Skocz do zawartości
IGNORED

Denon pma-1600ne + Klipsch RP 8000 F czy Cambridge Audio CXA81 + Tannoy Revolution xt 8f


Krzysztof Łasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w doborze sprzętu przy poniższych założeniach :

1. Powierzchnia "pokoju" 35m2

2. Źródło : korzystanie wyłącznie z połączeń cyfrowych poprzez DAC : USB (komputer), coaxial (odtwarzacz DVD do odtwarzania CD), optyczne do TV

3. Rodzaj utworów : Muzyka filmowa i symfoniczna (Hans Zimmer itp.), pop, rock, koncerty, filmy akcji 

4. Oczekiwania od dźwięku :

- szeroka i głęboka scena, dobry obraz źródeł ("holografia")

- nisko schodzący bas 

- spektakularny, "duży" dźwięk

Biorę pod uwagę : 

Denon pma-1600ne + Klipsch RP 8000 F

Cambridge Audio CXA81 +Tannoy Revolution xt 8f 

Co Waszym zdaniem będzie lepiej spełniało powyższe założenia ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc,

Krzysztof 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambriga odbieram jako bardzo energetyczne i przestrzenne granie ale również jakby nerwowe. Denon z kolei w ogóle mi nie podszedł, niby neutralny ale mało szczegółowy/matowy bez wyrazu, ale bas fajny. Szkoda że tylko on.

Tak szczerze to Twoje oczekiwania spełni integra Anthem. Tak to subiektywnie widzę. Klipshe mogą Ci podejść, dla mnie zbyt ofensywne na górze, bas i potęga dźwięku rewelacja ale średnica nijaka. Tannoyi nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anthem to chyba nie za 6000 - 7000 zł ...

Interesuje mnie dobry stosunek jakości do ceny i wzmacniacz + kolumny (wszystko nowe) za max 13 000 zł

Wiem, że można kupić super sprzęt za 50 000 zł  ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz słuchać muzyki a nie oglądać filmy to w żadnym wypadku klipsche i na pewno nie z denonem. Nie będziesz miał w takim zestawie średnicy wyjdzie góra i dół. Chyba że ktoś tak lubi, ale to nie jest prawidłowe granie. Po30min. można być zmęczonym. Tannoy xt8 bardzo fajne kolumny słuchałem z electrocampanientem 5 bardzo dobre było to połączenie. Zdecydowanie tannoy bardziej uniwersalne kolumny do połączenia z różnymi wzmakami, np musicalem m5si m6si. Cambridge z nowej serii też powinny pasować choć takiego zestawienia nie słuchałem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Znałem 2 właścicieli rp8000, którzy ciągle szukają wzmaka do nich z uporem maniaka, a tu trzeba kolumny wymienić. To są fajne kolumny do kina domowego.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa zestawy dobrze sprawdzą się w Twoim salonie i powinny wpasować się w preferencje. Z mojej jednak strony stawiałbym raczej na Cambridge Audio CXA81 z Tannoy Revolution XT8F, chociaż pomyślałbym o innych kolumnach. Spójrz na bliskie dźwiękowo Tannoyom kolumny Fyne Audio F502, koniecznie na najnowsze Dynaudio Emit 50, Monitor Audio Silver 500 oraz świetną polską konstrukcję Pylon Audio Diamond 30. 
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RP 8000 przez rok, używane głównie do muzyki, znam je na wylot. To bardzo dobre kolumny i muzykę też potrafią dobrze odtworzyć, średnica w nich jest poprawiona względem starszych wersji, wokale są wbrew pozorom na nich bardzo mocne, moim zdaniem nawet lekko wyeksponowane ale też dobre jakościowo. Góra wcale nie jest bardzo ostra, też ją trochę złagodzono. Pod względem detaliczności i przestrzenności dźwięku mogą spokojnie konkurować z kolumnami dwukrotnie droższymi. Niestety dla mnie miały jedną wadę, której niestety żadne wzmaki czy kable nie zmienią: NIE NADAJĄ SIĘ DO MUZYKI GITAROWEJ, dotyczy to gitar elektrycznych, podbicie wyższej średnicy powoduje, że gitary jazgoczą, brzmią chudo bez masy, mają taki megafonowy styl. Każda inna muzyka łącznie z klasyką i jazzem brzmi na nich bardzo dobrze, jak ktoś nie wierzy nie włączy sobie jakąkolwiek płytę Davisa to można się zdziwić. Jeśli ktoś słucha głównie rocka czy metalu TO NIE SĄ TO KOLUMNY DLA NIEGO. Jeśli te gatunki są na marginesie to naprawdę warto je rozważyć. CA miałem kiedyś 740a i 840a i dla mnie to były bardzo słabe wzmacniacze, basu tam się nie uświadczyło, mocowo słabizna. Nie znam nowszych modeli więc się nie wypowiem. Wskazane wyżej Tannoye jak dla mnie brzmią bardzo nienaturalnie w górze pasma. Denona nie znam to się nie wypowiadam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Cambridge Audio CXA81 z Tannoy XT8F ( lub ewentualnie Fyne F502 jeśli zależy Ci na dużej ilości basu ) będzie moim zdaniem dobrym wyborem. Jeśli wszystkie źródła będą w domenie cyfrowej warto pomyśleć z czasem o dokupieniu zewnętrznego przetwornika c/a do tego wzmacniacza, bo wbudowany dac będzie największym ograniczeniem.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.