Skocz do zawartości
IGNORED

Heco aurora 700 czy 1000 do salony 20m


JKDB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zmiana kolumn  na Aurora 1000 była spowodowana zmianą miejsca odsłuchu z 12 na 40m2. Wcześniej miałem Spendory A2 z lampą SE i bałem się że nie znajdę niczego co łatwo zastąpi ich dźwięk. Tymczasem gram już na Heco ponad pół roku i mogę tylko w superlatywach mówić o tym graniu. Myślę że spróbowałbym ich w 20m2 bez obawy o przebasowienie. To nie są kolumny z podbitym basem. Oczywiście potrafią zagrać potężnie ale jeżeli pomieszczenie nie sprawia problemów akustycznych to nie powinno być problemów z ich okiełznaniem. Wzmacniacz SE okazał się ciut za słaby do nich w moim przypadku. Słuchałem więc tranzystorów - Roksana K3, NAD 375, Cambridge CXA81, Musical M5. Z tej grupy najfajniej grał Roksan, dynamika, szczegółowość. W rocku ale tylko w rocku i metalu najlepiej było z NADem 375. Ale i tak w końcu wybrałem lampowca typu push pull na lampie 6550. W moim przypadku to Cayin A55 ale równie dobrze mógłby to być Cayin CS55 lub Octave V40, które też sprawdzałem. Po prostu używany A55 trafił się od znajomego z forum i już został. Do tego zamieniłem CD NAima 5si na NAD'a C568. Ten niepozorny odtwarzacz gra bardzo barwnym, aksamitnym dźwiękiem. Do metalu jednak lepszy byłby ten Naim lub np. Emotiva 100. Bardziej zadziorne i konturowe.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Łukasz napisał:

U mnie zmiana kolumn  na Aurora 1000 była spowodowana zmianą miejsca odsłuchu z 12 na 40m2. Wcześniej miałem Spendory A2 z lampą SE i bałem się że nie znajdę niczego co łatwo zastąpi ich dźwięk. Tymczasem gram już na Heco ponad pół roku i mogę tylko w superlatywach mówić o tym graniu. Myślę że spróbowałbym ich w 20m2 bez obawy o przebasowienie. To nie są kolumny z podbitym basem. Oczywiście potrafią zagrać potężnie ale jeżeli pomieszczenie nie sprawia problemów akustycznych to nie powinno być problemów z ich okiełznaniem. Wzmacniacz SE okazał się ciut za słaby do nich w moim przypadku. Słuchałem więc tranzystorów - Roksana K3, NAD 375, Cambridge CXA81, Musical M5. Z tej grupy najfajniej grał Roksan, dynamika, szczegółowość. W rocku ale tylko w rocku i metalu najlepiej było z NADem 375. Ale i tak w końcu wybrałem lampowca typu push pull na lampie 6550. W moim przypadku to Cayin A55 ale równie dobrze mógłby to być Cayin CS55 lub Octave V40, które też sprawdzałem. Po prostu używany A55 trafił się od znajomego z forum i już został. Do tego zamieniłem CD NAima 5si na NAD'a C568. Ten niepozorny odtwarzacz gra bardzo barwnym, aksamitnym dźwiękiem. Do metalu jednak lepszy byłby ten Naim lub np. Emotiva 100. Bardziej zadziorne i konturowe.

Pozdrawiam

Dzieki za tak wyczeroujaca odpowiedz, na pewno wezma to pod uwage. Nie boje sie o przebasowienie, lubie duzo basu. Bardziej chodzi o szybkosc, zeby w metalu podwojna stopa byla wyrazna. Moze faktycznie pokusze sie o wiekszy model. W przyszlym tygodniu chce juz zamowic cos;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, JKDB napisał:

Nie boje sie o przebasowienie, lubie duzo basu.

Ha, ha. Ja znam A1000 wyłącznie z YT i moje wrażenie względem A700 było jednak występowanie sztucznego przebasowienia w 1000.

Muda pisał o poprawie wytłumieniu wnętrza (w moich dali 5005 to pomogło), jednak ja w ciemno 1000 bym nie zaryzykował.

Najlepiej widać to na filmie od 7,17 najpierw są 700 a potem 1000. Większe dudnią .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zdecydowalem sie zamowic Heco 700 jednak wysylka do UK mozliwa tylko na palecie wiec malo oplacalne. Zawiedziony ta sytuacja szukalem czegos u siebie na miejscu i kupilem dzis uzywane MA bronze 500 mysle ze po bdb cenie 320f 🙂 czyli okolo 1600zl. Sluchalem je u sprzedawcy pod starym Nad c350, brzmialy calkiem fajnie. Dla tego zastanawiam sie zeby dokupic do nich Nas c356 bee, ale znalazlem tez w dobrej cenie Arcam a 85. Ktory z tych wzmacniaczy bedzie lepszy? Ciezko znalesc cos na temat tego arcama. Natomiast mialem juz kiedys Nad c375bee wiec wiem czego sie spodziewac. Jak myslicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • Moderatorzy

Ciekawe jak wypada dźwiękowe porównanie Auror z ostatnio opisywanymi na AS Cantonami GLE90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to pytanie to forma reklamy?:)

Moim zdaniem jako Aurora i canton gle to kompletnie inne granie. 

Nigdy jakoś nie byłem fanem serii gle ale akurat uważam że przez pryzmat czasu ta seria bardzo straciła na jakości. W pewnym momencie firma na siłę próbując utrzymać dumny napis made in germany bardzo zeszła z jakością swojego produktu. 

Słyszałem że te nowe są pewnym odbiciem "od dna".  Jak jest naprawdę jeszcze nie wiem nie sprawdzałem i też specjalnie nie ciągnie mnie do nich. 

Canton jest dużo bardziej podatny na zmiany elektroniki od kolumn heco. 

Adekwatniejsze moim zdaniem porównanie byłoby jednak z magnatem z serii signature.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem jako Aurora i canton gle to kompletnie inne granie. 

Podrzuć trochę szczegółów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, stench napisał:

Podrzuć trochę szczegółów.

Napisałem powyżej 🙂

Aurora jest cieplejsza , łagodniejsza w górnych rejestrach. Ma wolniejszy bardziej misiowaty bas. 

z kolei canton gra jaśniej, szybciej, punktowo. I ze względu na brzmienie podłączonego wzmacniacza albo bardzo punktuje na basie albo ma go sporo i może być problem z jego okielznaniem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest bardzo podobne w tym zakresie 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.