Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD ze streamerem


Jedynak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie porady.
Wygląda na to, że bez dwóch pudełek się nie obędzie.

Stąd będę szedł w kierunku dobrego CD z DAC + prosty przyjazny w obsłudze streamer (...no cóż wychowałem się na CD).
No i tutaj jeszcze nie mam żadnych kandydatów do współpracy z Logosem, który chętnie przyjmie sygnał po XLR'ach ;-)

Chętnie poznam propozycje w budżecie do 10 max 12 kPLN za całość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jedynak napisał:

Stąd będę szedł w kierunku dobrego CD z DAC + prosty przyjazny w obsłudze streamer (

A dlaczego nie dobrego DAC + dobry transport CD + prosty, przyjazny w obsłudze dobry streamer?

Choćby w nasypującej konfiguracji

Musician Pegasus + Cyrus CDt + iFi Audio ZEN Stream? 

lub

Denafrips Pontus II + Cyrus CDt (używany) + iFi Audio ZEN Stream

W obu konfiguracjach zmieścisz się w założonej kwocie a pod względem jakości może to być bardzo dobry wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piotrek7 napisał:

A dlaczego nie dobrego DAC + dobry transport CD + prosty, przyjazny w obsłudze dobry streamer?

To jest najlepsze rozwiązanie. Bo streamery w błyskawicznym tempie starzeją się moralnie, a nader często producenci użytkowników spuszczają po brzytwie nie udostępniając aktualizacji oprogramowania. 
Mając zestaw dzielony w takiej sytuacji do ewentualnej wymiany będzie tylko sam streamer, a nie cały komplet. DACki i CD transporty nie dezaktualizują się tak szybko. Sam używam CD transportu który ma już ponad trzydzieści lat i nic nie skłania mnie do tego by go zastąpić czymś nowszym. DACów z ubiegłego stulecia również z powodzeniem można używać do współpracy z najnowszymi streamerami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, McGyver napisał:

... DACki i CD transporty nie dezaktualizują się tak szybko...

Dlatego chcę kupić dobry CD z wbudowanym DACkiem.

Nie lubię tłoku na stoliku i mnóstwa kabli za nim. Na początku chciałem CD i streamer w jednym. No ale nic sensownego na rynku w moim przedziale cenowym nie ma więc poszedłem na "kompromis" aby kupić dwa urządzenia.

Podoba mi się taki minimalizm. Ale proszę nie polecajcie all in one.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jedynak napisał:

Dlatego chcę kupić dobry CD z wbudowanym DACkiem.

Każdy CD bma wbudowany DAC. Ale nie każdy ma wejścia cyfrowe. 

 

6 minut temu, Jedynak napisał:

Na początku chciałem CD i streamer w jednym. No ale nic sensownego na rynku w moim przedziale cenowym nie ma więc poszedłem na "kompromis" aby kupić dwa urządzenia.

Bardzo rozsądny kompromis. 

 

6 minut temu, Jedynak napisał:

proszę nie polecajcie all in one.

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity M6scd . Świetny odtwarzacz ale nie wiem jak się sprawuje w roli przetwornika. Do tego transport, który polecałem wcześniej, czyli iFi. Powinno być ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10k+ oczekuję od sprzętu aby cieszył również zmysł zwroku.

MF M6cd ze swoim pilotem i wyświetlaczem jak z ubiegłego wieku niestety odpada.

Ale generalnie chcę właśnie iść w tym kierunku. Dobry CD z wejściem cyfrowym i wyjściem XLR.

Coś wam się nasuwa na myśl? Branża?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jedynak napisał:

Za 10k+ oczekuję od sprzętu aby cieszył również zmysł zwroku.

MF M6cd ze swoim pilotem i wyświetlaczem jak z ubiegłego wieku niestety odpada.

Ale generalnie chcę właśnie iść w tym kierunku. Dobry CD z wejściem cyfrowym i wyjściem XLR.

Coś wam się nasuwa na myśl? Branża?

Primare CD35 Prisma

Konstrukcja urządzenia jest w pełni zbalansowana, odtwarzacz CD wyposażony w funkcje sieciowe.

Wygląd raczej nie straszy a dźwięk i funkcjonalność ??? do sprawdzenia jak sadzę 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2021 o 14:57, McGyver napisał:

streamery w błyskawicznym tempie starzeją się moralnie, a nader często producenci użytkowników spuszczają po brzytwie nie udostępniając aktualizacji oprogramowania. 

Zależy jaki streamer się kupi.

Wybierając coś, co obsługuje jakieś standardy, a nie tylko natywny protokół producenta, urządzenie wcale się nie zestarzeje tak szybko. Mam tu na myśli przede wszystkim UPnP i ew. Roon.

Nawet jeżeli producent przestanie aktualizować urządzenie czy aplikację, dowolna apka do obsługi UPnP nadal będzie z powodzeniem działać.

Dlatego nie, nie zgadzam się z tym, że streamery starzeją się w błyskawicznym tempie. Jednak warunkiem jest zakup odpowiedniego urządzenia. Oczywiście, taki Sonos który działa tylko z natywnym protkołem, może nawet uśmiercić wszystkie swoje starsze produkty z dnia na dzień. Dosłownie zrobić z nich nic nie warte przyciski do papieru (co swego czasu planowali nawet zrobić). Dlatego po prostu niektóre urządzenia należy pomijać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, felix napisał:

Dlatego po prostu niektóre urządzenia należy pomijać.

Zgadzam się w całości.

Co nie zmienia faktu że wciąż uważam że lepiej mieć osobny streamer i osobny DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny racjonalny powód rozdzielania CD(transportu) i streamera to uboga oferta urządzeń zintegrowanych. A jedyny racjonalny powód ubogiej oferty - to ogólna słaba sytuacja producentów, którzy na siłę rozdzielają urządzenia.
Fakty są takie, że mało kogo interesują nawet osobne DACi - tym bardziej osobne transporty plików i transporty CD. Z punktu widzenia portali i czasopism oferta niby jest spora ale w realu tylko niektóre salony z dużą ofertą mają jako taki wybór. I niestety trzeba przyznać, że w tym przypadku to rynek ma rację. Przy tak postępującej miniaturyzacji podzespołów separacja komponentów to zabobon.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, McGyver napisał:

Co nie zmienia faktu że wciąż uważam że lepiej mieć osobny streamer i osobny DAC.

Ale czemu właściwie?

Wbrew obiegowej opinii DACi nie starzeją się jakoś bardzo szybko. Wybierając odpowiednie urządzenie można być pewnym, że urządzenie będzie dobrze służyło i dobrze grało przez długie lata zarówno jako streamer jak i DAC.

Jeżeli urządzenie jest prawidłowo skonstruowane, nie widzę również dlaczego miałoby grać gorzej niż dzielonka w podobnym przedziale cenowym.

Jedynym powodem który osobiście widzę, może być chęć/nawyk częstych zmian sprzętu, ewentualnie "audiofilskie" przekonanie, że dzielonka musi grać lepiej. Ewentualnie w przypadku streamerów przywiązanie do (lub po prostu chęć posiadania) konkretnej aplikacji. Np. taki Node 2i z dobrą aplikacją, ale kiepskim DACiem.

Godzinę temu, dzarro napisał:

Jedyny racjonalny powód rozdzielania CD(transportu) i streamera to uboga oferta urządzeń zintegrowanych. A jedyny racjonalny powód ubogiej oferty - to ogólna słaba sytuacja producentów, którzy na siłę rozdzielają urządzenia.

Może nie tyle słaba sytuacja, co po prostu model biznesowy i wykorzystywanie faktu, że według wielu audiofili dzielonka musi być lepsza.

Natomiast w ten sposób tworzy się swego rodzaju błędne koło, bo rzeczywiście wielu producentów topowe modele wypuszcza tylko jako dzielonki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... 🤔

To jaki konkretnie cd z wejściem cyfrowym (pod transport plików)

lub

streamer z wejściem cyfrowym (pod transport cd)

obydwa z wyjsciami xlr możecie zaproponować w budżecie do 10k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.