Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa pokoju kinowego


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Panowie, w ostatnich dniach korespondowałem z firmą znaną z tego portalu Cinema Pro. Chciałem zlecić projekt uwzględniając to co już mam zrobione. Niestety otrzymałem taki e-mail :

W przypadku zlecenia projektu sali kinowej naszej firmie, samodzielne jej
wykonanie nie powinno być problemem. Należy jednak pamiętać, że tańsze
warianty projektowe nie zawierają wielu szczegółów konstrukcyjnych, co
oznacza, że od wykonawcy wymaga się większej wiedzy i doświadczenia. 



Obawiam się jednak, że w momencie, gdy wykonał pan już odgrodę akustyczną
(baffle wall) wg własnego uznania, a także zdecydował o rodzaju
zastosowanego rozwiązania w zakresie odtwarzania basu, nie będziemy mogli
wykonać dla pana profesjonalnego projektu uwzględniającego te rozwiązania.
Generalną zasadą naszej pracy jest bazowanie wyłącznie na własnych
rozwiązaniach technicznych, projektowych i akustycznych. To oznacza, że nie
możemy w naszym projekcie uwzględnić posiadanej przez pana odgrody, jak i
systemu DBA.

Firma Cinema Pro pracuje wyłącznie w oparciu o profesjonalne rozwiązania techniczne, projektowe i akustyczne. Nasze projekty muszą spełniać specjalistyczne wymagania THX, Dolby, ITU, SMPTE, CEDIA i innych standardów i zaleceń branżowych. Ponieważ bierzemy pełną odpowiedzialność za swoje projekty, nie jest możliwe bazowania na rozwiązaniach amatorskich, a do takich zaliczyć należy np. zbudowaną przez pana odgrodę.” 
 

ja to rozumuje inaczej!!! Jeżeli zlecam komuś projekt na wybudowanie domu to ma on go tak zrobić jak ja chce uwzględniając ewentualne poprawki. A nie mówić mi że nie podejmą sie tego bo nie jest to według ich norm/projektów. Po co w ogóle taka firma. Chciałem ich prosić o pomoc w zakresie tylnich kolumn, adaptacji akustycznej, ścian i sufitu oraz projektu z wizualizacja 3D jak by to wyglądało gdy by było skończone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zupelnie normalne.
Uzywaja wlasne standardy. Uwzglednianie twoich rozwiazan jest zbyt czasochlonne i nie pasuje w ich gotowe koncepcje i rozwiazania.
Jako firma tez bym takiego zlecenia nie bral.

Po wogule co jest taka firma? Jak kazda firma, dla zarabiania pieniedzy. To nie jest instytucja charytatywna.
Na takim zleceniu jak twoje nie zarabiaja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz wziąć pod wzgląd, że ta firma jest już w takim miejscu, że patrzy w stronę innych klientów. Może się już nie muszą zajmować takimi zleceniami. Może już sobie dobierają klientów. Może ich prestiż robi swoje. Nie wiem . Zgaduję, domyślam się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, STELVIO napisał:

Ale musisz wziąć pod wzgląd, że ta firma jest już w takim miejscu, że patrzy w stronę innych klientów. Może się już nie muszą zajmować takimi zleceniami. Może już sobie dobierają klientów. Może ich prestiż robi swoje. Nie wiem . Zgaduję, domyślam się.

I pewnie masz racje👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, długi89 napisał:

No projektor zawieszony w salonie u rodziców, teraz należy kupić ekran ramowy Reference Grey firmy Adeo model Plano format 21:9 250 cm szerokości i będzie gitara👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uhh.. o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sebna napisał:

Uhh.. o co chodzi?

Ten typ tak ma :), nie zaczepiaj 🙂 musi się pochwalić od czasu do czasu 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 godzin temu, sebna napisał:

Uhh.. o co chodzi?

Jakiś czas temu pisałem że praktycznie wszystko sprzedaje, niestety wyszło co innego. Proj jednak zostaje ale nie u mnie tylko u rodziców. A ja rozkminiam który nowy projektor wybrać? Zdjęcie pokazowe jak wyglada obraz na białej ścianie w ramach testu oraz korespondencji ze sklepem. Widzieli zdjęcia, doradzili ekran i po sprawie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, długi89 napisał:

Jakiś czas temu pisałem że praktycznie wszystko sprzedaje, niestety wyszło co innego. Proj jednak zostaje ale nie u mnie tylko u rodziców. A ja rozkminiam który nowy projektor wybrać? Zdjęcie pokazowe jak wyglada obraz na białej ścianie w ramach testu oraz korespondencji ze sklepem. Widzieli zdjęcia, doradzili ekran i po sprawie.  

Dzięki za wyjaśnienie. Powiem Ci szczerze, że pomimo, że wątek śledziłem na bieżąco to nigdy nie napisałeś, że praktycznie wszystko sprzedajesz tylko wystawiłeś masę gratów na sprzedaż. Jak się zapytałem czy rezygnujesz czy zmieniasz sprzęt na coś innego to nastąpiła cisza a potem wątek został wykastrowany, żeby jeszcze bardziej zaciemnić sytuację po czym za postowałeś wpis o rodzicach i o jakimś PJ. Nie wiadomo o co chodzi to mało powiedziane 🙂.

Teraz wiadomo już trochę więcej i ciesze się, bo już zaczynałem się martwić, że wprowadziłeś się do rodziców 😄 albo, że dalej z nimi mieszkasz ;).

To czego wszystko praktycznie sprzedałeś a teraz mówisz o jakimś innym projektorze? Co nie tak z JVC? W końcu to jeden z najlepszych PJ na świecie. To wymieniasz sprzęt czy rezygnujesz z projektu. Confused.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 8.09.2021 o 13:56, sebna napisał:

To czego wszystko praktycznie sprzedałeś a teraz mówisz o jakimś innym projektorze? Co nie tak z JVC? W końcu to jeden z najlepszych PJ na świecie

Można by powiedzieć że została mi jeszcze 1/3 do sprzedania. Wymieniać nie zamierzam co. Odnośnie projektora to założyłem temat o nowych JVC ale widzę że tam nikt się nie udziela na ten temat, tylko trolling nie na temat. Już pisałem do sklepu od którego kupiłem pierwszego w życiu projektor z zapytaniem kiedy będą mieli RS3100/NZ8 na stanie by porównać z obecnym modelem RS3000 który to technicznie bardziej do mnie przemawia ale jak się okaże ludzkie oko zweryfikuje który zawita…

A tak się prezentuje u rodziców RS1000, jedyny minus tej instalacji to taki że projektor musiał zawisnąć 40 cm w prawo ponieważ Belka stropowa tak wypadła, dlatego można ze zdjęcia wywnioskować że soczewka jest bardziej w lewa stronę skierowana, po drugie stare budownictwo i sufit też krzywy😞

8FC370C5-7EC3-4B5D-AEED-F3889E2DA585.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, długi89 napisał:

A tak się prezentuje u rodziców RS1000, jedyny minus tej instalacji to taki że projektor musiał zawisnąć 40 cm w prawo ponieważ Belka stropowa tak wypadła, dlatego można ze zdjęcia wywnioskować że soczewka jest bardziej w lewa stronę skierowana, po drugie stare budownictwo i sufit też krzywy😞

Niezły klocek! Zajebisty sprzęt. Po to masz chyba uchwyt z mikroregulacji żeby dopasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, PawelMitsu napisał:

Niezły klocek! Zajebisty sprzęt. Po to masz chyba uchwyt z mikroregulacji żeby dopasować.

Tu chodzi nie o regulacje tylko o to że projektor został przesunięty o 40 cm w prawo względem środka ekranu patrząc na projektor. Patrząc na ekran to z lewej  strony jest 70 cm a z prawej 150 cm 

655913B6-060E-42DE-9598-0FCE1869B4BC.png

Szare to ekran, czarne projektor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, długi89 napisał:

Tu chodzi nie o regulacje tylko o to że projektor został przesunięty o 40 cm w prawo względem środka ekranu patrząc na projektor. Patrząc na ekran to z lewej  strony jest 70 cm a z prawej 150 cm 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szare to ekran, czarne projektor

Ok złe zrozumiałem, nie wiem czemu ale zrozumiałem ze jest krzywy sufit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, PawelMitsu napisał:

nie wiem czemu ale zrozumiałem ze jest krzywy sufit

bo jest krzywy… niestety żeby powiesić PJ musiałem szukać belki stropowej bo nie powieszę 25 kg klocka na starych i spróchniałych deskach o grubości 2-3 cm tam gdzie chciałem. W tym miejscu gdzie teraz jest uchwyt zamontowany na szczęście wytrzyma ( uwiesiłem się na tej części sufitowej i wytrzymało 107 kg wiec jest dobrze ) 

Jutro przyjdzie kabel HDMI to będzie oglądane. W tej chwili ojciec ma tylko 1,5 metra wiec nie ma mowy by cokolwiek testować i ustawiać a potrzeba 15 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tu chodzi nie o regulacje tylko o to że projektor został przesunięty o 40 cm w prawo względem środka ekranu patrząc na projektor. Patrząc na ekran to z lewej  strony jest 70 cm a z prawej 150 cm 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Szare to ekran, czarne projektor
Po to masz Lens shift, żeby sobie dopasować, jaki problem?

Mam nadzieję, że kupiłeś kabel optyczny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymocuj do belek jakiś profil aluminiowy, a do profilu dopiero projektor. Będziesz mógł wówczas projektor dowolnie przykręcić. No chyba że estetyka takiego rozwiązania nie wchodzi w grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
57 minut temu, Butler napisał:

Przymocuj do belek jakiś profil aluminiowy

Myślałem o tym ale wiem że mama się na to nie zgodzi. W grę tylko wchodziło nawiercanie sufitu wiertłem i sprawdzanie czy wpadnie czy nie, w końcu znalazłem a resztę otworów zaszpachlowałem. 

Godzinę temu, RAF77 napisał:

Po to masz Lens shift, żeby sobie dopasować, jaki problem

Nie mam problemu bo obraz ustawiłem, musiałem się pobawić z trapezowaniem jedynie,  napisałem o tym w poście 221 zamieszczając foto i dodałem do niego opis dlaczego soczewka jest skierowana w lewa stronę tak mocno.

Godzinę temu, RAF77 napisał:

Mam nadzieję, że kupiłeś kabel optyczny

Nie wiem czy mogę, nie chce robić reklamy bojąc się o bana na konto…

 

https://sklep.hcx.com.pl/pl/p/PURELINK-FiberX-FXI350-015-kabel-swiatlowodowy-HDMI-4K-18Gbps-15m/246
 

ojciec chciał jakiś tani za 350 zł ale powiedziałem mu że ten kabel będzie zrywał obraz lub go nie będzie wcale przy długości 15 m, w końcu to ja kupiłem ten z linku, niestety ta kwota za kabel to 1/3 jego wypłaty wiec nie mógł sobie pozwolić na taki wydatek a gdybym ja tego nie zrobił to PJ by tylko wisiał…

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie zamierzasz odpowiedzieć na moje pytanie o to czy kupujesz nowy sprzęt czy co kombinujesz...

Na przyszłość zamiast wiercić możesz spróbować magnesem jechać po suficie aż znajdziesz śruby / gwoździe w belce.

Używając korekcji trapezoidalnej (czy jak to się nazywa) niszczysz jakość obrazu. Przy Twoim setupie i poprawnym wypoziomowaniu PJ powinno wystarczyć zakresu w lens shift.

Czy brakuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, sebna napisał:

Czyli nie zamierzasz odpowiedzieć na moje pytanie o to czy kupujesz nowy sprzęt czy co kombinujesz...

Odpowiedziałem że czekam za nim będzie w sklepie nowy model by porównać do obecnej serii. Chodziło Ci chyba tylko o projektor? Jeżeli nie to wybacz za zamieszanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powiesiłeś projektor w poziomie (lewo prawo, przód tył), to nie powinno być żadnego trapezowania. Przesuwasz tylko obraz Lens shiftem, nie używając korekty trapezu.

Kabel dobry ale grubo przepłaciłeś.
Kabel optyczny z Amazona za 40-45 EUR działa bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, sebna napisał:

Na przyszłość zamiast wiercić możesz spróbować magnesem jechać po suficie aż znajdziesz śruby / gwoździe w belce.

Jest do sufitu przykręcony karton-gips by mniej więcej zniwelować krzywy sufit. Myślałem by kupić detektor ale maja możliwość znalezienia drewna do głębokości 20 mm te tanie w cenie do 300/400 zł. Tylko te Pro ponad 1 tys zł maja możliwość do 50 mm, stwierdziłem że nie będę wydawał tyle kasy na jednorazowe szukanie. 

3 minuty temu, RAF77 napisał:

Kabel dobry ale grubo przepłaciłeś.
Kabel optyczny z Amazona za 40-45 EUR działa bez problemu.

Dostałem ofertę poniżej 1 tys zł, sam kiedyś mi pisałeś bym się odezwał tam gdzie kupowałem projektor, tak tez uczyniłem. Polecili, dali rabat więc się nie zastanawiałem. Kupiłem tam już RS1000, dwa ekrany mój stary elektryk i teraz ramowy dla rodziców, uchwyt Perleess-a i dziś ten kabel. 

6 minut temu, RAF77 napisał:

Jeśli powiesiłeś projektor w poziomie (lewo prawo, przód tył), to nie powinno być żadnego trapezowania. Przesuwasz tylko obraz Lens shiftem, nie używając korekty trapezu

Jutro przyjdzie kabel to zrobię zdjęcia, nie będę włączał PJ teraz tylko by zrobić dwie lub trzy fotki.  To go zabije. 

15 minut temu, sebna napisał:

Czy brakuje?

Nie, nie brakuje jeszcze mam zapas, może jutro nagram filmik i wrzucę na yt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, długi89 napisał:

Odpowiedziałem że czekam za nim będzie w sklepie nowy model by porównać do obecnej serii. Chodziło Ci chyba tylko o projektor? Jeżeli nie to wybacz za zamieszanie. 

Przecież sam pisałeś że sprzedajesz prawie wszystko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, RAF77 napisał:

Kabel optyczny z Amazona za 40-45 EUR działa bez problemu

Niestety jestem w gorącej wodzie kompany, za filmy tez przepłacam bo kupuje przez pośrednika. Jedynie na sprzęcie umiem się dobrze targować🙃😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, sebna napisał:

Przecież sam pisałeś że sprzedajesz prawie wszystko...

Tak pisałem, zgadza się. Jak widzisz PJ został u rodziców. Reszta sprzedana, zostały tylko Celany GT. 
 

Ujmę to tak, ma być to niespodzianka, wszystko w swoim czasie… PJ już Ci zdradziłem, resztę będę trzymał w niepewności  

3 minuty temu, RAF77 napisał:
18 minut temu, długi89 napisał:
Nie, nie brakuje jeszcze mam zapas, może jutro nagram filmik i wrzucę na yt. 

Chyba mnie z kimś pomyliłeś, co do porady o kabel HDMI.

Poczekaj, poszukam pod starym nickiem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli masz zapas na Lens shift to nie powinieneś mieć potrzeby ruszania trapezu. Musisz tylko poprawnie wypoziomować PJ.

3 minuty temu, długi89 napisał:

Tak pisałem, zgadza się. Jak widzisz PJ został u rodziców. Reszta sprzedana, zostały tylko Celany GT. 
 

Ujmę to tak, ma być to niespodzianka, wszystko w swoim czasie… PJ już Ci zdradziłem, resztę będę trzymał w niepewności  

Poczekaj, poszukam pod starym nickiem…

A no to wporzadku. Było trzeba tak odrazu pisać :). Już się zdecydowałeś na coś czy jeszcze szukasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, długi89 napisał:

Tak pisałem, zgadza się. Jak widzisz PJ został u rodziców. Reszta sprzedana, zostały tylko Celany GT. 
 

Ujmę to tak, ma być to niespodzianka, wszystko w swoim czasie… PJ już Ci zdradziłem, resztę będę trzymał w niepewności 

Że tak zapytam z ciekawości. Kogo chcesz trzymać w nie pewności? Dla kogo ta niespodzianka? Teraz rodziców wyposażasz w kino?

A tą swoją zabudowę przedniej ściany zlikwidowałeś? Przecież to było zaawansowane już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, sebna napisał:

Już się zdecydowałeś na coś czy jeszcze szukasz? 

Tu masz odpowiedz

post 221

7 godzin temu, długi89 napisał:

Odnośnie projektora to założyłem temat o nowych JVC ale widzę że tam nikt się nie udziela na ten temat, tylko trolling nie na temat. Już pisałem do sklepu od którego kupiłem pierwszego w życiu projektor z zapytaniem kiedy będą mieli RS3100/NZ8 na stanie by porównać z obecnym modelem RS3000 który to technicznie bardziej do mnie przemawia ale jak się okaże ludzkie oko zweryfikuje który zawita…

 

7 minut temu, STELVIO napisał:

Kogo chcesz trzymać w nie pewności? Dla kogo ta niespodzianka

Was moi mili ( jeden z użytkowników tego forum dowiedział się pierwszy podczas wizyty )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.