Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe projektory JVC !!! Co wiemy…?


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Zakładam ten temat by dowiedzieć się jak najwiecej o nowych Projektorach JVC 

A wiec tak, wiem ile będą kosztować i jakie to będą modele, specyfikacji jeszcze nie szukałem ale ceny poszybują bardzo wysoko, można by rzec że o 75% więcej niż dotychczasowe modele. Jak dla mnie to zbyt drastycznie ceny skoczą. Myślałem że będzie to 25% więcej względem aktualnych modeli, niestety tak nie będzie i taki Kowalski będzie mógł tylko pomarzyć o tych projektorach. Sugerowane ceny wyglądają następująco:

DLA-NZ7 - 10,000€

DLA-NZ8 - 15,000€

DLA-NZ9 - 25,000€

Jeżeli ktoś coś znajdzie na temat nowych modeli JVC to proszę zamieścić tutaj by inni tez mogli zobaczyć/dowiedzieć się coś o nich. 
 

ps Dołączam niemiecki filmik:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co nam to?
Z takimi cenami to nie produkt dla zwykłych ludzi, tylko dla bogaczy albo kredytobiorców

I kontrast słabiutki.
Nie dorasta do pięt rs540.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Znalazłem też informacje że mają wyjść 
 

DLA-RS2100

DLA-RS3100

DLA-RS4100

I teraz nasuwa się pytanie : Czym one będą się różniły ?
 

Obecne modele różnią się tym że do serii RS są stosowane najlepsze części a do serii N odpady/odrzutki które nie spełniają specjalnych wymagań dla serii RS. 

Pomijam fakt że szklana soczewka ma być tylko w najwyższym modelu tak jak to było dotychczas. 

Pytanie następne

Czy warto zmieniać obecna serie na laser???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto? 

Dla zwyklego kowalskiego pewnie przez nastepne 5 lat nie warto. 8k materialu tak szybko nie zobaczymy. Zreszta na naszych 100 - 120" nawet FullHd to duzo. 

4k dalo nam HDR i tylko to było glownym powodem wymiany projektorow jak dla mnie. Zreszta ja nadal mam FullHD tyle ze z hdr-em 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lolo2 napisał:

Zreszta na naszych 100 - 120" nawet FullHd to duzo. 

jako laik w temacie, wydawało mi się że przy rozmiarach powyżej 100" FHD będzie już jednak niedosytem, a 4K realną potrzebą, a nie gadżetem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, PawelMitsu napisał:

jako laik w temacie, wydawało mi się że przy rozmiarach powyżej 100" FHD będzie już jednak niedosytem, a 4K realną potrzebą, a nie gadżetem.

Niestety oglądając treści z różnych źródeł często "boli" mnie niska jakość produkcji, nawet efekciarskie hiciory marvel'a w 4k jak dla mnie są mydłem w porównaniu do np narcos'a a to tylko netflix. Osobiście uważam że dobra jakościowo produkcja FHD jest wystarczająca ale w 4k wygląda jeszcze lepiej.

Ciekawi mnie jak wygląda słaby materiał na nowych TV ~86'', które jakby nie patrzeć finansowo wychodzą korzystniej niż sensowny proj a mamy natywne 4k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 4.09.2021 o 22:58, długi89 napisał:

Czy warto zmieniać obecna serie na laser???

Pytanie padło. Dodam do niego co biorę pod uwagę żebyście wiedzieli dlaczego je zadałem🤔

A więc tak, jakiś czas temu był u mnie ojciec. Zobaczył projektor w akcji i się napalił. Kupił sobie jakiś tam tani projektorek za 2 tys zł. Jakość wykonania jak i samego obrazu jest tragiczna. Z racji tego że już dawno pisałem że będzie u mnie najwyższy model JVC czyli RS3000, postanowiłem że obecnego czyli RS1000 dam ojcu by i on mógł się cieszyć obrazem wielkości 100’+ oraz jakością. Fakt faktem pokój nie jest przystosowany do tego typu urządzeń. Ale nie o tym tu teraz chciałbym z wami pisać. Chodzi o to że ma wejść nowa seria Laserowych Projektorów JVC i w związku z tym zadałem pytanie, a brzmi ono tak: Czy warto zmieniać obecna serie na Laser??? W cenie 15 tys€ jest RS3000 z certyfikatem THX oraz w tej cenie najprawdopodobniej będzie RS3100/NZ8 który z tego co zauważyłem nie ma THX-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jako laik w temacie, wydawało mi się że przy rozmiarach powyżej 100" FHD będzie już jednak niedosytem, a 4K realną potrzebą, a nie gadżetem.
Ważniejszy jest "bit rate", niż sama rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

Ciekawi mnie jak wygląda słaby materiał na nowych TV ~86'', które jakby nie patrzeć finansowo wychodzą korzystniej niż sensowny proj a mamy natywne 4k.

Słaby to masz na myśli poniżej FHD? Sensowny proj z ekranem to tak z 15k zł. 86" 6-10k zł?.

120" a 86" to jednak 2 razy większy ekran. Nie pogardził bym teraz 86" jednak 120" z 3m to jednak są inne wrażenia i wg mnie warte większych pieniędzy. W ogóle wydaje mi się że proj vs TV to nie kwestia budżetu tylko potrzeb.

wolałbym wydać 15k na projektor i ekran 120" niż 8k na TV. Niestety nie mam warunków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, PawelMitsu napisał:

120" a 86" to jednak 2 razy większy ekran. Nie pogardził bym teraz 86" jednak 120" z 3m to jednak są inne wrażenia i wg mnie warte większych pieniędzy. W ogóle wydaje mi się że proj vs TV to nie kwestia budżetu tylko potrzeb.

wolałbym wydać 15k na projektor i ekran 120" niż 8k na TV. Niestety nie mam warunków...

120'' z odległości 3m to zdecydowanie za dużo / za blisko chyba że mówimy o formacie kinowym i produkcjach typowo kinowych.

za 15k nie kupisz sensownego projektora i ekranu (chyba że mowa o starszych konstrukcjach FHD) a za 8k nie kupisz takiego TV.

6 godzin temu, PawelMitsu napisał:

Słaby to masz na myśli poniżej FHD?

mam na myśli materiał FHD/4k

8 godzin temu, RAF77 napisał:

Ważniejszy jest "bit rate", niż sama rozdzielczość.

co Ci po bitrate skoro film popsuli już na etapie produkcji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PawelMitsu napisał:

Słaby to masz na myśli poniżej FHD? Sensowny proj z ekranem to tak z 15k zł. 86" 6-10k zł?.

120" a 86" to jednak 2 razy większy ekran. Nie pogardził bym teraz 86" jednak 120" z 3m to jednak są inne wrażenia i wg mnie warte większych pieniędzy. W ogóle wydaje mi się że proj vs TV to nie kwestia budżetu tylko potrzeb.

wolałbym wydać 15k na projektor i ekran 120" niż 8k na TV. Niestety nie mam warunków...

Paweł życzę Ci warunkòw,bo naprawde warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, darulok napisał:

Paweł życzę Ci warunkòw,bo naprawde warto.

zbieram na nowe mieszkanie, prędzej czy później muszę zmienić (drugi potomek w drodze). To będzie okazja żeby zagospodarować oddzielne pomieszczenie (chyba, że będzie 3 potomek :D), które będzie można zagospodarować w 100% pod audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Martin.
Tak czułem,. że ta wyprzedaż sprzętu, nie wróży nic dobrego ale przeszedłeś samego siebie.

Temat budowy kina, zakończył się zakupem Sony LED 49" i grajbelki Sonos,. bez subwoofera.


Mistrzostwo świata .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
35 minut temu, RAF77 napisał:

Martin.
Tak czułem,. że ta wyprzedaż sprzętu, nie wróży nic dobrego ale przeszedłeś samego siebie.

Temat budowy kina, zakończył się zakupem Sony LED 49" i grajbelki Sonos,. bez subwoofera.


Mistrzostwo świata emoji1.png.

A kto powiedział że proja nie kupię? He? Ty ? No brawo👏👏👏 

Proj będzie ale w salonie. A nagłośnieniem będzie Klipsch Cinema 1200 z dwoma subami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Gość
    (Konto usunięte) zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.