Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny i wzmacniacz do 18m2 - budzet 15-20 tys


Karol_Zet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć zestaw z kolumn podstawkowych oraz wzmacniacza stereo z wbudowanym DAC (opcjonalnie może mieć funkcję streamera).
Pokój kwadratowy, około 18m2, budżet 15-20 tyś zł, jeśli będzie niezbędne to budżet do 25 tys.

Muzyka której będę słuchał to trochę elektroniki, lekkiego rocka, itp np Daft Punk, Pink Floyd, Sting, The Police, Diana Krall, Coldplay, Dire Straits

Chciałbym, aby zestaw grał w miarę ok przy niskich poziomach głośności. Lubię ciepłe, muzykalne granie, z rozsądną dawką szczegółów, natomiast bez przesady - nie ma to być analityczna weryfikacja utworów 😉 Bardziej zależy mi na przyjemności i rozrywkowym odbieraniu muzyki, niż rozbieraniu jej na czynniki pierwsze.

Wzmacniacze o których myślałem - Naim Unity Atom, Arcam SA 20/30, Primare i25/i35
Kolumny - Dali Rubicon 2, Dynaudio Emit 20... na razie brak innych pomysłów

Będę wdzięczny za pomysły co warto z czym połączyć i odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie masz pomieszczenie, ale zakładając brak adaptacji akustycznej, polecam raczej coś z korekcją akustyki.

Arcam SA30 lub Lyngdorf TDAI-1120.

Osobiście posiadam Arcama SA30 z Monitor Audio Gold 100 5G i jestem bardzo zadowolony.

Pytanie jeszcze jakie brzmienie chcesz uzyskać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony posłuchałbym i porównał Naim Unity Atom z Quad Artera Solus Play to niedużych rozmiarów urządzenia z potencjałem, do których proponowałbym ci podłączyć monitory Buchardta S300/400, oczywiście Dynaudio z nowej serii Emit też u nas możesz posłuchać i porównać. Zapraszam na bezpłatne odsłuchy i indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pokój 17m. Posiadam Primare I35 Prisma (czyli z DAC i streamerem) oraz kolumny Dynaudio Emit 20. Jestem zadowolony, mogę z własnego doświadczenia polecić taką kombinację. Można zawsze później pomyśleć w przyszłości o wyższym modelu Dynaudio. Oczywiście moje Emit są z wersji pierwszej, teraz od miesiąca są nowe Emit z innymi głośnikami o których trudno mi się wypowiadać. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz już trochę poszaleć. Może warto rozważyć mniej oklepane propozycje kolumn i wzmacniaczy? Odpuściłbym na wstępie tą opcję streamera, i jak już to poszedł docelowo w odrębne urządzenie dedykowane do streamingu ( jakieś IFI zen stream etc..). W tym budżecie możesz śmiało rozważyć fenomenalne wzmacniacze hybrydowe z serii UNICO od włoskiego producenta UNISON RESEARCH (łączą brzmienie charakterystyczne dla lampowców z funkcjonalnością tranzystorowców) i tu albo UNICO PRIMO ( najtańszy około 6-7 tyś) lub nieco droższy UNICO DUE (cena około 8,5-9,5 tyś) i do tego jakieś ciekawe kolumny typu AURUM GALAN lub AURUM SEDAN (ceny pomiędzy 7 a 10 tś za parę). Kolejną alternatywą ( tańszą bo około 5 tyś za parę ) dla kolumn mogą być AUDIOPHYSIC CLASSIC 3 ( które świetnie zgrywają się z wzmacniaczami z serii UNICO). Jesli chodzi o alternatywne wzmacniacze, to może zaszalej z czymś klasy HIGH END gdzie w cenie do 10 tyś masz np. wzmacniacz TRIGON EXXACT, który klasowo aspiruje do mocno HIGHEND'owego środowiska. Jak dobrze poszukasz to sklep w zakupie łączonym będzie Ci w stanie zaproponować specjalne ceny mieszczące się w budżecie lub nawet dużo poniżej budżetu. Osobiście gdybym miał taką kasę na audio przesłuchałbym zestawienia UNISON RESEARCH UNICO PRIMO + AUDIOPHYSIC CLASSIC 3 + UWAGA !!! subwoofer JL AUDIO D-108 - możesz być zaskoczony jak fenomenalnie to się zgra i co najważniejsze takie zestawienie nie będzie "siarą" w światku audiofilskim, bo akurat subwoofery JL AUDIO są dedykowane do właśnie systemów stereo i to czasem ultra drogich systemów po kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy Euro. Jesli będziesz chciał jednak pójść po bandzie to konfiguracja UNISON UNICO DUE + AURUM SEDAN + SUB JL AUDIO D-110 ( cennikowo to powyżej budżetu, ale jak dobre poszukasz to dogadasz się w dobrej cenie z niejednym sklepem). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź kolegi @BRYTOHOLIC brzmi trochę jak promocja jednego z dystrybutorów sprzętu audio😛, ale rzeczywiście mogą to być ciekawe zestawy. To skoro już padły 2 kolumny tego dostawcy, to może warto dorzucić jeszcze markę PMC. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, seba3002 napisał:

Wypowiedź kolegi @BRYTOHOLIC brzmi trochę jak promocja jednego z dystrybutorów sprzętu audio😛, ale rzeczywiście mogą to być ciekawe zestawy. To skoro już padły 2 kolumny tego dostawcy, to może warto dorzucić jeszcze markę PMC. 

Mam jakoś sentyment do tych urządzeń stąd takie propozycje a nie inne ( bardziej określił je budżet), nie mniej z polskim dystrybutorem mam dobre koneksje i w temacie poleconych marek mam pewność, że będą to nie oklepane produkty z naprawdę wysokiej półki, których nie polecą autorowi postu w 99 % sklepów audio w Polsce... ( tam usłyszy oklepany schemat: monitor audio, naim, arcam, denon, dali, marantz, pylon, etc..... więc nuda 🙂

w temacie PMC raczej ciężko będzie się wyrobić w tym budżecie ( bo na same monitory pójdzie cały budżet) 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BRYTOHOLIC napisał:

 🙂w temacie PMC raczej ciężko będzie się wyrobić w tym budżecie ( bo na same monitory pójdzie cały budżet) 

😉

Jeśli mówimy o nowych - to owszem. Chociaż poekspozycyjne 25.21 można wyrwać za mniej niż 8k. Za to używki można kupić już w bardzo przyzwoitych cenach. Ja swoje 25.21 kupiłem poniżej 5k i uważam, że to dobra cena za te monitory. Natomiast 11 tysięcy za nowe 21i to już lekka przesada. 

 

6 minut temu, BRYTOHOLIC napisał:

monitor audio, naim, arcam, denon, dali, marantz, pylon, etc..... więc nuda 🙂 

😉

Czy ja wiem czy nuda. Sam łączę swoje monitory z leciwym marantzem Ki Pearl lite i nie czuje żeby wiało nuda😛 bądź brakowało czegoś w tym połączeniu. Oczywiście chętnie posłuchał bym takiego trigona czy włoskiej hybrydy, ale to po prostu nie mój budżet 🙂. A audio physic classic 3 miałem swego czasu i uważam, że w swoim budżecie to świetne kolumny. Podobno też bardzo dobrze zgrywają się z cyrusem 8.2. U mnie grały co prawda z cyrusem one ale też było to całkiem udane połączenie. 

Kolego @BRYTOHOLIC, a zdradzisz na czym Ty grasz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, seba3002 napisał:

Jeśli mówimy o nowych - to owszem. Chociaż poekspozycyjne 25.21 można wyrwać za mniej niż 8k. Za to używki można kupić już w bardzo przyzwoitych cenach. Ja swoje 25.21 kupiłem poniżej 5k i uważam, że to dobra cena za te monitory. Natomiast 11 tysięcy za nowe 21i to już lekka przesada. 

 

Czy ja wiem czy nuda. Sam łączę swoje monitory z leciwym marantzem Ki Pearl lite i nie czuje żeby wiało nuda😛 bądź brakowało czegoś w tym połączeniu. Oczywiście chętnie posłuchał bym takiego trigona czy włoskiej hybrydy, ale to po prostu nie mój budżet 🙂. A audio physic classic 3 miałem swego czasu i uważam, że w swoim budżecie to świetne kolumny. Podobno też bardzo dobrze zgrywają się z cyrusem 8.2. U mnie grały co prawda z cyrusem one ale też było to całkiem udane połączenie. 

Kolego @BRYTOHOLIC, a zdradzisz na czym Ty grasz ? 

 

🙂 sam też bym obecnie celował w PMC nawet po ekspozycyjne, ale teraz nawet takie będzie ciężko namierzyć no i optymalnie pod preferencje autora posta trzeba by było celować bardziej w 25.22, które o ile się nic nie pozmieniało to raczej już nie do wyszarpania bo rozeszły się jak bułki po wprowadzeniu nowej serii 25i ( prawie 40 % droższe od tych bez i). Apropos cen na serię i to uważam, że nadal kolumny te są warte swojej ceny, choć mogły by być nieco tańsze, ale to raczej podyktowane jest sprawami brexitowymi a nie polityką dystrybutora.

Marantz o którym piszesz to bardzo dobry wzmcniacz, i ciężko go sklasyfikować jako nudny, ...moje okreslenie nudy skierowane było raczej do modelu sprzedażowego większości sklepów w PL, które notorycznie brną w utarte "NUDNE" schematy sprzętowe, bo wiedzą, że oklepane standardy łatwiej jest sprzedać niż popracować nad zaciekawieniem klienta czymś niszowym co przeważnie może być dużo lepszą propozycją, ale niestety bardziej ryzykowną w temacie potencjalnego utrzymania klienta.

 

Na czym gram ? Ostatnio się pozmieniało i w głównym pomieszczeniu 25.26 z dwoma końcówkami STEREO 200 od Cyrusa, + pre2dac QX, źródło Unison Unico CD DUE a do streamingu wspomniane IFI zen stream. 

Drugi system, z którego korzystam częściej przy sypialnianym TV , kompie itp (bo nie mam zbyt wiele czasu na słuchanie muzyki) to właśnie UNICO PRIMO (wzmacniacz) z monitorami AURUM  GALAN. I ten system jak na propozycję za +/- 14 klocków po cenniku uważam że w 100 % mnie satysfakcjonuje (pamiętając, że to nawet nie jest połowa ceny pary kolumn PMC 25.26 z głównego systemu). Nowym dodatkiem będzie jedynie w tym drugim systemie wspomniany JL AUDIO D-108 bo lubię słuchać dużo elektorniki, ale cichutko, ( w tle podczas pracy etc.. bardziej niż typowe słuchanie) i po przetestowaniu opcji "z" i "bez" uważam, że życie jest zbyt krótkie na system stereo bez subwoofera 🙂 🙂 🙂 ( i to subwoofera, którego praktycznie nie widać )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.08.2021 o 11:00, Karol_Zet napisał:

Chciałbym założyć zestaw z kolumn podstawkowych oraz wzmacniacza stereo z wbudowanym DAC (opcjonalnie może mieć funkcję streamera).
Pokój kwadratowy, około 18m2, budżet 15-20 tyś zł, jeśli będzie niezbędne to budżet do 25 tys.

Muzyka której będę słuchał to trochę elektroniki, lekkiego rocka, itp np Daft Punk, Pink Floyd, Sting, The Police, Diana Krall, Coldplay, Dire Straits

Chciałbym, aby zestaw grał w miarę ok przy niskich poziomach głośności. Lubię ciepłe, muzykalne granie, z rozsądną dawką szczegółów, natomiast bez przesady - nie ma to być analityczna weryfikacja utworów 😉 Bardziej zależy mi na przyjemności i rozrywkowym odbieraniu muzyki, niż rozbieraniu jej na czynniki pierwsze.

Wzmacniacze o których myślałem - Naim Unity Atom, Arcam SA 20/30, Primare i25/i35
Kolumny - Dali Rubicon 2, Dynaudio Emit 20... na razie brak innych pomysłów

Będę wdzięczny za pomysły co warto z czym połączyć i odsłuchać.

nie warto zaczynac od tak duzej kwoty.poszukaj sobie kolumn jbl 4311,sa oferty na portalach,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i do tego jakas lampe np WBA.

 

nie kupuj niczego nieodsprzedawalnego w przyszlosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @BRYTOHOLIC to masz zacny system 🙂. Dla mnie to raczej system marzeń niż coś na co mogę sobie pozwolić, ale i tak jestem bardzo zadowolony bo udało mi się upolować moje pmc w bardzo fajnej cenie. Na olx są jednak 25.22 za ok 8k, i myślę że te kolumny sprawdziłyby się u kolegi w 18-stu metrach wyśmienicie. U mnie dwudziestki jedynki grają w 14stu metrach i gra to zadziwiająco pełnym dźwiękiem. Na ww olx jest też Cyrus 8.2 z zewnętrznym zasilaczem i być może takie połączenie byłoby też całkiem udane. 

Ps. Dzięki za miłe słowa o marantzu, nie wiem czy przez grzeczność czy znasz ten wzmak, ale często myślałem, że moje połączenie to jakiś straszny mezalians 😝

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez seba3002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Primare i35 opcjonalnie poza Emit 20 sprawdził bym Usher V601;

Fakt, że większe, ale łatwiejsze w ustawieniu bo BR na froncie.

Dobry kierunek, bo tylko spory woofer daje szansę na zrównoważone brzmienie

już przy niskich poziomach, choć cech ludzkiego słuchu i tak nie przeskoczysz 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BRYTOHOLIC lub @Na Temat Audio dzięki za opinię, bo to chyba ta sama osoba / sklep 😉

Jestem po pierwszym odsłuchu Dynaudio Evoke 20 i Emit 20 z Arcamem 30 oraz Primare 35, na razie liderem jest Evoke 20 + Arcam 30. W przyszłym tygodniu umówiłem się na odsłuchy Dali Rubicon 2, także zdam relację z tego porówniania.

Słuchałem jakiś czas temu Cyrusa 8 DAC, jednak nie odpowiadały mi wysokie tony reprezentowane przez ten wzmacniacz - brakowało mi tam trochę szczegółów. Ale poza tym całkiem przyjemne granie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karol_Zet napisał:

liderem jest Evoke 20 + Arcam 30

Porządny sprzęt. Evoke 20 lub nawet 10 już nie pamiętam bardzo mi się spodobały kiedyś... Cyrusa słuchałeś z Evoke? Bo on górę ma spokojna, ale jej nie brakuje, chyba że korzystałeś z wbudowanego dac, który zamula 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karol_Zet napisał:

Jestem po pierwszym odsłuchu Dynaudio Evoke 20 i Emit 20 z Arcamem 30 oraz Primare 35, na razie liderem jest Evoke 20 + Arcam 30. W przyszłym tygodniu umówiłem się na odsłuchy Dali Rubicon 2, także zdam relację z tego porówniania.

A masz możliwość zabrania do siebie, bo sklep/salon audio to trochę inna akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczy pokroju "all in one" -to spróbowałbym z Nad M10. Na jego temat można dużo dobrego poczytać, a co do głośników, to raczej monitory. Rzuć może jakieś zdjęcie pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Majik DSM 2020 i Linn Majik 109

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2021 o 18:39, Krzychu72 napisał:

W tej cenie tylko kolumny z polskiej manufaktury. Akustyk, YB Audio, BMN.

z YB np. Bise XL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z tweeterem SB Satori tekstylnym, który jest w wersji podstawowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2021 o 20:25, Karol_Zet napisał:

@BRYTOHOLIC lub @Na Temat Audio dzięki za opinię, bo to chyba ta sama osoba / sklep 😉

Cześć,

nie nam należą się podziękowania, moja aktywność ( Michał ) ogranicza się jedynie do pisania z konta Na Temat Audio, a cały zeszły tydzień odpoczywałem na urlopie ( czego również efektem jest brak postów Na Temat Audio ). Nie posuwam się do takich praktyk jak ta zasugerowana powyżej 🙂

Ze swojej strony mogę jak najbardziej przychylić się do propozycji @seba3002 dotyczącej kolumn PMC Twenty 5.21 ( o których zresztą z nim wielokrotnie rozmawiałem ), idealnym wyborem byłby do nich wzmacniacz all in one Naim Uniti Atom. Zestaw taki spokojnie zmieści się w zakładanym pierwotnie budżecie. Sam również prywatnie korzystam z zestawienia Naim z PMC, jeśli może to być dodatkową rekomendacją 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z naszej oferty posłuchałbym kolumn ProAc DTwo, chociaż nawet DB3 mogą wystarczyć. To kolumny grające bardzo miękko, ciepło. Do nich elektronika z dość zwartym brzmieniem będzie odpowiednia. Bardzo często klienci wybierają połączenie (wymieniam wzmacniacze z wbudowanym DAC, tak jak chcesz) z Heglem np H190, Peachtree Audio Nova 300, można też posłuchać coś z Rotela: RA-1592 mk II.

Zapraszamy i do nas 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 27.08.2021 o 18:39, Krzychu72 napisał:

W tej cenie tylko kolumny z polskiej manufaktury. Akustyk, YB Audio, BMN.

A dlaczego, akurat tylko polskie? Jesteśmy jakimś światowym potentatem w produkcji kolumn? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, plastik1989 napisał:

A dlaczego, akurat tylko polskie? Jesteśmy jakimś światowym potentatem w produkcji kolumn? 

A kto inny ma to kupić? Francuz, Niemiec, a może Anglik? Na przykład Francuzi to bardzo dumny naród i faworyzują swoje produkty nie zawsze najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, Mikha'el napisał:

A kto inny ma to kupić? Francuz, Niemiec, a może Anglik? Na przykład Francuzi to bardzo dumny naród i faworyzują swoje produkty nie zawsze najlepsze.

A nie lepiej kupić takie kolumny, które po prostu dobrze grają, nie kierując się tym czy sa francuskie czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym założyć zestaw z kolumn podstawkowych oraz wzmacniacza stereo z wbudowanym DAC (opcjonalnie może mieć funkcję streamera).
Pokój kwadratowy, około 18m2, budżet 15-20 tyś zł, jeśli będzie niezbędne to budżet do 25 tys.
Muzyka której będę słuchał to trochę elektroniki, lekkiego rocka, itp np Daft Punk, Pink Floyd, Sting, The Police, Diana Krall, Coldplay, Dire Straits
Chciałbym, aby zestaw grał w miarę ok przy niskich poziomach głośności. Lubię ciepłe, muzykalne granie, z rozsądną dawką szczegółów, natomiast bez przesady - nie ma to być analityczna weryfikacja utworów Bardziej zależy mi na przyjemności i rozrywkowym odbieraniu muzyki, niż rozbieraniu jej na czynniki pierwsze.
Wzmacniacze o których myślałem - Naim Unity Atom, Arcam SA 20/30, Primare i25/i35
Kolumny - Dali Rubicon 2, Dynaudio Emit 20... na razie brak innych pomysłów
Będę wdzięczny za pomysły co warto z czym połączyć i odsłuchać.
Na pewno odpuściłbym sobie rady żeby rozdzielać elektronikę. Zakup all-in-one, w kontekście opisu Twoich preferencji, jest optymalnym rozwiązaniem - nadwyżkę lepiej zainwestować w kolumny. Ze sprzętów które wyminiłeś w pierwszej kolejności posłuchałbym Naima Atom. Arcam 30 też może być OK. Nie wiem tylko czy zgra się to z ciepło grającymi kolumnami. W rozrywce efektownie wypada PS Audio Stellar Strata ale on ma dość okrojone funkcje sieciowe a jest najdroższy. Od strony brzmieniowej to najciekawszy jest wg mnie Atoll SDA 200 Signature - ale akurat w rozrywce grał tak sobie - choć słuchałem z dość jasno grającymi kolumnami.

W Twoim budżecie mieszczą się też kolumny Kef LS50 Wireless 2 - jak zagrają to w ogóle masz z głowy konfigurację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zawziales sie na kolumny podstawkowe? Czy musza sie zmiescic w regale?
Jesli nie, to wolal bym inwestowac pieniadze w sensowne kolumny „podlogowe“, a nie w beuzyteczne podstawki.

Chyba ze planujesz dokupienie subwoofera, ktory szczegolnie dobrze pasuje do „cieplego grania przy niskich poziomach glosnosci“

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Dlaczego zawziales sie na kolumny podstawkowe? Czy musza sie zmiescic w regale?
Jesli nie, to wolal bym inwestowac pieniadze w sensowne kolumny „podlogowe“, a nie w beuzyteczne podstawki.

Może dlatego, że w tym samym budżecie można kupić lepsze kolumny podstawkowe, niż podłogowe? A skoro pomieszczenie ma tylko 18m, to podstawkowe jak najbardziej się sprawdzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.