Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa pokoju kinowego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Najtrudniejsze jest ustawienie to, którego nie da się łatwo zmierzyć czyli prostopadłość obiektywu do powierzchni ekranu.
Ma ktoś jakiś fajny trick jak to zrobić inaczej niż na oko?

Zmierz wysokosc obydwu krawedzi. Jesli sa rowne to jest prostopadly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za ten sub używany ok. Jeśli stan faktycznie idealny. Pół roczny? Roczny? Coś wiadomo? Odsłuch będziesz mieć?
Pomijając wszytko z sb 4000 jest inny bas niż z sb3000. Ale może się zleje i wyrówna. Sam ewentualnie sprawdzisz.
Jutro będę się dowiadywać.

Odsłuch...
Raczej nie, nie mam ochoty jechać 400km na odsłuch.
Jak się zdecyduję, to kupię i już.

Wtedy SB 4000 byłby z przodu a SB 3000 z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mocno krzywy tern obraz, nie lubię poziomować takich klocków, ręce mi się trzęsą 😛

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Drodzy koledzy mam pytanie do was. W obecnej chwili mam obraz o podstawie 276 cm i wysokości 116 cm. Niestety nigdzie nie znalazłem takiego ekranu😞😭, niestety 300 cm w podstawie nie zmieszczę ekranu bo będzie przy samej ścianie z lewej a z prawej jest szafka/komoda i będzie przeszkadzać. Pozostaje mi za tem mniejszy ekran czyli 250 cm w podstawie. I teraz tak są dwie serie z firmy Adeo którymi się interesuje, jest to seria  Adeo Plano oraz Adeo Prestige. Ten pierwszy kosztuje 2650 zł natomiast ten drugi 4170 zł. I oto teraz pytanie czy będzie znaczna( zauważalna ) różnica na korzyść tego droższego? Oba musza być Reference Grey by uzyskać czerń oraz kontrast. Oczywiście po kupnie ekranu będzie zamówiona kalibracja u pana Kopera by dopieścił detale. Na chwile obecna tak to wyglada podczas filmu :

 

 

Prosze tylko o konkrety, ubliżanie itp będę zgłaszał od razu do moderacji. Pokój nie jest mój wiec nie mogę nic pomalować czy zrobić! Informuje za wczasów. 

Za wszelka pomoc naprawdę bardzo wam dziękuję😊 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem swój rozwijany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to miałem pełną swobodę wyboru wielkości i proporcji ekranu, szerokości ramek, koloru belek, rodzaju pokrycia itd. Zrobią więc na zamówienie co tylko zechcesz. Opinii swojej jednak jeszcze nie mam i długo tak naprawdę nie będę mieć. Po pierwsze ekran dostanę dopiero za tydzień, po drugie pierwsze projekcje planuję (bym chciał) na święta Bożego Narodzenia jak pokój skończę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Sęk w tym że jestem w PL na urlopie do 19 września i chciałbym zostawić rodzicom skończony montaż wraz z kalibracja. Za dużo czasu nie mam wiec pozostaje Adeo które odpisało mi na e-mail iż w ciągu 5 dni od zamówienia wyprodukują mi ekran. ( czytaj że na piątek 17.09 bym miał już u siebie w domu, i na ten dzień miałbym kalibrację ) inne firmy nie wchodzą w rachubę ponieważ ojciec nie wiedział by jak się za to wziąć😞 Oczywiście kalibrator za pewne by wszystko ustawił ale montaż mógłby być problematyczny dla ojca po 60-tce 

Ale dziękuje Ci @Butler za podpowiedź. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2021 o 07:03, fetek napisał:

coś mocno krzywy tern obraz, nie lubię poziomować takich klocków, ręce mi się trzęsą 😛

 

Z uchwytem, którego używa mogą Ci się trząść łapki :). Nie ma problemu bo tam się śrubami reguluje w dwóch płaszczyznach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sebna napisał:

Z uchwytem, którego używa mogą Ci się trząść łapki :). Nie ma problemu bo tam się śrubami reguluje w dwóch płaszczyznach.

no nie gadaj serio ? a pomyślałeś że trzeba tą krowę wsunąć w sanki i zablokować ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Panowie zapoznałem się z produktem firmy Egreat A5, wiem już jak mniej więcej to się wszystko odbywa. Teraz chciałbym kupić coś lepszego do odtwarzania zgranych filmów na dysku 3,5’ 16TB i wybrałem sobie takie odtwarzacze:

1. https://allegro.pl/oferta/mini-pc-egreat-a10-ii-4k-z-android-5-1-quad-core-8948747676
 

2. https://allegro.pl/oferta/z1000-pro-odtwarzacz-multimedialny-4k-hdr-dolby-v-9819213497
 

3. https://allegro.pl/oferta/pro-vision-4k-solo-odtwarzacz-hdr10-dolby-vision-10484319416
 

4. https://allegro.pl/oferta/egreat-a15-odtwarzacz-4k-uhd-dac-ess-sabre-9038-10958960972

5. https://allegro.pl/oferta/uhd3000-odtwarzacz-mutlimedialny-4k-3d-hdr-atmos-10587536507
 

I teraz tak który będzie najlepszym odtwarzaczem multimedialnym w założonym budżecie z wymienionych powyżej. Jeżeli znajdzie się coś innego w podobnej cenie z chęcią wysłucham propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, długi89 napisał:

Panowie zapoznałem się z produktem firmy Egreat A5, wiem już jak mniej więcej to się wszystko odbywa. Teraz chciałbym kupić coś lepszego do odtwarzania zgranych filmów na dysku 3,5’ 16TB i wybrałem sobie takie odtwarzacze:

1. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

2. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

3. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

4. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

I teraz tak który będzie najlepszym odtwarzaczem multimedialnym w założonym budżecie z wymienionych powyżej. Jeżeli znajdzie się coś innego w podobnej cenie z chęcią wysłucham propozycji

A co to jest założony budżet bo tego już nie napisałeś?

To dla ciebie dla rodziców czy jeszcze kogoś innego?

Co chcesz osiągnąć? Jakie pliki?

Ja bym popatrzył na odtwarzacze Zapitti. Za niewiele więcej masz ich topowy model ale najpierw sprecyzuj czego w ogóle szukasz.

3 godziny temu, fetek napisał:

no nie gadaj serio ? a pomyślałeś że trzeba tą krowę wsunąć w sanki i zablokować ?

 

 

Lol, czy pomyślałem? Ja to zrobiłem... 😉 Ale fakt nie jest to najwygodniejszy ani najbezpieczniejszy proces z projem w łapkach na drabinie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, długi89 napisał:

Jeżeli znajdzie się coś innego w podobnej cenie z chęcią wysłucham propozycji

Ja zakładam kupno 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , tylko nie z Allegro bo drogo. Dużo wcześniej obadałem temat, udany sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, sebna napisał:

A co to jest założony budżet bo tego już nie napisałeś?

Od 2 tys do 5 tys zł 

3 godziny temu, sebna napisał:

To dla ciebie dla rodziców czy jeszcze kogoś innego?

Dla siebie, podstawa to jedna kieszeń na dysk ale wolałbym dwie 

3 godziny temu, sebna napisał:

Co chcesz osiągnąć? Jakie pliki?

Jak to co? Ma być najlepszym odtwarzaczem do odtwarzania filmów zgranych z płyt 4K, stabilny, szybko działający, nie wieszający się. Pliki 4K UHD oraz BD, inne multimedia jak zdjęcia czy muzyka mnie nie interesuje, ma to służyć typowo do Filmów. Nie zamierzam tez instalować żadnych dodatkowych programów.

3 godziny temu, sebna napisał:

Ja bym popatrzył na odtwarzacze Zapitti

Cały czas chciałem, ale w PL nie ma a w Niemczech jest tylko Nas dostępny oraz te małe bez kieszeni. Po drugie jest bardzo wybredny na dyski… 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, Butler napisał:

Ja zakładam kupno Zidoo Z9x, tylko nie z Allegro bo drogo. Dużo wcześniej obadałem temat, udany sprzęt.

2GB DDR4 i eMMC 16GB trochę mało szukam z podwójna wartością, po drugie ja na chwile obecna nie zamierzam kupować i stawiać Nas-a w mieszkaniu, dlatego chce żeby miał kieszeń/nie na dysk. Nie lubię zbędnych kabli na wierzchu, czysty minimalizm. To co podałem z Allegro to tylko podgląd żeby było wiadomo co mam na oku, kupować będę w innym sklepie, na chwile obecna dowiaduje się jaki wysoki rabat mogą zaproponować. Jak będzie akceptowalny wtedy będę się zastanawiał dokładnie nad modelem. A zadałem tu pytanie ponieważ może ktoś ma inny sprawdzony odtwarzacz… 

Ogólnie chodzi mi po głowie tańsza wersja Zidoo Z1000 oraz Dune Pro Vision 4K solo tylko nie wiem czy są stabilne, czytałem opinie na temat Dune ale innego modelu i ludzie pisali że się wiesza. Z droższych to tylko Zidoo UHD3000 bo Dune z droższych i najnowszych zaczyna się od 7 tys a to już stanowczo za dużo…

Chce takim odtwarzaczem zastąpić odtwarzacz płyt Panasonic-9004 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dyski nad którymi się zastanawiam to takie: 

1. https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-wd-gold-8tb-3-5-7200-sata-10421185194
 

2. https://allegro.pl/oferta/dysk-wd-ultrastar-hc320-8tb-256mb-hus728t8tale6l4-10658491508
 

3. https://allegro.pl/oferta/dysk-twardy-wd-red-pro-8tb-3-5-7200-sata-10655549957
 

ponoć dyski firmy WD są najlepsze? Tak słyszałem, niestety albo stety nie znam się

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, długi89 napisał:

2GB DDR4 i eMMC 16GB trochę mało

Zapewniam Cię że przy wsparciu sprzętowym ta ilość RAMu jest zupełnie wystarczająca do płynnego działania tego odtwarzacza. To nie PC.

Masz ojca w PL któremu przywiozłeś fajny sprzęt do oglądania filmów. Ty siedzisz w DE, masz na miejscu filmy na płytach które zamierzasz sobie archiwizować.

Rozumiem Twój tok myślenia, ale ja Cię namawiam mimo wszystko w tej sytuacji na kupienie niewielkiego NAS'a.  Możesz dla swojego ojca udostępnić swoje zasoby np. przez FTP by w banalny sposób mógł sobie przez odtwarzacz sieciowy wybrać dowolny film do projekcji. Gadaliśmy o moim archiwum, na próbę jak chcesz to mogę Ci udostępnić mojego QNAP'a to sobie sprawdzisz jak to działa.

Jeśli chodzi o dyski, Seagate z serii IronWolf albo lepsze Exos. Jak WD to GOLD albo BLACK, ale ja do WD mam uprzedzenia bo gdyby nie RAID5 już dwa razy bym stracił archiwum w przeciągu jednego roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupota jest zgrywac filmy na jeden dysk i wsadzic go w sieciowca. 

Nie wytrzyma ci to dluzej niz 2 lata. Znam z autopsji, a potem zgrac/zdobyc wszystko na nowo jest mega wkurzajace. 

 

Przy checi archiwizowania i zgrywania filmow to tylko iwylacznie NAS. Nie ma innego wyjscia. 

A dopiero odtwaracz sieciowy bedzie ci po lanie odtwarzal filmy z NASa. 

 

Mam NAS synology ds220+ troche zaluje ze tylko 2 dyski bo czlowiek by chcial rozbudowac i problem, bo zamiast dokladac dyski to trzeba wymieniac. 

Dyski mam WD - redy. Ostatnio nas praktycznie wylaczony caly czas, a dysku juz po roku halasuja. 

 

Ja musze ogarnac, jak odtwarzac filmy na projektorze. Mam google chromecasta, zainstalowalem DS video, MX player, VLC ale zadne z nich nie ogarniaja 4k hdr i atmosa. Maks przepuszcza 5.1

Sprobuje jeszcze PLEXA, moze Kodi a jak nie to zainwestuje chyba w jakiegos sieciowca moze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
38 minut temu, Butler napisał:

masz na miejscu filmy na płytach które zamierzasz sobie archiwizować.

Dokładnie tak bym chciał zrobić. Zarchiwizować wszystko by mieć w jednym miejscu, dostępne na wyciągnięcie ręki jednym przyciskiem. 

39 minut temu, Butler napisał:

Rozumiem Twój tok myślenia, ale ja Cię namawiam mimo wszystko w tej sytuacji na kupienie niewielkiego NAS'a

Najpierw właśnie chciałem dobry odtwarzacz kupić na przynajmniej jedna kieszeń by zgrać to co mam a później jak już bym się tym wszystkim nauczył sterować itp to szukałbym jakiegoś Nas-a na 6-8 zatok tak by mieć w przyszłości z 60 TB, myślałem o takim rozwiązaniu by do roku czasu kupić. W dziedzinie komputerowej jestem noga, nigdy nie przykładałem do tego uwagi. Zawsze służył mi tylko do internetu laptop, później weszły lepsze smartfony i zrezygnowałem z laptopa aż do teraz, kupiłem taki prosty za 500€ by tylko można było na nim filmy zgrywać i tylko do tego służy, dwa programy na krzyż zainstalowane nic więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
30 minut temu, Lolo2 napisał:

Glupota jest zgrywac filmy na jeden dysk i wsadzic go w sieciowca. 

Moze i głupota ale ma to być chwilowe. Odtwarzacza już nie mam, dlatego muszę go czymś godnym zastąpić, nie lubię mieć miliony kabli dlatego odtwarzacz musi mieć wbudowana kieszeń na dysk. Lepiej gdyby miał dwie w tedy na drugim dysku miałbym kopie. 

51 minut temu, Butler napisał:

Gadaliśmy o moim archiwum, na próbę jak chcesz to mogę Ci udostępnić mojego QNAP'a to sobie sprawdzisz jak to działa.

Przeoczyłem to, wiesz nawet nie wiem jak bym miał się za to zabrać by móc sprawdzić to raz a dwa nie chciałbym czegoś komuś spierdzielić moją niewiedzą. Dlatego podziękuje, miło z twojej strony że zaproponowałeś taką możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kup NAS. QNAP albo Synology. Przynajmniej 4-zatokowy, nie mniej - uwierz mi. Do tego na początek niewielkie dyski np. 3x4Tb żeby w koszty nie wchodzić. Tworzysz RAID5.  Nie dość że zabezpieczony będziesz przed awarią, to bez problemu podmienisz kolejne dyski na większe bez konieczności zgrywania wszystkiego.

Obsługa banalna, ja się w ogóle na tym nie znałem a szybko pojąłem co i jak. Trzymanie wszystkiego na odtwarzaczu sieciowym jest irytujące. Mam kolegę co tak ma... Ciągły szum wentylatorów, chrobotanie dysku... Niefajnie. NAS stawiasz gdziekolwiek z dala od TV, byle dostęp do LAN był. Ja mam go w piwnicy.

W PL ojcu zainstaluj np. KODI. Dostępny zarówno na Androida jak i PC. Rodzinie dałem dostęp i ładnie 4K odtwarza na Phillips OLED w innym mieście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
57 minut temu, Butler napisał:

lepsze Exos

Mówisz o tym https://allegro.pl/oferta/dysk-seagate-exos-7e8-8tb-hdd-9757374812?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_pla_ss&ev_adgr=komputery&ev_campaign_id=14542033157&gclid=EAIaIQobChMI8rvcx-H98gIVz-h3Ch1KHglhEAQYCCABEgI1HvD_BwE

 

4 minuty temu, Butler napisał:

No to kup NAS. QNAP albo Synology

A z tego idzie bezpośrednio oglądać? Czy właśnie potrzebny jest odtwarzacz coś pokroju Zidoo9x albo mój Egreat A5 

Chce coś stworzyć ale nie umiem/wiem jak za to się zabrać😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, długi89 napisał:

Mówisz o tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

22 minuty temu, długi89 napisał:

A z tego idzie bezpośrednio oglądać? Czy właśnie potrzebny jest odtwarzacz coś pokroju Zidoo9x albo mój Egreat A5 

Ja mam QNAP TS-653B, ma HDMI ale tylko 1.4b. Można filmy oglądać, ale nie polecam, za słaby sprzęt do takiego zastosowania. Nie wiem jak nowsze mają. Tak jak napisałem wyżej, NAS "skitraj" gdzieś z daleka od salonu, a odtwarzaj za pomocą posiadanego Egreata. Żadnych dodatkowych kabli, cisza, spokój, bezawaryjność. Wszystkie operacje na plikach możesz oczywiście robić też z poziomu PC czyli swojego laptopa.

11 minut temu, długi89 napisał:

coś takiego ?

Dokładnie, z tym że zestawiłeś dużo mocniejszego QNAPa do mniej wydajnego modelu Synology.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, Butler napisał:

Dokładnie, z tym że zestawiłeś dużo mocniejszego QNAPa do mniej wydajnego modelu Synology.

To tylko propozycja. Wszedłem na All… i pierwsze lepsze skopiowałem, nie sprawdzając parametrów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o NASie też myślę od dłuższego czasu. Ale też się na tym kompletnie nie znam. Wkurza mnie ciągłe odłączanie przenośnych dysków od blu ray i podpinanie do laptopa. Korzystam z torrentów więc często ten zabieg robię. Czy mając NASa można bezpośrednio na niego ściągać filmy, a później z niego rzucać na kino domowe. To by było dla mnie najlepsze rozwiązanie. Zero zabawy z kablami i przenoszeniem dysku. Szybko przez to w dupę dostają. A mam 3szt 5TB.
Na razie płyty też mam i odtwarzacz blu ray też. Sorry za podpinkę do tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Jeśli chodzi o dyski, Seagate z serii IronWolf albo lepsze Exos. Jak WD to GOLD albo BLACK, ale ja do WD mam uprzedzenia bo gdyby nie RAID5 już dwa razy bym stracił archiwum w przeciągu jednego roku.

black ? to jest dysk desktopowy... każdy dysk klasy enterprise spełni swoje zdanie a topowe dyski typu HC550 będą praktycznie nieśmiertelne.

 

5 minut temu, STELVIO napisał:

. Czy mając NASa można bezpośrednio na niego ściągać filmy, a później z niego rzucać na kino domowe.

można

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na QNAP można bezpośrednio używać torrentów, choć dedykowana aplikacja nie jest zbyt rozbudowana. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fetek napisał:

HC550 będą praktycznie nieśmiertelne.

Ta, jasne 🙂 Też tak myślałem, jeden padł po 3 dniach zamulając akurat odbudowę RAID5 po podmiance, drugi po niecałym roku. Oddałem na gwarancję i dostałem refurbished... 😞  Zostały mi 4 + te 2 i mam nadzieje że to koniec przygód. 8 Exosów od 3 lat non stop w ruchu i zero problemów. Ale to kwestia też szczęścia... Komu innemu może się przydarzyć odwrotna sytuacja.

12 minut temu, fetek napisał:

asustory on i synology mają sensowne odtwarzacze

A który da radę z pełnym Atmosem i HDR w 4K? Może jestem do tyłu, ale chyba korzystniej jednak kupić dodatkowo jakiś odtwarzacz multi co wcześniej pisaliśmy a serwer trzymać z dala. Przynajmniej po wielu różnych konfiguracjach do takiego wniosku właśnie doszedłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Np takie coś nada się do moich wymagań?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, STELVIO napisał:

Np takie coś nada się do moich wymagań?

Nadają się, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia 🙂 Więcej zapłacisz - więcej dostajesz. Jak popatrzysz na oferty konkretnych producentów i porównasz modele to sam zdecydujesz co Ci będzie potrzebne. Różnicę  w prędkości działania mogą być znaczne. Możliwości rozbudowy i konfiguracji też nie można pominąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.