Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa pokoju kinowego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

@sebna

Nie wiem czy przyniosło by to u Ciebie dobre rezultaty ale gdybyś wgrał do swojego panasa ub820 płatny soft zyskał byś ustawienia do regulacji jasności dla projektora takie jak ma ub9000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, qbakos said:

Tak zachwalacie, że chyba wrócę do zabawy z tym HDR-em. Tylko nie wiem co ja bym tam oglądał jak wszystko mam w FHD 😉

Myślę, że warto spróbować po tym co widziałem. Z tym, że Darek nie tylko ma pomieszczenie dopieszczone ale też jeden z profilów skalibrowany nie tylko do HDR ale też konkretnie pod MadVR przez Maćka Kopra. O więcej szczegółów trzeba pytać Darka (mam nadzieję, że tak jak jest niczego nie pomieszałem :D).

Pozdrawiam

10 minutes ago, bl4ck said:

@sebna

Nie wiem czy przyniosło by to u Ciebie dobre rezultaty ale gdybyś wgrał do swojego panasa ub820 płatny soft zyskał byś ustawienia do regulacji jasności dla projektora takie jak ma ub9000.

Kilka razy o tym myślałem i raz nawet kupiłem ale moja aplikacja została odrzucona bo mu się zdjęcie nie podobało, które zamieściłem (w procesie aplikacji). Zawodnik jest znany z tego, że jest dość ekscentryczny 😄

Mogłem poprawić i dostać firmware ale chwilowo zrezygnowałem. Nazwijmy to, że uznałem to za znak 😉 (odrzucenie mojej aplikacji).

Raz, że i tak czeka mnie MadVR, który jest prawdziwie dynamicznym systemem, który analizuje klatkę po klatce, gdy Panasy są tak naprawdę statycznym systemem gdzie wszystko jak leci traktują tak samo i bez możliwości kontroli algorytmu.

Ten soft dał by mi opcje mapowania do 350 nitów z obecnych 500. Czyli poprawiła by mi się czytelność highlightów nieco ale tak naprawdę efekt nie był by duży bo to nie jest dynamiczny system (zresztą też potwierdzony przez posiadaczy 9000, że przełączanie między 350 a 500 prawie niczego nie zmienia).

Ogólnie stwierdziłem, że się wstrzymam... ale to jest dziś a jutro mogę go już mieć zainstalowanego :D, nigdy nic nie wiadomo 😄 . Na pewno dam znać jaką zrobił różnicę jakbym się jednak zdecydował.

Miałem okazję zaraz przed Brexitem kupić Lumagena za przyzwoite pieniądze z UK. Trochę sobie pluję w brodę, że tego nie zrobiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko warto mieć zyskujemy zniesienie restrykcji dla płyt typu pomijanie reklam, wstawek, możliwość wrzucenia napisów na usb dla płyt, region free.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, bl4ck said:

Mimo wszystko warto mieć zyskujemy zniesienie restrykcji dla płyt typu pomijanie reklam, wstawek, możliwość wrzucenia napisów na usb dla płyt, region free.

To wszystko prawda ale ja nie potrzebuje żadnej z tych funkcji biorąc pod uwagę, że będę niedługo tylko i wyłącznie oglądał ripy zamiast płytek. Nie widzę do końca wartości w wydawaniu na to 40e przy moim zastosowaniu (szczególnie, że za player dałem chyba €180). Jedyne co mnie naprawdę kusi to ten tryb 350 nitów ale tak jak pisałem to jest podobno tylko kosmetyka. Szkoda, że nie dali kilku suwaków do kontroli algorytmu. Pewno dadzą w kolejnym wydaniu ich playerów - o ile takie jeszcze nastąpi... albo zastąpią obecny "DTM" całkowicie dynamicznym system na modłę tego co już ma JVC u siebie (i oczywiście MadVR i Lumagen).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały offtop, jak w najprostszy sposób poprawić mapowanie tonów dla HDR ? Mam jakąś bublowatą kopię i się oglądać nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sebna napisał:

Czyli robię robię bezstratne kopie (czyli bit perfect, czyli bit do bita jak piszesz) tyle, że bez całego bajzlu, z którym przychodzi płyta / ISO czyli bez menu, ścieżek dźwiękowych, które mnie nie interesują itp itd. Tylko to co chce i jak chce.

Ostatecznie tak spreparowane pliki MKV są gotowe do odtwarzania jak na nie kliknę, czy jak wybiorę film w interfejsie front endu jak ktoś lubi takie rzeczy jak cover wall. Film od razu gra. Nadal mam wybór ścieżek dźwiękowych oraz napisów ale tylko tych, które chciałem, żeby tam były. Dodatkowo takie podejście do tematu pozwala na tworzenie nieistniejących wydań 🙂 Wydań dla mich potrzeb doskonałych. Czyli biorę płytkę SW: Rouge One 3D i UHD ripuje obie a potem z płytki UHD wrzucam brakującą ścieżkę Atmos do mojej ukochanej wersji 3D, która w oryginale miała tylko 7.1 i w efekcie mam wydanie 3D z Atmosem.

Czyli robisz REMUX. REMUX, czyli film BD pozbawiony przede wszystkim menu i dodatków. Jakość obrazu i dźwięku jest taka sama, jedynie zostały wycięte niepotrzebne ścieżki audio, napisy i czasami dodatkowy strumień video - wszystko to z myślą o zmniejszeniu rozmiaru pliku wynikowego, bez utraty jakości.

Kiedyś, jak miałem więcej czasu, to bawiłem się programikiem TSMuxer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
18 godzin temu, sebna napisał:

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnia cały proces i dlaczego robię to tak a nie inaczej ale jak by coś było nie jasne to pytaj

Wszystko napisane i wyjaśnione perfekcyjnie, nie mam do czego się przyczepić. 
 

12 godzin temu, bl4ck napisał:

zyskał byś ustawienia do regulacji jasności dla projektora takie jak ma ub9000.

Miałem 9004 i nigdy z tych regulacji nie korzystałem, dla mnie jeżeli film został nagrany przez producenta z ziarnem, czy z ciemniejszymi scenami to tak go chce widzieć, bez żadnych poprawiaczy itp. Po drugie Projektor to nie telewizor, projektor daje nam możliwość oglądania dużych formatów ale i tez swój klimat, nie lubię oglądać z tymi wszystkimi upłynniaczami, sztucznym podciąganiem obrazu itp. ja to miałem w RS1000 wyłączone bo wyglądało to wszystko sztucznie, nie realne. Np oglądając film Gemini Man 4K UHD na TV 75xe9405 obraz był taki sztuczny jak bym grał w grę z wyśrubowanym ekranem na maksa, podczas gdy na projektorze było już znacznie inaczej, lepiej, bez tej całej sztucznej obróbki. 
 

Ale co kto woli, o gustach się nie dyskutuje, po prostu się je akceptuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie rozumiesz też jak działa optymalizer od panasonica, twoim tokiem myślenia "każesz" wyłączyć w JVC dynamiczne tonowanie i nie korzystać z madvr itd..... a to dlaczego porównujesz upłynniacze do optymalizera to już chyba tylko ty wiesz bo nie ma to żadnego związku z optymalizerem. Wiosek jest prosty po prostu nie wiesz czym jest optymalizer i po co.

W google wszystko jest poszukaj poczytaj.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, bl4ck napisał:

twoim tokiem myślenia "każesz" wyłączyć w JVC dynamiczne tonowanie i nie korzystać z madvr itd

Ja nic nie każe od tego zacznijmy, po prostu nie lubię używać tych wszystkich sztucznych ulepszaczy.  Czy napisałem gdzieś że każę każdemu to wyłączyć czy coś w tym stylu? „Nie” napisałem że ja nie lubię, i że tego nie stosuje. Nie ważne czy to byłby Lumagen, MadVR czy dynamiczne tonowanie w PJ. 

10 minut temu, bl4ck napisał:

Wiosek jest prosty po prostu nie wiesz czym jest optymalizer i po co.

Ustawiając wszystko chyba widzę jak diametralnie obraz się zmienia, i jeżeli mi ta zmiana nie odpowiada to jej nie aktywuje, proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądanie wtedy 4K UHD na proju nie ma totalnie żadnego sensu bo wszystko nie wygląda tak jak powinno wyglądać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, chciałeś powiedzieć, że nie ma sensu oglądać HDR. Bo te optymizery do samej rozdzielczości nic nie mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, bl4ck napisał:

Oglądanie wtedy 4K UHD na proju nie ma totalnie żadnego sensu bo wszystko nie wygląda tak jak powinno wyglądać.

Może ty tak twierdzisz, ja widzę różnice miedzy BD a 4K UHD bez zbędnych polepszaczy, upłynniaczy i temu podobne. Jeżeli ty tego nie widzisz to już twój problem, jeżeli tak jest to polecam wybrać się do okulisty. Film mam odbierać tak jak tego życzył sobie realizator.

W kinie też będziesz poprawiał dźwięk bo Ci nie odpowiada jak został nagrany? Będziesz inwestował w miksery itp by było tak jak ty tego chcesz a nie tak jak to przewidział producent/realizator? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, koperko said:

Czyli robisz REMUX. REMUX, czyli film BD pozbawiony przede wszystkim menu i dodatków. Jakość obrazu i dźwięku jest taka sama, jedynie zostały wycięte niepotrzebne ścieżki audio, napisy i czasami dodatkowy strumień video - wszystko to z myślą o zmniejszeniu rozmiaru pliku wynikowego, bez utraty jakości.

Kiedyś, jak miałem więcej czasu, to bawiłem się programikiem TSMuxer.

Tak zgadza się wersja ripów, które robię ma swoją własną nazwę czyli tak jak piszesz remuxy.

TSMuxera nie używam bo nie mam potrzeby tak jak pisze @przmor większość typowych remuxów załatwisz za pomocą MakeMKV w tych czasach. Ja jeszcze dodatkowo używam mkvtoolnix-gui do dokładania Atmosa z moich ripów UHD do moich ripów 3D 🙂

Miałem od zawsze Gravity 3D, która oczywiście przychodzi też ze zwykłą płytką SDR BD non-3d ale jest też edycja limitowana SDR BD z podobno bardzo dobrą ścieżką Atmos, która dość intensywnie momentami używa wszystkich kanałów, w którą też się ostatnio zaopatrzyłem po to żeby mieć remux 3D + Atmos 😄 - jeszcze nie oglądałem 3D z Atmosem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, długi89 said:

Wszystko napisane i wyjaśnione perfekcyjnie, nie mam do czego się przyczepić. 
 

Miałem 9004 i nigdy z tych regulacji nie korzystałem, dla mnie jeżeli film został nagrany przez producenta z ziarnem, czy z ciemniejszymi scenami to tak go chce widzieć, bez żadnych poprawiaczy itp. Po drugie Projektor to nie telewizor, projektor daje nam możliwość oglądania dużych formatów ale i tez swój klimat, nie lubię oglądać z tymi wszystkimi upłynniaczami, sztucznym podciąganiem obrazu itp. ja to miałem w RS1000 wyłączone bo wyglądało to wszystko sztucznie, nie realne. Np oglądając film Gemini Man 4K UHD na TV 75xe9405 obraz był taki sztuczny jak bym grał w grę z wyśrubowanym ekranem na maksa, podczas gdy na projektorze było już znacznie inaczej, lepiej, bez tej całej sztucznej obróbki. 
 

Ale co kto woli, o gustach się nie dyskutuje, po prostu się je akceptuje

Chyba jednak nie do końca zrozumiałeś mój post o DTMach.

Ludzi takich jak Ty, którzy nie używają, żadnych upłynniaczy ruchu, zmian rozdziałki wlocie itp itd nazywają purystami. Wiem bo sam jestem purystą jeżeli chodzi o kino domowe i lubię oglądać tak jak jest na płycie bez żadnych modyfikacji upiększających (czy też raczej degradujących).

Ale DTM tak jak Ci wszyscy pisali to nie jest żaden upiększać. Mówisz, ze chcesz oglądać tak jak reżyser miał wizje i przygotował materiał ale powiedz mi jak chcesz to zrobić na projektorze, który ma jasność 90nitów a Twój ukochany reżyser swoją wizję stworzył na Pulsarze 10000 nitów. Powiedz mi jak to jest według Ciebie możliwe? Jak chcesz zobaczyć detale świecące 6000 nitów jak Twój PJ wymiękł przy 90 i wszystko powyżej dla niego nie istnieje? Co robi dobry DTM (w dużym uproszczeniu) to bierze informacje o możliwościach Twojego projektora (albo z pomiaru albo od Ciebie), czyli jego max jasność, analizuje jasność klatki po klatce i zmienia parametry jasności klatki w locie i wyświetla tak zmienioną wartość jasności żeby współpracowały z możliwościami Twojego PJ. Nie ma tu żadnych "upiększaczy".

W wypadku UHD i projektorów to właśnie nie używanie DTM jest odbieganiem od wizji reżysera i kiedy go nie używasz jesteś w tej grupie, która normalnie lubi filmy oglądać przekontrastowane w trybie np dynamicznym. Oczywiście DTM nie jest idealnym rozwiązaniem ale tak samo nie jest nim cały format UHD, który jest bardzo płynny i ogólnie słabo sprecyzowany. Przy SDR są bardzo jasne i zunifikowane zasady dlatego każdy filmu wygląda plus minus tak samo (jeżeli chodzi o jego mastering). Przy UHD jest totalna wolna amerykanka. Jedni masterują do takiej wartości, inni do innej, jedni używają takiej skali a inni jeszcze innej (co powoduje np. podniesione czernie w szarość). itp itd.

Uparty jesteś jak osioł to jest jedno pewne :), jest jeszcze bardziej brutalna wersje tego powiedzenia: "jak Ci jedna osoba mówi, że jesteś osłem to się nie przejmuj, jak Ci druga powie, że jesteś osłem, zastanów się, jak Ci trzecia osoba powie, że jesteś osłem, czas iść do stodoły i żreć siano" 😉

To a propos Ty przeciw wszystkim 😉 Jak Ci tyle osób mówi, że jesteś w błędzie to zamiast iść w zaparte może warto by było zorientować się dlaczego oni wszyscy mówią inaczej niż się komuś wydaje...

Pozdrawiam

EDIT: Swoją drogą tutaj mam właśnie problem z MadVR-em. W moich limitowanych testach wyszło (i mam nadzieję, że dam radę znaleźć rozwiązanie tego problemu), że obraz na nim nie jest tak płynny w czystych 23fps tak jak powinien być, a że osobiście nie trawie upłynniaczy ruchu to jest to problem, który będę chciał rozwiązać. Tak jest u mnie i tak samo u @darulok. Darek używa upłynniaczy ruchu na max więc jego to nie rusza 😄 ale dla mnie to jest problem. Na moich Panasonikach nie ma tego problemu... oczywiście jest normalny judder związany z 23/24fps ale to jest tylko to co jest zawarte w nagraniu a MadVR dokłada od siebie całkiem sporo także ciężko to oglądać.

Czy ktoś z użytkowników MadVR ogląda z absolutnie wszystkimi upłynniaczami ruchu wyłączonymi? Czy to w MadVR czy w PJ czy gdziekolwiek indziej w torze gdzie może to włączyć?

EDIT2: Jeżeli piszesz, że nie widziałeś potrzeby używania żadnych funkcji na swoim JVC przy oglądaniu UHD i wszystko wyglądało dobrze to pewno dlatego, że miałeś włączone bardzo dobre DTM JVC i nawet o tym nie wiedziałeś :D... nie ma innej opcji 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, bl4ck said:

Pięknie napisane.

Znacząco uprościłem jak działa DTM i jakie są tego konsekwencje ale chodziło tylko o ogólne zarysowanie tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakąś upłynniacze nie przeszkadzają, pod warunkiem że są sensownie ustawione i nie przypominają gry w 60fps'ach. Używam tarczy 2019 a tu obraz nie jest idealnie płynny więc i tak nie mam wyboru.

Niestety z HDR mam problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Szybkie pytanie: Który z wymienionych TV najlepiej wybrać?

Przeznaczenie: „sypialnia”

Ściany białe, jedna ściana zabudowa z drewnianymi frontami ażurowymi jeżeli ma to jakieś znaczenie
 

Wklejam fotki bo nie chce mi się szukać linków a tu mam wszystkie modele które mnie interesują w danym rozmiarze…

 

B046D848-FD83-4742-983F-E4BAB4A50C1F.png

6AD1B4D6-3A67-423B-8420-D9FB381E53DD.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sebna napisał:

EDIT: Swoją drogą tutaj mam właśnie problem z MadVR-em. W moich limitowanych testach wyszło (i mam nadzieję, że dam radę znaleźć rozwiązanie tego problemu), że obraz na nim nie jest tak płynny w czystych 23fps tak jak powinien być, a że osobiście nie trawie upłynniaczy ruchu to jest to problem, który będę chciał rozwiązać.

Czyli obraz Ci rwie czy jest zbyt płynny, bo już się pogubiłem w tym opisie? Jeśli to pierwsze to sprawdź czy masz włączone dostosowywanie odświeżania do fps filmu. Bez tego nigdy nie będziesz miał idealnie i będzie widać przycięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2021 o 22:55, długi89 napisał:

Szybkie pytanie: Który z wymienionych TV najlepiej wybrać?

jak do sypialni to bym bral tego oleda KE48-A9 ze wzgledu na czern i kontrast. Mnie wieczorami strasznie irytowalo halo w okol napisow na LEDach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Za późno, padło na 49xh9505 jest ok ale w porównaniu do wcześniejszego 75xe9405 jest przepaść, czerń była tam lepsza i to dużo. Ale ten tv ma służyć do oglądania wieczorem w łóżku a nie do codziennego oglądania i do tego pierwszego się nadaje…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie wieczorem w łóżku,. jest potrzebna lepsza czerń, niż do oglądania w pokoju dziennym.

Do tego 100% OLED się nadaje, najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oled albo miniled, jak ktos sie wypalen boi 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, RAF77 napisał:

Chyba właśnie wieczorem w łóżku,. jest potrzebna lepsza czerń, niż do oglądania w pokoju dziennym.

Być może u Ciebie. Dla mnie zdaje egzamin, jest Apple TV i Netflix i to wystarczy do łóżkowego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy małe oledy są tanie. Nawet do Netflixa na wieczór jak znalazł. Tym bardziej dla kinomaniaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, STELVIO napisał:

Na dzień dzisiejszy małe oledy są tanie. Nawet do Netflixa na wieczór jak znalazł. Tym bardziej dla kinomaniaka. emoji6.png

Stelvio gdybym spędzał przed nim tyle co przed projektorem( 8-10 h w wolne dni ) to bym już dawno kupił najlepszego Oleda,MiniLeda czy bóg wie co tam jeszcze jest za technika. Ten tv służyć ma by mnie tylko dobić, przeważnie trwa to około 20-30 min i zasypiam. Wiec nie widzę sensu wydawania 2 tys€ na jakiś tam Oled czy MiniLed oglądając go te 20-30 min dziennie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza. Nie ma sensu.
Ale zadałeś tak pytanie na forum jakby jednak zależało Ci na lepszym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zgadza się👍 Bo miał być lepszy i jest. Mógłbym iść do Reala i kupić jakiś za 300-350€ równie dobrze. Może moja wina że nie podałem ceny w której się poruszam wybierając tv. Model jest z 2020r wiec stary nie jest, najważniejsze że spełnia swoją role. 
 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelvio gdybym spędzał przed nim tyle co przed projektorem( 8-10 h w wolne dni ) to bym już dawno kupił najlepszego Oleda,MiniLeda czy bóg wie co tam jeszcze jest za technika. Ten tv służyć ma by mnie tylko dobić, przeważnie trwa to około 20-30 min i zasypiam. Wiec nie widzę sensu wydawania 2 tys€ na jakiś tam Oled czy MiniLed oglądając go te 20-30 min dziennie. 
Do usypiania, to sobie audiobooka puść lepiej.
To się zgadza. Nie ma sensu.
Ale zadałeś tak pytanie na forum jakby jednak zależało Ci na lepszym sprzęcie.

No właśnie, skoro temat nieistotny, to po co pytać na forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.