Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę Was ponudzę. Kiedyś to był salon/sypialnia moich rodziców (i mój jako dziecko). Niestety oboje dość wcześnie odeszli, więc od wielu miesięcy stoi pusty. No ale w końcu trzeba było pomyśleć co tam zrobić żeby się nie marnowało tyle przestrzeni. Pomieszczenie ma około 18m2 (4,5x4,0m), dwie ściany są zewnętrzne, za jedną grubą (podwójna cegła) sąsiad (dom bliźniak), ostatnia skierowana na resztę mieszkania (korytarz, schody do piwnicy, mniejszy pokój). Piętro wyżej salon dzienny z aneksem kuchennym.

Postanowiliśmy że zrobimy sobie kino, pokój do grania na konsoli (trójka dzieci), miejsce gdzie w końcu będzie można posłuchać muzyki. Miało być budżetowo bez grubego remontu, jakaś tapeta, wykładzina, nowe meble i podstawowe 5.1. Kilka dni i by było zrobione.

No ale... Mam kumpla co zrobił sobie niedawno kinową salkę i przy okazji rozmowy o tym co planuję, zaprosił mnie do siebie. Oglądnąłem z Bluray koncert Hans Zimmer Live in Praga ze ścieżką Atmos (5.1.2). Zachorowałem na to co przeżyłem. Więc się zaczęło... Robię grubo (jak na moje możliwości), albo wcale. No to zaczynamy.

Tak wyglądał pokój po wyjęciu mebli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20210705_203219.thumb.jpg.5da4bb68a25732972c08c712d5f19db2.jpg

Zerwałem sufit. Dwie warstwy styropianowego kasetonu, następnie tynk trzymający się na trzcinie podwiązanej drutami do desek. Deski też oderwałem odsłaniając belki. Pomiędzy belkami przybite były kantówki na których położone było kolejne deski a na nich coś jak glina która zapewne służyła jako izolacja w przedwojennych czasach. Zerwałem wszystko, zobaczyełm podłogę piętra.

Ściany skułem z całego tynku do cegły, przeszlifowałem druciakiem. Syfu strasznie dużo, wyniosłem łącznie 6 bigbagów gruzu/gliny.

Pierwsza na warsztat poszła kamienna wełna mineralna by wypełnić wolne przestrzenie pomiędzy belkami. Belki grube 22cm, zamocowalem dwie warstwy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Do belek od spodu przybiłem 3mm pasy gumy.

IMG_20210805_113413.thumb.jpg.eeddc24e5bdaceeb850b1d62d72e23b9.jpg

IMG_20210805_113500.thumb.jpg.a1f3dd407f8adc7cf9687813af6dea89.jpg

IMG_20210805_113331.thumb.jpg.c4f7fe0cde4f81c8271a92e671b02623.jpg

Fajnie się tak wszystko zamawia klikając na komputerze. Jak dostawy przyszły to się trochę przeraziłem. W tle garaż blaszak zawalony cały ustrojami do wykończenia, piwnica też pełna.

IMG_20210727_125913.thumb.jpg.be17632ef3a22c935cd0c10d1eddefa9.jpg

To lecimy dalej. Do tak przygotowanego sufitu przykręciłem płyty OSB 18mm typu pióro-wpust. Gumę o której wspomniałem wyżej dałem pomiędzy żeby drgania nie przechodziły. Widać wycięte otwory na przednie atmosy. Będą miały swoje obudowy. Z tyłu w ścianach wykute miejsce na obudowy tylnych atmosów.

IMG_20210806_090353.thumb.jpg.f55ec514806b618ee75f699a08463d60.jpg

IMG_20210806_090337.thumb.jpg.bdd7c5a66565afc9f2b141619ac0559b.jpg

IMG_20210806_090319.thumb.jpg.9c5d004d23603adec1e8d3607c316f52.jpg

Do płyty OSB przykleiłem 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  z doklejonym fabrycznie podkładem gumowym o grubości 3 mm. Wielkość arkuszy 200cm/100cm. Do klejenia użyłem Soudal Sudabond Easy. Wg. producenta pianka musi przylegać szczelnie do siebie na całej powierzchni - dlatego była potrzebna płyta OSB. Wkrótce na to będzie montowany stelaż i płyty GK.

IMG_20210813_210826.thumb.jpg.e1e35cd216a83db5c85ab7beed767311.jpg

IMG_20210820_185158.thumb.jpg.223994493eaa8c6dbf79769e02502324.jpg

No dobra... Tyle o suficie. Jeśli chodzi o sprzęt.

Ma być system 7.1.4 oparty na głośnikach Klipsch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Żona wkurzona bo pochowane to wszystko w szafkach i piwnicach (że przejść się nie da) w oczekiwaniu na zakończenie remontu. Subwoofera jeszcze nie mam, ale z przodu będzie raczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (albo dwa), z tyłu za kanapą 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Taki plan... Zobaczymy.

IMG_20210820_185036.thumb.jpg.3952997dafd404b51518f608926c7712.jpg

IMG_20210820_184848.thumb.jpg.ba4120ef2ecb0b4a698904dec481cb29.jpg

IMG_20210820_184918.thumb.jpg.bc402b91da20e2d4fbc5fdf431e5bf6c.jpg

Do napędzania ma służyć amplituner

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , fronty zasilane dodatkową końcówką... Ślinię się na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) który miałem okazję sprawdzać w salonie na odsłuchu sprzętu.

W najbliższym czasie... Wstawiam nowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (VSG 44.2/16/VSG PLTH. XN 33.1 Rw=42 dB IDEAL 8000 CLASSIC LINE jeśli komuś coś to mówi),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (akustyczne oczywiście), montaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ... no i dalej sufit i ściany. Będę też frezować w pracy obudowy na  surroundy i atmosy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jeżeli pozwolisz to wtrącę trzy grosze.

Wywaliłbym okno i je zamurował, zamiast okna zrobiłbym wyciągi dzięki którym jednym byś zaciągał powietrze do środka a drugim wyciągał ciepłe powietrze. 
 

no i nie daj by ten temat zszedł na psy tak jak mój! Bo będzie z tego gu..o a nie temat o twoim Kinie.

Wytrwałości w dążeniu do celu👍😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, STELVIO napisał:

Jeśli mogę zapytać. Ile będzie rzędów siedzeń?

Jeden. Sofa 3-osobowa. Nie zaktualizowałem paru spraw w projekcie (szafa rack i inne drobniejsze sprawy), ale tak ma być mniej więcej.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

11 minut temu, długi89 napisał:

Wywaliłbym okno i je zamurował, zamiast okna zrobiłbym wyciągi dzięki którym jednym byś zaciągał powietrze do środka a drugim wyciągał ciepłe powietrze. 

Odpada. Po pierwsze okno na ścianie słabo nasłonecznione (południowy wschód), po drugie to frontowe największe okno na parterze domu. Po trzecie - najważniejsze - Konserwator zabytków się przywali. Mój dom jest w gminnej ewidencji zabytków 😞

Ale klimę chyba zrobię 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. Dlatego się zastanawiam czemu chcesz dać dwa suby z przodu i jeden z tyłu? Każdy który wymieniłeś jest dobrym sprzętem. Ale każdy w liczbie 2 spokojnie sobie da radę w tym pomieszczeniu. Nawet dwa sb3000. Tym bardziej po co mieszać dwie konstrukcje? Otwartą z zamkniętą? Mam podobny metraż. 17m2. I troszkę poświęciłem czasu na testowanie sprzętu. Bez urazy ale gdybyś dał z przodu chociaż dwa pb3000 to by była miazga. Ale jak dasz radę idź w dwa pb4000. Ale ten za kanapą moim zdaniem jest zbędny. Dobrze, że sofa będzie odsunięta od tylnej ściany. Przy kalibracji to wszystko ma znaczenie. Ale to pewnie już wiesz skoro masz kolegę z fajnym kinem. System 7.2.4 to będzie potęga.👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Butler napisał:

Oglądnąłem z Bluray koncert Hans Zimmer Live in Praga ze ścieżką Atmos (5.1.2). Zachorowałem na to co przeżyłem. Więc się zaczęło... Robię grubo (jak na moje możliwości), albo wcale. No to zaczynamy.

Jak ktoś chociaż trochę czuje muzykę/video i usłyszy/zobaczy jakiś materiał w zaadaptowanym pomieszczeniu to przepadł. Super, że masz pomieszczenie i podjąłeś taka decyzje. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, STELVIO napisał:

czemu chcesz dać dwa suby z przodu i jeden z tyłu?

To plan maksimum. Po pierwsze wleci na przód jeden SB3000. Zmieści się pod szafką na przodzie więc będę mógł dość swobodnie nim operować. Jak będzie niedosyt wleci drugi.

PB4000 na tył zaraz za sofą... Po co? Hmm... Nie wiem. 😄 Ale jak pier...nie basem to na pewno będę szczęśliwy 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Butler napisał:

To plan maksimum. Po pierwsze wleci na przód jeden SB3000. Zmieści się pod szafką na przodzie więc będę mógł dość swobodnie nim operować. Jak będzie niedosyt wleci drugi.

TPB4000 na tył zaraz za sofą... Po co? Hmm... Nie wiem. 😄 Ale jak pier...nie basem to na pewno będę szczęśliwy 😄

Ok. Rozumiem. Hmm. Kurcze nie wiem czy słuchałeś tych subów. Podejrzewam, że jednak ten pb4000 za sofą nie sprawi lepszego humoru. Wręcz przeciwnie. Ale.... Trzeba to przeżyć.

Jeśli robisz takie kino po przesłuchaniu tego koncertu to nie wiem co z Tobą będzie jak skończysz projekt i dobre filmy pod kino obejrzysz.😉

Ps. Z konstrukcji otwartej jest inny bas niż z otwartej. Może trochę przeszkadzać. Ale nie musi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kuzyna w Kanadzie który siedzi w branży instalatorskiej i lata z licencją Dirac Live po domach. Pracował już w audio jak Columbia Pictures jeszcze istniała 🙂 Mówił mi że takie rozwiązania z trzema subami ponoć jest bardzo... efektywne. Tylko trzeba to umiejętnie wystroić co jest trochę kłopotliwe. Na razie o tym nie myślę, suby na końcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden sub by wystarczył w takim małym pokoju, ja w 20m2 mam jeden SB4000 i mocy jest aż nadto. Jaki planujesz projektor,ekran lub telewizor i odtwarzacz blu-ray?

Robisz set na Klipschu to dlaczego idziesz w suby SVS przecież klipsch też ma fajne suby, ja wybrałem SVS dlatego że resztę mam na Dunskich Dali a ten producent ma słabe suby, ale Klipsch jest jednym z czołowych dostawców glośników niskotonowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden sub nie wystarczy- kto mial jeden a dołożył drugi wie co mówię, różnica ogromna w jakosci basu, szczególnie dopnych rejestrów, które czuć a nie słychać.

A co do SVS vs Klipsch - the winner is ... SVS 🙂 Klipsch jest liderem w tanszych konstrukcjach tak do 3tyś ale jak chcesz i możesz wydac wiecej u nas w kraju to bierz SVS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie powiedzieli mi tam gdzie kupowałem że jeden wystarczy i według mnie a nie jestem audiofilem jest dobrze, zawsze mogłoby być lepiej ale dałem im budżet że na sub maks 9 tys i zapytałem czy lepszy jeden za 9 tys czy może dwa po 4,5 tys zł to powiedzieli że jeden za 9 tys zejdzie dużo niżej aniżeli dwa po 4,5 więc może mają jednak rację, kwota kredytu była sztywna a budżet nie był z gumy więc jest jeden za 9 tys.

Klipsch jest liderem w tańszych konstrukcjach ok ale Butler kupił caly set na Klipschu więc myślałem że sub też od tego producenta będzie dzwiękowo zgrywał się z resztą kolumn.

A co myślicie o porównaniu SVS z Velodynem i brytyjskim REL-em?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Butler napisał:

Jeden. Sofa 3-osobowa. Nie zaktualizowałem paru spraw w projekcie (szafa rack i inne drobniejsze sprawy), ale tak ma być mniej więcej.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Odpada. Po pierwsze okno na ścianie słabo nasłonecznione (południowy wschód), po drugie to frontowe największe okno na parterze domu. Po trzecie - najważniejsze - Konserwator zabytków się przywali. Mój dom jest w gminnej ewidencji zabytków 😞

Ale klimę chyba zrobię 🙂

A to zmienia postać rzeczy, ale można tez zostawić to okno tylko zasłaniając je od wewnątrz płyta wiórową na to wełna mineralna i rigips czy co tam planujesz. A wyciąg i tak zrobić. W tedy nikt się nie doczepi ani Architekt, ani Konserwator Zabytków, zaoszczędzona kasa na wymianie okna. A okno nadal z zewnątrz będzie istniało…

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, długi89 napisał:

zaoszczędzona kasa na wymianie okna.

W sumie to za późno na oszczędzanie na oknie. Czeka już na palecie pod wiatą koło domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godzinę temu, JVC 4K napisał:

Jeden sub by wystarczył w takim małym pokoju, ja w 20m2 mam jeden SB4000 i mocy jest aż nadto.

Nie kupię wszystkich na raz, zacznę od jednego i później będę decydować.

 

Godzinę temu, JVC 4K napisał:

Jaki planujesz projektor,ekran lub telewizor i odtwarzacz blu-ray?

Faworytem jest w tej chwili 77" Sony OLED XR-77A80J. Otwarty system, można zainstalować Kodi, dobra responsywność... Zakup na koniec roku więc mam jeszcze czas na zmianę zdania. Dzieciaki będą grać w ciągu dnia, kino to tylko jedna z opcji dlatego nie projektor. Ale wzmocnię sufit i przygotuję kanał na okablowanie w suficie gdzie by mógł być powieszony w przyszłości.

Odtwarzacz - Chcę kupić Zidoo Z9x.

1 godzinę temu, JVC 4K napisał:

Robisz set na Klipschu to dlaczego idziesz w suby SVS przecież klipsch też ma fajne suby, ja wybrałem SVS dlatego że resztę mam na Dunskich Dali a ten producent ma słabe suby, ale Klipsch jest jednym z czołowych dostawców glośników niskotonowych.

Chciałbym konstrukcję zamkniętą, osobiście lubię bardziej kontrolowany i mocny jakościowy bas - taki daje SVS serii SB. Słuchałem jedno i drugie. Klipsch nie ma w ofercie czegoś co by mi odpowiadało. Trzeci większy sub na tyły to ewentualnie Klipsch mógłby być. Ale łatwiej będzie łatwiej SVS wysterować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED do grania przez dzieciaki na konsoli to bardzo słaby pomysł. Zaraz sie wypali. Zainteresuj się konstrukcją miniLED.

Np. Samsung QN95. Nie cierpie tej firmy ale do gier z jasnoscią 1400 lumenów w HDR to będzie petarda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czego oczekujedz po tych skosnych piankach w kacie, ale moim zdaniem sa zbedne i tylko „pomniejszaja“ pomieszczenie

]quote name="JVC 4K" timestamp="1629492642"] Jeden sub by wystarczył w takim małym pokoju, ja w 20m2 mam jeden SB4000 i mocy jest aż nadto. Jaki planujesz projektor,ekran lub telewizor i odtwarzacz blu-ray?
Robisz set na Klipschu to dlaczego idziesz w suby SVS przecież klipsch też ma fajne suby, ja wybrałem SVS dlatego że resztę mam na Dunskich Dali a ten producent ma słabe suby, ale Klipsch jest jednym z czołowych dostawców glośników niskotonowych.

co znaczy „wystarczy“?

mimo ze pisalismy o tym juz setki razy, ciagle jeszcze nie pokapowales ze przy uzyciu kilku subwooferow nie chodzi o zwiekszenie mocy

Btw. jeden pojedynczy subwoofer stojacy bezposrednio za oparciem kanapy brzmi lepiej niz jeden stojacy z przodu pod sciana

Jeśli mogę zapytać. Ile będzie rzędów siedzeń?

ile rzedow oczekujesz na 4m?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, xajas napisał:

przy uzyciu kilku subwooferow nie chodzi o zwielszenie mocy

Lepiej już będzie ustawić klipsch-e LR na "duże" niż instalować jeden subwoofer.

Pozdrawiam AM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audiomono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pmcomp napisał:

OLED do grania przez dzieciaki na konsoli to bardzo słaby pomysł. Zaraz sie wypali. Zainteresuj się konstrukcją miniLED.

Np. Samsung QN95. Nie cierpie tej firmy ale do gier z jasnoscią 1400 lumenów w HDR to będzie petarda.

Zdążyłem się zorientować jak to jest problemami związanymi z OLED. Obraz jednak przyciąga jak magnes... Będzie trudny wybór. Samsung odpada. Phillips ma wypuścić niedługo nową serię MiniLED - prędzej to. Zobaczymy pod koniec roku, black friday itp... Będzie polowanie 😄

3 godziny temu, xajas napisał:

nie wiem, czego oczekujedz po tych skosnych piankach w kacie, ale moim zdaniem sa zbedne i tylko „pomniejszaja“ pomieszczenie

Te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ścinające narożniki pokoju to trochę eksperymet. Nie będą one przyklejone do płyty gipsowej itp. tylko na stelaż - jak podwieszany sufit - albo z kątówek które zostały mi po rozbiórce sufitu. Wypełnienie pustych przestrzeni narożnika zaraz za piankami będzie od podłogi do sufitu pełne wełny mineralnej. Można więc powiedzieć tworzę takie zabudowane bastrapy. Mógłbym dać jakiś materiał zamiast tej pianki... Ale to mi się po prostu spodobało 🙂

"Pomniejszają" pomieszczenie? A niby co ja tam mam trzymać w tych narożnikach oprócz nadmiaru basu? No dobra... W jednym narożniku będzie szafa rack.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Zdążyłem się zorientować jak to jest problemami związanymi z OLED. Obraz jednak przyciąga jak magnes... Będzie trudny wybór. Samsung odpada. Phillips ma wypuścić niedługo nową serię MiniLED - prędzej to. Zobaczymy pod koniec roku, black friday itp... Będzie polowanie 😄

 

LG ma też w swojej ofercie topowego miniLED'a. Poza tym miniLEDy wystepują też w wersjach 8k, wcale nie tak duzo drożej.

Philips będzie miał niestety Androida na pokładzie. Za moment wszyscy producenci w segmencie premium pokażą miniLEDy, które wyprą zwykłe LCDki.

 

Obraz OLEDa przyciąga jak magnes ale w grach (i w programach informacyjnych z paskami) aby go nie wypalić będziesz musiał ten obraz "pogorszyć".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xajas napisał:

nie wiem, czego oczekujedz po tych skosnych piankach w kacie, ale moim zdaniem sa zbedne i tylko „pomniejszaja“ pomieszczenie

]quote name="JVC 4K" timestamp="1629492642"] Jeden sub by wystarczył w takim małym pokoju, ja w 20m2 mam jeden SB4000 i mocy jest aż nadto. Jaki planujesz projektor,ekran lub telewizor i odtwarzacz blu-ray?
Robisz set na Klipschu to dlaczego idziesz w suby SVS przecież klipsch też ma fajne suby, ja wybrałem SVS dlatego że resztę mam na Dunskich Dali a ten producent ma słabe suby, ale Klipsch jest jednym z czołowych dostawców glośników niskotonowych.

co znaczy „wystarczy“?

mimo ze pisalismy o tym juz setki razy, ciagle jeszcze nie pokapowales ze przy uzyciu kilku subwooferow nie chodzi o zwiekszenie mocy

Btw. jeden pojedynczy subwoofer stojacy bezposrednio za oparciem kanapy brzmi lepiej niz jeden stojacy z przodu pod sciana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


ile rzedow oczekujesz na 4m? emoji3.png

To jeszcze raz, zapytam czy lepszy 1 duży czy 2 małe suby, czy lepszy jeden za 9 tys czy lepsze dwa po 4,5 tys przypominam że dwa małe nie zejdą tak nisko jak jeden duży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz o ile nizej schodzi ten duzy.

Czy „niskie zejscie“ jest jdynym kryterium jakosci (moze dla ciebie).

Jesli tak, to mozna je miec taniej niz za 9 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

😄

Te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ścinające narożniki pokoju to trochę eksperymet. Nie będą one przyklejone do płyty gipsowej itp. tylko na stelaż - jak podwieszany sufit - albo z kątówek które zostały mi po rozbiórce sufitu. Wypełnienie pustych przestrzeni narożnika zaraz za piankami będzie od podłogi do sufitu pełne wełny mineralnej. Można więc powiedzieć tworzę takie zabudowane bastrapy. Mógłbym dać jakiś materiał zamiast tej pianki... Ale to mi się po prostu spodobało 🙂

"Pomniejszają" pomieszczenie? A niby co ja tam mam trzymać w tych narożnikach oprócz nadmiaru basu? No dobra... W jednym narożniku będzie szafa rack.

Skoro bedzie welna i stelarz to zabij to rigipsem akustycznym. Wyglada swietnie. 

A piramidki to tylko zbieranina kurzu i syfu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam taka sciane zrobione i wyglada swietnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lolo2 napisał:

Skoro bedzie welna i stelarz to zabij to rigipsem akustycznym. Wyglada swietnie. 

A piramidki to tylko zbieranina kurzu i syfu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taka sciane zrobione i wyglada swietnie. 

Tylko że ta piramidka... Po prostu mi się podoba, taką mam wizję i ją realizuję. No i już kupiłem wszystkie które potrzebowałem. A o czyszczenie się nie martwię, mam kompresor 😄

IMG_20210820_185102.thumb.jpg.206602962ca89d2dd9043b79119d5760.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowita niedziela. Na fotkach płaskowniki stalowe 3x30x4000. Po co? No cóż... Na sufit teraz muszę zamontować wieszaki na konstrukcję dla płyt GK. Ale za bardzo nie ma do czego bo na całej powierzchni mam teraz piankę akustyczną. Próba skręcenia wieszaka długimi wkrętam bezpośrednio do płyty OSB/belki nie zdaje egzaminu bo nie jestem w stanie zachować pozycji dla geometrii profili które będę później montować.

Wymyśliłem sobie że przykręcę wzdłuż belek ww płaskowniki, a do nich dopiero wieszaki. Na większej powierzchni pianka się tak nie będzie ugniatać od siły nacisku jak od pojedynczego wieszaka. Ustaliłem konkretne pozycje dla precyzyjnego montażu do nich stelaży tak by wcelować w pozycję głośników atmos oraz łączenia płyt gipsowych.

Wieszaki przykręcę od razu do tych płaskowników żeby się nie męczyć później przy suficie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20210822_091901.thumb.jpg.75da45d2c7f5dc2642e932c28ac3c95c.jpg

IMG_20210822_091930.thumb.jpg.cce6140ebf005ed9134dc3678b19d385.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jak i włożona praca level hard , graty.  Jest jedno ale spore " ale " w tego rodzaju projektach . Pomiary sobie robiłeś sam jak i projekt ustawienie sofy itp niby wsio jest pięknie...do czasu jak odpalisz sprzęt i się dowiesz że basu mało albo coś dudni czy jak kto woli . Atmosy też porobiłeś na stałe więc masz 50 na 50 % szans że zrobiłeś to dobrze względem modów pomieszczenia i kanapa nie powinna stać 0,5 m do przodu czy do tyłu a co za tym idzie dziury w suficie ...kumasz. Też miałem niby wszystko rozstawione jak to Ja chciałem ale tylko do przyjazdu Pana który mi nieco naświetlił sytuacje i trochę poprzesuwał w pokoju co na szczęście nie było dość kłopotliwe.  Od tego momentu "podziwiam" ludzi którzy już podczas budowy pomieszczenia wiedzą gdzie co ma być i musi to w tym miejscu grać tak jak sobie zażyczą. Inwestujesz sporo kasy więc wypadało by zasięgnąć porady kogoś ogarniętego w temacie do puki projekt nie jest zakończony. 

Wybór sprzętu dobry ale skoro spodobał Ci się koncert 5.1 to z góry zakładasz odcięcie 80hz dla muzyki więc po co podłogowe kolumny ? Nie ładniej by było i praktyczniej dać 600m na uchwytach po bokach ekranu ?  Przy tych wymiarach na bokach lepiej użyć bipoli niż kierunkowych i dał bym 402s lub 502s . Central super. 

Suby jak najbardziej wystarczą 2 ale mocne i dobrze ustawione względem kanapy .  Pb4000 sprawdzą się wyśmienicie i nie idź w wersję zamkniętą bo to półśrodek. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lonely napisał:

Inwestujesz sporo kasy więc wypadało by zasięgnąć porady kogoś ogarniętego w temacie do puki projekt nie jest zakończony. 

Mój kuzyn jest instalatorem audio od ponad dwóch dekad więc pomoc mam. Tylko że on w Kanadzie, ma w przyszłym roku nas odwiedzić i obiecał swoje "graty" pomiarowe zabrać ze sobą.

17 minut temu, Lonely napisał:

Wybór sprzętu dobry ale skoro spodobał Ci się koncert 5.1 to z góry zakładasz odcięcie 80hz dla muzyki więc po co podłogowe kolumny ?

Kino dla wszystkich w domu, każdy lubi u nas coś fajnego obejrzeć. Konsola dla dzieci, może ja też coś czasem zagram. Tu dźwięk tez jak do kina. Muzyka dla mnie, i raczej tylko dla mnie sądząc po oczekiwaniach w domu. Stereo, dlatego kolumny wolnostojące. I zasilanie przez preout zewnętrzną końcówką mocy żeby jakiś kompromis jakości zachować vs klasyczny wzmak. Może integra podpięta do amplitunera by pracowała po preout... Nie jestem jeszcze zdecydowany.

25 minut temu, Lonely napisał:

Nie ładniej by było i praktyczniej dać 600m na uchwytach po bokach ekranu ?  Przy tych wymiarach na bokach lepiej użyć bipoli niż kierunkowych i dał bym 402s lub 502s

Zbyt ma mały pokój dla wolostojących lub wisząco-stojących surround by założenia Dolby były zachowane. Ponad to cenię sobie swobodę ruchu w pobliżu odsłuchu, głośniki instalacyjne nie będą przeszkadzać.

28 minut temu, Lonely napisał:

Suby jak najbardziej wystarczą 2 ale mocne i dobrze ustawione względem kanapy .  Pb4000 sprawdzą się wyśmienicie i nie idź w wersję zamkniętą bo to półśrodek. 

To naprawdę będą ostatnie decyzje zakupowe, mam swoje typy ale na razie zbieram opinie i decyzję podejmę w swoim czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu każdy glosnik ma inną średnicę? Central ok ale fronty , atmosy i boki ? Fronty masz 6,5 cala a atmosy większe? Przecież można to było ujednolicić delikatnie. 

Czyli do przyjazdu kuzyna będziesz siedział i trzymał kciuki że kucie,  gipsowanie i wiercenie wykonałeś w dobrych miejscach i zakładał tematy " pomocy , system mi nie gra "?

Nie kumam naprawdę ludzi którzy decydują się na ogrom wykonanej pracy i wydatki i robią to na pałe. Czym jest wydatek 1 czy 1,5 tyś na pomiary i projekt względem tego co planujesz ? 

To tak jak zainwestować 50k w zabawki dla nienarodzonego synka kiedy żonka w ciąży tyle że pewności nie ma co do płci dzieciaka . Córeczka też będzie wniebowzięta z małej koparki , ciężarówki i rękawic bokserskich hahahahaha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lonely napisał:

Czemu każdy glosnik ma inną średnicę? Central ok ale fronty , atmosy i boki ? Fronty masz 6,5 cala a atmosy większe? Przecież można to było ujednolicić delikatnie. 

Fronty 2x 6.5”, central 4x 5.25”, surround 2x 5,25", atmos 1x 8". Zgodzę się że atmos trochę przewymiarowany, ale to było... celowe działania. Miałem kupić PRO-160 RPC z jednym 6.5”, ale był niedostępny. Kuzyn mnie spytał czy zmieszczę większy bo ze zwykłej linii Reference PRO-18RC gra podobnie, jest tańszy, ale to supersize na głębokość. W projekcie się zmieścił, był dostępny więc dlatego taki wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pan sobie życzy tak będzie.  Czyli jesteś hazardzistą i obstawiasz że robota którą wykonasz będzie trafiona i wykonana akurat w miejscach w których należy np umieścić atmosy i ustawić kanapę/ zamontować boczne itp itd , podziwiam . Tematy tego typu ludzie zakładają chyba tylko po to żeby pokazać że umieją deczko majsterkować i drutować w domu i urobić się po łokcie bo z profesjonalnym podejściem do kina nie ma to nic wspólnego.  Widzę więc w moim mniemaniu czyste marnotrastwo czasu , kasy , materiału i własnego wysiłku względem efektu jaki osiągniesz . Nie hejtuje broń Boże ale kubeł zimnej wody na łeb ci się należy. Efekt w wypadku tego projektu jak i tym podobnych to czysta loteria i trzeba to jasno powiedzieć a nie pogratulować i klepać po plecach za to że się chłop napocił przy kuciu itp . Sama robota i pracowitość mistrzostwo świata ale biorąc pod uwagę po co to robisz i co ma być efektem ... szkoda gadać.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.