Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, fetek napisał:

Listwy zamontuj na tylnej szynie i nie koniecznie obok siebie, Twój montaż jest niepoprawny.

Tak samo te esy bym przeniósł na tył albo na samiutki dół by tego nie było widać, a od samej góry bym zainstalował to co się najbardziej grzeje, miedzy końcówka mocy a wzmacniaczem AV dałbym intelkoler… Denon lubi się grzać przy 5.1.4 na poziomie -30/-35 dB nie mówiąc o wyższych poziomach. Oglądałem na nim Ready Player One przy -15db wraz z kolumnami Heco Celan GT 302/202/102F i był sk***ysyn mega gorący😬przy słynnej scenie z wyścigiem oraz końcowej scenie walki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fetek napisał:

Listwy zamontuj na tylnej szynie i nie koniecznie obok siebie

Chyba tak zrobię

7 godzin temu, długi89 napisał:

Tak samo te esy bym przeniósł na tył albo na samiutki dół by tego nie było widać

Na sam dół może nie bo nie wiem czy przewodów na peryferia starczy, ale przeniesione będą

7 godzin temu, długi89 napisał:

od samej góry bym zainstalował to co się najbardziej grzeje, miedzy końcówka mocy a wzmacniaczem AV dałbym intelkoler

Panel dystrybucji napięć oraz mocowanie routera są płytkie, nie przeszkodzą w wielkim stopniu w wentylacji więc zostają. Pierwotnie amplituner z końcówką chciałem wstawić w typową szafkę pod telewizorem i tam by dopiero było ciasno i gorąco. Zaopatrzyłem się więc wcześniej w cztery ciche wentylatory komputerowe 12v i zasilacz z regulowanym napięciem. Wydaje mi się że wykorzystam ten patent tutaj, podłączę jakiś przekaźnik pod trigger Denona.

Szafa będzie dobrze wentylowana. Powietrze będzie miała z... piwnicy. Zrobię otwory w podłodze. A ciepło wypuszczę przewodem wentylacyjnym do nieużywanego komina, cug wiele tutaj dodatowo pomoże. Fajnie że szafa mas termostat z wyświetlaczem, będę mieć wszystko pod kontrolą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykam powoli sufit i muszę przeciągnąć przewody. Głośnikowe, HDMI, sub... No właśnie. Sub. Jeśli planuję postawić docelowo dwa suby to gdzie je umieścić? Dwa z przodu? A może dwa z tyłu bezpośrednio za sofą ? A może jeden z przodu a drugi z tyłu? Po bokach niestety nie da rady. Z jednej strony będzie grzejnik z oknem, z drugiej drzwi. Jaki przewód? Inakustik star mono 10m to 145zł, Melodika kilka złoty więcej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Butler said:

Zamykam powoli sufit i muszę przeciągnąć przewody. Głośnikowe, HDMI, sub... No właśnie. Sub. Jeśli planuję postawić docelowo dwa suby to gdzie je umieścić? Dwa z przodu? A może dwa z tyłu bezpośrednio za sofą ? A może jeden z przodu a drugi z tyłu? Po bokach niestety nie da rady. Z jednej strony będzie grzejnik z oknem, z drugiej drzwi. Jaki przewód? Inakustik star mono 10m to 145zł, Melodika kilka złoty więcej...

Witam

Pozwol, ze dodam swoje dwa grosze do Twojego posta. 

"gdzie je umieścić"  to tak nie działa.... 

Skoro budujesz salke i masz mozliwosc postawienia subow w roznych miejscach to na gotowym przy kalibracji poszukaj gdzie ten sub bedzie grał najlepiej. Metoda na czworaka ( jest na utube ) 

Nastepna sprawa jesli bedziesz chcial wyciagnac max z tych subow to moim zdaniem bez pro kalibracji sie nie obejdzie 🙂 

U siebie mam dwa suby i wydaje mi sie, ze sa ustawione b. dobrze a mimo to bede korzystac z usługi pro kalibracji. Musze tylko kupic nowy ampli, bo swoj wlasnie sprzedalem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że i tak będę "biegać" z subami żeby znaleźć optimum. Zgadza się, mam dowolność by ustawić je na przodzie lub na tyle pokoju, ale potrzebuję już teraz puścić kable przez sufit. Kupić dwa 10m żeby je ułożyć klasycznie na przód (ogólnie przód), czy raczej kupić jeden przewód na ten przód, a drugi krótszy na tył? Kalibracja mnie czeka... Fakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hifibloke napisał:

Skoro budujesz salke i masz mozliwosc postawienia subow w roznych miejscach to na gotowym przy kalibracji poszukaj gdzie ten sub bedzie grał najlepiej. Metoda na czworaka ( jest na utube ) 

🤣 porażka

 

45 minut temu, Butler napisał:

Ja rozumiem że i tak będę "biegać" z subami żeby znaleźć optimum. Zgadza się, mam dowolność by ustawić je na przodzie lub na tyle pokoju, ale potrzebuję już teraz puścić kable przez sufit. Kupić dwa 10m żeby je ułożyć klasycznie na przód (ogólnie przód), czy raczej kupić jeden przewód na ten przód, a drugi krótszy na tył? Kalibracja mnie czeka... Fakt.

Nie masz dowolności a bieganie na czworaka to starta czasu i głupota. 

Przy dwóch 1/4  i 3/4 przedniej ściany, jeśli masz jak skorygować opóźnienia to np centralnie przednia i tylna ściana, przeciwległe narożniki itd. Trzymaj się standardowych schematów i nie kombinuj.

zacznij od symulacji w rew.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli daję dwa przewody na przód z zapasem by móc nimi lawirować na całej szerokości, ponadto dwa krótsze na tył. Masakra... Nie pomagacie mi 😄

Montuję ekran. Jak pisałem wcześniej, dołożyli mi napinacz za którego nie musiałem dopłacać. Przez to mimo iż ekran netto ma "tylko" 250cm szerokości, to kaseta ma aż 310cm. Przy całej szerokości pokoju ~400cm wychodzi że niemal całą ścianę zasłonię. Instrukcja montażu bardzo czytelna i drobiazgowa, elementy do montażu wysokiej jakości.

Kable głośnikowe... Amplituner miał być z przodu. Zaopatrzyłem się więc w przewody licząc metry z tego miejsca. Na surround i atmos MELODIKA BWC2400 (taniej było niż 2,5mm!!!), na fronty MELODIKA MDC2400 (6 metrów), na centralny MELODIKA MDC2250 (1 metr). Plany się zmieniły, jest szafa rack z tyłu. Liczę metry i się okazuje że na wszystkie głośniki starczy mi zakupiona MELODIKA BWC2400. Zastanawiam się co zrobić... dokupić 2x10m MDC2400 (fronty) oraz 10m MDC2250 (central), czy ułożyć wszystko na posiadanym BWC? A może coś innego zakupić? Mam ofertę na MDC2400 30zł metr oraz MDC2250 21zł metr.

46 minut temu, RAF77 napisał:

Przygotuj się na wszystkie opcje.

Heh.. A skończę na 7.4.4 😄

20 minut temu, fetek napisał:

porażka

Będzie zabawnie. Mam dowolność, mam na myśli że mogę ustawić jak chcę i by dobrze grało. Na razie puszczam z zapasem przewody via przód oraz tył, później będę myślał o konkretnych pozycjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Butler said:

Będzie zabawnie. Mam dowolność, mam na myśli że mogę ustawić jak chcę i by dobrze grało. Na razie puszczam z zapasem przewody via przód oraz tył, później będę myślał o konkretnych pozycjach.

Spoko,zawsze lepiej kable wypuscic na zapas, jak ogarniasz angielski posluchaj sobie troche o akustyce np. kolesia z Acoistics Fields. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Butler napisał:

Będzie zabawnie. Mam dowolność, mam na myśli że mogę ustawić jak chcę i by dobrze grało. Na razie puszczam z zapasem przewody via przód oraz tył, później będę myślał o konkretnych pozycjach.

nie 🙂 przelicz mody, zrób symulacje potem zacznij biegać i słuchać, mniej na uwadze że na ustawienie na słuch jest warte tyle co kalibracja TV na oko czyli nic

Kable wypuść, a najlepiej zrób rurki z pilotem i weź kable, które nie zamulają w końcu robisz kino.

 

 

11 godzin temu, Butler napisał:

Heh.. A skończę na 7.4.4 😄

przemyśl temat, bo na pewno efekt będzie lepszy zwłaszcza że do takiego pomieszczenia nie potrzebujesz nie wiadomo jakich klocków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fetek napisał:

weź kable, które nie zamulają w końcu robisz kino.

W tym temacie jestem wręcz sponiewierany. Jak się czyta wojny forumowe kablarzy kontra ich przeciwnicy, to nigdy nie wiadomo jakie wnioski wyciągnąć. Tu ślepe testy które obnażają wiedzę testerów, tam epopeje nad różnicami konkretnych modeli, producentów, technologii... Absurd dla zwykłego zjadacza chleba jak ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, Butler napisał:

W tym temacie jestem wręcz sponiewierany. Jak się czyta wojny forumowe kablarzy kontra ich przeciwnicy, to nigdy nie wiadomo jakie wnioski wyciągnąć. Tu ślepe testy które obnażają wiedzę testerów, tam epopeje nad różnicami konkretnych modeli, producentów, technologii... Absurd dla zwykłego zjadacza chleba jak ja.

Pocieszę Cię 🙂 

Przyszedł adapter HDMI SPK618

F13C886D-163E-4A1F-ACC8-1A325DF3DEAF.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Butler napisał:

W tym temacie jestem wręcz sponiewierany. Jak się czyta wojny forumowe kablarzy kontra ich przeciwnicy, to nigdy nie wiadomo jakie wnioski wyciągnąć. Tu ślepe testy które obnażają wiedzę testerów, tam epopeje nad różnicami konkretnych modeli, producentów, technologii... Absurd dla zwykłego zjadacza chleba jak ja.

hehe, to uwierz na słowo 🙂 i nie przepłacaj

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytałem tu i uwdzie i proponują jakieś Brown Sugar bo "nie zamulają jak filoetowe"... Ta, 80zł za metr to może bym wydał jakbym miał 2-3 metry do kolumny. Pora otrzeźwieć, nie mam zamiaru się wkręcać w takie wydatki, tym bardziej że są one bardzo dyskusyjne.

Ale modzić to ja lubię, więc RP 6000F i RP-504C jadą do Swarzędza (Wilk-Audio-Projekt), paleta gotowa do wysyłki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre kolumny, idealne do kina -co w nich  bedziesz przerabiał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko elektryka idzie na warsztat, do poprawki idzie głównie dołek na średnicy, ale ogólnie więcej wyciągniemy z tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jedno ważne pytanie?

Słuchałeś tych swoich kolumn na tym Denonie w pokoju docelowym że będziesz je modził? 
 

Dla mnie po modzie już nie będą miały tego czegoś, za które je się uważa najlepsze do kina. Zamulisz je. Nie chciał bym ich już po takim modzie nawet za darmo, ani nawet tego usłyszeć jak to będzie grało. Sorry ja odpadam.
 

I tak wiem, twoje pieniądze ale wydane w błoto nie słuchając ich w połączeniu z Denonem. Można by było ta kwotę przeznaczyć na coś innego bardziej sensownego i potrzebnego…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wszystko mam uzgodnione. Charakter kolumn będzie zachowany, po prostu mam zamiar wydobyć nieco więcej średnicy która jest ich słabą stroną. Tylko trochę, koszty nie są jakieś wielkie. Słuchałem, sprawdzałem... Nie wywrócę ich DNA do góry nogami, spokojnie 😉 Moim celem nie jest to co w filmiku umieszczone, preferencje samemu się uzgadnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 22:38, Butler napisał:

Zostać przy MELODIKA BWC2400? Zaraz psychoakustyka mi się udzieli i będzie pozamiatane.

Ja tą firmę omijam z daleka, kable o których dla Ciebie myślałem kiedyś kosztowały 30 zł... teraz prawie 100zł więc chyba można odpuścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na ścianę frontową i tylną. Ale to cholerstwo ciężkie, gęstość na pewno większa jak zwykłej płyty GK.

 

IMG_20211001_111455.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrealizowałem jedne z ostatnich zakupów... Miały być 4 x PRO-250RPW (surround i back surrund). Jedną parę już mam, jednak z dostępnością drugiej tragedia, ciągle przesuwa się termin dostawy, teraz się okazuje że najszybciej połowa grudnia. Przyznam że mam dość czekania przez pół roku. Trafiła się okazja na THX-502-L za niewiele większą cenę (1700zł sztuka). Otwór montażowy identyczny, spójność dźwięku powinna też być bo wysokotonowy ten sam więc się zdecydowałem. Na minus to wygląd nie ten bo czarne przetworniki i po zdjęciu maskownic może gryźć w oczy. Zobaczymy, albo tylne też w przyszłości zmienię na takie same THX, albo wszystkie będą za maskownicami (planowałem odkryte). No i sub... suby też za jednym zamachem w koszyku. Bym kupił jeden żeby budżetu nie nadwyrężać, ale zaraz SVS robi podwyżki o ponad 10% więc kupuję dwa Svs SB-3000. 4310zł za sztukę 😄

Co mi zostało? Telewizor 75" (do grania dla dzieciaków na konsoli i codzienne użytkowanie), oraz projektor do kina. Będę je szukać pod koniec roku, black friday lub w okresie międzyświątecznym. Projektor raczej używany, wolę lepszy 1080p niż jakieś nowy 4K z kiepskimi parametrami. Filmów w 4K i tak mam mało, na poważniejszy sprzęt przyjdzie pora bo jak widzę to już grube pieniądze. Mam nadzieję że na początek za około 5k znajdę coś co wstydu i rozczarowania nie przyniesie.

klipsch-pro-250rpw-lcr_1467.jpg

THX502L-750x750.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za suby bardzo dobra. Ja miałem podobną.
A projektor to na bank szukaj Sony Hw55 czy Hw65. Jak idziesz w 1080p. To chyba najlepszy wybór. I używane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.