Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa pokoju kinowego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, długi89 napisał:

 

Was moi mili

Aha. To spoko. Czekamy z niecierpliwością na nowiny.👍💪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, STELVIO napisał:

Teraz rodziców wyposażasz w kino?

Nie, już pisałem dlaczego to poczyniłem w temacie tutaj: 

 

5 minut temu, STELVIO napisał:

A tą swoją zabudowę przedniej ściany zlikwidowałeś? Przecież to było zaawansowane już.

Absolutnie, stoi i czeka na dalszą modernizacje 

Ujawnię tyci tajemnicy:

We wszystkich sklepach partnerskich dostałem informacje że szukanych głośników nie ma w polskich magazynach, czekają na nowa dostawę z Ameryki od producenta a co za tym idzie wzrost cen będzie. Dodam tylko że maja znaczek tak nie lubiany tutaj ( THX )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=63713]RAF77[/mention] proszę:
 
Po pierwsze nie wiem kto to jest "gość".

Jeśli to ty, to tam napisałeś, że rozmawiałeś o ekranie z Maćkiem Koprem ze "skalibruj" a nie ze sklepem.

I to jego, kazałem ci się zapytać o kabel w tamtym poście. (Oni promują drogie kable).

Tam była mowa o kablu 1.5m za 200 EUR.

Widać nie wyczułeś żartu w tej poradzie.
Aha. To spoko. Czekamy z niecierpliwością na nowiny.
Będzie dom się budował.
Będzie nowe kino.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, RAF77 napisał:

Tam była mowa o kablu 1.5m za 200 EUR.

Zgadza się, mam już na oku kabel. To raz dwa kabel teraz jest dla rodziców nie dla mnie. A trzy nawet gdybym kupił kabel za 2 tys zł to co by to zmieniło? Za pewne nic…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, długi89 napisał:

Tu masz odpowiedz

post 221

 

Was moi mili ( jeden z użytkowników tego forum dowiedział się pierwszy podczas wizyty )

Na Boga, przecież nie pytam o PJ... ja nie wiem my chyba mówimy innymi językami, że to tak delikatnie ujmę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, długi89 napisał:

Myślałem o tym ale wiem że mama się na to nie zgodzi. W grę tylko wchodziło nawiercanie sufitu wiertłem i sprawdzanie czy wpadnie czy nie, w końcu znalazłem a resztę otworów zaszpachlowałem. 

Nie mam problemu bo obraz ustawiłem, musiałem się pobawić z trapezowaniem jedynie,  napisałem o tym w poście 221 zamieszczając foto i dodałem do niego opis dlaczego soczewka jest skierowana w lewa stronę tak mocno.

Nie wiem czy mogę, nie chce robić reklamy bojąc się o bana na konto…

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

ojciec chciał jakiś tani za 350 zł ale powiedziałem mu że ten kabel będzie zrywał obraz lub go nie będzie wcale przy długości 15 m, w końcu to ja kupiłem ten z linku, niestety ta kwota za kabel to 1/3 jego wypłaty wiec nie mógł sobie pozwolić na taki wydatek a gdybym ja tego nie zrobił to PJ by tylko wisiał…

Przecież to skarb mieć takie zaradne dziecko dobra praca u hitlerowców dobra płaca to i jest pomocny w potrzebie dla rodziców. Ja moim nie pomagam bo sam nie mam skąd wziąć a tu takie hojne dziecko brawo za postawę, tylko pamiętaj jak rodzicie będą na głodowych emeryturach to też pomagaj bo jak wydasz milion na kino to skąd weźmiesz?

Ale faktycznie kabel HDMI za 1200zł za odcinek 15m to chora sprawa jak można mieć tej długości przewód już za 200-300zł ale jak się to mówi łatwo przyszło latwo poszło, szastaj tak kasą dalej to będziesz zdychał na emeryturze dziadu.

Jak ojciec mało zarabia to mógł wziąć 1200zł kredytu na kabel raty 0% 10 rat po 120zł a nie prosić syna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to skarb mieć takie zaradne dziecko dobra praca u hitlerowców dobra płaca to i jest pomocny w potrzebie dla rodziców. Ja moim nie pomagam bo sam nie mam skąd wziąć a tu takie hojne dziecko brawo za postawę, tylko pamiętaj jak rodzicie będą na głodowych emeryturach to też pomagaj bo jak wydasz milion na kino to skąd weźmiesz?
Ale faktycznie kabel HDMI za 1200zł za odcinek 15m to chora sprawa jak można mieć tej długości przewód już za 200-300zł ale jak się to mówi łatwo przyszło latwo poszło, szastaj tak kasą dalej to będziesz zdychał na emeryturze dziadu.
Jak ojciec mało zarabia to mógł wziąć 1200zł kredytu na kabel raty 0% 10 rat po 120zł a nie prosić syna.


Zamiast martwic sie o cudze kredyty, emerytury i rozprzestrzeniac upierdliwe uwagi, lepiej zajrzyj do wlasnego portfela, przestan sie obijac i zabierz sie za robote (np. na zmywaku u hitlerowcow), to wtedy tez „bedziesz mial skad wziac“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JVC 4K napisał:

Już to widzę jak u hitlerowców

Widzę tu wpis o zabarwieniu nacjonalistycznym i ksenofobicznym, się opanuj trochę bo na to paragrafy są.

 

18 minut temu, JVC 4K napisał:

na zmywaku Martin Ryjek zarobi 25 000 euro na projektor 8k przecież to jakaś komedia heh..

A co Cię to obchodzi jak jakiś Iksiński zarabia na swoje utrzymanie? Kradnie? Łamie prawo? Jak dla mnie to może i śmieciarką jeździć, nic Ci do tego jak uczciwie zarabia godne pieniądze. Łapy precz od włażenia w cudze sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, JVC 4K napisał:

Ale faktycznie kabel HDMI za 1200zł za odcinek 15m to chora sprawa

Już tłumaczyłem raf-owi że dałem mniej, poniżej 1 tys zł. zrób sobie -20% to będziesz wiedział. No chyba że z matematyki jesteś noga… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, długi89 napisał:

Ty żyjesz tylko kredytem! Za to mój ojciec nie, 18 m-cy temu dostał moje BMW e61 525D 197KM z 2008 roku gdy dowiedziałem się że jego Mondeo mk3 to gruchot, ogólnie generalka silnika, blacha do zrobienia i inne… 

są ludzie dla których kredyt to ostateczność! będą zbierać/ odkładać tak długo aż uzbierają daną kwotę, ja nikomu do portfela nie zaglądam!

Po pierwsze to ja cały czas mówię o projektorze RS3000 ze starej serii oraz RS3100/NZ8 z nowej które nie przekraczają 15 000€ 

No i teraz jesteś uwiązany jak pies na kagańcu!!! Wyobraź sobie że nagle potrzebujesz gotówkę, skąd weźmiesz 100 czy 150 tys zł? Sprzedasz kino by zorganizować taki szmal jak Ci bank nie da kredytu? 

Holuj kolego bo zaraz będziesz musiał iść na przymusowy urlop, miej trochę kultury w wypowiedziach!!! Nie musisz się zgadzać z innymi ale nie przeginaj w wypowiedziach!!!

Na co mi potrzeba nagle 100 czy 150 tys ja nie robię takich spontanicznych zakupowych strzałów u mnie wszystko jest zaplanowane od A do Z.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, JVC 4K napisał:

Na co mi potrzeba nagle 100 czy 150 tys ja nie robię takich spontanicznych zakupowych strzałów u mnie wszystko jest zaplanowane od A do Z.

Wiesz co to są nieprzewidywalne wydatki? To takie których nie możesz przewidzieć/zaplanować! 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 10m tu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , tylko miesiąc czekania. Za 15m by było niewiele ponad 400zł. Jakość sprawdzona, dwie znane mi osoby kupiły już wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Na Boga, przecież nie pytam o PJ... ja nie wiem my chyba mówimy innymi językami, że to tak delikatnie ujmę...
Mam takie samo wrażenie.

Jak bym z Kalim gadać o urodzaj banana.


A nie z kolegą z forum o wspólnych zainteresowaniach.
Mam na myśli Martina, oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RAF77 napisał:

Mam takie samo wrażenie.

Jak bym z Kalim gadać o urodzaj banana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A nie z kolegą z forum o wspólnych zainteresowaniach.
Mam na myśli Martina, oczywiście.

Haha, czytasz w moich myślach. Wybacz @długi89 ale komunikacja była z deka ciężka ostatnio.

Swoją drogą dopiero co czytałem wczoraj że SVS is PSA podnoszą ceny o około 20% na swoich produktach także mam na nadzieję, że zdążysz przed różnymi podwyżkami ze swoim nowym sprzętem.

Inna sprawa jest taka, że ja osobiście nie jestem fanem zamawiania (dużego) sprzętu z USA (czy w ogóle kupowania amerykańskich marek jeżeli chodzi o takie produkty jak głośniki, suby itp itd). Jak pomyślę, że tyle kasy idzie w błoto na różne zawyżone opłaty manipulacyjne jak wysyłki, cła, VATy itp. itd. a na końcu jest jeszcze zwyczaj problem z gwarancją i ponownymi kosztami zwianymi z potencjalnym odsyłaniem a jednocześnie mamy tyle fenomenalnych europejskich marek często o o wiele większej finezji i jakości.

Ok nie powiem hamerykańskie suby dają radę (przynajmniej na papierze). JTR, PSA ne pewno są kuszące (z różnych względów) ale po naszej stronie mamy Arendala z ich genialnymi na swój sposób subami.

Ciekawe co tam wykombinowałeś z tym sprzętem, ale co mnie jeszcze bardziej ciekawi to na jakiej podstawie zdecydowałeś się na zmianę. Co Ci przeszkadzało z obecnym system (czy w ogóle miałeś go okazje używać porządnie?) i czego oczekujesz od nowego czego nie dawał Ci stary.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że durne UK wyszło z EU to bym pewno teraz miał u siebie 2x 18" od PSA... a tak nie było sensu tego ściągać 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ofertę na SVS sb4000 za 5750zl Plus wysyłka. W stanie idealnym, się zastanawiam... Czy brać...

Ps.
Znalazłem miejsce na drugi subwoofer na przeciwległej ścianie. Najbardziej bym chciał dwa na froncie ale na to nie mam miejsca. Jednak z tyłu, też nie będzie mu źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, RAF77 napisał:

A ja mam ofertę na SVS sb4000 za 5750zl Plus wysyłka. W stanie idealnym, się zastanawiam... Czy brać...

Ps.
Znalazłem miejsce na drugi subwoofer na przeciwległej ścianie. Najbardziej bym chciał dwa na froncie ale na to nie mam miejsca. Jednak z tyłu, też nie będzie mu źle.

A jaki masz obecnie Sub(y) w użyciu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego suba Raf, miales juz kiedys dwa to wiesz ze po przejsciu z jednego bedzie tylko lepiej 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sebna napisał:

A ja mam ofertę na SVS sb4000 za 5750zl

Jak bym to ja dostał tą ofertę to nie zastanawiał bym się długo. Jak odpuścisz to daj namiary 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam svs sb3000 i w sumie myślałem o drugim takim samym. Ale kuszący trochę ten sb4000.

Oferta jest w UK, do Polski raczej sprzedający nie wyśle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RAF77 napisał:

Mam svs sb3000 i w sumie myślałem o drugim takim samym. Ale kuszący trochę ten sb4000.

Oferta jest w UK, do Polski raczej sprzedający nie wyśle.

Doliczyliby ci cło I vat więc tak czy siak by się nie opłacało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RAF77 napisał:

Ale ja w UK mieszkam.

Uwaga co do wysyłki, była dla kolegi Butler.
 

A no tak. Tak mi się wydawało właśnie. No to spoko. Było fajnych kilka okazji ostatnio. Nadal są. Centralka JBL 880 Array... już by do mnie leciała gdyby nie te jaja na linii EU / UK. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, długi89 napisał:

Projektor wypoziomowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

6B3A1BB2-DA1B-4C1B-869A-913FA5C8A83D.jpeg

Najtrudniejsze jest ustawienie to, którego nie da się łatwo zmierzyć czyli prostopadłość obiektywu do powierzchni ekranu.

Ma ktoś jakiś fajny trick jak to zrobić inaczej niż na oko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, długi89 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak krzywo wyszło skoro góra jest prosta? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Krzywa ściana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ofertę na SVS sb4000 za 5750zl Plus wysyłka. W stanie idealnym, się zastanawiam... Czy brać...

Ps.
Znalazłem miejsce na drugi subwoofer na przeciwległej ścianie. Najbardziej bym chciał dwa na froncie ale na to nie mam miejsca. Jednak z tyłu, też nie będzie mu źle.
Cena za ten sub używany ok. Jeśli stan faktycznie idealny. Pół roczny? Roczny? Coś wiadomo? Odsłuch będziesz mieć?
Pomijając wszytko z sb 4000 jest inny bas niż z sb3000. Ale może się zleje i wyrówna. Sam ewentualnie sprawdzisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.