Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Butler napisał:

Taką zabudowę mogę wykonać bezboleśnie w narożnikach za stożkową pianką akustyczną. Temat do rozważenia, spytam kuzyna co o tym sądzi.

Takie 2x4 DBA nie dziala w naroznikach. Wazny jest odstep 1/4 szerokosci/wysokosci sciany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była fascynacja słowem " iż " , teraz czas na wytłuszczoną czcionkę na co Cię niechcący natchnąłem? Martyn daj od siebie odpocząć bo nie masz naprawdę nic ciekawego do dodania , mało tego dam sobie w talary pochlastać że do końca projektu Butlera nic ciekawego nie wymyślisz i będziesz tu zaglądał z zazdrością i wciskał updejty ze swojego projektu skoro twój temat padł na ryj....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lonely
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xajas napisał:

Takie 2x4 DBA nie dziala w naroznikach. Wazny jest odstep 1/4 szerokosci/wysokosci sciany

Acha... Czyli z przodu odpada. A z tyłu? Mógłbym zrobić otwory w ścianie podobnie do tych atmosowych przy suficie. Wiązało by się to z jej wzmocnieniem (podobnie jak przy montażu okien lub drzwi) ale juz to opanowałem. Generalnie to ściana zewnęrzna, ma łącznie 38cm grubości (bez izolacji zew) i składa się z dwóch ceglanych rzędów z pustą przestrzenią w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Lonely napisał:

mało tego dam sobie w talary pochlastać że do końca projektu Butlera nic ciekawego nie wymyślisz i będziesz tu zaglądał z zazdrością i wciskał updejty ze swojego projektu skoro twój temat padł na ryj....

No to możesz zacząć se chlastać, bo nic nie wrzucę tutaj z mojego kina. Na chwile obecna nie mam nic więcej do dodania w temacie kolegi, zaproponowałem tylko DBA bo było by to jego najlepsze wyjście i z kasa jak i z brzmieniem ale kto bogatemu zabroni… za cenę dwóch sb3000 ma pełne DBA na głośniku Daytona Ultimax 12 razem z końcówkami mocy z DSP a wątpię by te dwa svs dały takie ciśnienie jak 8x12’ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam trzymam kciuki zeby wszystko wyszlo tak jak sobie zaplanowales.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony 85 XH 9505.Optoma UHD-51a. Yamaha RX-A3050. Sony UBP-X800M2 .Klipsch RF-7.Klipsch RC-64II.Klipsch RF-82II.Klipsch R-14S.Klipsch SW-310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Butler napisał:

Acha... Czyli z przodu odpada. A z tyłu? Mógłbym zrobić otwory w ścianie podobnie do tych atmosowych przy suficie.

Nie musza byc wpuszczone w sciane. Zostaw sciany w spokoju 🙂 Wystarcza plaskie skrzynki przylegajace do sciany. Ale ten odstep 1/4 od krawedzi jest wazny, bo dzieki kontrolujesz/eliminujesz wszystkie 3 mody osiowe wynikajace z dlugosci, szerokosci i wysokosci pomieszczenia.

Jeszcze raz na chlopski rozum: celem inteligentnego uzycia kilku (a w szczegolnosci 2x4) subwooferow NIE JEST NISKIE ZEJSCIE albo WYZSZY POZIOM basu. To potrafi kazdy glupi i do tego wystarczy jeden subwoofer. Sztuka jest osiagnac ROWNOMIERNY poziom basu w CALYM ZAKRESIE czestotliwosci , czyli bez peakow ("dudnienia") i dolkow , i to w calym pomieszczeniu na WSZYSTKICH MIEJSCACH ODSLUCHU!!!

Ale wiekszosc towarzystwa ciagle tego nie chce pokapowac! Jedyne co zna i w kolko powtarza to "nisko" i "glosno"

Co ci daje niske zejscie i jebniecie basem przy 24Hz (wielki peak), jesli spowodu modow brakuje ci basu miedzy 30-60Hz (dziura)?

Nawet gdybys wstawil jakis SVS 100000  majacy 5000W, pojedynczym subwooferem nie rozwiazesz tego problemu  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Lonely napisał:

Nie musisz wyznaczać wzorca materialnego /sprzętowego Ale możesz za to rozmieścić sprzęt tak jak inni mogą tylko pomarzyć przez kompromisy salonowo/rodzinne .

Przypomina mi się po tych słowach mój projekt Civica. Przez wiele lat wyznaczałem cel innym ścieżki do modów, auto praktycznie całę miałem ogarnięte tip-top... Wiele rozwiązań miałem własnego pomysłu i nie chodziło tylko o kasę, choć przyznam że tanie to hobby na pewno nie było. Hehe... Diesel a trzy razu na zlocie japońskich JDM tytuł auta zlotu i best engine 😄 Grubo było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DSC09317.thumb.jpg.4d263af10cfca1890f9c1b0364ddadb4.jpg

DSC01573.thumb.jpg.b08c9d62635aad15b421ac8163b4bb78.jpg

DSC01635.thumb.jpg.dfcc77083fd2cab5e455e5abd7c58ba5.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, xajas napisał:

Nie musza byc wpuszczone w sciane. Zostaw sciany w spokoju 🙂 Wystarcza plaskie skrzynki przylegajace do sciany. Ale ten odstep 1/4 od krawedzi jest wazny, bo dzieki kontrolujesz/eliminujesz wszystkie 3 mody osiowe wynikajace z dlugosci, szerokosci i wysokosci pomieszczenia.

Jeszcze raz na chlopski rozum: celem inteligentnego uzycia kilku (a w szczegolnosci 2x4) subwooferow NIE JEST NISKIE ZEJSCIE albo WYZSZY POZIOM basu. To potrafi kazdy glupi i do tego wystarczy jeden subwoofer. Sztuka jest osiagnac ROWNOMIERNY poziom basu w CALYM ZAKRESIE czestotliwosci , czyli bez peakow ("dudnienia") i dolkow , i to w calym pomieszczeniu na WSZYSTKICH MIEJSCACH ODSLUCHU!!!

Ale wiekszosc towarzystwa ciagle tego nie chce pokapowac! Jedyne co zna i w kolko powtarza to "nisko" i "glosno"

Co ci daje niske zejscie i jebniecie basem przy 24Hz (wielki peak), jesli spowodu modow brakuje ci basu miedzy 30-60Hz (dziura)?

Nawet gdybys wstawil jakis SVS 100000  majacy 5000W, pojedynczym subwooferem nie rozwiazesz tego problemu  

O ile pamiętam u siebie masz dość grubą warstwę wełny, dałeś to na frontowej czy tylnej / obu ścianach ?

 

29 minut temu, Butler napisał:

Przypomina mi się po tych słowach mój projekt Civica.

masz gdzieś opis zmian w silniku ? u kogo stroiłeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, fetek napisał:

masz gdzieś opis zmian w silniku ? u kogo stroiłeś ?

Silnik... Wtryski zmodzone, intercooler (wiadomo), turbina hybryda - mocno przerobiona, wydech 2,75" z nierdzewki z przelotowymi tłumikami M-Tech, sprzęgło spiekowe z jednomasowym kołem... Z tego 2.2 140KM fabrycznie wypluło 280KM i ponad 500Nm tylko trochę dymił i go przyblokowaliśmy. Hamulce i zawias też mnóstwo czasu zabrały. Strojone było u kolesia którego już nie ma w branży, ogólnie w szoku był bo nigdy z tego silnika więcej jak 220KM nikomu nie wypluło. CivicKlub, CivicForum... Kilkaset stron do czytania na każdym z nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Butler napisał:

Silnik... Wtryski zmodzone, intercooler (wiadomo), turbina hybryda - mocno przerobiona, wydech 2,75" z nierdzewki z przelotowymi tłumikami M-Tech, sprzęgło spiekowe z jednomasowym kołem... Z tego 2.2 140KM fabrycznie wypluło 280KM i ponad 500Nm tylko trochę dymił i go przyblokowaliśmy. Hamulce i zawias też mnóstwo czasu zabrały. Strojone było u kolesia którego już nie ma w branży, ogólnie w szoku był bo nigdy z tego silnika więcej jak 220KM nikomu nie wypluło. CivicKlub, CivicForum... Kilkaset stron do czytania na każdym z nich.

czyli podstawowy komplet 🙂, przy tej budzie to już fajnie jeździło.

na spieku latałeś po 3city ? noga Ci nie odpadła ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, fetek napisał:

O ile pamiętam u siebie masz dość grubą warstwę wełny, dałeś to na frontowej czy tylnej / obu ścianach ?

Jedna cala sciana jest pokryta welna (ok. 20cm) schowana za kotara (czyli absorber), a cala przeciwlegla sciana to de dyfuzor (cala sciana to regal z tysiacami ksiazek ustawionych nierownomiernie w dwoch rzedach. Co jest frontem, a co tylem nie mozna powiedziec, bo to sie sie co pewien czas zmienia (z roznymi glosnikami i roznymi setupami obracam caly system o 180° i slucham w obydwu kierunkach).

Aktualnie przednia sciana to welna, a tyl to regal (a w katach welna)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xajas napisał:

Aktualnie przednia sciana to welna, a tyl to regal (a w katach welna)

Tył (DBA) mam zrobiony identycznie, regały 30cm głębokie z książkami, płytami, kartonami itd. Ze względu na ustawienie kolumn i brak miejsca na sprzęt przód chcę przesunąć. Wstępnie planuję 20-30cm wełny na całości, potem kolejne 20-30 tylko na szerokość ekranu tworząc wnęki, która chce wykorzystać na schowanie sprzętu a boczne na dodatkowe ustroje rozpraszające.

Czy masz gdzieś pomiary bez DBA a z wełną / bez ?

taka była wstępna koncepcja, od ponad roku forumowicz nie chce mi oddać sprzętu w tym mikrofonu a ja nie mam czasu do tego usiąść.

kino-1.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, fetek napisał:

Czy masz gdzieś pomiary bez DBA a z wełną / bez ?

Niestety, to pokrycie welna "rozrastalo sie stopniowo", wiec nie mam takiego porownania, ale dzialanie tych 20cm zaczyna sie od 100Hz. ponizej zero szans.

Tak to wyglada bez wygladzania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xajas napisał:

ale dzialanie tych 20cm zaczyna sie od 100Hz. ponizej zero szans.

tak to już wiem, dlatego druga wersja zakłada schowanie kilku rezonatorów a jeśli to nie starczy to zostaje jeszcze tylna ściana.

Generalnie mam miejsca gdzie mod osiowy znika a tylko z nim mam problem, chce to jeszcze pomierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezonatory tez mialem, ale wywalilem, bo ich skutecznosc jest "mikroskopijna". Moje mody sa rzedu 10-15dB. Aby skorygowac 15dB w zakresie 20-100Hz, potrzebujesz gigantyczne rezonatory. Nie mam na to miejsca. Wole uzyc aktywne pulapki (DBA). Wtedy mam pelna kontrole nad tym co robia. Ale to wymaga zaawansowanego setupu DSP 

17 minut temu, fetek napisał:

Generalnie mam miejsca gdzie mod osiowy znika a tylko z nim mam problem, chce to jeszcze pomierzyć.

cos takiego "pomierzyc" jest max proste. Wystarczy mikrofon za kilka € (mozna samemu polutowac) i darmowy program REW 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-1239-0-21749200-1542209467_thumb.jpgpost-1239-0-72205700-1542209483_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, xajas napisał:

potrzebujesz gigantyczne rezonatory. Nie mam na to miejsca

im większy rezonator tym mniejsza efektywność, robiłem próby to źle nie było a popełniłem kilka błędów.

No nic zobaczę.. zimą będę się bawił, nie zamierzam walczyć o poziom, który osiągnąłeś.

20 minut temu, xajas napisał:

cos takiego "pomierzyc" jest max proste. Wystarczy mikrofon za kilka € (mozna samemu polutowac) i darmowy program REW 

tylko ten mikrofon trzeba do czegoś podłączyć, po za tym nie chce mi się bawić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fetek napisał:

im większy rezonator tym mniejsza efektywność, 

...

tylko ten mikrofon trzeba do czegoś podłączyć, 

W to z ta efektywnoscia nie wierze 😉 przeciez to absolutnie nielogiczne!

to zrob go 10x10x10cm z otworem BR na 1cm to zobaczysz jaki bedzie "efektywny"

Po co ludzie buduja po katach wielkie Bass Trapy, skoro mniejsze sa skuteczniejsze? Wlacz no mozgownice i zastanow sie nad tym 

 

Mikrofon wtykasz do wejscia mikrofonowego w notebooku (Jack 3,5mm). Max proste 😉  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butler napisał:

Przypomina mi się po tych słowach mój projekt Civica. Przez wiele lat wyznaczałem cel innym ścieżki do modów, auto praktycznie całę miałem ogarnięte tip-top... Wiele rozwiązań miałem własnego pomysłu i nie chodziło tylko o kasę, choć przyznam że tanie to hobby na pewno nie było. Hehe... Diesel a trzy razu na zlocie japońskich JDM tytuł auta zlotu i best engine 😄 Grubo było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DSC09317.thumb.jpg.4d263af10cfca1890f9c1b0364ddadb4.jpg

DSC01573.thumb.jpg.b08c9d62635aad15b421ac8163b4bb78.jpg

DSC01635.thumb.jpg.dfcc77083fd2cab5e455e5abd7c58ba5.jpg

To forum zamienia się powoli w samochodowe to może mam pokazać mego Tiguana i żony Sportage!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, xajas napisał:

W to z ta efektywnoscia nie wierze 😉 przeciez to absolutnie nielogiczne!

to zrob go 10x10x10cm z otworem BR na 1cm to zobaczysz jaki bedzie "efektywny"

Po co ludzie buduja po katach wielkie Bass Trapy, skoro mniejsze sa skuteczniejsze? Wlacz no mozgownice i zastanow sie nad tym 

Już kiedyś o tym rozmawialiśmy, optymalna wielkość dla RH to okolice 75litrów. Weź sobie pierwszy lepszy symulator i policz kilka wersji to sam zobaczysz.

W żadnych realizacjach nie widziałem dużych RH, zawsze były dzielone na mniejsze.

46 minut temu, xajas napisał:

Mikrofon wtykasz do wejscia mikrofonowego w notebooku (Jack 3,5mm). Max proste 😉  

Nie używam, zbędna zabawka. Po za tym jakbyś nie zauważył wiele urządzeń nie ma już złącza słuchawkowego a co dopiero mikrofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, sufit na ukończeniu, kwestia tygodnia. Pora konkretnie zaplanować ściany i zakupy z nimi związane. Na pierwszy ogień idzie przeciwległa do TV. Muszę tam w pierwszej kolejności złożyć instalację do grzejnika z rur Cu bo stare wywaliłem więc kilka dni mi zejdzie. Później postawić muszę szafę rack która będzie dosłownie centrum wszystkiego. Na razie prąd mam z oddzielnego pomieszczenia po przedłużaczu bo stara instalacja jeszcze na aluminiowych przewodach była.

Biorąc pod uwagę Wasze powyższe wpisy... Poświęcę 10cm na wełnę mineralną, geometrycznie nic mi nie zaszkodzi. Czyli stelaż, ułożę tą izolację. A na to co żeby nic mi nie pyliło z niej co pomieszczenia i wizualnie jakoś było miłe dla oka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Butler napisał:

A na to co żeby nic mi nie pyliło

Ja dawałem białą agrowłókninę na stelaż ,a co do wykończeniówki to welurów,aksamitów itp jest od groma do wyboru.

Tobie musi pasować wizualnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby nie przetłumić pomieszczenia. Jest tu na forum taki co ma całe pomieszczenie z wykładziną na ścianach ale wątpię że to wyszło na dobre .

A to ma ścisły związek z akustyką i jeżeli ten twój kuzyn naprawdę taki kumaty to już powinieneś go napadać o dalsze ruchy i to co masz kupić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, hank napisał:

Ja dawałem białą agrowłókninę na stelaż ,a co do wykończeniówki to welurów,aksamitów itp jest od groma do wyboru.

W punkt, faktycznie super pomysł dzięki z tą agrowłokniną.

15 minut temu, Lonely napisał:

Pamiętaj żeby nie przetłumić pomieszczenia. Jest tu na forum taki co ma całe pomieszczenie z wykładziną na ścianach ale wątpię że to wyszło na dobre .

A to ma ścisły związek z akustyką i jeżeli ten twój kuzyn naprawdę taki kumaty to już powinieneś go napadać o dalsze ruchy i to co masz kupić. 

Co do ściany tylnej to miałem ją zrobić jak to wcześniej mi nakreślił z łamanym polskim "na miękko". Dostałem dziś rano fotę (nie mam teraz dostępu) i tam wełna mineralna w drewnianym stelażu... Dzień wcześniej sami mi to pisaliście więc ten tego... trzeba tak zrobić. Tylko czym wykończyć to szukam weny.

Przetłumienie raczej mi nie grozi... I roboty tylko sobie dodatkowo narobiłem. Na przód kupiony mam beton architektoniczny bo mnie jakoś naszło jakiś czas temu i żona namówiła pokazując pełno fotek z FB jak to wygląda. Łukasz (kuzyn) dziś w mailu mnie zbeształ za to, to jest shit i w ogóle. Jak nie chcę wywalać to mam zmontować go "w fale" żeby nie było równoległości ze ścianą przeciwległą... O rety. Albo to sprzedam, albo mega rzeźba będzie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona się przysłużyła hahaha rób sam po swojemu i baby nie słuchaj.  Wygoń ją do ogródka czy coś niech ugotuje bo jeszcze lepszy pomysł Ci podsunie 🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co do ściany tylnej to miałem ją zrobić jak to wcześniej mi nakreślił z łamanym polskim "na miękko". Dostałem dziś rano fotę (nie mam teraz dostępu) i tam wełna mineralna w drewnianym stelażu... Dzień wcześniej sami mi to pisaliście więc ten tego... trzeba tak zrobić. Tylko czym wykończyć to szukam weny.
Przetłumienie raczej mi nie grozi... I roboty tylko sobie dodatkowo narobiłem. Na przód kupiony mam beton architektoniczny bo mnie jakoś naszło jakiś czas temu i żona namówiła pokazując pełno fotek z FB jak to wygląda. Łukasz (kuzyn) dziś w mailu mnie zbeształ za to, to jest shit i w ogóle. Jak nie chcę wywalać to mam zmontować go "w fale" żeby nie było równoległości ze ścianą przeciwległą... O rety. Albo to sprzedam, albo mega rzeźba będzie

Poszukaj na FB albo na Pinterest pmieszczenia z scianami obciagnietymi/pokrytymi kulturalnym desgnerskim materialem i pokaz je zonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Butler napisał:

W punkt, faktycznie super pomysł dzięki z tą agrowłokniną.

inny pomysł to folia + filc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.