Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa pokoju kinowego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, długi89 napisał:

No i pytanie na które nie padło odpowiedzi: Co zastosować przy montażu subwooferów by nie przenosiło drgań na konstrukcje, mury itd.?    Ma ktoś jakiś pomysł?  A może coś innego, inna metodę od wspomnianych przeze mnie? 

Wytni dolną kantówke w miejscach gdzie bedą suby i masz po problemie.Gotowe skrzynie wsuniesz w przygotowane miejsca.Luz musisz zostawic miedzy kantówkami a skrzynią aby sie nie stykały.Będą swobodnie stać na ziemi i problem drgan konstrukcji masz rozwiązany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, długi89 napisał:

suby powinny znajdować się na wysokości 1/2 pomieszczenia

A to zmienia postać rzeczy...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wpadłem dziś na pomysł by kupić gumę/matę antywibracyjną która daje się pod pralkę grubości 2-3cm i dać ją miedzy subwooferem a ścianą ( tą ową matę przykleić do ściany silikonem a subwoofer przykręcić na dwie śruby 10x120 mm stosując uszczelki gumowe i metalowe podkładki) 

Trochę jest to mój wymysł ale myśle że skutecznie zniweluje drgania? Chyba…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł, ja zastosowałem coś podobnego, co używa się w transporcie- aby ładunek się nie przesuwał, bardzo podobne do tych mat pod pralki, oglądałem je nawet media i kupiłbym, ale dostałem trochę tych mat za darmo od kumpla. Ja robiłem sufit podwieszany na drewnie i tymi gumami izolowałem konstrukcję od stropu. Dobrze działa bo dość twarde i można dyble dobrze dociągnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ps. Wypraszam sobie mądrzenie, pyskówki i tym podobne. Jest to MOJ temat i nie życzę sobie takich wpisów. Niestosowne treści, zaczepki będą zgłaszane do usunięcia. 
 

Pomyliles otwarte forum z prywatnym blogiem.
Tu nie ma „MOJ“, nie placisz za TWOJ TEMAT i to nie twoja wlasnosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, xajas napisał:


Pomyliles otwarte forum z prywatnym blogiem.
Tu nie ma „MOJ“, nie placisz za TWOJ TEMAT i to nie twoja wlasnosc.

Jeżeli koledze przeszkadza ten wpis jest specjalna zakładka „zgłoś” i tam proszę wyrazić swoje problemy. Zobaczymy jak zareaguje Moderator lub Administrator. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koledze przeszkadza ten wpis jest specjalna zakładka „zgłoś” i tam proszę wyrazić swoje problemy. Zobaczymy jak zareaguje Moderator lub Administrator. 

mnie nic nie przeszkadza, kazdy pisze co chce i na to zwracam uwage, wiec nie potrzebuje ani takich szeryfow kapusiow jak ty, ani pomocy moderatorow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zestaw kolumn Heco Celan GT tez idzie pod młotek ( 302, Center42, 202- Piano Espresso, 102f Biały Połysk , standy i uchwyty Vogel’s ) oraz Wzmacniacz wielokanałowy Denon AVC-X4700 złoty/szampański pisać na PW jak ktoś zainteresowany🙂

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dzisiaj podjąłem najważniejsza decyzje odnośnie sprzętu! Z racji tego iż posiadam Projektor nie jest mi potrzebne HDMI 2.1 8K oraz inne wodotryski tylko porządny system nagłośnieniowy!!! Zastanawiałem się nad wieloma!!! Pare by wygrało ale renoma Marki w danym budżecie zrobiła swoje! Zostało wiec na procesorze Marantz-a 8805 i do tego dwa razy 7055 po XLR . W tej cenie myśle że nic lepszego nie znajdę! Konkurencja jest Emotiva w danych pieniądzach, nie licząc głośników czy subwooferów DIY ale czy jest warta wydanych pieniędzy pod system 5.1 Focal 300 IW6LCR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, długi89 napisał:

Tak, powierzchnia aktywna to 2900 x 1209

pytałem o konkrety produkt, ekrany transparentne akustycznie to spory problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić ze Stanów sam materiał ale nie z dziurkami tylko z linkami,podobno lepszy,naciągnąć na obecną ramę z drewna,znajomy zgłębia temat właśnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
49 minut temu, długi89 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

lub ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

masz laserowy projektor że kupujesz taki ekran pod HDR ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, darulok napisał:

Można kupić ze Stanów sam materiał ale nie z dziurkami tylko z linkami,podobno lepszy,naciągnąć na obecną ramę z drewna,znajomy zgłębia temat właśnie.

Mam ten ekran.Porządny materiał za 1/3 ceny tego co Martin chce kupić.Porównywałem ze zwykłym Adeo reference white.Praktycznie nie było widać różnicy a nawet wydaje mi się ze Seymour był ostrzejszy.Mam parę próbek tych materiałów od Seymoura. Nie wydałbym 1500 euro na ten ekran tym bardziej dziurkowany.Adeo tez ma w ofercie ekran transparentny ,a tak naprawdę to ten sam ekran co np reference white tylko z dziurkami.Podejrzewam ze tak samo ma się to w przypadku Xodiac.Seymour produkuje te ekrany od bardzo dawna transparentne i tradycyjne.W stanach są jednym z lepszych producentów ekranów.Od zamówienia dostałem materiał po około 3 tyg wliczają oclenie, Vat itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chowasz fronty i central za ekran a nie interesujesz ile ten ekran PCV ma faktycznie przepuszczalności dźwięku? Na stronie którą podałeś nie ma żadnej informacji na ten temat.Zobacz na stronie którą podesłał kolega darulok,to jest jedna z najważniejszych informacji przy takich ekranach.

Cena to nie wszystko!!

Znaczka THX też nie ma:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
34 minuty temu, hank napisał:

Chowasz fronty i central za ekran a nie interesujesz ile ten ekran PCV ma faktycznie przepuszczalności dźwięku?

Byłem, widziałem oraz słyszałem jaka jest różnica. 

 

36 minut temu, hank napisał:

Cena to nie wszystko!!

Nie kieruje się ceną.

37 minut temu, hank napisał:

Znaczka THX też nie ma:)

Na chwile obecna nie stać mnie by wydać 5 tys€ na ekran z Certyfikatem THX Screen Research albo Stewart Cinema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hank napisał:

Porównywałem ze zwykłym Adeo reference white.Praktycznie nie było widać różnicy

jeśli masz na myśli obraz to super a jak z dżwiękiem?niby około 2db ścina góre,jak to u ciebie wyszło,ramę robiłeś sam?Nie ukrywam że napewno kiedys będę chciał schować wszystko za jak zmienią się warunki na większe.Jeszcze pytanie Ty masz dziurkowany czy ten z linek??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko centrala schowanego bo na fronty brak miejsca.Nie słyszę różnicy pomiędzy centralem za ekranem a pod.Ramę robił mi zaprzyjaźniony stolarz.Ale to żadna filozofia kupić parę kantówek i skręcić razem.Brałem od niego trochę towaru  wiec od razu zrobił mi ramę.Całość z materiałem wyszła mnie cos około 2 tyś więc wydaje mi się ze  tanio patrząc ile Martin ma zamiar wydać  na swój ekran.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, hank napisał:

Znaczka THX też nie ma:)

Zapomniałem jeszcze jednego, nie robię mini salki według wytycznych THX. Sprzęt i głośniki tez nie będą z certyfikatem wiec po co to w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.