Jump to content
IGNORED

Heco aurora 700 czy 1000 do salony 20m

JKDB
 Share

Recommended Posts

U mnie zmiana kolumn  na Aurora 1000 była spowodowana zmianą miejsca odsłuchu z 12 na 40m2. Wcześniej miałem Spendory A2 z lampą SE i bałem się że nie znajdę niczego co łatwo zastąpi ich dźwięk. Tymczasem gram już na Heco ponad pół roku i mogę tylko w superlatywach mówić o tym graniu. Myślę że spróbowałbym ich w 20m2 bez obawy o przebasowienie. To nie są kolumny z podbitym basem. Oczywiście potrafią zagrać potężnie ale jeżeli pomieszczenie nie sprawia problemów akustycznych to nie powinno być problemów z ich okiełznaniem. Wzmacniacz SE okazał się ciut za słaby do nich w moim przypadku. Słuchałem więc tranzystorów - Roksana K3, NAD 375, Cambridge CXA81, Musical M5. Z tej grupy najfajniej grał Roksan, dynamika, szczegółowość. W rocku ale tylko w rocku i metalu najlepiej było z NADem 375. Ale i tak w końcu wybrałem lampowca typu push pull na lampie 6550. W moim przypadku to Cayin A55 ale równie dobrze mógłby to być Cayin CS55 lub Octave V40, które też sprawdzałem. Po prostu używany A55 trafił się od znajomego z forum i już został. Do tego zamieniłem CD NAima 5si na NAD'a C568. Ten niepozorny odtwarzacz gra bardzo barwnym, aksamitnym dźwiękiem. Do metalu jednak lepszy byłby ten Naim lub np. Emotiva 100. Bardziej zadziorne i konturowe.

Pozdrawiam

41 minut temu, Łukasz napisał:

U mnie zmiana kolumn  na Aurora 1000 była spowodowana zmianą miejsca odsłuchu z 12 na 40m2. Wcześniej miałem Spendory A2 z lampą SE i bałem się że nie znajdę niczego co łatwo zastąpi ich dźwięk. Tymczasem gram już na Heco ponad pół roku i mogę tylko w superlatywach mówić o tym graniu. Myślę że spróbowałbym ich w 20m2 bez obawy o przebasowienie. To nie są kolumny z podbitym basem. Oczywiście potrafią zagrać potężnie ale jeżeli pomieszczenie nie sprawia problemów akustycznych to nie powinno być problemów z ich okiełznaniem. Wzmacniacz SE okazał się ciut za słaby do nich w moim przypadku. Słuchałem więc tranzystorów - Roksana K3, NAD 375, Cambridge CXA81, Musical M5. Z tej grupy najfajniej grał Roksan, dynamika, szczegółowość. W rocku ale tylko w rocku i metalu najlepiej było z NADem 375. Ale i tak w końcu wybrałem lampowca typu push pull na lampie 6550. W moim przypadku to Cayin A55 ale równie dobrze mógłby to być Cayin CS55 lub Octave V40, które też sprawdzałem. Po prostu używany A55 trafił się od znajomego z forum i już został. Do tego zamieniłem CD NAima 5si na NAD'a C568. Ten niepozorny odtwarzacz gra bardzo barwnym, aksamitnym dźwiękiem. Do metalu jednak lepszy byłby ten Naim lub np. Emotiva 100. Bardziej zadziorne i konturowe.

Pozdrawiam

Dzieki za tak wyczeroujaca odpowiedz, na pewno wezma to pod uwage. Nie boje sie o przebasowienie, lubie duzo basu. Bardziej chodzi o szybkosc, zeby w metalu podwojna stopa byla wyrazna. Moze faktycznie pokusze sie o wiekszy model. W przyszlym tygodniu chce juz zamowic cos;)

• Moderatorzy
4 godziny temu, JKDB napisał:

Nie boje sie o przebasowienie, lubie duzo basu.

Ha, ha. Ja znam A1000 wyłącznie z YT i moje wrażenie względem A700 było jednak występowanie sztucznego przebasowienia w 1000.

Muda pisał o poprawie wytłumieniu wnętrza (w moich dali 5005 to pomogło), jednak ja w ciemno 1000 bym nie zaryzykował.

Najlepiej widać to na filmie od 7,17 najpierw są 700 a potem 1000. Większe dudnią .

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

• 4 weeks later...

Zdecydowalem sie zamowic Heco 700 jednak wysylka do UK mozliwa tylko na palecie wiec malo oplacalne. Zawiedziony ta sytuacja szukalem czegos u siebie na miejscu i kupilem dzis uzywane MA bronze 500 mysle ze po bdb cenie 320f 🙂 czyli okolo 1600zl. Sluchalem je u sprzedawcy pod starym Nad c350, brzmialy calkiem fajnie. Dla tego zastanawiam sie zeby dokupic do nich Nas c356 bee, ale znalazlem tez w dobrej cenie Arcam a 85. Ktory z tych wzmacniaczy bedzie lepszy? Ciezko znalesc cos na temat tego arcama. Natomiast mialem juz kiedys Nad c375bee wiec wiem czego sie spodziewac. Jak myslicie?