Skocz do zawartości
IGNORED

Budowa pokoju kinowego


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, fetek napisał:

Dokładnie dobry film FHD i niczego nie brakuje.

Ja nie wiem co wy ściągacie, tak sobie na szybko przejrzałem to większość filmów 4k ma po 13-15GB i są to ripy z serwisów.

Masz przyklad:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, długi89 napisał:

Nie widać wyraźnie tytułów ale Cruella jest jednym z najnowszych i zajmuje 60 GB  wiec te twoje 15 GB filmy to se do szafy schowaj i trzymaj razem z projektorem fetek…

gratuluje baranie z całej listy wybrałeś jeden film.. to Ci podpowiem że jest jeszcze jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, fetek napisał:

gratuluje baranie z całej listy wybrałeś jeden film

Baran to ty i twoja… nie, nie mieszajmy jej bo niczemu tu jest winna.

Właśnie skończyłem ją oglądać w wydaniu płytowym 4K Steelbookowym

5EC99DDE-3527-4DAE-AFF9-48BFD09EBEF0.jpeg

Jutro będę miał Ciche miejsce 2 oraz The Thing oba wydania 4K Steelbook 

37976BD7-5AD3-4677-8FC6-85E57BA0A880.jpeg

AC9B2F3E-9508-46F0-8E5A-AF1FDDC32E52.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, długi89 napisał:

Baran to ty i twoja… nie, nie mieszajmy jej bo niczemu tu jest winna.

hehe, widzisz ja przynajmniej mam ale rozumiem zazdrość marnego stolarza, którego rodzice z domu wygnali a każda  kobieta zostawia po pierwszym otwarciu ust.

Jedni kupują auta, drugich nie stać to kupują filmy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
51 minut temu, fetek napisał:

Jedni kupują auta, drugich nie stać to kupują filmy

Mam auto i jest wystarczające! Nie mam zamiaru wymieniać! Może nie jest najnowsze ale mi odpowiada ten dizajn i na pewno go nie wymienię. Gdybys ty wiedział ile miesięcznie wydaje na filmy, przez te dwa lata zbierania miałbym już nówkę Astre z salonu ale wole swoje stare BMW e61 po lekkiej modyfikacji niż te gów..no!!! Ponad 300 koni w Dieslu robi robotę…

 

Edytowane przez McGyver
moderacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, długi89 napisał:

Jesteś w błędzie BD 20-25gb, 4K 40-60gb jeżeli płyta na której jest nagrany film jest jednowarstwowa. Liga Sprawiedliwości potrzeba 120gb. Dyski 3,5 cala 8 TB to koszt około 1000-1300 zł, 16 TB to koszt 2000-3000 zł teraz policz ile mniej więcej się zmieści filmów na dysku. Przy zgrywaniu bez menu i dodatków. W Zappiti Nas Rip 4K HDR SE na jednym 8 TB możesz zgrać 100 filmów w 4K, 200 BD a przy 16 TB dwukrotność 8-mki więc nie jest to tak tanio jak Ci się wydaje

Twoja odpowiedź byłą do zdania z mojego postu: "Filmy zajmują tyle miejsca co nic a dyski są tanie jak barszcz."

Nie rozumiem na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że nie wiem jakiego rozmiaru są obrazy / bezstratne ripy BD czy UHD? Było by chyba dziwne gdybym zabierał głoś w dyskusji nie znając podstawowych informacji, pomijając już, że właśnie jestem w procesie ripowania moich 500+ płyt BD / UHD.

Dobra skoro mamy to już wyjaśnione to odpowiem na merytoryczną część Twojego posta.

Patrzysz na problem ze swojej perspektywy. Business, ogólnie organizacje operują na zupełnie innych budżetach niż konsumenci bo obracają zupełnie innymi kwotami. To co Tobie wydaje się dużo, czy to w rozmiarze plików czy koszcie dysków jest niczym w skali industrialnej. Ale akurat w przypadku dysków one są po prostu tanie. A filmy są po prostu malutkie nawet z perspektywy konsumenta.

Dla przykładu. Szybki search pokazuje, że jest obecnie około 1200 wszystkich wydań UHD na świecie (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Wiele z nich ta są te same filmy w kilku wydaniach. Wiec licząc z dużym zapasem, że 80% z tych wydań to są unikatowe filmy i że każdy zajmuje uśredniając 60GB to wszystkie zmieszczą się na około 55TB... czyli na 6x 10TB np gdzie koszt jednego dysku to mniej niż 200e w skali przemysłowej. Czyli za 1200e można zmagazynować wszystkie wydania płytowe UHD...

Netflix w zeszły roku miał 2.8 miliarda 2800 milionów USD zysku na czysto (czyli po odliczeniu wszystkich kosztów operacyjnych i inwestycji).

Podwyżka o 1 USD na planach w samych stanach, szacuje się zwiększa przychód, między 500 a 1bn rocznie. W samym USA. W zeszłym roku podnieśli właśnie o 1 USD czy coś koło tego.

Z samej podwyżki (pomijając 2800 milinów czystego zysku), licząc konserwatywnie, że dała im 500m ekstra dochodu a nie 1000m (i to tylko w USA), mogą kupić 2.5m(iliona) dysków 10TB... gdy na całą bibliotekę płytową UHD potrzeba ich 6... Oczywiście po podliczeniu RAIDów, i dziesiątek datacenteres, które mają na świecie takich dysków potrzebowali by szacunkowo 100 - 200k (tysięcy) (to z dość dużym zapasem)... do tego trzeba doliczyć większe koszty prądu, klimy, upgradu części sprzętu sieciowego, żeby obsłużyć zwiększony ruch itp itd. ale ogólnie to nie jest żaden problem przy tej skali operacji. Technologia istnieje, jest ogólnie dostępna i jest tania (z perspektywy businessu), szczególnie wobec generowanych zysków.

Ogólnie to nie są dla nich żadne koszty bo z wprowadzenie takiej usługi mogli dać abonament droższy o 5 - 20 USD miesięcznie niż obecny UHD i nie dość, że by tych kosztów nie poczuli to jeszcze na tym zrobili górę pieniędzy. Ale pod warunkiem, że było by zainteresowanie od wystarczająco dużej bazy klientów a to jeszcze nie jest ten moment ze względu na jakość łącz konsumenckich w relacji do ludzi mający sprzęt i zacięcie, żeby taką jakość docenić i chcieć do niej dopłacić te 5 - 20 USD miesięcznie.

Za kilka / kilkanaście lat te wszystkie zmiany, które podliczyłem powyżej będą naturalną częścią rozwoju i spadku ceny technologi i po prostu taki plan bezstratny będzie już dostępny zamiast obecengo UHD więc każdy kto ma obecnie ich plan UHD będzie go miał albo z jakąś minimalną dopłatą. Więc za 1-2 USD więcej ludzie się skuszą nawet jeżeli nie są hobbystami.

Taki sam proce przeszła i przechodzi muzyka. Najpierw było to radio, potem mp3 i radio cyfrowe, teraz coraz większa cześć rynku masowego jest opanowana przez bezstratny streaming w jakości CD, a hi-rez streaming nie jest niczym nadzwyczajnym.

Sorry za OT. Dla mnie temat jest zamknięty.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lonely napisał:

Nie wiem w sumie czy po przerwie ponad 10 lat zaczynać bombę od samego teścia czy można coś dorzucić od razu np masteron, boldenon czy deca? Wbija ktoś? Doradzi ktoś? 

Lone, pomyliłeś fora my same nerdy

21 godzin temu, STELVIO napisał:

4k wcale nie jest magiczne. Zależy jak film był kręcony. Mam filmy 1080p które wyglądaja lepiej od 4k. Na ekranie. W 4k największą robotę robi dopiero hdr lub dolby vision.

Tak z ciekawości masz jakieś przykłady? Wynika to chyba z tego, że produkcje kręcone analogowo maja w „nieograniczoną” rozdzielczość. Tam gdzie kręcono cyfrą było ograniczone dostępna technologią. Dobry, zły i brzydki to przykład starego filmu który w 4k wyglada oszałamiająco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelMitsu napisał:

Lone, pomyliłeś fora my same nerdy

Tak z ciekawości masz jakieś przykłady? Wynika to chyba z tego, że produkcje kręcone analogowo maja w „nieograniczoną” rozdzielczość. Tam gdzie kręcono cyfrą było ograniczone dostępna technologią. Dobry, zły i brzydki to przykład starego filmu który w 4k wyglada oszałamiająco.

Przykładem dość znanym jest Oblivion. Paradoksalnie wydanie UHD jest lekko rozmyte i przez to ma postrzegalnie gorszą rozdzielczość niż 4k 🙂

Inny przykład to LOTR. Nie, że cały transfer jest gorszy ale użyli agresywnego usuwania ziarna, żeby ujednolicić wygląd filmu z zamiarem reżysera, który został dopiero zrealizowany przy trylogii Hobbita, która byłą kręcona cyfrowo czyli bez ziarna.

W efekcie sporo rzeczy wygląda po prostu jak SDR 😄 (głównie w ruch więc się tego tak nie zauważa ale jest to faktycznie pogorszenie jakości wobec wydania 1080p).

Pomijam efekty HDR w obu przypadkach bo te są na plus zawsze w porównaniu do 1080p.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, sebna napisał:

Twoja odpowiedź byłą do zdania z mojego postu: "Filmy zajmują tyle miejsca co nic a dyski są tanie jak barszcz."

Nie rozumiem na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że nie wiem jakiego rozmiaru są obrazy / bezstratne ripy BD czy UHD? Było by chyba dziwne gdybym zabierał głoś w dyskusji nie znając podstawowych informacji, pomijając już, że właśnie jestem w procesie ripowania moich 500+ płyt BD / UHD.

Dobra skoro mamy to już wyjaśnione to odpowiem na merytoryczną część Twojego posta.

Patrzysz na problem ze swojej perspektywy. Business, ogólnie organizacje operują na zupełnie innych budżetach niż konsumenci bo obracają zupełnie innymi kwotami. To co Tobie wydaje się dużo, czy to w rozmiarze plików czy koszcie dysków jest niczym w skali industrialnej. Ale akurat w przypadku dysków one są po prostu tanie. A filmy są po prostu malutkie nawet z perspektywy konsumenta.

Dla przykładu. Szybki search pokazuje, że jest obecnie około 1200 wszystkich wydań UHD na świecie (https://hd-report.com/list-of-4k-ultra-hd-blu-ray-disc-titles/). Wiele z nich ta są te same filmy w kilku wydaniach. Wiec licząc z dużym zapasem, że 80% z tych wydań to są unikatowe filmy i że każdy zajmuje uśredniając 60GB to wszystkie zmieszczą się na około 55TB... czyli na 6x 10TB np gdzie koszt jednego dysku to mniej niż 200e w skali przemysłowej. Czyli za 1200e można zmagazynować wszystkie wydania płytowe UHD...

Netflix w zeszły roku miał 2.8 miliarda 2800 milionów USD zysku na czysto (czyli po odliczeniu wszystkich kosztów operacyjnych i inwestycji).

Podwyżka o 1 USD na planach w samych stanach, szacuje się zwiększa przychód, między 500 a 1bn rocznie. W samym USA. W zeszłym roku podnieśli właśnie o 1 USD czy coś koło tego.

Z samej podwyżki (pomijając 2800 milinów czystego zysku), licząc konserwatywnie, że dała im 500m ekstra dochodu a nie 1000m (i to tylko w USA), mogą kupić 2.5m(iliona) dysków 10TB... gdy na całą bibliotekę płytową UHD potrzeba ich 6... Oczywiście po podliczeniu RAIDów, i dziesiątek datacenteres, które mają na świecie takich dysków potrzebowali by szacunkowo 100 - 200k (tysięcy) (to z dość dużym zapasem)... do tego trzeba doliczyć większe koszty prądu, klimy, upgradu części sprzętu sieciowego, żeby obsłużyć zwiększony ruch itp itd. ale ogólnie to nie jest żaden problem przy tej skali operacji. Technologia istnieje, jest ogólnie dostępna i jest tania (z perspektywy businessu), szczególnie wobec generowanych zysków.

Ogólnie to nie są dla nich żadne koszty bo z wprowadzenie takiej usługi mogli dać abonament droższy o 5 - 20 USD miesięcznie niż obecny UHD i nie dość, że by tych kosztów nie poczuli to jeszcze na tym zrobili górę pieniędzy. Ale pod warunkiem, że było by zainteresowanie od wystarczająco dużej bazy klientów a to jeszcze nie jest ten moment ze względu na jakość łącz konsumenckich w relacji do ludzi mający sprzęt i zacięcie, żeby taką jakość docenić i chcieć do niej dopłacić te 5 - 20 USD miesięcznie.

Za kilka / kilkanaście lat te wszystkie zmiany, które podliczyłem powyżej będą naturalną częścią rozwoju i spadku ceny technologi i po prostu taki plan bezstratny będzie już dostępny zamiast obecengo UHD więc każdy kto ma obecnie ich plan UHD będzie go miał albo z jakąś minimalną dopłatą. Więc za 1-2 USD więcej ludzie się skuszą nawet jeżeli nie są hobbystami.

Taki sam proce przeszła i przechodzi muzyka. Najpierw było to radio, potem mp3 i radio cyfrowe, teraz coraz większa cześć rynku masowego jest opanowana przez bezstratny streaming w jakości CD, a hi-rez streaming nie jest niczym nadzwyczajnym.

Sorry za OT. Dla mnie temat jest zamknięty.

Pozdrawiam

Bardzo treściwa odpowiedz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, STELVIO napisał:
23 godziny temu, Seb1 napisał:
Dziwne rzeczy długi gadasz.  Iniemamocni za 200. Hmm. Kupiłem za 25. Tylko trzeba szukać, a nie w oślim pędzie kupować nowości pięć minut temu wydane, czy "kolekcjonerskie" z dodanymi bzdetami . No i to magiczne 4K.Zastaw się, a postaw się. Ale jak komu wygodniej.

4k wcale nie jest magiczne. Zależy jak film był kręcony. Mam filmy 1080p które wyglądaja lepiej od 4k. Na ekranie. W 4k największą robotę robi dopiero hdr lub dolby vision.

Też tak to widzę. Sam skok rozdzielczości z 1080p do 4k na mnie nie robi dużego wrażenia (bo bardzo często jest praktycznie niezauważalny a może raczej nie robiący dużej różnicy na przestrzeni trwania filmu) ale za to część HDR technologi UHD to jest coś co robi moim zdaniem bardzo dużą różnicę (czyli operowanie w zakresie np 1000nitów a nie 110 jak w przypadku materiału HD czy 4k bez HDR).

Moja salka kinowa jest gdzieś w 30% tam gdzie chciałbym żeby była i na tej podstawie i na tamtym etapie, nie mając żadnego porównania do innych projektorów i instalacji podchodziłem do UHD (na projektorach) z dużą dawką rezerwy jako coś co jest zbędnym wysiłkiem do uzyskanego efektu (w porównaniu do HDR na OLEDzie np).

Aż do czasu jak odwiedziłem kilka tygodniu temu kolegę @darulok , żeby się zmotywować do dalszych kroków z moim kinem. Efekt osiągnięty (w motywowaniu się). Spodziewałem się, że będzie MEGA (całe pomieszczenie, w czarnym aksamicie, akustyka i skalibrowany JVC x7900 plus świetny sprzęt towarzyszący) ale takiego opadu szczęki się nie spodziewałem a nie tak prosto mnie zaskoczyć (w zasadzie moja szczęka dalej gdzieś tam leży u niego w pokoju bo było za ciemną żebym mógł ją znaleźć i zabrać ze sobą z powrotem do domu ;))

Po tym co zobaczyłem u @darulok jestem już nie tylko wyznawcą HDR na Oledzie ale oficjalnie też na PJ i to znacznie bardziej niż na Oledzie. Szok to mało powiedziane jak to może fenomenalnie wyglądać. Wyglądało (i brzmiało) to tak dobrze, że miałem problem ze skupieniem się na ocenianiu systemu bo natychmiast się wciągałem bez reszty w cokolwiek Darek mi puszczał 😄 . Yes, please!  I o to chodzi w genialnych systemach.

Inna sprawa, że obecne pomieszczenie Darka jest bardzo małe w kategoriach kina a system działa w nim na prawdę fenomenalnie pod większością względów. Darek mówił mi jakie są rozmiary pomieszczenia nim go odwiedziłem ale dopóki się ich nie zobaczy na żywo, mi było ciężko sobie je dokładnie wyobrazić. Na żywo nie jest to duże pomieszczenie ale systemowi to w niczym nie przeszkadza i efekt kina jest naprawdę wyjątkowy. Oczywiście żadne kina komercyjne, które znam nie mają żadnych szans ani startu do tak zestawionego systemu.

System Darka, uświadomił mi, że dosłownie każdy może mieć kino pełną gębą, ponieważ przestrzeń tak naprawdę nie jest żadnym ograniczeniem przy odrobinie kreatywności. Ten wniosek, ze spotkania, chyba mnie najbardziej zaskoczył bo ja bym nie pomyślał nawet o tym, żeby zaczynać projekt kina w takiej małej przestrzeni i jak bardzo bym się mylił nie robiąc tego a jednocześnie dysponując taką stosunkowo skromną w tym celu przestrzenią 🙂 . Dodatkowa uwaga jest taka, że pomieszczenie tak dobrze rozprasza / pochłania światło (przez aksamit), że bez intensywnego wpatrywania się nie da się dostrzec jego granic :). Czyli ściany znikają, więc równie dobrze mogła by to być hala produkcyjna a nie 3.x na 4.x metra (Darku wybacz, jeżeli pomyliłem rozmiary).

U mnie leży 100m aksamitu już od pewno blisko roku ale nie miałem czasu się za to zebrać a i tak obraz był bardzo fajny. Teraz jestem na końcowych etapach planowania przed wdrożeniem 🙂 i posunięciem swojego pomieszczenia o kolejny krok do przodu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seba,

 

Jvc x7900+Kalibracja+madvr+czarny aksamit,efekt do dziś robi na mnie wrażenie po ponad roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, darulok napisał:

Dzięki Seba,

 

Jvc x7900+Kalibracja+madvr+czarny aksamit,efekt do dziś robi na mnie wrażenie po ponad roku.

Ja tez będę miał na ścianach materiał ale nie aksamit tylko ten:

https://heimkinobau-shop.de/collections/verdunklungsstoff/products/adamantium-audio-dark-2-0

jest czarny jak smoła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, długi89 napisał:

Ja tez będę miał na ścianach materiał ale nie aksamit tylko ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest czarny jak smoła. 

Ale obawiam się że czarny w nx5 nie jest jak smoła w x7900,i nie pisze tego złośliwie 130000:1  vs 40000:1 ponad 3 ktotnie słabszy I to bedzie widać nawet w dobrze zaadoptowanym pomieszczeniu,choc adaptacje napewno warto .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, długi89 napisał:

Ja tez będę miał na ścianach materiał ale nie aksamit tylko ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest czarny jak smoła. 

I jak planujesz go montować na ściany i sufit?

Wychodzi, trochę drożej (25 - 30%) niż aksamit także masz możliwość zaoszczędzić tu trochę jak byś chciał.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
48 minut temu, sebna napisał:

I jak planujesz go montować na ściany i sufit?

Do konstrukcji ramowych za którymi będzie wełna oraz panele rozpraszające( te drugie od miejsca siedzącego do tylu czyli ostatnie 150 cm ściany )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego chcesz rozpraszac „za soba“ (czerwone)?Jaki to ma sens?
Sens ma rozpraszanie tych fal, ktore odbijaja sie od scian i potem trafiaja na sluchacza (zielone)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, długi89 napisał:

Do konstrukcji ramowych za którymi będzie wełna oraz panele rozpraszające( te drugie od miejsca siedzącego do tylu czyli ostatnie 150 cm ściany )

A wełnę będziesz jakoś dodatkowo zabezpieczał przed pyleniem czy tylko ten materiał na front konstrukcji?

18 godzin temu, xajas napisał:

Dlaczego chcesz rozpraszac „za soba“ (czerwone)?Jaki to ma sens?
Sens ma rozpraszanie tych fal, ktore odbijaja sie od scian i potem trafiaja na sluchacza (zielone)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tego co czytałem wstępnie pierwsze odbicia zaleca się pochłaniać a za i przed nimi rozpraszać, więc to co planuje @długi89 miałoby sens. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
49 minut temu, sebna napisał:

A wełnę będziesz jakoś dodatkowo zabezpieczał przed pyleniem czy tylko ten materiał na front konstrukcji?

Tak, przednia ścianę zrobiłem w ten sposób: wełna, na konstrukcje ramową nabita agrowłóknina, na to rzep i do tego obramowanie z naciągniętym podanym wcześniej materiałem 

53 minuty temu, sebna napisał:

Z tego co czytałem wstępnie pierwsze odbicia zaleca się pochłaniać a za i przed nimi rozpraszać, więc to co planuje @długi89 miałoby sens

I tak się robi przód pochłanianie tył rozpraszanie… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, chyba cos tu z tym tylem/przodem namieszaliscie
 
Tak, tyl ma rozpraszac, ale PRAWDZIWY TYL czyli TYLNA SCIANA a nie tylna czesc bocznych scian.
Przeciez chcesz rozpraszaac, to co sie odbija od sciany i POWRACA do SLUCHACZA.

Poczytajcie tez o LEDE (Life End / Dead End) czyli o jednej stronie absorbujacej a PRZECIWLEGLEJ rozpraszajacej
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze nie, ale dziura jest dziura, i chcemy wiedziec, co sie z nia stanie, jesli wlaczymy wszystkie kanaly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu taki jeden, który twierdził że do kina adaptacje są zupełnie inne i to wszystko co się tu wypisuje to jedna wielka kicha 🙂

Godzinę temu, długi89 napisał:

Tak tylko czy stereo to, to samo co kino? 

tym bardziej pochłanianie w tylnej części pomieszczenia to zły pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2021 o 16:07, xajas napisał:

Oj, chyba cos tu z tym tylem/przodem namieszaliscie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
Tak, tyl ma rozpraszac, ale PRAWDZIWY TYL czyli TYLNA SCIANA a nie tylna czesc bocznych scian.
Przeciez chcesz rozpraszaac, to co sie odbija od sciany i POWRACA do SLUCHACZA.

Poczytajcie tez o LEDE (Life End / Dead End) czyli o jednej stronie absorbujacej a PRZECIWLEGLEJ rozpraszajacej
 
IMG_7851.thumb.jpg.adc75b1921d162e079a05936fb2ead24.jpg

Ja pisałem w odniesieniu do Twojego rysunku. Tego z czerwonymi i zielonymi wężykami. Na Twoim rysunku z tego co rozumiem zielone powinno być pochłanianie jako pierwsze odbicie a czerwone rozpraszane. Z tego co widzę profesjonalne adaptacje to tak właśnie robią Pro.

I teraz każde pierwsze odbicie powinno być pochłaniane. Czy jest na tylnej ścianie, podłodze czy suficie. Czyli mając 11 głośników powinniśmy mieć pochłanianie na wszystkich 11 punktach pierwszych odbić.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle zrozumiales.
Ktora strona przejmuje jaka role w kontekscie rozpraszania i pochlaniania rozwaza przednia i tylna sciane a nie boczne.

Problematyka wczesnych odbic to inny temat i rzeczywiscie bardziej sfokusowana na bocznych scianach.

Na stronie Bartka znajdziesz kalkulator miejsc pierwszych odbic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.