Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa pokoju kinowego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Witajcie!

W tym oto temacie będę przedstawiał postęp z prac wykonanych w pokoju który został przeznaczony na moja prywatna mini sale kinowa. Będę tutaj zamieszczał zdjęcia z postępu prac, opisywał co zostało zastosowane, pytał was moi mili o coś czego nie będę wiedział itd. Myśle że uda mi się wszystko zrobić według tego co sobie zaplanowałem oraz według projektu który może być w każdej chwili ewoluowany/przeistaczany/zmieniany. Prace będą wykonywane powoli ze względu na to iż mogę jeden dzień poświecić w tygodniu na swoją zajawkę przez co będzie to trwało bardzo długo. Ale dzięki temu że nie będzie to robione na łapu capu, szybko i byle jak to myślę że uda mi się to zrobić dokładnie. 

Plan był taki by wykonać instalacje 7.1.4 ( z dwoma subwooferami ),F4935032-C5B3-4C76-BD09-6DBAB3772CCB.thumb.jpeg.fc2f5e668dbea56d36a1dd36698d6f40.jpeg po zamieszczeniu wcześniej na forum rzutu z góry z wymiarami co gdzie i jak, okazało się że jest to zbyt mały pokój by wykonać instalacje tego typu. Zmiany zostały wykonane i zamiast projektu 7.1.4 będzie instalacja 5.1.4 oraz jeden rząd siedzeń ( dla trzech osób ) reszta zostanie bez zmian, czyli sprzęt i nagłośnienie które sobie zaplanowałem. Chociaż nie twierdze że może dojść do zmian. 

 


 

 

ps. Wypraszam sobie mądrzenie, pyskówki i tym podobne. Jest to mój temat i nie życzę sobie takich wpisów. Niestosowne treści, zaczepki będą zgłaszane do usunięcia. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A wiec przejdźmy do pierwszego dnia. Na ścianie frontowej miało być nie widać żadnych kolumn, subwooferów, elektroniki i temu podobnych. Wszystko miało być zamaskowane, niewidoczne dla ludzkiego oka które miało się skupiać tylko na projekcji. 
Powstała w ten sposób konstrukcja BaffleWall podpatrzona w internecie oraz po konsultacji. Z racji tego iż nie jest to duża konstrukcja materiał użyty nie jest jakiś specjalnie wyszukany czy niewiadomo jakiej średnicy. Rama do okola została wykonana z kantówki o przekroju 25x44 mm i zamocowana do ściany za pomocą kołków szybkiego montażu 6x100 mm, pomiędzy kantówka a ściana w miejscu śrub dałem podkładki uszczelniające gumowe, takie jak się stosuje przy wodzie. Niestety 2 szt na kołek było zbyt mało, spłaszczyły się, tak że izolacji od drgań nie ma wcale. Jestem z tego powodu troszeczkę zmartwiony bo mogą się drgania przenosić na konstrukcje budynku i może to być słyszalne u sąsiadów. 
 

Cześć środkowa (główna konstrukcja) została wykonana z kantówek 44x44 mm ze względu mocowania skrzynek od głośników oraz subwoofery jak i ekran ramowy. Przyjąłem że głośnik wysokotonowy powinien znajdować się na wysokości 1200 mm od podłogi ( według zaleceń Dolby ) oraz iż powinny się one znajdować na 2/3 wysokości ekranu. Po tym wszystkim powstała ta oto ścianka: 

44EA2008-18E1-4D9B-A799-7DCB51FB46EC.thumb.jpeg.34232843f9bbd7cfe620d7ae6f11fdd5.jpeg
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Po około dwóch tygodniach( tyle czekałem na skrzynki do głośników które były zamówione w Polsce ) przyjechały obudowy pod głośniki montażowe, specjalnie wykonane pod wybrane głośniki. Jest to konstrukcja wykonana z 22 mm płyty MDF, natomiast ścianka przednia jest wykonana z 12 mm MDF. Zastanawiałem się czy nie jest zbyt cienka i czy nie będzie wpadała w rezonans. Wypełnienie w środku to gąbka piramidka( chyba) oraz ekstra wełna owcza na dół skrzynki. Obudowy zostały zamontowane do konstrukcji za pomocą zestawu dołączonego ( kątowniki oraz śruby ). Wyszło tak:

 10C15DE1-FA67-4371-AE8E-1230A888FD31.thumb.jpeg.fb537ee6402ebb689a54fdb3928b7315.jpeg
zdjecie zrobione zaraz po montażu, jeszcze stara tapeta leży na podłodze nie sprzątnięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Po tygodniu dzięki jednemu z użytkowników forum zdecydowałem się na subwoofery DIY które zostaną zainstalowane pomiędzy kanałami lewym-centralnym-prawym. Skrzynki są już sklejone, wykonane z 19 mm MDF, które czekają na odbiór od kolegi który ma więcej narzędzi niż ja, jak bym miał robić u siebie to musiałbym ekstra kupić z 20 sztuk ścinków różnych długości, frezarkę i inne pierdoły które by mi się później do niczego nie przydały. 
 

Skrzynki zostały kupione w tym sklepie: 

https://heimkinobau-shop.de/collections/bausatze/products/subwoofer-bausatz-14

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dziś przyszedł czas na instalacje kabli głośnikowych pod kolumny jak i subwoofery. Zostaną użyte kable Koltz 2x2,5 mm2 jako lewy, centralny i prawy kanał, natomiast do subwooferów zastanawiam się czy kupując średnice 2x4 mm2 nie popełniłem dużego błędu? 

1AF5982E-0A60-4ED8-9274-9DCC134FAC76.thumb.jpeg.40f86eabb331e405138adcd26a0c38de.jpeg
 

na następna sobotę jest już plan by zainstalować skrzynki, wypełnić ściankę wełna mineralna akustyczna 10 cm ( 30 cm całkowita głębokość BaffleWall ) Isover i przykryć to wszystko dwiema warstwami agrowłókniny. 

37 minut temu, RAF77 napisał:

A z dwóch subwooferów też zrezygnowałeś...

 

Absolutnie, będą ale konstrukcji DIY zasilane końcówka mocy z DSP

Najpierw miały to być Aktywne dwa subwoofery ale po rozmowie z jednym użytkownikiem z forum doszedłem do wniosku że w cenie jednego mogę mieć dwa. I tez na to się zdecydowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Lonely napisał:

Czyli suby " by xajas " a cały projekt wygląda mi na Maćka Vel CinemaPro. 

Dwa SVS sb2000pro miały stać na podłodze przed ekranem z powodu możliwości ich przestawienia gdyby były problemy z modami czy częstotliwością rezonansowa pomieszczenia. Myślałem już dużo wcześniej o konstrukcji DIY ale nie byłem pewien czy to będzie dużo lepsze. Poinformowano mnie że będzie lepsze z tym że największym minusem będzie brak aplikacji na telefon do sterowania. Dla mnie to mało istotna rzecz, dodatek. Jeżeli raz zostanie wszystko skalibrowane to nie będzie ruszane… a w cenie jednego SVS mogę mieć dwa subwoofery oparte o głośnik : https://www.blackdotaudio.eu/glosnik-do-subwoofera-dayton-audio-um12-22-12-ultimax-dvc-p-5236.html które będą napędzane końcówka mocy z DSP. 
 

Co do drugiej części komentarza to nie mam nic wspólnego z tym Panem czy Firmą. W Polsce nikomu nic nie zlecałem, projekt był wykonywany w Niemczech przez takeofmedia24 którzy niedawno wprowadzili usługi w sprawie kina. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Panowie mam jedno pytanie które mnie nurtuje. Jak już wcześniej wspomniałem za tydzień chciałbym zamontować skrzynki od subwooferów do konstrukcji ramowej, zastanawiam się czego użyć by odizolować całkowicie drgania subwoofera od konstrukcji. Z początku myślałem by dać duża ilość uszczelek i zamontować skrzynki w powietrzu tz za pomocą śrub z tym że nigdzie obudowa by się nie stykała z ramą. Druga metoda miała by polegać na kupnie nóżek antywibracyjnych ale myśle że to chyba głupi pomysł i kosztowny. Czy znacie jakąś skuteczną metodę do odizolowania drgań z subwoofera na konstrukcje ? Za wszelkie podpowiedzi byłbym bardzo wdzięczny 🙂

Przypomnę tylko że skrzynki będą miały 70L i wymiary 800x500x250 mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, długi89 napisał:

Plan był taki by wykonać instalacje 7.1.4 ( z dwoma subwooferami ),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) po zamieszczeniu wcześniej na forum rzutu z góry z wymiarami co gdzie i jak, okazało się że jest to zbyt mały pokój by wykonać instalacje tego typu.

Jak duże jest pomieszczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, szału nie ma. 18m2, długość raczej w porządku, tylko szerokościowo trochę mało. Z drugiej strony u mnie będzie podobnie - 4 metry szerokość, 6 metrów długość. Jestem ciekawy, czy to nie jest za mało na 9.2.6...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mniejszy metraż,az 16m2;) i bym nie zamienił mojego 7.1.2 na 5.1.2.Przy sciezkach 7.1 czuć duza roznice na plus wzgledem 5.1 nawet przy tym metrażu.Nie mam porównania do 5.1.4 ale większosć starszych filmów o atmosie nie slyszało.Pozostaje upmix ampli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ten upmix daje radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na 16m2 system 7.... Kurcze. Jestem zaskoczony. Ale to chyba oddzielny pokój pod kino?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Oddzielny.

Własnie kończe remont.Ekran bedzie transparentny 2.39:1.Elektronika schowana no i całosc odswiezam wizualnie.Beda tylko 3 miejsca ale za to bardziej komfortowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@hank ogólnie takie było pierwsze założenie by zrobić 7.1.4 z tym że ze słabszym tyłem. Musiałbym wydać więcej kasy na sprzęt, by móc obsłużyć to wszystko. Idąc w 5.1.4 zaoszczędzone pieniądze dokładam do tylnich głośników dzięki czemu mam wszystkie 5 sztuk jednakowe i jeszcze zostaje w kieszeni. Nie mówię jednak że nie zostawię sobie otwartej furtki do rozbudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, długi89 napisał:

czy jest sens iść w 9 kanałów?

Właśnie, oto jest pytanie? Możliwe, że jest to przerost formy nad treścią. Pojawia się też pytanie, czy będę miał możliwość kupna właśnie tych głośników. Nowych już na pewno nie znajdę, ewentualnie używane, także być może problem się sam rozwiąże 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, długi89 napisał:

@hank ogólnie takie było pierwsze założenie by zrobić 7.1.4 z tym że ze słabszym tyłem. Musiałbym wydać więcej kasy na sprzęt, by móc obsłużyć to wszystko. Idąc w 5.1.4 zaoszczędzone pieniądze dokładam do tylnich głośników dzięki czemu mam wszystkie 5 sztuk jednakowe i jeszcze zostaje w kieszeni. Nie mówię jednak że nie zostawię sobie otwartej furtki do rozbudowy

Puść okablowanie na tyły i tyle.Z czasem mozesz cos dokupic,potestować.Pózniej trudno jest pochowac dodatkowe kable itp.Sam to przerabialem dlatego zdecydowałem sie na przebudowe.

Pozdro

9 minut temu, Adi777 napisał:

Właśnie, oto jest pytanie? Możliwe, że jest to przerost formy nad treścią. Pojawia się też pytanie, czy będę miał możliwość kupna właśnie tych głośników. Nowych już na pewno nie znajdę, ewentualnie używane, także być może problem się sam rozwiąże 😁

Mam tylko porownanie miedzy 7.1.2 a 5.1.2.Mozliwe ze 5.1.4 gra rownie dobrze. Mysle ze przy takich metrażach wybór powinien byc miedzy 7.2.2 a 5.2.4.

To chyba optymanie na tych metrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hank napisał:

Mam tylko porownanie miedzy 7.1.2 a 5.1.2.Mozliwe ze 5.1.4 gra rownie dobrze. Mysle ze przy takich metrażach wybór powinien byc miedzy 7.2.2 a 5.2.4.

To chyba optymanie na tych metrach.

Coś czuję, że gdy będę musiał wybierać nad systemem kina, to pewnie postawię na 7.2.4, chyba najrozsądniejsza opcja w moim przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że gdy będę musiał wybierać nad systemem kina, to pewnie postawię na 7.2.4, chyba najrozsądniejsza opcja w moim przypadku.
Suma sumarum to u Ciebie też się to rozciągnęło w czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, STELVIO napisał:

Suma sumarum to u Ciebie też się to rozciągnęło w czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A, szkoda gadać 😉

Wiesz, najpierw myślałem o kinie domowym w moim pokoju w domu rodzinnym. Później, jakiś rok po wyjeździe za granicę postanowiłem zbierać kasę na budowę domu, i wszystko się pozmieniało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hank napisał:

Ja mam mniejszy metraż,az 16m2;) i bym nie zamienił mojego 7.1.2 na 5.1.2.Przy sciezkach 7.1 czuć duza roznice na plus wzgledem 5.1 nawet przy tym metrażu.Nie mam porównania do 5.1.4 ale większosć starszych filmów o atmosie nie slyszało.Pozostaje upmix ampli.

Oczywiście, bez tylnych sorroundów to nie to samo, ktoś kto raz usłyszał tyły juz ich nie wyłączy :) wszystkie sciezki dzwiekowe sa przygotowane na tylne sorroundy, optimum to 2 górne i 2 tylne czyli 7.2 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zlikwidowałem 2 tylne. Przy szerokości pokoju 3.5m nie było jakichś super efektów.
Ale nie neguję, przy większym pomieszczeniu system 7.x.x napewno daje dobre efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf, pewnie to kwestia kalibracji ustawienia głośników itp ale po prawidłowych ustawieniach wiele się z tyłu dzieje, miałem 5.1 i po dołożeniu dwóch tylnych jakoś nie umiem już sobie wyobrazić filmu bez nich :)

Ale też nie pamiętam dokładnie, ale chyba ty własnie miałeś dwa suby a zmieniłeś na jeden, może masz specyficzne akustycznie pomieszczenie że tyły słabo słychać a sub jeden lepszy od dwóch. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf, pewnie to kwestia kalibracji ustawienia głośników itp ale po prawidłowych ustawieniach wiele się z tyłu dzieje, miałem 5.1 i po dołożeniu dwóch tylnych jakoś nie umiem już sobie wyobrazić filmu bez nich :)
Ale też nie pamiętam dokładnie, ale chyba ty własnie miałeś dwa suby a zmieniłeś na jeden, może masz specyficzne akustycznie pomieszczenie że tyły słabo słychać a sub jeden lepszy od dwóch. 
Nie róbcie mi smaka bo znowu coś będę zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raf, pewnie to kwestia kalibracji ustawienia głośników itp ale po prawidłowych ustawieniach wiele się z tyłu dzieje, miałem 5.1 i po dołożeniu dwóch tylnych jakoś nie umiem już sobie wyobrazić filmu bez nich :)
Ale też nie pamiętam dokładnie, ale chyba ty własnie miałeś dwa suby a zmieniłeś na jeden, może masz specyficzne akustycznie pomieszczenie że tyły słabo słychać a sub jeden lepszy od dwóch. 
Sub jeden zamiast dwóch, jest bardziej z powodu braku odpowiedniego miejsca na drugi .
Jest dobrze z jednym ale wolał bym dwa, jak bym miał miejsce.

(Maksymalnie było nawet 4 subwoofery, potem optymalnie 2 ale znudziło mi się przestawianie suba na czas seansu i zabieranie go z przejścia, po seansie i został jeden )


Po tych doświadczeniach, mogę powiedzieć, że dwa subwoofery, to optymalna liczba.
Zawsze polecam dwa, jak jest miejsce i fundusze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, STELVIO napisał:

Nie róbcie mi smaka bo znowu coś będę zmieniać.

Sprobuj! Ja uważam  że warto.

W koncu juz chyba ponad 2 miesiace mineły od  Twojej ostatniej wymiany sprzętu;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Widzę że nie próżnowaliście, i dobrze fajno że każdy wyraził swoją wizje. Podoba mi się☺️
 

A teraz pytanie do was, skoro macie kina domowe na wypasie to z czego oglądacie? Kolekcjonujecie wydania na BD ? Czy tylko czysty streaming? 
 

No i pytanie na które nie padło odpowiedzi: Co zastosować przy montażu subwooferów by nie przenosiło drgań na konstrukcje, mury itd.?    Ma ktoś jakiś pomysł?  A może coś innego, inna metodę od wspomnianych przeze mnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.