dostawy do UK. Nie mówiąc o gwarancji w Niemczech, kiedy ja jestem w UK. (Już nie w uni).
2999£ x 5,40 zł = 16194,60 zł 5 lat gwarancji
2800€ x 4,55 zł = 12740 zł 5 lat gwarancji 
a wymiana płytki HDMI dotyczy tylko najwyższych modeli Marantz 8805 i Denon 8500
2800 EUR, to jest bez VAT.

Tzn w Uni, to już chyba cena całkowita ale napewno nie przy wysyłce do UK.

2800 EUR to 2500 funtów. Czyli 500 funtów taniej ale.po co mi gwarancja w Niemcach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już z Niemiec nie chcę kupować.

No normalnie, zakupy w Niemcach to dla mnie tak jak z Chin; cła, podatki, problemy.
Nie wspominając o gwarancji.

Tu mam pewny sklep, w który już zakupiłem trochę sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.