Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=90276]Lonely[/mention]

czy ty robiles pomiary, a jesli tak, co z tego wyszlo?
Jakie wnioski/decyzje o wielkosci poszczegolnyc przetwornikow i ich rozmieszczeniu podjales na ich podstawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kalibrację profesjonalną wiadomo przez kogo i tyle wyszło z tego że kanapa poszła do tyłu jakieś 40cm więc i moja wcześnie zrobiona osobiście wysepka na suficie i zamontowane w niej atmosy tak jak mi się chciało straciła sens tzn jest użytkowo i gra to dobrze ale nie jest idealnie symetrycznie jak to sam sobie założyłem.  Mowa tylko o wysepce na suficie w moim wypadku a kolega rwie do żywego więc kibel będzie Jeszce większy. 

Nidy w życiu nie zdecydował bym się na tak ogromne zmiany i przebudowy bez konsultacji bo wiem osobiście jak bardzo ważne jest rozmieszczenie głośników względem pomieszczenia ( szczególnie subów od czego wszystko zależy) . NIGDY W ŻYCIU!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz, to że instalacyjne nie znaczy że nie mam pola manewru. Pozycje surround i atmos ą rozmieszczone podręcznikowo, w razie potrzeby korekty miejsca odsłuchu nie ma problemów by ukierunkować te głośniki we właściwą stronę. Pamiętaj że surroundy będę mieć w obudowach, mogę je zamontować w ścianie skierowane w dowolne miejsce. Atmos mają głośnik niskotonowy na wychylnej osi, wysokotonowy na dodatkowej względem pierwszego, wiec też jest duże pole manewru. Musiał bym latać z sofą metr do przodu/do tyłu żeby "odjechać" z ich pozycji to absurd. Przy tej wielkości pokoju +-30-40cm nie będzie absolutnie problemem i sie z tym liczę bo boczne głośniki ukierunkuję na sztywno dopiero po wykonaniu odpowiednich pomiarów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suby zadecydują gdzie będzie stała kanapa i co za tym idzie gdzie będą atmosy i surki.  Na suby zaś masz niewielkie pole manewru czyli albo przednia ściana albo rogi,  może jeden z przodu drugi z tylu itp ale raczej odpada po bokach.  Pomieszczenie prawie identyczne do mojego 4 x 4,7 I moje stoją w rogach z przodu . Nawet w tym miejscu spokojnie wystarczyły by ci klipsch 115 /spl 150 skoro masz dodatkowe db z powodu miejsca umieszczenia a są śmiesznie tanie.  Pianki i jakieś gąbki festyniarskie sobie daruj i ilość i miejsce umieszczenia paneli akustycznych zadecydują pomiary itp i z tym lepiej poczekaj na kuzyna .

Gdzie mieszkasz ogólnie? Napisz na pw to możesz wpaść do mnie i samemu posłuchać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lonely napisał:

Suby zadecydują gdzie będzie stała kanapa i co za tym idzie gdzie będą atmosy i surki.  Na suby zaś masz niewielkie pole manewru czyli albo przednia ściana albo rogi,  może jeden z przodu drugi z tylu itp ale raczej odpada po bokach.

Tu pełna zgoda, suby będą rządzić i dzielić. Pole manewru niby niewielkie, ale w sumie wolny pełny przód i pełny tył za kanapą więc nie jest źle. Specjalnie szafkę wiszącą daję na froncie by sub o wysokości 40cm się zmieścił pod nią. Boki faktycznie gorzej - okno z grzejnikiem a z drugiej drzwi.

7 minut temu, Lonely napisał:

Nawet w tym miejscu spokojnie wystarczyły by ci klipsch 115 /spl 150 skoro masz dodatkowe db z powodu miejsca umieszczenia a są śmiesznie tanie. 

Obudowa zamknięta zdecydowanie w subach mi bardziej odpowiada, odsłuchiwałem różnicę, u kumpla gra zamknięty... To moje granie. Jak otwarty to musiał by być potężny minimum jak SVS4000.

11 minut temu, Lonely napisał:

Pianki i jakieś gąbki festyniarskie sobie daruj i ilość i miejsce umieszczenia paneli akustycznych zadecydują pomiary itp i z tym lepiej poczekaj na kuzyna .

Narożniki miałem odgórnie ściąć i wypełnić wełną mineralna żeby skrócić równoległe ściany. Kuzyn śmiał się z tych stożków... Ale nie zaszkodzą bo sporo rozpraszają więc zostają.

13 minut temu, Lonely napisał:

Gdzie mieszkasz ogólnie? Napisz na pw to możesz wpaść do mnie i samemu posłuchać .

Gdańsk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Butler napisał:

Obudowa zamknięta zdecydowanie w subach mi bardziej odpowiada, odsłuchiwałem różnicę, u kumpla gra zamknięty... To moje granie. Jak otwarty to musiał by być potężny minimum jak SVS4000.

No tu chyba odwrotnie , otwarta gra potężniej  i jeden pb4000 zagra jak dwa sb3000 itp . Jak masz miejsce to bierz otwarte , zamkniętym brakuje zejścia i mocy ( mówię o praktycznym odsłuchu a nie teorii pomiarowej itp ). Dwa pb4000 były by idealne . U mnie tak to wyglądało zaraz po montażu ekranu /projektora ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A Gdańsk to jakieś 300 do mnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, Lonely napisał:

 U mnie tak to wyglądało zaraz po montażu ekranu /projektora ...

Screenshot_20210822-155310_Photos.jpg

 

Patrzcie państwo, subfun się pochwalił swoim pokojem gdzie dużo dużo wcześniej pisał i uświadamiał że nie ma takiej opcji a tu proszę, chyba trochę zmiękł😂

Przydałoby się wymienić gniazdka by ten biały tak nie raził, kable ogarnąć. A tak szczerze ekran się montuje tak by głośniki były na 2/3 wysokości ekranu, biorąc pod uwagę że kolumny( gł wysokotonowy ) znajduje się na wysokości 120 cm od podłogi. 
Ale ty to wiesz więc wytykanie tego błędu jest niekulturalne. Suby to krowy w porównaniu do tego pokoju i nie chciałbym ich choć by miały grać liniowo od 5hz wzwyż. Wolałbym wyższy bas z mniejszego suba i mieć więcej miejsca, oraz schludniej by to wyglądało mając taki pokój. Ale i tak to wyglada o 1000 razy lepiej niż u @JVC 4K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócić proponuję do swojego tematu gdzie to zaraz będą pisać " jaki stanik dla żony wybrać " bo już chyba wszystko tam było tylko nie to co trzeba . Komentarze od gości Twojego pokroju traktuje ...w ogóle nie traktuje bo pojęcie masz zerowe a doświadczenia tyle co kot napłakał z projektów z których nawet jednego nie doprowadziłeś do końca. 

Ps. Wyraźnie napisałem że tak to wygląda ZARAZ PO instalacji więc ogarnęło się to i owo do tej pory . Krytykując wysokość montażu głośników chyba trzeba spytać o wysokość głowy 🤣🤣🤣🤣 

Weźmy twój temat jako przykład tego jak temat nie powinien wyglądać i nie rób śmietnika takowego u kolegi w temacie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Lonely napisał:

Krytykując wysokość montażu głośników chyba trzeba spytać o wysokość głowy

Czy w Dolby tez pytają każdego na jakiej wysokości będzie miał głowę, nie. Zdecydowali na sztywna wysokość 120 cm. 

 

2 minuty temu, Lonely napisał:

w ogóle nie traktuje bo pojęcie masz zerowe a doświadczenia tyle co kot napłakał

Odezwał się ten co kupił w życiu jeden droższy sprzet i uważa się za wielkiego znawcę. Zapomniałem masz certyfikat wiec jesteś Gość 

 

4 minuty temu, Lonely napisał:

z których nawet jednego nie doprowadziłeś do końca. 

Było pare skończonych, ale nie przetrwały zbyt długo. 

 

5 minut temu, Lonely napisał:

Wrócić proponuję do swojego tematu

Tam już nic nie zamieszczę z opisem jak i ze zdjęciami bo temat zszedł na psy dosłownie. Ten też może za chwile podzielić losy mojego. Tyle co do twojego wpisu powyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mi chodzi o potęgę grania przy stage1 więc pierwszym subie który kupię. Szukam krótkiego, dobrze zdefiniowanego i kontrolowanego basu. Stage2 czyli drugi sub będzie kupiony jak będzie problem z pozycją odsłuchu i martwymi polami. Większy sub z otwartym portem to już by wskoczył za kanapę jakby faktycznie czegoś brakowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam jaki stage 1 czy 2 ...kupujesz 2 jednakowe i tyle . Im większe i mocniejsze tym lepsze . Dwa różne czy 3 jak chcesz skalibrować itp ? Nie ma stage 1 bo każdy ci powie że 2 jest lepsze od jednego a jeżeli 2 to oczywiście jednakowe i tyle ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj przestań być stereotypowy. Kupię pierwszy sub, jak efekt będzie nas zadowalać to na tym poprzestanę. Do 18m2 większość ludzi popuka się w głowę na myśl o wielkim i mocarnym (subiektywnie oczywiście) svs3000.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma " stereotypowy " człowieku bo nie jeden to sprawdził na swoim przykładzie.  Miałem 1 potem 2 a potem 3 i dwa jest optymalnie i słychać największy przeskok z 1 . Jak efekt będzie Cię zadowalać to zostaniesz przy jednym ....nie wiedząc jak jest z dwoma hahaha logiczne przecież. I kto się puka w głowę przy serii 3000 do 18m ? Powątpiewasz jak amator ale dojdziesz do pewnych rzeczy z biegiem czasu . Na razie wiesz jak się kuje ściany i montuje izolację,  do kina daleka droga ale każdy od czegoś zaczynał i wiedza przychodzi sama . Tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A nie zastanawiałeś się nad systeme DBA na głośnikach Dytona Ultimax 15’ lub 18’ i końcówkami mocy z DSP do nich? Miałbyś w tedy po 4 sztuki na przedniej ścianie i 4 sztuki na tylnej. Równomierne rozłożenie basu było by chyba najlepszym wyborem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej ilosci (po 4 na strone, to optymalny setup!) smialo wystarcza 12“ w plaskiej obudowie (kilkanascie centymetrow). Jeden znosny przetwornik kosztuje €50. Lepsze troche wiecej.
Pokazales ze potrafisz „majstrowac“, wiec obudowy nie byly by dla ciebie zadnym problemem. Z tylu mozesz je wpuscic w sciane (w welne) a z przodu ukryc za ekranem.
Do tego aktywny modul wzmacniacza i mozesz te wszystkie SVSy itp. wysmiac
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2959.thumb.jpg.18a0c02c0514ab787492494dbb16d962.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to było prawdą to suby diy nie były by niszą zarówno w kraju jak i za granicą a firmy jak SVS czy Rythmik itp padły by na ryj zaraz po ich powstaniu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te firmy „nie padaja na ryj“, bo sa tacy , ktorzy nie maja o tym zielonego pojecia (jak np. ty) i sa zmuszeni kupic gotowce.

Tak wyglada ta twoja „prawda“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są i tacy którzy udzielają się w zakładce kina domowego nie posiadając kina domowego a jedyną rzeczą która ich z kinem łączy to umiejętność zbicia obudowy do głośnika ze starych skrzynek po kartoflach ale za to jest ich pełno w każdym temacie gdzie na logikę powinni zostać w dziale DIY. 

Ps. Mam gotowce bo mnie na nie stać i nie muszę kombinować,   mało tego obydwa pb4000 kosztowały mnie łącznie  tyle co jeden nowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiejętność zbicia obudowy do głośnika ze starych skrzynek po kartoflach...

O o o, znamy ten motyw z kartoflami, Subfan sie melduje!
Ktora to juz reinkarnacja?
Te kartofle i te to jak niepowtarzalne linie papilarne
Ps. Mam gotowce bo mnie na nie stać i nie muszę kombinować,  mało tego obydwa pb4000 kosztowały mnie łącznie  tyle co jeden nowy...

nawet gdyby obydwa byly za darmo, to nie zmienia faktu, ze nie masz o nich zielonego pojecia, wiec nawet gdybys chcial kombinowac, nie jestes w stanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś na bieżąco,  nie kryłem się z niczym więc i nic nie odkryłeś.  Martyn mnie obudził z nieudolną próbą zaistnienia jako długi89.

Z subami mam efekt jaki chciałem i to nawet z zapasem więc o co ci chodzi ? Wolę coś co się jako tako prezentuje niż twoje pożal się Boże konstrukcje garażowe i tyle choćbym miał je dostać za darmo tak jak 90% ludzi z tego forum . Stelvio na kasie nie śpi ale czuje że nawet razu do Ciebie nie napisał w tej sprawie i wolał sb4000 ... nic dodać nic ująć tylko żal ci moszne ściska że taki pomijany tu jesteś względem posiadanej wiedzy ....takie czasy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lonely napisał:

I kto się puka w głowę przy serii 3000 do 18m ?

A w ilu domach jest więcej jak jeden sub na kino? Popatrz na wątki które zakładają ludki na forach, duża część to traktuje tą skrzynkę jako dopełnienie systemu, oszczędza ile się da, wręcz kombinuje by w ogóle go nawet nie kupić. Ja wybieram SB3000 który ma 800W i należy do topowych w swojej klasie. Potrafi solidnie i samodzielnie napędzić większe pomieszczenia. Nie będę mieć motywacji by wybulić kolejne prawie 6k jeśli to będzie dla mnie wystarczające. Ale jestem świadomy że JEŚLI będę choć trochę rozczarowany, to nie będę mieć oporów by zebrać środki na drugą sztukę.

Godzinę temu, Lonely napisał:

Powątpiewasz jak amator ale dojdziesz do pewnych rzeczy z biegiem czasu

Nie jak amator, bo właśnie jak amator. Pełną gębą amator i nie ma co się zaklinać że jest inaczej. I daleko mi do kina hi-end, kupiłem zwykłe konsumenckie głośniki popularnego Klipscha, przecież do żaden szał. Nie moge oczekiwać bóg wie ile z tego co złożę w tym budżecie.

Godzinę temu, Lonely napisał:

Na razie wiesz jak się kuje ściany i montuje izolację,  do kina daleka droga ale każdy od czegoś zaczynał i wiedza przychodzi sama . Tyle. 

Co by tu odpisać... Dzięki za motywację 😉

 

Godzinę temu, długi89 napisał:

A nie zastanawiałeś się nad systeme DBA na głośnikach Dytona Ultimax 15’ lub 18’ i końcówkami mocy z DSP do nich? Miałbyś w tedy po 4 sztuki na przedniej ścianie i 4 sztuki na tylnej. Równomierne rozłożenie basu było by chyba najlepszym wyborem

 

51 minut temu, xajas napisał:

przy tej ilosci (po 4 na strone, to optymalny setup!) smialo wystarcza 12“ w plaskiej obudowie (kilkanascie centymetrow). Jeden znosny przetwornik kosztuje €50. Lepsze troche wiecej.
Pokazales ze potrafisz „majstrowac“, wiec obudowy nie byly by dla ciebie zadnym problemem. Z tylu mozesz je wpuscic w sciane (w welne) a z przodu ukryc za ekranem.
Do tego aktywny modul wzmacniacza i mozesz te wszystkie SVSy itp. wysmiac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to opcja którą mogę brać pod uwagę nawet jak wykończę ściany. Taką zabudowę mogę wykonać bezboleśnie w narożnikach za stożkową pianką akustyczną. Temat do rozważenia, spytam kuzyna co o tym sądzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kalibrację profesjonalną wiadomo przez kogo i tyle wyszło z tego że kanapa poszła do tyłu jakieś 40cm więc i moja wcześnie zrobiona osobiście wysepka na suficie i zamontowane w niej atmosy tak jak mi się chciało straciła sens tzn jest użytkowo i gra to dobrze ale nie jest idealnie symetrycznie jak to sam sobie założyłem.  Mowa tylko o wysepce na suficie w moim wypadku a kolega rwie do żywego więc kibel będzie Jeszce większy. 
Nidy w życiu nie zdecydował bym się na tak ogromne zmiany i przebudowy bez konsultacji bo wiem osobiście jak bardzo ważne jest rozmieszczenie głośników względem pomieszczenia ( szczególnie subów od czego wszystko zależy) . NIGDY W ŻYCIU!!!!!
A jak ma teraz robić pomiary?
Sprzęt w paczkach a ściany gołe.

Trochę ryzyka jest, ale to w końcu pokój uciech a nie profesjonalna sala kinowa.

Sam widzisz, ty pomiary robiłeś i tak masz nie do końca idealnie rozmieszczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Butler napisał:

A w ilu domach jest więcej jak jeden sub na kino? Popatrz na wątki które zakładają ludki na forach...

A ty robisz to wszystko żeby być " ludkiem " na forum skoro masz szansę zrobić wszystko jak trzeba od podstaw i być tym na kogo " ludki" będą patrzeć z zazdrością i szacunem? Idziesz po najmniejszej linii oporu urabiając się po łokcie i chcesz pominąć taki fakt jak dwa suby vs jeden gdzie korzyści są oczywiste i bezdyskusyjne? Zrób raz a dobrze albo nie rób w ogóle. Dwa nawet gorszej firmy są lepsze niż jeden lepszy np dwa klipscha będą lepsze od jednego svs na 100% .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Butler napisał:

Taką zabudowę mogę wykonać bezboleśnie w narożnikach za stożkową pianką akustyczną. Temat do rozważenia, spytam kuzyna co o tym sądzi.

Takiej zabudowy nie robi się byle jak i byle gdzie! Na pałę równie dobrze możesz zainstalować centralny po lewej stronie obok lewej kolumny, grać będzie ale nie tak jak trzeba. To samo się tyczy systemu DBA sa wytyczne w których musza się one znajdować by mody się znosiły i inne…

@Lonely wiesz dlaczego ludzie nie robią subwooferów DIY? Bo się nie znają! Umiałbyś sam wystroić DSP do danych głośników? NIE” Umiałbyś wybrać/dobrać głośnik do konkretnej obudowy? „NIE” wiec po jakiego grzyba się mądrzysz? Idziesz na łatwiznę! Proste.
 

Ludzie idą na łatwiznę i tyle, kupują, stawiają byle gdzie, byle jak ustawia, „gra? panie gra i mruczy” typowe podejscie Kowalskiego który nigdy sprzętu takiego nie widział na oczy i nie słyszał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lonely napisał:

Zrób raz a dobrze albo nie rób w ogóle

Nie nie nie... Nie zrozumieliśmy się. Dla mnie na prawdę najbliższą opcją są dwa suby. Ale na pewno nie kupię dwóch od razu bo mnie nie stać. Budżet nie mam ze spadku/wygranej/zaoszczędzony... Wszystko wlatuje na gorąco z bieżących dochodów. Kupię jeden, chciałbym by na tym zostało... Tak jak pisałem, będę zadowolony to tak zostanie. Inna sprawa jaki procent szans jest by tak zostało? Obstawiam że ze 20% 😄 I kolejne 50% że po kilku miesiącach kupię (lub chociaż pożyczę) trzeci.

24 minuty temu, Lonely napisał:

A ty robisz to wszystko żeby być " ludkiem " na forum skoro masz szansę zrobić wszystko jak trzeba od podstaw i być tym na kogo " ludki" będą patrzeć z zazdrością i szacunem?

Nie mam takich ambicji i środków by wyznaczać wzorzec dla kogokolwiek. Wiem że zdecydowałem się na budowę jednym z pokojów w swoim domu czegoś czego zdecydowana większość ludzi nie ma i mieć nigdy nie będzie. Przeglądając jednak topowe... Ba nawet średnie projekty na forum widzę że jestem za nimi budżetowo daleko w tyle. Ale dla mnie to będzie i tak sufit bo wiem ile obecnie mnie to wyrzeczeń kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RAF77 napisał:


Sam widzisz, ty pomiary robiłeś i tak masz nie do końca idealnie rozmieszczone.

Właśnie.  Zrobiłem wysepkę na suficie na własną rękę bez konsultacji ale dzięki głośnikom z ruchomym tweeterem jest git , po prostu jestem trochę bliżej tylnych atmosów ale kalibracja to załatwiła. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Butler napisał:

Kupię pierwszy sub, jak efekt będzie nas zadowalać to na tym poprzestanę

Hehe

3 godziny temu, Butler napisał:

Do 18m2 większość ludzi popuka się w głowę na myśl o wielkim i mocarnym

Większość popuka się jak usłyszy o posiadaniu osobnego pokoju pod kino więc nie ma się co sugerować „większością”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Nie mam takich ambicji i środków by wyznaczać wzorzec dla kogokolwiek. Wiem że zdecydowałem się na budowę jednym z pokojów w swoim domu czegoś czego zdecydowana większość ludzi nie ma i mieć nigdy nie będzie. Przeglądając jednak topowe... Ba nawet średnie projekty na forum widzę że jestem za nimi budżetowo daleko w tyle. Ale dla mnie to będzie i tak sufit bo wiem ile obecnie mnie to wyrzeczeń kosztuje.

Dobre kino nie musi być drogie.  Tak uważa tylko Martyn i zobacz gdzie dziś jest po tylu latach , dalej w proszku .

Nie musisz wyznaczać wzorca materialnego /sprzętowego Ale możesz za to rozmieścić sprzęt tak jak inni mogą tylko pomarzyć przez kompromisy salonowo/rodzinne . Sprzęt masz dobry względem kina i racjonalny tzn masz to za co płacisz,  też wybrałem klipsch świadomie po testach kilku innych firm jak Monitor Audio , Kef,  polk audio, dynaudio . Masz pole manewru jakiego inni nie mają i z tego korzystaj.  Ustaw to jak trzeba,  zamontuj,  skalibruj i zadbaj o akustyke a sam się zdziwisz ile można dzięki dopilnowaniu tego zyskać z budżetowym sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, Lonely napisał:

Tak uważa tylko Martyn i zobacz gdzie dziś jest po tylu latach , dalej w proszku .

Ja nie jestem w proszku. Fakt zmieniam sprzęt jak rękawiczki ale przynajmniej zdobywam doświadczenie dzięki temu. I idę cały czas do przodu.


„Jedni kupują sprzęt i się cieszą z niego, inni budują system latami względem oczekiwań…”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.