Jump to content
IGNORED

jakie monitory lub małe podłogowe 16m2

swap5
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.

Chciałbym kupić kolumny podłogowe lub monitory do mojego pokoju który nie jest w żaden sposób przygotowany akustyczne i raczej nie będzie.
gdyby to były monitory jeden będzie stał w rogu na komodzie a drugi albo na standzie albo na drugiej komodzie , jeśli podłogowe to na podłodze bardzo blisko tylniej ściany jakieś 10 cm
Wiem to takie nie audiofilskie " ale inaczej nie będzie i proszę o poradę nie krytykę.. Wzmacniacz posiadam yamachę 701 jako odtwarzacz wxc-50 , muzyka to Blusior typu ZZ TOP , Bonamasa , czasem metal typu judas priest scorpions lub nocny kochanek. słucham raczej cicho i chciałbym coś przyjemnego do słuchania z dobrą kontrolą basu i nie męczącą górą .
Dotychczasowe monitory to były polskie BMN ale bardzo męczące na górze i środku
myślę nad:

indiana line diva 262
ELAC DBR62
Indiana Line Tesi 261
może jakieś chario
https://www.ebay.pl/itm/184311775904?hash=item2ae9d682a0:g:ODMAAOSwCORe02uI
takie widze na eba
yu

podlogowe

Indiana Line Diva 552
Indiana Line Tesi 561
może jakieś dali kiedys słuchałem zenzor 7 ładnie grały  ale to było dawno temu i jakimś  innym wzmacniaczem
Raczej coś z rurą do odkurzacza " z przodu lub pod spodem
budżet hmmm od 2 do 4 tys byle fajnie grało , nie męczyło , miało dobry dół ale nie buczący

Meszkam na słowacji więc nie mam możliwości pożyczania i słuchania
Z góry dziekuje za pomoc

aha używki odpadają

Witaj,

16m2 i blisko ściany... nie szedłbym w podłogowe, bo będą dudnić. Do Yamahy A-S701 sprawdzonym połączeniem były zawsze kolumny Elac i tutaj model Debut Reference uważam pasuje świetnie. Ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości, i duże lepsze wysokie tony od serii Debut 2.0. Indiana tez dobrze się zgrywa, jednak wybrałbym Elaca 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 18 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Koledzy z konkurencji mają rację co do kolumn Elac i Indiana Line większość z oferty tych producentów dobrze uzupełnia się z elektroniką Yamahy. Mając taki budżet jednak postawiłbym na nieco lepiej grające monitory Jean Marie Reynaud Lucia, albo Dynaudio Emit 20 choć w drugim wypadku bas reflex umiejscowiony jest z tyłu i za blisko ściany bym ich nie ustawiał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

19 minut temu, Krzychu72 napisał:

Jak możesz to posłuchaj Q Acoustics 3050i. 

Trochę się dziwię że napisałeś o bardzo męczącej górze i średnicy w BMN, zwłaszcza że producent u siebie zgrywa to na wzmacniaczach Yamaha.

Nadal zgrywa z Yamaszka? Kilka lat temu faktycznie tak było ale myślałem, że poszedł w innym kierunku.

De gustibus non est disputandum

W dniu 7.09.2021 o 11:30, swap5 napisał:

Dzień dobry wszystkim.

Chciałbym kupić kolumny podłogowe lub monitory do mojego pokoju który nie jest w żaden sposób przygotowany akustyczne i raczej nie będzie.
gdyby to były monitory jeden będzie stał w rogu na komodzie a drugi albo na standzie albo na drugiej komodzie , jeśli podłogowe to na podłodze bardzo blisko tylniej ściany jakieś 10 cm
Wiem to takie nie audiofilskie " ale inaczej nie będzie i proszę o poradę nie krytykę.. Wzmacniacz posiadam yamachę 701 jako odtwarzacz wxc-50 , muzyka to Blusior typu ZZ TOP , Bonamasa , czasem metal typu judas priest scorpions lub nocny kochanek. słucham raczej cicho i chciałbym coś przyjemnego do słuchania z dobrą kontrolą basu i nie męczącą górą .
myślę nad:

indiana line diva 262
ELAC DBR62
Indiana Line Tesi 261
może jakieś chario
https://www.ebay.pl/itm/184311775904?hash=item2ae9d682a0:g:ODMAAOSwCORe02uI
takie widze na eba
yu

podlogowe

Indiana Line Diva 552
Indiana Line Tesi 561
może jakieś dali kiedys słuchałem zenzor 7 ładnie grały  ale to było dawno temu i jakimś  innym wzmacniaczem
Raczej coś z rurą do odkurzacza " z przodu lub pod spodem
budżet hmmm od 2 do 4 tys byle fajnie grało , nie męczyło , miało dobry dół ale nie buczący

Meszkam na słowacji więc nie mam możliwości pożyczania i słuchania
Z góry dziekuje za pomoc

aha używki odpadają

Miałem podobny problem div niestety nie słuchałem w elacach maskownica ma kolor szmaty do podłogi a kupiłem oberon 3od dali jestem zadowolony

W dniu 7.09.2021 o 11:46, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

16m2 i blisko ściany... nie szedłbym w podłogowe, bo będą dudnić. Do Yamahy A-S701 sprawdzonym połączeniem były zawsze kolumny Elac i tutaj model

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) uważam pasuje świetnie. Ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości, i duże lepsze wysokie tony od serii Debut 2.0. Indiana tez dobrze się zgrywa, jednak wybrałbym Elaca 😉

a Oberon 3 nie bylby lepszy od Debut reference?

W dniu 9.09.2021 o 14:26, piotr6 napisał:

Super grają epos Epic 2

totalnie niedostepne..

W dniu 7.09.2021 o 11:30, swap5 napisał:

myślę nad:

Potrzebujesz cieplejszych kolumn! Elac jest ciekawą opcją, ale lepszą będzie Polk Audio ES20. W nie co wyższej kwocie masz również KEF Q350 lub Dali Oberon 3. Z najtańszych opcji masz jeszcze Heco Aurorę 300.

Podłogówki na tym metrażu to również opcja warta rozpatrzenia. Tesi 561, Melodika BL40 mk3, Polk Audio Monitor XT60.

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.