Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy lokator w domu


Moose

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. 
Przyszedł czas na zmianę lokatora audio w domu. Stare pójdzie w świat, a nowe zagości na dobre tylko, że dwa koncepty się ścierają. Używane czy nowe. Nowe to napewno będą ATC SCM 40 mk2 ( po odsluchach)/ Primare i35 DD 35 Prisma z DAC (może MF M6?) - względy estetyczne wyłączają ATC. CD musi być z uwagi na ilość płyt, ale streamer pożądany, dlatego Prisma. Używane to marzenia: B&W 804 d2 na Mcintosh MA 7000 plus któryś cedek Maka. Pokój 35 m2 dość ustawny (5,5 x 6,5m) i częściowo przygotowany akustycznie. Budżet do 50kzł. Lampa jest zbyt „tłusta”, lubię precyzję, szybkość, neutralność, dynamikę. Muzyka: głównie klasyka i jazz, ale nie Diana czy Botti, tylko Coltrane, Brotzmann - awangarda plus free. Najlepszy zestaw po odsłuchach to: B&W 804 d2/ krell i300 wzmak i cedek oraz wymieniony ATC/ Primare 35. Przyjaciel ma B&W 803 d2/ dzielony Parasound wiec dobry dźwięk znam. Kolumny są za duże do mnie, wiec takich nie chce. Dlatego ATC SCM 40 mk2 wydają się idealne. Może jednak macie inne sugestie i bardzo chętnie się zapoznam, bo może mój wybór jest zupełnie „z czapy”. Dzięki z góry i pozdrawiam wszystkich. 
Moose

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tytułu odniosłem wrażenie że przygarnąłeś kotka lub pieska.  I zawód mnie spotkał 😪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, McGyver napisał:

Po przeczytaniu tytułu odniosłem wrażenie że przygarnąłeś kotka lub pieska.  I zawód mnie spotkał 😪

Strzał prawie w 10, ale właśnie nie przygarniam kotka, tylko patrzę jak mój 16-to letni odchodzi. Kwestia godzin myśle. Co do audio, to sprawa wciąż w rozwoju. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie mógłbym myśleć o zakupie nowego sprzętu w czasie, gdy mój koci przyjaciel umiera. To byłaby rozpacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O audio myśle od dawna, a kotka zaczęła schodzić od tygodnia. Nowotwór jest takim samym ch… dla zwierzaków, jak i dał ludzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM 40 to bardzo dobre ale i też bardzo wymagające kolumny. Zakładam, że słuchałeś i Primare i35 sobie z nimi radzi. Ja miałem okazje słuchać ich z niby dużo mocniejszym Gato Audio i niestety brakowało "prądu". 

Natomiast słuchałem ich z AudioAnalogue Maestro Anniversary i to było super! Z Musicalem M6 bym ich nie zestawiał obawiając się, że będzie zbyt jasno. Musi być prąd, musi być barwa, ciepła troszkę, super kontrolowany i mocny dół i raczej nie podbita góra. Ja ich słuchałem w 30m2 i jedyne co im mogłem zarzucić, to że piękne granie zaczynało się od ciut wyższych poziomów głośności niż nocne plumkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Foni

masz rację z prądem dla tych ATC. Primare i35 ma ten parametr niezły bo 150W przy 8Ohm i dokładnie dwa razy tyle przy 4Ohm. Słuchaliśmy tego zestawu głośno i cicho, i przy obu wariantach było interesująco. Oczywiście lepiej by było wziąć dzielony wzmak Primare, ale to są wszystko dodatkowe kwoty. Jak się chcę zmieścić w 50kzł to w nowym sprzęcie nie da się wziąć zarówno Audio Analogue Maestro Anniversary, jak i ATC 40 mk2. Do tego jeszcze CD oraz streamer. Wtedy ilość potrzebnych „kupisiów” jest gwałtownie większa. Dlatego może ATC wraz z używanym Mcintoshem MA 7000? Nie słyszałem nigdy Maca, ale w końcu Mac, to Mac. Antrax w Gdańsku sugeruje mniejszy wzmak Mcintosha. Jak widzisz wszystko opiera się o kasę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ochoty wciskać Ci mojego Maestro, ale jakbyś miał końcówkę AA Dionizetti to się chętnie zamienię, bo przy AA zostanę. Ze względu na zmianę w źródle (na takie z wbudowanym pre) mam ochotę przesiąść się na dzielonkę. 

Jak zajrzysz do Poznania to pomogę zorganizować odsłuch SCM40 właśnie z AA Maestro.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2021 o 19:58, Moose napisał:

tylko patrzę jak mój 16-to letni odchodzi. Kwestia godzin myśle

Czasem trzeba podjąć ciężką decyzję i wezwać lekarza do domu żeby skrócił cierpienia zwierzaka

Nasz prawie 20 letnia kotka (brakowało moze miesiąca do 20 lat) W ciągu tygodnia moze dwóch oślepła i zmarniała.. Miałczała w nocy aby zanieść ją do kuwety... jak zrobiła miałczała by zanieść ją do kojca... 

W końcu zadwoniliśmy po wet-a i odeszła wśród swoich, w domu.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano przykolebała się do naszej sypialni, jęknęła i… zakończyła swą ziemską wędrówkę. Pochowaliśmy ją z honorami. Niech jej tam gdziekolwiek będzie coltranowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zwierzaka, wiadomo, ja ze swoim poprzednim psem nie zdążyłem do weterynarza dojechać. Usnął w aucie, cichutko i już...

Co do ATC - miałem je u siebie i bardzo podoba mi się ich granie (szczególnie ta średnica), jednak do mojego pomieszczenia zbyt małe były i zrezygnowałem. Miałem też u siebie końcówkę Audia Flight fls 4 i chociaż w obecnej konfiguracji mojej też mi nie podpasowała, to może właśnie zestawienie z ATC byłoby ciekawe (lub jakaś integra Audii). W każdym razie potęga mocy tej końcówki aż wybucha z niej i będzie zamiatać ATC jak tego potrzebują, moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2021 o 19:19, Moose napisał:

Nie słyszałem nigdy Maca, ale w końcu Mac, to Mac. Antrax w Gdańsku sugeruje mniejszy wzmak Mcintosha. Jak widzisz wszystko opiera się o kasę.

Miałem okazje niedawno słuchać w  Antraxie najniższego Maca(5300)  tego nie polecam -za słaby na ten metraż ( ie kolumny) następny w kolejce był 7200 ale tego juz nie miałem okazji ...cena już poza zasięgiem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Moose napisał:

Dziś rano przykolebała się do naszej sypialni, jęknęła i… zakończyła swą ziemską wędrówkę. Pochowaliśmy ją z honorami. Niech jej tam gdziekolwiek będzie coltranowo. 

bardzo mi przykro.

moj pare miesiecy temu.odchodzil przez dziesiec dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek7776 napisał:

bardzo mi przykro.

moj pare miesiecy temu.odchodzil przez dziesiec dni.

„Zwierzaków trza pilnować” jak powiedział pewien duży, włochaty gajowy. Myśmy tez tak robili, ale przychodzi kres. Współczuje, że to musiało tyle trwać. 

4 godziny temu, asterix1 napisał:

Miałem okazje niedawno słuchać w  Antraxie najniższego Maca(5300)  tego nie polecam -za słaby na ten metraż ( ie kolumny) następny w kolejce był 7200 ale tego juz nie miałem okazji ...cena już poza zasięgiem 

Od wielu tygodni próbowałem zajrzeć do Antraxa, ale ciagle było zamknięte. Najpierw pandemia, a potem ciagle ktoś coś testował i sprzedawca jeździł po ludziach. Trzeba się umówić. Na pewno jednak dopnę tego i posłucham czegoś typu MA 9000. Mam nadzieje, że różnica z MA 7000 nie będzie miażdżąca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Moose napisał:

„Zwierzaków trza pilnować” jak powiedział pewien duży, włochaty gajowy. Myśmy tez tak robili, ale przychodzi kres. Współczuje, że to musiało tyle trwać. 

Od wielu tygodni próbowałem zajrzeć do Antraxa, ale ciagle było zamknięte. Najpierw pandemia, a potem ciagle ktoś coś testował i sprzedawca jeździł po ludziach. Trzeba się umówić. Na pewno jednak dopnę tego i posłucham czegoś typu MA 9000. Mam nadzieje, że różnica z MA 7000 nie będzie miażdżąca. 

Najlepiej kontaktować ,umawiać sie telefonicznie 🙂

Ps Widziałem tam swego czasu w kartonie Maca 7200  lecz miał być wysłany do klienta wiec nie "naciskałem " zbyt mocno no i tego 12000😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2021 o 19:15, Moose napisał:

Muzyka: głównie klasyka i jazz, ale nie Diana czy Botti, tylko Coltrane, Brotzmann - awangarda plus free.

👏

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W gdańskim Premiumsound jako alternatywę do ATC SCM40 podali mi Falcon Acoustics R.A.M Studio 40, ale nie chcę uprawiać tutaj reklamy. Spróbuj je sobie wypożyczyć do odsłuchu i samemu sprawdzisz ich właściwości.  

Ps. Szkoda utraty kotka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć Forumowicze

I jest w drodze! ATC Scm 40 mk2, Primare Pre 35, Primare A35.2, Primare CD 35 Prisma. Granie ocenimy, gdy stanie już w pokoju i "się połączy". Po tygodniu wygrzewania będę w stanie powiedzieć, czy gra świetnie, czy genialnie. Odsłuchy były poza domem, ale zwaliły mnie z nóg. Bardzo mi "leży" taki ton.

Pozdrawiam wszystkich i zdam relację, gdy już będzie na miejscu, połączony, wygrzany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2022 o 22:33, Moose napisał:

Cześć Forumowicze

I jest w drodze! ATC Scm 40 mk2, Primare Pre 35, Primare A35.2, Primare CD 35 Prisma. Granie ocenimy, gdy stanie już w pokoju i "się połączy". Po tygodniu wygrzewania będę w stanie powiedzieć, czy gra świetnie, czy genialnie. Odsłuchy były poza domem, ale zwaliły mnie z nóg. Bardzo mi "leży" taki ton.

Pozdrawiam wszystkich i zdam relację, gdy już będzie na miejscu, połączony, wygrzany...

No masz specyficzne gusta w stronę studyjnego grania, dziwię się, że nie kupiłeś aktywnych ATC.

Nie do końca rozumiem dlaczego te B&W są za dużo do 35 metrów? Ja bym powiedział, że za małe, to samo te ATC, przecież to maluchy 😉


Spokojnie mogłeś coś większego tam wsadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.07.2022 o 22:33, Moose napisał:

Cześć Forumowicze

I jest w drodze! ATC Scm 40 mk2, Primare Pre 35, Primare A35.2, Primare CD 35 Prisma. Granie ocenimy, gdy stanie już w pokoju i "się połączy". Po tygodniu wygrzewania będę w stanie powiedzieć, czy gra świetnie, czy genialnie. Odsłuchy były poza domem, ale zwaliły mnie z nóg. Bardzo mi "leży" taki ton.

Pozdrawiam wszystkich i zdam relację, gdy już będzie na miejscu, połączony, wygrzany...

No i jak? Gra, zachwyca, chwyta za serce?

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest! Na razie pierwszy dzień zaczął się wygrzewać, więc chwilę to potrwa zanim uda się rzeczywiście ocenić walory zestawu, niemniej jednak jest to już teraz doświadczenie prawdziwie metafizyczne. Już teraz dźwięk zasługuje na najwyższą uwagę. Koncert fortepianowy Bartoka w wykonaniu Parahi brzmi tak, jak go do tej pory nie słyszałem nawet na w miarę dobrym sprzęcie. Niestety ilość dźwięków w tym koncercie jest taka, że trudność polegała na zlewaniu się wszystkiego ze sobą. Nie dawało się tego słuchać z przyjemnością.

Teraz już jest zaje...fajnie, a myślę, że jak się wygrzeje i ustawi kolumny tak, jak powinny stać, to będzie prawdziwy odjazd. Wczoraj włączyłem wieczorem Klausa Schulze The Dark Side of The Moog i bas mnie tak zaskoczył, że szybko musiałem robić ciszej. Myślę, że sąsiedzi z parteru musieli łapać tynk z sufitu, a mieszkam na trzecim. Ale co to za bas - żadnych flaków, błota czy innego umpff. Wszystko już teraz jest nieprawdopodobnie precyzyjne i.... różne. Stopa, kontrabas, fagot, kocioł są wyraźnie różnymi rodzajami basu i to naprawdę słychać.

Proszę Państwa, ja w tej orkiestrze mogę rozróżnić instrumenty!!! Mało tego, mogę nawet wskazać, w którym miejscu orkiestry te instrumenty się znajdują, a to przecież dopiero pierwszy dzień słuchania! Wreszcie fortepian brzmi, jak fortepian!

Niestety jest też problem, który pojawił się wczoraj wieczorem po ustawieniu sprzętu i pierwszych płytach. Okazało się, że płyta Czajkowskiego serenada C-dur w wykonaniu Berlińczyków pod dyrekcją Karajana jest tak źle nagrana, że wątpię bym ją jeszcze kiedyś włączył. Uprzedzali mnie, że ten zestaw jest bezlitosny dla słabszych nagrań, ale nie do tego stopnia. Jakiemuś technikowi przy nagrywaniu mikrofony "pływały" na dystansie co najmniej kilku metrów przed orkiestrą i wreszcie to usłyszałem dokładnie. Wcześniej  nie mogłem nigdy zlokalizować problemu, choć było słychać, że jest coś nie tak. I nie był to sprzęt tylko nagranie.

Na razie więcej nic nie napiszę - muszę się trochę podelektować muzyką.

Do usłyszenia

Moose

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Forumowiczów

Jako się rzekło potrzeba było nieco czasu (w dalszym ciągu jeszcze daleko do właściwego "wysłuchania") i parę rzeczy dźwiękowych się wyjaśniło. Ten zestaw to na pewno HIGH END, cokolwiek by nie mówić i nie upierać się przy cenach, to brzmienie jest naprawdę fantastyczne. Można mieć wątpliwości czy basu jest odpowiednio, czy średnica jest dobra i czy wysokie nie dźwięczą za mocno. Moja odpowiedź brzmi - wszystko jest na swoim miejscu oraz w odpowiedniej ilości. Kwestią zaś nie jest to, czy tego, czy tamtego pasma jest za mało, za dużo, tylko jakie one są oraz jakie są nasze preferencje. Moje idą dokładnie w tę stronę, jaką oferują PRIMARE dzielony i ATC 40 pasywne.

Najpierw scena. Nie jest szczególnie głęboka ani szeroka. Nie rozciąga się w najszersze pejzaże dźwiękowe, ale jest na pewno bardzo uporządkowana, precyzyjna i pełna powietrza między instrumentami. Nie ma żadnego "mulenia" lub innego zlewania się dźwięków. Każdy instrument daje się usłyszeć lub nawet "poczuć" jeśli chodzi o kontrabas. Jarrett i Haden w swojej ostatniej płycie brzmią lekko i dokładnie z odpowiednią ilością "masy". Muzyka na pewno nie przytłacza, ale też nie ulatuje. Bałem się, że małe składy będą zbyt delikatne, ale na szczęście nic z tych rzeczy. Brzmienia są bardzo dobrze wyważone i wzajemnie się uzupełniają, a nie przekrzykują, co było cholerną przypadłością mojego porzedniego audio.

Szczególnie w muzyce klasycznej słychać różnicę pomiędzy B&W 803 D2, które grają w sposób mniej precyzyjny. ATC oddają wszystko jakby bardziej wygładzone, wymuskane i właśnie studyjne, natomiast B&W sprawiają wrażenie siedzenia w pierwszym rzędzie w klubie lub w filharmonii. Właśnie na tym polega zasadnicza różnica między oboma systemami. Jeden jest studyjny, drugi zaś klubowy. W jednym i drugim przypadku jakość odtwarzanego dźwięku jest dokonała. Zależy wyłącznie teraz jaki typ bardziej lubimy. Zauważyć też trzeba, a nie jest to bez znaczenia, że Primare/ATC grają na 35m2 powierzchni i 2,65m wysokości. B&W 803 D2/Parasound dzielony grają na powierzchni prawie 50m2 i wysokości prawie 6m. Różnica w kubaturze jest ogromna, a poza tym pierwszy gra w bloku, drugi w domu na polu, gdzie najbliższy sąsiad jest w odległości 300m, Można więc "odkręcić" na maksa. Dlatego nigdy nie uda się obu systemów porównać do końca (chyba, żebym swój przywiózł, ale komu będzie się chciało z trzeciego piętra znosić znów cały zestaw?).

Na zakończenie powiem tylko, że nie jestem zawiedziony zestawem Primare/ATC ani odrobinę. Orkiestry brzmią wyjątkowo spójnie, precyzyjnie, czysto i pełne powietrza, a jazz wreszcie okazuje się być świetnie nagrany. Wcześniej wydawało mi się, że Peter Brotzmann nie dba o jakość swoich nagrań. Dopiero teraz słychać, że Die Like A Dog to też świetne jakościowo nagrania. Narescie tylko radość słuchania!!!

 

Pozdrawiam

Moose

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moose napisał:

Witam Forumowiczów

Jako się rzekło potrzeba było nieco czasu (w dalszym ciągu jeszcze daleko do właściwego "wysłuchania") i parę rzeczy dźwiękowych się wyjaśniło. Ten zestaw to na pewno HIGH END, cokolwiek by nie mówić i nie upierać się przy cenach, to brzmienie jest naprawdę fantastyczne. Można mieć wątpliwości czy basu jest odpowiednio, czy średnica jest dobra i czy wysokie nie dźwięczą za mocno. Moja odpowiedź brzmi - wszystko jest na swoim miejscu oraz w odpowiedniej ilości. Kwestią zaś nie jest to, czy tego, czy tamtego pasma jest za mało, za dużo, tylko jakie one są oraz jakie są nasze preferencje. Moje idą dokładnie w tę stronę, jaką oferują PRIMARE dzielony i ATC 40 pasywne.

Najpierw scena. Nie jest szczególnie głęboka ani szeroka. Nie rozciąga się w najszersze pejzaże dźwiękowe, ale jest na pewno bardzo uporządkowana, precyzyjna i pełna powietrza między instrumentami. Nie ma żadnego "mulenia" lub innego zlewania się dźwięków. Każdy instrument daje się usłyszeć lub nawet "poczuć" jeśli chodzi o kontrabas. Jarrett i Haden w swojej ostatniej płycie brzmią lekko i dokładnie z odpowiednią ilością "masy". Muzyka na pewno nie przytłacza, ale też nie ulatuje. Bałem się, że małe składy będą zbyt delikatne, ale na szczęście nic z tych rzeczy. Brzmienia są bardzo dobrze wyważone i wzajemnie się uzupełniają, a nie przekrzykują, co było cholerną przypadłością mojego porzedniego audio.

Szczególnie w muzyce klasycznej słychać różnicę pomiędzy B&W 803 D2, które grają w sposób mniej precyzyjny. ATC oddają wszystko jakby bardziej wygładzone, wymuskane i właśnie studyjne, natomiast B&W sprawiają wrażenie siedzenia w pierwszym rzędzie w klubie lub w filharmonii. Właśnie na tym polega zasadnicza różnica między oboma systemami. Jeden jest studyjny, drugi zaś klubowy. W jednym i drugim przypadku jakość odtwarzanego dźwięku jest dokonała. Zależy wyłącznie teraz jaki typ bardziej lubimy. Zauważyć też trzeba, a nie jest to bez znaczenia, że Primare/ATC grają na 35m2 powierzchni i 2,65m wysokości. B&W 803 D2/Parasound dzielony grają na powierzchni prawie 50m2 i wysokości prawie 6m. Różnica w kubaturze jest ogromna, a poza tym pierwszy gra w bloku, drugi w domu na polu, gdzie najbliższy sąsiad jest w odległości 300m, Można więc "odkręcić" na maksa. Dlatego nigdy nie uda się obu systemów porównać do końca (chyba, żebym swój przywiózł, ale komu będzie się chciało z trzeciego piętra znosić znów cały zestaw?).

Na zakończenie powiem tylko, że nie jestem zawiedziony zestawem Primare/ATC ani odrobinę. Orkiestry brzmią wyjątkowo spójnie, precyzyjnie, czysto i pełne powietrza, a jazz wreszcie okazuje się być świetnie nagrany. Wcześniej wydawało mi się, że Peter Brotzmann nie dba o jakość swoich nagrań. Dopiero teraz słychać, że Die Like A Dog to też świetne jakościowo nagrania. Narescie tylko radość słuchania!!!

 

Pozdrawiam

Moose

 

 

Znajdzie sie tu co najmniej dwoch takich co ci powiedzą, ze masz g, a nie hiend.

Nie przejmuj sie, najwazniejsze ze tobie sie podoba muzyka lecąca z tego i ze cie exajtuje. Tak trzymac.

Hiend to nie tylko druty za miliony.

🙂 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Hiend to nie tylko druty za miliony.

Powiem więcej ,,high end" to stan umysłu 😉...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cortes napisał:

Powiem więcej ,,high end" to stan umysłu 😉...

Mówisz za siebie czy za kogoś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maraudio napisał:

High end dla każdego oznacza coś innego. Każdy ma swój. 

Ale tylko na zasadzie pocieszania się i poprawienia sobie nastroju. High End to konkretne, topowe systemy w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach, gdzie zadbano na maxa o wszystkie możliwe opcje, jak zasilanie, antywibracja, okablowanie itd. Takich systemów jest pewna ilość ale to nie są duże liczby. Poza tym, jest to niestety kosztowne.

Oczywiście pewne rzeczy można zrobić taniej niż kupowanie ich od znanych firm, ale koszty spore są zawsze. Nie można mówić o nawet namiastce high endu w przypadku starych, zużytych już rupieci, wstawionych byle jak, do zwykłego pokoju. Można mieć radość z takiego systemu, ale z high endem nie ma to nic wspólnego. Wiadomo, że ludzie lubią się pocieszać i dla lepszego samopoczucia, oszukują siebie i innych, wmawiając sobie i innym, że mają już ten upragniony high end. 

Z drugiej strony, poszukiwanie naszego, ulubionego dźwięku, nie musi oznaczać, że to musi być high end, bo jeśli nie to co? To muzyki nie będzie? Nie będzie fajna?….No będzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2022 o 18:23, Moose napisał:

Ten zestaw to na pewno HIGH END, cokolwiek by nie mówić

Super, że Ci się podoba i jesteś usatysfakcjonowany, ale prawdziwy high-end to może ma tutaj tylko @sly30.

 

W dniu 18.08.2022 o 18:23, Moose napisał:

Wcześniej wydawało mi się, że Peter Brotzmann nie dba o jakość swoich nagrań. Dopiero teraz słychać, że Die Like A Dog to też świetne jakościowo nagrania.

Zawsze powtarzam niezależnie jaki ma się system, że jeżeli coś brzmi źle najpierw sprawdź od systemu, a nie zwalaj od razu wszystkiego na jakość nagrania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.