Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler

Rekomendowane odpowiedzi

Ty będziesz miał artefakty z 9400 a ja będę się cieszył z 4100 JVC. Tyle w temacie!!! 
???
Chyba coś ci się pomyliło...

A czego to ty nie będziesz miał,.to już żeśmy poczytali w zamkniętym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły mi w "ręce" katalogi audio-video z lat minionych w formie pdf, ponad 720MB, są gdzieś takie rzeczy do ściągnięcia czy gdzieś warto by było to udostępnić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak poza tym pracowity weekend za mną. Stare drzwi zdemontowane, ściana skuta, zaraz murowanko w nowym miejscu. Bez sensu korytarz się tutaj rozszerzał. Dzięki temu powiększę sąsiedni pokój (sypialnię), i będzie więcej miejsca w jaskini na postawienie sofy. Mam na myśli to że drzwi po otwarciu nie będą o nic obijać.

IMG_20211015_224906.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powoli, ale do przodu. Ułożyłem wstępnie stelaże na sufit podwieszany, muszę je tylko wyregulować. Kupiłem w końcu (mam dość pożyczania)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Super sprawa, ciężko mi teraz sobie wyobrazić pracę bez tego. Ponadto jak sobie pomyślę jak miałbym układać płyty gipsowe na suficie, podwiesić ekran... Zaopatrzyłem się w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Będę mógł sobie dłubać samodzielnie bez proszenia kogokolwiek o pomoc. Zakupiłem też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do szafy rack na komputer, oraz na początek płytę główną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Co miesiąc jakiś element dokupię do tego PC, jak jaskinia ruszy to się przyda do pracy i grania. Obudowy głośników surround wstępnie osadziłem w swoich miejscach. Przygotowałem ścianę na drzwi w nowym miejscu, trochę murowania było.

 

IMG_20211103_224336.jpg

IMG_20211103_224354.jpg

IMG_20211103_224431.jpg

IMG_20211103_224651.jpg

IMG_20211103_224752.jpg

IMG_20211103_224830.jpg

88887178.jpg

e5b271cc4bcf89a5271104e16b9c.jpg

TYCZKA-DO-LASEROW-DRAZEK-3-6m-KOLUMNA-STATYW-Kat-wyswietlania-linii-poziomej-360.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość docelowa wychodzi mi 2,43m. Wiem, szału nie ma. Jeśli chodzi o wentylację, zabudowałem kanał (typowy 110x55) w suficie. Wlot bezpośrednio nad pozycją szafy rack, wylot prosto do komina który jest teraz nieużywany. Jest fajnie, czuć że cug ciągnie. Wlotu chyba nie muszę organizować... Tak przynajmniej mi się wydaje. Szafa sobie z otoczenia przez szczeliny zapewni raczej przewiew. Jak się mylę to mnie poprawcie, mam opcję brać powietrze z piwnicy, tylko że 5 metrów pod podłogą kanał wentylacyjny bym musiał zrobić. Ponadto będzie klima. Na 90% 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale to po nowym roku.

 

 

IMG_20211104_191344.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie szału nie ma ale wystarczy, pamiętaj że przy takiej wysokości bardzo szybko wzrośnie temperatura i spadnie ilość tlenu. Jeśli upakujesz tam kolegów może być problem.

Zabezpiecz fugę, odsłonięta się utlenia i potem może być problem. Ładne równe ściany, u mnie cegła to same odpady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info... Zapewnię wlot świeżego powietrza z piwnicy, miałem w sumie to już wcześniej w głowie. Wszystkie cegły będą zabudowane. Na froncie i z tyłu stelaż 10cm wypełniony wełną mineralną, pokryty płytą gipsową perforowaną. Nie zostawiam samych cegieł bo akustyka by była tragiczna. Ponadto nie zostawię na wierzchu rur od ogrzewania, przewodów zasilających, głośnikowych, internetowych, alarmowych... Z wyglądu w realu wyczyszczona cegła faktycznie fajnie się prezentuje, ale za dużo tu będzie instalacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak je porządnie zagruntuj, najlepiej pistoletem.

kup mikrofon, zrób pomiar, potem symptomatycznie zrób ściany i znowu pomiar. 10 cm to za mało by walczyć o niskie rejestry ale dostatecznie dużo by zdegradować wyższe pasmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, zagruntowanie zdecydowanie miałem w planie, a używać będę urządzenia ciśnieniowego do oprysku roślin 🙂 Co do niskich rejestrów, oprócz 10cm wełny na tylnej ścianie, na innych dwóch przyklejam po całości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Czym je wykończę jeszcze przemyślę,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jedna ściana będzie mniej zaadoptowana, zwykła płyta gipsowa na klej plus panele ścienne gipsowe. Tam jest okno, grzejnik, klima... Będę się w razie problemów wspierał absorberami bądź rozpraszaczami. Każdy narożnik ścinam konstrukcją z przeciwprostokątną 0,8m, wypełniam całość wełną mineralną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pianek nigdy nie używałem więc się nie wypowiem ale niekontrolowane stosowanie wełny potrafi narobić sporo problemów. Dla przykładu 20 cm zrobi wyrwy w średnim basie, zaś 40-50cm w tym samum miejscu ładnie wszystko wygładzi. Nawet na forum były przypadki gdzie super chunk'i w najprostszej wersji czyli tylko wełna zjadły praktycznie cały bas.

Teoretycznie nawet KG, który chcesz przykleić może mieć wpływ bo między płytą a ścianą powstanie pustka.

Pamiętaj że ściany a zwłaszcza narożniki to miejsce gdzie wełna ma najniższa efektywność. Ogólnie pomysł z perforacją jest dobry ale może lepiej zastosować 5cm wełny + 2-3cm pustki albo nawet 2cm filcu + pustka.  Co jest w dokumentacji producenta ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Wczoraj i dziś działam z instalacją grzewczą, na wiosnę zdemontowałem grzejnik i pousuwałem stare stalowe rury z pokoju. A to oznacza że jeszcze nie włączyłem ogrzewania, temperatura w domu spadła do 18 stopni i muszę szybko się z tym uwijać. Dobrze że mam ciepłą piwnicę przez którą przechodzą rury miejskiej kotłowni 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okablowanie gotowe. Nie spodziewałem się że tyle z tym roboty będzie, poprzeciągane dziesiątki metrów przewodów zasilających, głośnikowych, internetowych, sygnałowych, oświetleniowych... Szykuję się do montażu płyt gipsowych na suficie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20211114_211446.jpg

IMG_20211114_211653.jpg

IMG_20211114_211753.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to wygląda ja trzeba samemu się męczyć. Pewnie już to pisałeś ale jakoś mi umknęło. Dlaczego głośniki sufitowe będą w ten sposób montowane? Przecież mogłyby być normalnie w suficie. Czy tak nisko tam masz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, STELVIO napisał:

Dlaczego głośniki sufitowe będą w ten sposób montowane? Przecież mogłyby być normalnie w suficie. Czy tak nisko tam masz?

Te widoczne głośniki sufitowe po skosie to tylne atmosy. Są tak zaplanowane żeby zapewnić geometrię zgodną z zaleceniami dolby, a więc 45 stopni w górę za odsłuchem i wg projektu wychodziły na spojeniu sufitu ze ścianą więc zrobiłem sobie takie do nich obudowy. Cóż, 7.2.4 ledwo się mieści w tych 18m2. Przednie atmosy są klasycznie wpuszczone w suficie, tylko 45 stopni z przodu. Docelowa wysokość wyjdzie 2,43m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa.ok.

Ach te zalecenia dolby. Ja walczyłem o 4 sufitowe na 17m2. Ale z tylnymi  surround to nie było szans. U Ciebie to też troszkę wszystko blisko. Ale aby zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez STELVIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
42 minuty temu, Butler napisał:

Docelowa wysokość wyjdzie 2,43m

Czekam aż skończysz i dasz znać jak słychać na pietrze po tym co poczyniłeś. Sufit będę musiał opuścić z 250 na 230 cm i go w pełni zaadaptować by nic do sąsiadów się nie dostawało. Dlaczego aż 20 cm bo gł sufitowe maja głębokość montażową na 14 cm i reszta to by było to co zapewni nieprzepuszczalność dźwięku do sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi kilkanaście metrów przewodu głośnikowego Melodika BWC2400. Wystawionych nieużywanych 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nikt nie chce kupić, zainteresowanie w sumie zerowe mimo iż cenę dałem niższą niemal o połowę salonowej. Tak sobie kombinuję czy nie pociągnąć pozostałych przewodów na górny przód dla systemu Auro3D (FHL, FHR) i tam nie upchnąć tych Klipschów. Tylko jak połączyć z moim Denon X4700H? Wszystkie końcówki zajęte (7.2.4), fronty napędzane zewnętrzną... Czy odpuścić i próbować dalej sprzedać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 godzin temu, RAF77 napisał:

To grajbelki mają głośniki sufitowe?
emoji1.png

Nawet nie wiesz co się szykuje w pokoju…

5 godzin temu, Butler napisał:

Wystawionych nieużywanych Klipsch PRO-250RPW LCR nikt nie chce kupić

Szkoda że nie mówiłeś wcześniej😞kumpel szukał kolumn instalacyjnych… wybrał Polka

 

ps. Co to się stało że sprzedajesz? Montujesz z tylu 4 x THX 502? 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, długi89 napisał:

Szkoda że nie mówiłeś wcześniej😞kumpel szukał kolumn instalacyjnych… wybrał Polka

Pisałem 

 

7 godzin temu, długi89 napisał:

ps. Co to się stało że sprzedajesz? Montujesz z tylu 4 x THX 502? 

Dokładnie tak

Co do Auro3D (FHL, FHR) to odpuszczam ten pomysł. Prawy górny głośnik miałbym jak zainstalować, ale lewy to kłopot - Przez schody na piętro które nachodzą na górny narożnik pokoju.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@Butler powiedz mi jaka piankę lub panel bym musiał wykorzystać by odizolować sąsiadów od hałasu? Przestrzeń będę miał do wykorzystania 200 mm na zagospodarowanie,  tylko tam gdzie będą suby i Atmosy będzie to wynosić 100 mm. Od ściany Baffle Wall będę chciał dać płytę Nidia Sonic wzdłuż czyli 2,5m a później zwykła płyta. Konstrukcje będę robił drewniana z kantówek 48x48 wyłożonych gumą antywibracyjna od strony montażowej do sufitu i ścian by odizolować drgania z subwooferów. Za nim zacznę kręcić płyty będę robił testy czy suby dać na sufit czy po bokach gdzie będą zainstalowane tylne Dipole… 

Czy jesteś w stanie jakoś pomoc? Dodam że przednia ściankę przesunąłem z 300 mm do 500 mm po czym pokój się zmniejszył o pół metra…  za wszelka pomoc będę Ci bardzo wdzięczny😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gadałem o tym z kuzynem to wg. niego najbardziej efektywnym sposobem na odizolowanie się od pomieszczenia obok jest zrobienie ściany a'la sandwitch, wielowarstwowej. Moja ściana jest z cegieł, na to przyklejam piankę akustyczną 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 4 cm o gęstości 140 kg/m3 z doklejonym fabrycznie podkładem gumowym o grubości 3mm. Na to układam stelaż na płyty gipsowe, wypełniam go wełną mineralną 50mm. Przykręcam dwie warstwy płyty gipsowej i wykańczam panelami akustyczno-dekoracyjnymi. Bym chciał bardziej się odizolować to na płyty karton-gips dałbym ponownie stelaż i kolejne dwie warstwy płyty karton-gips. Oczywiscie wszystkie połączenia stelaża na miękko i taśmą akustyczną potraktowane. Mam ją także pomiędzy stelażem a płytą GK. Kupiłem taką 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Najgorzej będzie z basem, tego ciężko zatrzymać, jak masz możliwości to 20cm wełny jest dość skuteczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dziękuję za odzew, ta Pianka SoundsSolutions wyglada ciekawie, na sufit bym potrzebował 7 kawałków w takim razie i na to wełnę mineralną. Subwoofery które chce użyć to te: https://glosniki-instalacyjne.pl/klipsch-pro-1000sw-pro1000sw-subwoofer.html tylko jeszcze nie wiem czy będą one na suficie z tylu po zewnętrznej projektora czy z boku pod tylnymi kanałami w systemie 5.1.2. Pomiar sam wszystko wykaże. Dzięki jeszcze raz za nakierowanie😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 funtów za subwoofer 200W ?

O ile głośniki instalacyjne są ok, to takie subwoofery, za taką kasę, to bezsens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Butler napisał:

Jak gadałem o tym z kuzynem to wg. niego najbardziej efektywnym sposobem na odizolowanie się od pomieszczenia obok jest zrobienie ściany a'la sandwitch, wielowarstwowej. Moja ściana jest z cegieł, na to przyklejam piankę akustyczną 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 4 cm o gęstości 140 kg/m3 z doklejonym fabrycznie podkładem gumowym o grubości 3mm. Na to układam stelaż na płyty gipsowe, wypełniam go wełną mineralną 50mm. Przykręcam dwie warstwy płyty gipsowej i wykańczam panelami akustyczno-dekoracyjnymi. Bym chciał bardziej się odizolować to na płyty karton-gips dałbym ponownie stelaż i kolejne dwie warstwy płyty karton-gips. Oczywiscie wszystkie połączenia stelaża na miękko i taśmą akustyczną potraktowane. Mam ją także pomiędzy stelażem a płytą GK. Kupiłem taką 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Najgorzej będzie z basem, tego ciężko zatrzymać, jak masz możliwości to 20cm wełny jest dość skuteczne.

Sandwich króluje mając świadomość że użycie większej ilości różnych materiałów działa skuteczniej nić jeden gruby materiał tej samej grubości. Stąd np zamiast wełny 20cm dał bym np. 3 sztuki po 5cm  i przedzielił bym je np. 3x1.8cm sklejką bukową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 23:03, Butler napisał:

Wlot bezpośrednio nad pozycją szafy rack

Zwiększając średnicę kanału wentylacyjnego obniżasz poziom szumów wentylacji która zacznie Cię irytować jak dobrze akustycznie adaptujesz pomieszczenie. Za tym daj większej średnicy rury zmniejszając prędkość przepływu powietrza (przy tej samej wydajności m3/h) Na wylocie daj dodatkowo tłumik hałasu coś w tym typie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ASURA napisał:

Na wylocie daj dodatkowo tłumik hałasu coś w tym typie:

Akurat trafiłeś w temat. Kanał wentylacyjny mam w suficie z wejściem nad pozycją szafy, ale zapomniałem kupić rurę która połączy ten kanał z szafą. Tłumik co podałeś jak znalazł 😉 Dzięki za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, ASURA napisał:

Sandwich króluje mając świadomość że użycie większej ilości różnych materiałów działa skuteczniej nić jeden gruby materiał tej samej grubości. Stąd np zamiast wełny 20cm dał bym np. 3 sztuki po 5cm  i przedzielił bym je np. 3x1.8cm sklejką bukową

No ja chciałem zrobić w ten sposób by zainstalować od sąsiadów SoundSolutions 4 cm do tego dać 5 cm wełnę oraz 10 cm i zamknąć to KG nad słuchaczem normalnym a w pierwszych odbiciach przed ekranem Nida Sonic C10 N8. 
 

 Znalazłem taki filmik na yt trochę pomocny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.