Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, długi89 napisał:

Ładnie wygląda tylko z tego co czytałem to ta twoja ścianka za bardzo ci w akustyce nie pomogła. Piszesz o tym na innym forum. Tutaj tez napisałeś że wyszła lekka katastrofa…

 

Tak, pokoj jest praktycznie pusty tylko glosniki i sofa. 

Robilem pomiary bez jakiejkolwiek kalibracji no i lipa...  Myslalem ze bedzie swietnie a tu zonk. 

 

 No i mam problem z metalicznym ehem. Jak klasne - - akurat pechowo w miejscu w ktorym siedze to slysze metaliczne echo. Dlatego zastanawialem sie czy absorberow na sufit nie wrzucic, albo cos przykleic na skosne sciany.  Mam za duzo plaskich powierzchni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Lolo2 napisał:

Tak, pokoj jest praktycznie pusty tylko glosniki i sofa. 

Robilem pomiary bez jakiejkolwiek kalibracji no i lipa...  Myslalem ze bedzie swietnie a tu zonk. 

Jak robiles te pomiary i czy mozesz je tutaj wkleic?

Z tego co pamietam samo pomieszczenie (poddasze) wygladalo super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, Lolo2 napisał:

Tak, pokoj jest praktycznie pusty tylko glosniki i sofa. 

Robilem pomiary bez jakiejkolwiek kalibracji no i lipa...  Myslalem ze bedzie swietnie a tu zonk. 

 

 No i mam problem z metalicznym ehem. Jak klasne - - akurat pechowo w miejscu w ktorym siedze to slysze metaliczne echo. Dlatego zastanawialem sie czy absorberow na sufit nie wrzucic, albo cos przykleic na skosne sciany.  Mam za duzo plaskich powierzchni. 

Coś takiego byś musiał zrobić u siebie…

89EE79EB-881A-418E-BD20-AED4D329FC56.jpeg

34BCFA0A-343F-4DA2-9E72-61F8F81BA188.jpeg

C1B6C702-529E-4DB2-8404-4E716213ADBC.jpeg

0A7E5326-827D-4C7E-9F6A-DEADACE86165.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

Jak robiles te pomiary i czy mozesz je tutaj wkleic?

Z tego co pamietam samo pomieszczenie (poddasze) wygladalo super.

 

Umik + REW

Masz plik, moze cos sensownego doradzisz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Edit, zrobilem nowe pomiary z włączoną kalibracją marantza.

 

Godzinę temu, długi89 napisał:

Coś takiego byś musiał zrobić u siebie…

Nie usmiecha mi sie zakup i montowanie na pałe kilkanaście ustroi za kupe siana...  I potem uda sie czy sie nie uda????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, xajas napisał:

Szacunek?

Za prace tak, za kase nie. Zadluzyc sie, to kazdy glupi porafi 🙂

Kazdy głupi, aby wziąć tak wysoki kredyt konsumpcyjny to potrzeba zdolności kredytowej i mocnych papierów, przynajmniej 2 lata w jednym zakladzie pracy na umowe na czas nieokreślony, a w tym kraju większość na śmieciówkach do tego zarabia jakieś grosze to nie dla każdego jest taki kredyt a już na pewno nie dla głupiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, Lolo2 napisał:

Nie usmiecha mi sie zakup i montowanie na pałe kilkanaście ustroi za kupe siana...  I potem uda sie czy sie nie uda????

Ale ta adaptacja jest wykonana przez firmę Cinematic.pl na FB jest cały jej opis co zostało wykonane…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś nie w temacie wygląda jak jakiś ołtarzyk voodoo. Jeśli akustyka wyszła po takim czymś to ok, ale nie podoba mi się ta aranżacja, napchane drogiego ustrojstwa, mam wrażenie że byle jak najbardziej oskubać klienta.

0A7E5326-827D-4C7E-9F6A-DEADACE86165.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, JVC 4K napisał:

a już na pewno nie dla głupiego.

Chłopie ja pracuje w jednej firmie 10 lat, kredyt na 40-50 tys€ dostaje od ręki. Żadnych mocnych papierów nie trzeba mieć, wystarczy że widza wpływy z firmy. 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisze papiery czyli trzeba mieć niezłe dochody aby taki kredyt dostać nikt kto mało zarabia nie będzię się pchał w taką pożyczkę a takie są realia w PL i nie mówię tu o Niemcach bo tam wszyscy dobrze żyją i dużo zarabiają ja odnosiłem się do sytuacji w PL aby wziąć 140 tys kredytu nie wystarczy minimalna krajowa tylko coś około średniej pod warunkiem że nie mamy innych kredytów i nikogo na utrzymaniu jak jeszcze dojdzie żona i dzieci to już trzeba 2 średnich krajowych aby o taką pożyczkę się starać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Butler napisał:

Dla kogoś nie w temacie wygląda jak jakiś ołtarzyk voodoo. Jeśli akustyka wyszła po takim czymś to ok, ale nie podoba mi się ta aranżacja, napchane drogiego ustrojstwa, mam wrażenie że byle jak najbardziej oskubać klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tez mi sie to tak wydaje... 

tam z 20 000 - 30 000zl napewno nie starczylo na te ustrojstwa. 

To jest strikte pod klientele jak @JVC 4K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lolo2 napisał:

 

Umik + REW

Masz plik, moze cos sensownego doradzisz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Edit, zrobilem nowe pomiary z włączoną kalibracją marantza.

 

Nie usmiecha mi sie zakup i montowanie na pałe kilkanaście ustroi za kupe siana...  I potem uda sie czy sie nie uda????

Na moje amatorskie oko wcale to tak zle nie wyglada 🙂

Co moze jest troche upierdliwe, to szeroka dziura / brak basu miedzy 50-90Hz dla obu frontow, ale trudno to ocenic tylko na podstawie pomiaru pojedynczych kanalow.

Jesli bedziesz powtarzal pomiary, zrob tez sume L+R+Sub, to wtedy latwiej rozpoznac, czy sub kompensuje ta dziure 

 

IMG_7852.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Tak, pokoj jest praktycznie pusty tylko glosniki i sofa. 

Robilem pomiary bez jakiejkolwiek kalibracji no i lipa...  Myslalem ze bedzie swietnie a tu zonk. 

 

 No i mam problem z metalicznym ehem. Jak klasne - - akurat pechowo w miejscu w ktorym siedze to slysze metaliczne echo. Dlatego zastanawialem sie czy absorberow na sufit nie wrzucic, albo cos przykleic na skosne sciany.  Mam za duzo plaskich powierzchni. 

Też tak miałem. Zrobiłem remont pokoju i na sufit dałem płyty akustyczne Gyptone i teraz jest super,żadnego metalicznego echa nie ma.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Na moje amatorskie oko wcale to tak zle nie wyglada 🙂

Co moze jest troche upierdliwe, to szeroka dziura / brak basu miedzy 50-90Hz dla obu frontow, ale trudno to ocenic tylko na podstawie pomiaru pojedynczych kanalow.

Jesli bedziesz powtarzal pomiary, zrob tez sume L+R+Sub, to wtedy latwiej rozpoznac, czy sub kompensuje ta dziure 

 

 

NIe wiem jak zrobic pomiar frontow plus sub. Suby mam podlaczone pod LFE, a w REW nie widze opcji 2.1.

 

Mam zrobione pomiary lewego glosnika, prawego osobno plus dodatkowo

Pomiar 2 głośników w trybie stereo - po kalibracji

Pomiar 2 głośników w trybie DIRECT - bez kalibraji

Pomiar 2 głośników w trybie PURE DIRECT - bez kalibracji  (tu wygląda tak samo jak w trybie direct)

 

Różnica jest bardzo duza po kalibracji marantza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, JVC 4K napisał:

Ten gość chwali się jakimś Civiciem to pomyślałem że pokaże auto moje i mojej żony ale widać jakie to forum jest żałosne i zazdrosne i jak niski poziom trzyma, są inne lepsze fora tu nic się kupy nie trzyma.

A i tak mam system audio/video droższy niż większość na tym forum ludzi ma i myślałem że chociaż przez to ile kasy i pracy w to moje kino włożyłem to należy mi się szacunek i uznanie. A tak na boku to cały mój pokój jest już wyłożony samoprzylepnym aksamitem czarnym, ekran jest obniżony, głośnik centralny jest obniżony i sub znalazł inne miejsce z boku sofy, w rogach są pułapki basowe a na ścianach znalazło się miejsce na panele akustyczne i absorbery tak po za tym.

I na to wszystko zaciągnąłem jeszcze jedną pożyczkę tym razem na zakład pracy na 0%.

A kredyt na kino jeden rok spłacony jeszcze zostało 4 lata więc mam nadzieje że uda się jakoś szcześliwie to spłacić. Żegnam

 

Jak już piszesz "Żegnam" to się chociaż tego trzymaj. Jak tak patrzę co ty wypisujesz to ciebie chyba nawet do media markt nie wpuszczają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, STELVIO napisał:

Jak już piszesz "Żegnam" to się chociaż tego trzymaj. Jak tak patrzę co ty wypisujesz to ciebie chyba nawet do media markt nie wpuszczają.

😆👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, STELVIO napisał:
W dniu 24.08.2021 o 00:37, JVC 4K napisał:

 

Jak już piszesz "Żegnam" to się chociaż tego trzymaj. Jak tak patrzę co ty wypisujesz to ciebie chyba nawet do media markt nie wpuszczają.

Nie możliwe żeby istnieli tacy ludzie jak JVC 4K, to musi być jakiś troll

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PawelMitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 8/20/2021 at 9:51 PM, Butler said:

To plan maksimum. Po pierwsze wleci na przód jeden SB3000. Zmieści się pod szafką na przodzie więc będę mógł dość swobodnie nim operować. Jak będzie niedosyt wleci drugi.

PB4000 na tył zaraz za sofą... Po co? Hmm... Nie wiem. 😄 Ale jak pier...nie basem to na pewno będę szczęśliwy 😄

jeśli można wtrącę swoje 3 eurocenty. Mam pomieszczenie około 15m2 wysokość 4-5m antresola otwarta na salon., czyli realnie z tych 15m robi się jakieś 35-40. Na razie używam jednego SB2000 Pro i jest dooobrzeee. Oczywiście Twoja decyzja i nic mi do tego ale sugeruję dokładać po 1 sztuce suba. Przód i tył jak zagra z głośnikami może Cię przytłoczyć ilością dźwięku. I będzie kakofonia zamiast słuchalności. 2 suby to konkretna kasa, może lepiej iść w lepszy ampli albo w system dzielony z większą ilością kanałów i budować "otoczenie"

Bez urazy, takie moje przemyślenia po "odnawianiu" mojego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, PG napisał:

jeśli można wtrącę swoje 3 eurocenty. Mam pomieszczenie około 15m2 wysokość 4-5m antresola otwarta na salon., czyli realnie z tych 15m robi się jakieś 35-40. Na razie używam jednego SB2000 Pro i jest dooobrzeee. Oczywiście Twoja decyzja i nic mi do tego ale sugeruję dokładać po 1 sztuce suba. Przód i tył jak zagra z głośnikami może Cię przytłoczyć ilością dźwięku. I będzie kakofonia zamiast słuchalności. 2 suby to konkretna kasa, może lepiej iść w lepszy ampli albo w system dzielony z większą ilością kanałów i budować "otoczenie"

Bez urazy, takie moje przemyślenia po "odnawianiu" mojego systemu.

Luz... Ja tu się nie spinam jak co niektórzy, wręcz jestem gotów zmieniać koncepcję jak coś mnie przekona. Ale to co napisałeś... Dokładnie drogą jaką idę. Kupię jeden, będzie dobrze to zostanie. Jak za mało to pomyślę o drugim, zobaczymy. Lepszy ampli to jakaś opcja, ale skok klasę wyżej to już nie drobna kasa i bym musiał ze 2-4 miesiące przeciągnąć w czasie kupno z powodów finansowych. Nie mam zamiaru kredytu brać. Większa ilość kanałów nie wchodzi w grę, 7.x.4 na 18m2 to zdecydowanie wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
21 godzin temu, STELVIO napisał:

Jak już piszesz "Żegnam" to się chociaż tego trzymaj. Jak tak patrzę co ty wypisujesz to ciebie chyba nawet do media markt nie wpuszczają.

A jakie prywatne wiadomości wysyła…

56 minut temu, Butler napisał:

Większa ilość kanałów nie wchodzi w grę, 7.x.4 na 18m2 to zdecydowanie wystarczy.

Tez chciałem 7.x.4 trochę na mniejszej przestrzeni, ale tutaj większość odradzała, dlatego wybrałem 5.x.4 ale zostawiam se furtkę by kiedyś to rozbudować do 7.x.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy do surround i atmos wyfrezowane. Nie spodziewałem się że objętościowo tyle części z tego wyjdzie (cały bagażnik w aucie), no ale to w końcu 8 skrzynek ma być. Mam nadzieję że się gdzieś w projekcie nie machnąłem. Muszę się jeszcze zaopatrzyć w Wikol, wkręty oraz kołki meblowe i będzie składanie. W pierwszej kolejności złożę sufitowe skrzynki, będę mógł układać precyzyjnie wówczas konstrukcję podwieszenia sufitu bez obawy o spasowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Amplituner oraz końcówka mocy wkrótce się u mnie też zjawią. Zgodnie z planem, Denon AVC-X4700H oraz ATOLL AM200 który (mam nadzieję) będzie mógł solidnie napędzić RP6000F Klipscha. Na poważniejsze sprzęty mnie nie stać, może kiedyś. Na 7.1.4 wybrałem chyba najbardziej ekonomiczną opcję jeśli chodzi o zasilenie głośników. Wyszło 9000zł.

Co do kolumn frontowych i centralnego... Planuję ich mały upgrade, szczegóły innym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że kupiłem nowe. Ale przynajmniej to aktualne serie produkcyjne będące nadal na gwarancji.

Na razie bez kredytu, ale we wrześniu to chyba tylko chleb ze smalcem będę jadł 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Butler napisał:

Na razie bez kredytu, ale we wrześniu to chyba tylko chleb ze smalcem będę jadł 😜

Jak to, bez ogórków? 😁

Na spokojnie wszystko skończysz, trzymam kciuki 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
48 minut temu, JVC 4K napisał:

Jak 9 tys, przecież ten ampli kosztuje 7,8 tys i koncówka 5,7 to razem 13,5 skad wziąłeś 9?

A co Cię interesuje ile zapłaci i gdzie kupi. Zaglądasz mu do portfela? Czy co? To jest jego sprawa! Ważne że to co sobie zaplanował, to to realizuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał że kupił używane a nie nowe więc stąd ta niższa cena wpisałem w ceneo tego denona i atoll i wyszło 13,5 za nową dlatego mnie to zmyliło ale według mnie jak za używane 9 tys to i tak mocno przepłacił, lepiej byłoby trochę czyli te 3,4 tys dołożyć i kupić fabrycznie nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JVC 4K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, decyzje o kupnie to indywidualne wybory podyktowane wieloma czynnikami. Dysponuję budżetem takim a nie innym, stać mnie było na to co kupiłem i niestety nic ponadto. Nowe... Fajnie, ale by się to musiało przeciągnąć w czasie o 2-3 miesiące. A ceny na amp znowu mają wzrosnąć... Rynek wtórny też wariuje. Nie dogonił bym tego króliczka, a przede mną jeszcze kupno TV, suba... Nie mogę się z tym grzebać bóg wie ile czasu. Kredyt... Nie, jak skończę ten pokój to szykuje mi się na przyszły rok gruby remont piętra domu, nie mogę sobie pozwolić na dodatkowe obciążenia finansowe na zachcianki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.