Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa pokoju kinowego


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polskie prawo nie pozwala na udostępnianie plików, co w sumie wyklucza wszystkie P2P (DC, torrenty). Ale ściągać można bez obaw z RapidShare itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, Butler napisał:

Polskie prawo nie pozwala na udostępnianie plików, co w sumie wyklucza wszystkie P2P (DC, torrenty). Ale ściągać można bez obaw z RapidShare itp.

Ale kto tu mówi o udostępnianiu ? Napisałem że filmy będę zgrywał dla siebie z płyt. A płyty kupione będę odsprzedawał by zwróciło się cześć wydanej kwoty. Czyli kupuje film Ciche Miejsce 2 w wydaniu 4K za 140 zł, zgrywam to dla siebie na dysk. Dalej ta sama płytę odsprzedaje komuś innemu za 100 zł. Ja nie tracę zbytnio i nie topie pieniędzy a ktoś inny jest zadowolony że kupił nówkę film za 100 zł oszczędzając 40 zł. Myślę że teraz wytłumaczyłem o co chodzi dość jasno…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lonely napisał:

Fetek jako pierwszemu odpisuje po zdjęciu kagańca.   Chcesz niby coś napisać od siebie ale winę zwalasz na kogo innego i niby ktoś coś kiedyś pisał i szerzyć zaczynasz popyline zamiast otwarcie napisać że uważasz że Bipa projekt był reklamą kalibracji Maćka.  Zaglądałem na forum i temat trwał długo przed i trwa długo po tym zabiegu ale ty widzisz tylko czarne

Powtórzyłem tylko to co powiedzieli mi inni, wyraźnie zaznaczyłem że jest to opinia innych osób a ja niczego nie widziałem i nie słuchałem. Tematu nie rozwijałem bo mam to gdzieś i nie widzę w tym sensu (choć widać że innych to kręci)

4 godziny temu, Lonely napisał:

Z Zazdrości czepiasz się szczegółów i pytasz o rzeczy których nie rozumiesz sam . Jest to zabieg konieczny przy poważniejszym traktowaniu tego hobby bo sprzęt nawet nie może zostać oceniony bez tego tzn co pokaże twój ampli to wynik tego jaki system kalibracji tam siedzi a każdy wie do czego nadaje się seryjna....

Na forum nie szukałem i nie szukam pomocy, jeśli o coś pytam to z czystej ciekawości. Cóż mam pecha i słyszę negatywny wpływ systemu korekcji na dźwięk, nawet DRC (Emotiva) a łączę stereo z kinem więc pomysł na wszystko jest lekko inny.

Po za tym pamiętaj że systemy korekcji mogą być realizowane w różny sposób.  Moja wypowiedzieć w temacie miała zupełnie inne znacznie i wymowę ale wy jak zwykle jesteś zaślepieni i zbyt butni by zrozumieć tak proste rzeczy.

4 godziny temu, Lonely napisał:

na idealne rozmieszczenie które było priorytetem i np głośniki jak i kanapa ma być tam gdzie wypada z obliczeń a nie tam gdzie ją sam ustawie

i to jest jedyna rzecz, której realnie mogę pozazdrościć.

4 godziny temu, Lonely napisał:

nic szczególnego więc wszystkie zachwyty idą w stronę kalibracji która robi w tym wypadku dobrą robotę. 

Pytanie czy faktycznie jest się czym zachwycać, patrząc na to co niektórzy mają porobione u siebie i co głoszą na forum to nie wiem czy ich opinie można traktować poważnie. Sam napisałeś że Twój zestaw gra lepiej bo jest po prostu poprawnie ustawiony.

3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Ale ty jezdzisz w bagazniku. Nie sadzisz ze golf bylby wygodniejszy? 

zwłaszcza kombi...

2 godziny temu, Lolo2 napisał:

Ruskie tez tylko kupuja oryginalne plyty, zgrywaja na dysk, sprzedaja lub pozyczaja za darmo na torrencie xD  Wszystko na legalu 🙂

torrent na użytek własny, kopia bezpieczeństwa 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, długi89 napisał:

Ale kto tu mówi o udostępnianiu ? Napisałem że filmy będę zgrywał dla siebie z płyt. A płyty kupione będę odsprzedawał by zwróciło się cześć wydanej kwoty. Czyli kupuje film Ciche Miejsce 2 w wydaniu 4K za 140 zł, zgrywam to dla siebie na dysk. Dalej ta sama płytę odsprzedaje komuś innemu za 100 zł. Ja nie tracę zbytnio i nie topie pieniędzy a ktoś inny jest zadowolony że kupił nówkę film za 100 zł oszczędzając 40 zł. Myślę że teraz wytłumaczyłem o co chodzi dość jasno…

Myślę, że faktycznie lepiej by było jakbyś trzymał się tzw perełek na steelbooku, a normalne, zwykłe, nie warte trzymania na dłużej filmy załatwiał torrenatami. Ale to moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, długi89 napisał:

Czekaj mam w rodzinie prawnika w Polsce to się dowiem jak to wyglada według prawa

Do tego się odniosłem. Też u mnie prawników jak mrówek, tylko ja czarna owca.

1 godzinę temu, długi89 napisał:

Ale kto tu mówi o udostępnianiu ?

 

1 godzinę temu, długi89 napisał:

Myślę że teraz wytłumaczyłem o co chodzi dość jasno…

Jak dla mnie ok, każdy robi jak mu wygodnie i nic mi do tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2021 o 16:57, JVC 4K napisał:

Już tłumaczyłem że nie będę placił 100 zł za 1 film który po obejrzeniu wyląduje na pólce i sie będzie kurzyć by wrócić do niego za pół roku, bo ile razy można ogladać jedno i to samo bo skoro wydałbym tyle na jedną płytę to oznaczało by to że musiałbym codziennie oglądać ten sam film aby się ta płyta zwróciła.

 

A gdyby płyta kosztowała między 5 a 24pln?

W dniu 20.08.2021 o 17:33, długi89 napisał:

W internecie nigdy nie będziesz miał tego co na płycie bo nie da się przesłać tego gdy serwery są słabe nie ważne jaki miałbyś internet.

 

Serwery nigdy nie są ograniczeniem. Łącza konsumenckie dla większości ludzi na świecie za to jak najbardziej. Jaki jest sens robić streaming w jakości płyty BD czy UHD, jak 90%+ nie będzie mieć łącza żeby to odtworzyć, a te 10%, które ma takie łącze, niekoniecznie w ogóle jest zainteresowane taką usługą, a Ci co kupią będą wydzwaniać, że im tnie bo in np syn coś odpalił innego w domu jednocześnie.

Świat nie jest jeszcze gotowy po prostu na taką jakość ale to tylko kwestia czasu. Inna sprawa jest taka, że wizualnie streaming potrafi wyglądać bardzo dobrze jak wszyscy wiemy, pomimo że bitrate jest słaby w porównaniu do BD, a dźwięk, który jest strasznie krojony przy streamingu ponownie ma dość małe znaczenie dla większości populacji która ogląda na głośnikach wbudowanych w odbiornik. Ilu ma 7.x.4 systemy? Ilu ma taki poprawnie rozstawione? Ilu ma akustykę zrobioną?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, długi89 napisał:

Jeżeli ktoś może polecić  inny program do testów będę wdzięczny, może być na PW.

Zależy jaki masz sprzęt do ripowania. Ja Ci mogę polecić darmowy MakeMKV. Główna funkcja to bezstratne RIPowanie do MKV (czli bez menu i całego bigosu). Jak masz napęd, który supportuje Libre mode to dodatkowo program nie usuwa żadnych zabezpieczeń z ripowanego materiału co jest dodatkowym plusem chociaż oczywiście o małym znaczeniu.

21 godzin temu, długi89 napisał:

Ja nic nie piracę. Kupuje film, zgrywam go na swój dysk po czym film odsprzedaje a zgrany film służy mi prywatnie do oglądania.

 

Co jest oczywiście nielegalne. Ogólnie nazywa się to kradzież ;) (ja nikogo nie oceniam tylko mówię jak to funkcjonuje - i chyba Panowie nie potrzebujemy prawników, żeby takie rzeczy ustalić).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, długi89 napisał:

W tej chwili bawię się by zobaczyć jak wypada różnica względem streaming vs. kopia płyty vs. płyta i na chwile obecna jest wszystko w odwrotnej kolejności co podałem ( płyta, kopia płyty, streaming ) i to widać na PJ i zwykłym ekranie.

Jeżeli nie poklikałeś jakichś dziwnych opcji to DVDFab powinien robić kopie bezstratne czyli dokładnie w takiej samej jakości jak oryginał.

Jeżeli widzisz / słyszysz jakieś różnice między ripem (obrazem) a płytą to wynikają one z innych możliwości sprzętu, na których je odtwarzasz. Zawarte informacje w obu przypadkach są takie same.

Sprzęt (i software) można tak dobrać, że będzie lepiej z plików, z płyty albo będzie porównywalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sebna napisał:

A gdyby płyta kosztowała między 5 a 24pln?

Serwery nigdy nie są ograniczeniem. Łącza konsumenckie dla większości ludzi na świecie za to jak najbardziej. Jaki jest sens robić streaming w jakości płyty BD czy UHD, jak 90%+ nie będzie mieć łącza żeby to odtworzyć, a te 10%, które ma takie łącze, niekoniecznie w ogóle jest zainteresowane taką usługą, a Ci co kupią będą wydzwaniać, że im tnie bo in np syn coś odpalił innego w domu jednocześnie.

Świat nie jest jeszcze gotowy po prostu na taką jakość ale to tylko kwestia czasu. Inna sprawa jest taka, że wizualnie streaming potrafi wyglądać bardzo dobrze jak wszyscy wiemy, pomimo że bitrate jest słaby w porównaniu do BD, a dźwięk, który jest strasznie krojony przy streamingu ponownie ma dość małe znaczenie dla większości populacji która ogląda na głośnikach wbudowanych w odbiornik. Ilu ma 7.x.4 systemy? Ilu ma taki poprawnie rozstawione? Ilu ma akustykę zrobioną?

Przecież filmy w 4K kosztują od 80zł w gorę i nowości na premierę też nawet dużo więcej, kwoty które podałeś za te filmy to straszne starocie i w dodatku dziadostwa których nikt nie chcę czyli fabularne dno choć najtaniej nowe filmy bluray widziałem po 30, 40zł za sztukę a 4k wspomniałem 80-90 zł więc to nie jest zabawa na moje nerwy, jeszcze 47 miesięcy i kredyt spłacę i wtedy sprzedam całe kino i po kłopocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sebna napisał:

Serwery nigdy nie są ograniczeniem. Łącza konsumenckie dla większości ludzi na świecie za to jak najbardziej. Jaki jest sens robić streaming w jakości płyty BD czy UHD, jak 90%+ nie będzie mieć łącza żeby to odtworzyć, a te 10%, które ma takie łącze, niekoniecznie w ogóle jest zainteresowane taką usługą, a Ci co kupią będą wydzwaniać, że im tnie bo in np syn coś odpalił innego w domu jednocześnie.

Jestes w bledzie.... 

Wzrost zapotrzebowania na internet jest tak wielki ze swiatlowody nie ogarniaja. 

Przyklad? W zeszlym rozku z powodu covida i siedzenia w domu:

 

Unia Europejska faktycznie zwróciła się z prośbą do Netfliksa, HBO i pozostałych serwisów streamingowych o wstrzymanie pokazywania swoich zasobów w jakości High Definition. W czasie pandemii i idącego za tym zwiększonego korzystania z sieci, ma to uchronić łącza internetowe przed zgubnym przeciążeniem.

 

i tak tez uczyniono. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JVC 4K napisał:

Przecież filmy w 4K kosztują od 80zł w gorę i nowości na premierę też nawet dużo więcej, kwoty które podałeś za te filmy to straszne starocie i w dodatku dziadostwa których nikt nie chcę czyli fabularne dno choć najtaniej nowe filmy bluray widziałem po 30, 40zł za sztukę a 4k wspomniałem 80-90 zł więc to nie jest zabawa na moje nerwy, jeszcze 47 miesięcy i kredyt spłacę i wtedy sprzedam całe kino i po kłopocie.

Zostaw sobie chociaż ekran ramowy. Tak z sentymentu. 😂

Ręce opadają jak się czyta takie brednie. Czytanie ze zrozumieniem dla niektórych jest tu obce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o źródłach filmów i większość ą,ę... Wszyscy legalnie kupują, rączki czyściutkie. Ciekawe jak to naprawdę wygląda hehe, w tle co drugi torrenty odpalone pewnie ma 😄 Jak skończę swój pokój też się będę zastanawiać skąd brać filmy, na początku na pewno od kumpla co ma potężna kolekcję na płytach, ale później nowości to nie wiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Butler napisał:

Tak czytam o źródłach filmów i większość ą,ę... Wszyscy legalnie kupują, rączki czyściutkie. Ciekawe jak to naprawdę wygląda hehe, w tle co drugi torrenty odpalone pewnie ma 😄 Jak skończę swój pokój też się będę zastanawiać skąd brać filmy, na początku na pewno od kumpla co ma potężna kolekcję na płytach, ale później nowości to nie wiem.

 

Ja nigdy nie ukrywałem ,że torrenty używam. Ale płyt też trochę mam. Nic wielkiego. Nie popadajmy w skrajności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, JVC 4K napisał:

Przecież filmy w 4K kosztują od 80zł w gorę i nowości na premierę też nawet dużo więcej, kwoty które podałeś za te filmy to straszne starocie i w dodatku dziadostwa których nikt nie chcę czyli fabularne dno choć najtaniej nowe filmy bluray widziałem po 30, 40zł za sztukę a 4k wspomniałem 80-90 zł więc to nie jest zabawa na moje nerwy, jeszcze 47 miesięcy i kredyt spłacę i wtedy sprzedam całe kino i po kłopocie.

Powinienem był rozwinąć pytanie. Czy kupowałbyś płyty, gdyby kosztowały między 5 - a 24 pln (24pln za świeżo wypuszczone nowości UHD)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, STELVIO napisał:

Ja nigdy nie ukrywałem ,że torrenty używam. Ale płyt też trochę mam. Nic wielkiego. Nie popadajmy w skrajności.

Dokladnie. 

Synology i  wiśta wio 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Lolo2 napisał:

Jestes w bledzie.... 

Wzrost zapotrzebowania na internet jest tak wielki ze swiatlowody nie ogarniaja. 

Przyklad? W zeszlym rozku z powodu covida i siedzenia w domu:

 

Unia Europejska faktycznie zwróciła się z prośbą do Netfliksa, HBO i pozostałych serwisów streamingowych o wstrzymanie pokazywania swoich zasobów w jakości High Definition. W czasie pandemii i idącego za tym zwiększonego korzystania z sieci, ma to uchronić łącza internetowe przed zgubnym przeciążeniem.

 

i tak tez uczyniono. 

Nie, nie jestem w błędzie. Pomijając już, że to co przytaczasz odnosi się do łącz a nie serwerów, o których pisałem, że nie są ograniczaniem (a właśnie, że łącza, konsumenckie są) to w dodatku to co zrobiła Unia było tylko dmuchanie na zimne bez żadnych podstaw. To był strzał w ciemno, który nie był potrzebny. Infrastruktura, szczególnie back-end sieciowy jest przygotowany na większe zwyżki zapotrzebowania. Przed COVIDem każdego dnia też były szczyty i okresy mniejszego zapotrzebowania, które trzeba było normalnie i z zapasem obsłużyć.

Stany, które mają gorszą infrastrukturę nie robiły żadnych ograniczeń i nie było żadnego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, pelne 4k na netflixie nie jest realne z przyczyn iwylacznie technicznych.

1. Brak miejsca na serwerach - - trzebabyvwybudowac mega serwerownie. 

2. Swiatlowody na dnie oceanow tego nie ogarna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3. Infrastuktura regionalna. O ile kowalski co ma swiatlowod 100 mbit (a nawet 600 mbit) spokojnie by ogarnal 4k tak  tysiac kowalskich juz mogloby byc problemem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, długi89 napisał:

Dziś odpaliłem Tom-a & Jerr-ego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i to jest prawdziwe kino !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała wcinka. Chętnie odkupię wasze płyty Bluray po zripowaniu, czy te, co się kurzą . Mogą być stare filmy, czy nawet Marvele i bez 4K. Jeden warunek: do 30 zł za sztukę. Jakby co, pisać na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Seb1 napisał:

Jeden warunek: do 30 zł za sztukę

Już to widze jak ktoś ci sprzeda filmy za 30 zł  chyba że stare, lub takie które nie maja wartości kolekcjonerskich. Przykład „Ocalony” jak dasz 150-180 zł to może bedzie twój… Bajka „Ratatuj” 220-280 zł może bedzie twoja, tak samo „Iniemamocni” 200 złociszy i może bedzie twoja… to są tylko przykłady których to filmów/bajek nie ma we wznowieniach a jak się pojawia Polskie wydania to tyle kosztują! Wiem bo sam kupuje. Ale ty tego nie zrozumiesz jak i większość tutaj ludzi zaglądających, zapłacić za abonament 50 zł i oglądać do woli w du..watej jakości, to większość wybiera. Dlatego mało się płyt BD sprzedaje w Polsce i jest jak jest, nowe filmy wychodzą na DVD bo taniej i jest na to wzięcie. Proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Lolo2 napisał:

Jak dla mnie, pelne 4k na netflixie nie jest realne z przyczyn iwylacznie technicznych.

1. Brak miejsca na serwerach - - trzebabyvwybudowac mega serwerownie. 

2. Swiatlowody na dnie oceanow tego nie ogarna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3. Infrastuktura regionalna. O ile kowalski co ma swiatlowod 100 mbit (a nawet 600 mbit) spokojnie by ogarnal 4k tak  tysiac kowalskich juz mogloby byc problemem. 

 

Jak dla Ciebie na jakiej podstawie? 

1 i 2 nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Filmy zajmują tyle miejsca co nic a dyski są tanie jak barszcz. Oczywiście jest to minimalny wzrost kosztów operacyjnych ale to w ogóle nie jest element który miałby znaczący wpływa na rentowność interesu.

Światłowody na dnie oceanu nie są w ogóle w tych celach używane...

Co do 3. To tak jak pisałem łączą konsumenckie są ograniczeniem oraz apetyt populacji na taką jakość.

Kluczowym elementem systemów IT projektowanych na taką skalę jest ich skalowalność ponieważ zysk zależy od przyrostu klientów (co się wiąże z dostępnością), ilości materiału do oglądania oraz elementów wyróżniających takich jak jakość np.

Budowanie takiego systemu gdzie ograniczeniem miało by być ilość dostępnego miejsca na przechowywanie danych gdy jest to jedno z podstawowych zadań systemu w czasach gdy koszty 1TB nigdy nie były niższe w historii i ciągle spadają, chyba zgodzisz się, było by głupie.

A tam pracują bardzo mądrzy ludzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, sebna napisał:

Filmy zajmują tyle miejsca co nic a dyski są tanie jak barszcz

Jesteś w błędzie BD 20-25gb, 4K 40-60gb jeżeli płyta na której jest nagrany film jest jednowarstwowa. Liga Sprawiedliwości potrzeba 120gb. Dyski 3,5 cala 8 TB to koszt około 1000-1300 zł, 16 TB to koszt 2000-3000 zł teraz policz ile mniej więcej się zmieści filmów na dysku. Przy zgrywaniu bez menu i dodatków. W Zappiti Nas Rip 4K HDR SE na jednym 8 TB możesz zgrać 100 filmów w 4K, 200 BD a przy 16 TB dwukrotność 8-mki więc nie jest to tak tanio jak Ci się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy długi gadasz.  Iniemamocni za 200. Hmm. Kupiłem za 25. Tylko trzeba szukać, a nie w oślim pędzie kupować nowości pięć minut temu wydane, czy "kolekcjonerskie" z dodanymi bzdetami . No i to magiczne 4K.Zastaw się, a postaw się. Ale jak komu wygodniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Seb1 napisał:

Kupiłem za 25

Za 25 tez kupię ale wydanie zagraniczne. Po drugie do kolekcji pixara brakuje mi tylko najnowszej bajki „Co w Duszy Gra” która w PL została wydana na DVD oraz za nie długo ma się pojawić Luca która tez ma wyjść na DVD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w sumie czy po przerwie ponad 10 lat zaczynać bombę od samego teścia czy można coś dorzucić od razu np masteron, boldenon czy deca? Wbija ktoś? Doradzi ktoś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziwne rzeczy długi gadasz.  Iniemamocni za 200. Hmm. Kupiłem za 25. Tylko trzeba szukać, a nie w oślim pędzie kupować nowości pięć minut temu wydane, czy "kolekcjonerskie" z dodanymi bzdetami . No i to magiczne 4K.Zastaw się, a postaw się. Ale jak komu wygodniej.
4k wcale nie jest magiczne. Zależy jak film był kręcony. Mam filmy 1080p które wyglądaja lepiej od 4k. Na ekranie. W 4k największą robotę robi dopiero hdr lub dolby vision.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dobry film FHD i niczego nie brakuje.

Ja nie wiem co wy ściągacie, tak sobie na szybko przejrzałem to większość filmów 4k ma po 13-15GB i są to ripy z serwisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.