Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 8 tys.


zlowik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedługo będę się przeprowadzał i chce zacząć powoli się rozglądać i kompletować sprzęt. 
 

Pokój będzie miał ok. 20m2. Interesuje mnie ciepłe, analogowe brzmienie. Muzyka jakiej słucham naprawdę różna: Folk (skandynawskie klimaty), Alternatywna, Rap, Rock, Elektronika. Jako, że mieszkanie w bloku, to muzyka nie będzie też przesadnie głośno słuchana. 

Więc moje pytania:

1. Czy jest jakaś reguła jak dobierać sprzęt, aby uzyskać ten ciepły dźwięk? (Np. Ciepłe kolumny, a reszta zestawu neutralna).

2. Jak mniej więcej rozłożyć budżet? Zakładam, że najdłużej u mnie pobędą kolumny, bo chyba prościej kupować, sprzedawać, wysyłać choćby odtwarzacz CD i na nim narazie przyoszczędzić. Wiec chyba kolumny powinny być priorytetem?

3. No i najistotniejsze, wśród czego szukać? (Kolumny, wzmacniacz, odtwarzacz CD). Zależy mi na jakości dźwięku, więc skłaniam się ku używanemu sprzętowi w tym budżecie. Jedynie może odtwarzacz CD wziąłbym nowy, żeby się nie martwić dostępnością laserów. Kolumny interesują mnie podłogowe, ale aby gabaryty nie były jakieś przesadnie wielkie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zlowik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Dynaudio. Np. Focusy lub nowe ze sklepu Emity, na które są teraz dobre ceny bo weszła nowa seria. Do tego jakaś brytyjska elektronika. Naim, Musical Fidelity, Roksan, Arcam. Zamiast CD lepiej transport + Dac. Na poczatek można użyć taniego daca lub wbudowanego we wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chodzi o kolumny polecam,

Monitor Audio Bronze 100 ,

Jean Marie Reynaud Lucia (czarny),

Ewentualnie propozycja wzmacniaczy,

audiolab-6000a-play

Cambridge Audio CXA61

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubilem muzykalne systemy ,

tzw dzwiek analogowy. Mialem kilka systemow wlasnie takich tzw po cieplej stronie Z mojego doswiadczenia odpowiem na pytania (ale jednoczenie obiektywnie)

1.- Jest regula. Najpierw wybierz kolumny. Najlesze na jakie cie stac. Muzykalne. Uzywane. Moga byc nawet 20 letnie. Posluchaj przed kupnem czy nie sa za jasne, itd Nastepnie wybierz wzmacniacz i na koncu dac czy cd Musi byc tzw synergia czyli wszystko musi sie zgrac razem. 

2.Tak. Kolumny powinny byc pryiorytetem. Tutaj nie oszczedzaj.

Lepiej kupic tansze kable czy dac ale kolumny musza grac jak lubisz.

3. Nie ma danych aby cos konkretnie polecic ale generalnie muzykalne kolumny to-

-vienna scoustic,- niektore dynaudio, sonus faber -te starsze,-niektore elac, niektore dali, spendor

Analogowe brzmienie mozesz takze uzyskac przez wz lampowy (niewszystkie) lub/+
gramofon.- wtedy kolumny nie powinny byc zbyt cieple.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem i mogę powiedzieć że takie zestawienie cieszyło nie tylko moje uszy , a więc Audiolab 600A/6000 Play , kolumienki Mission ZX 2 i Tellurium Q Blue II .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli rozglądasz się za używanymi kolumnami podłogowymi do takiego pomieszczenia spójrz na przykład na Opery Grand Mezza ( na rynku wtórnym w okolicach 5000 zł ) i do tego Unison Unico Primo ( używki widziałem w granicach 3000-4000 zł ). Będziesz miał bardzo fajne, analogowe granie, plus jeszcze możliwość pobawienia się lampą w stopniu przedwzmacniacza. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.