Skocz do zawartości
IGNORED

Polexit


fox733
 Udostępnij

Czy jesteś za wyjściem z EU?  

59 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Bezwarunkowe wyjście

  2. 2. Wyjście z EU ale pozostanie w Schengen



Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby nie unijne dyrektywy, moglibyśmy zbudować i 10 Ostrołęk.

Tak czy siak niemożność w kwestii elektrowni jądrowych ma genezę zdecydowanie ponadpartyjną i jest stała od wielu lat. Wydaje mi się że przezwyciężenie tego mogłoby być czynnikiem jednoczącym nas w sytuacji politycznej jaką mamy. Choć pewnie drastycznych podwyżek cen prądu nie unikniemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, misiomor napisał:

Gdyby nie unijne dyrektywy, moglibyśmy zbudować i 10 Ostrołęk.

Oczywiście. Moglibyśmy też nasrać sobie w obiad. Taka logika.

Odnośnie energetyki wszystko robimy za późno. Od lat.

Ale teraz powinniśmy to wykorzystać i przeskoczyć pewne etapy które już należą do przeszłości, takie właśnie jak inwestowanie w elektrownie węglowe. I tu rzeczywiście potrzebny jest konsensus i wspólne działanie wszystkich najważniejszych sił. Ale jak znam życie Mateusz zaprosi do współpracy a dwa zdania później opluje opozycję więc widzę to słabo. Obym się mylił.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że miałem propozycję stawiania farmy fotowoltaicznej na moim gruncie to wam opowiem jak to wygląda w praktyce.

Mój grunt spełnia wszelkie warunki, w tym ten w praktyce najistotniejszy czyli przebiega przez nie nie tylko linia średniego, ale i dodatkowo i wysokiego napięcia. Warunkiem uruchomienia takiej inwestycji (hektar 2.5 mln zł i 1MW w szczycie) są naturalnie uzgodnienia z energetyką. No i mimo, że firma poważna, ale i jak mi szef firmy relacjonował zastosowano też i stare, sprawdzone "metody negocjacyjne" i to W-wy włącznie. Nie podłączą, bo nie i już. Firma ma już 3 instalacje (łącznie prawie 30 ha) więc wie co, jak, z kim, komu i ile też. Nie, bo nas k$#@a powywalają z posad. Mamy kategoryczny prikaz z samej góry...

Tak to za pisiarstwa wygląda praktycznie OZE...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzaj a koło Koszalina znowu pisiorstwo stawia wentylatorki kilka sztuk tylko co widziałem z pociągu , widać kogoś zastraszyli 🙂 , no ale taki wiatraczek to 8-10 baniek będzie ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jarekb napisał:

No patrzaj a koło Koszalina znowu pisiorstwo stawia wentylatorki kilka sztuk tylko co widziałem z pociągu , widać kogoś zastraszyli 🙂 , no ale taki wiatraczek to 8-10 baniek będzie ?? 

A kto konkretnie stawia te wiatraki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, absinth3 napisał:

w marnowaniu szans jesteśmy arcymistrzami- zbiorowo i indywidualnie.

Niestety mogę jedynie w całej rozciągłości potwierdzić powyższe. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xajas napisał:

Coniektorym Hitler i antyniemieckie nastawienie tak sie rzucilo na mozg, ze nie sa w stanie racjonalnie spojrzec na pewne zagadnienia i rozdzielic tematow przyszlosciowych technologii od osobistej narodowej nienawisci 😉

Wszystko widza tylko przez jedne okulary: HITLER, HITLER, HITLER,...   

Takie "szczucie" wyziewa w kazdym temacie w kazdym watku 😉

O Hitlerze już wszyscy zapomnieli, mam rodzinę w DE i dobrze wiem jak z was rząd i media robią głupów.

Przyszłości ? o czym Ty pier**lisz ? WSZYSTKIE kierunki ustalają NIEMCY i wymuszają na WSZYSTKICH tworząc przez to potężne problemy, których ot tak się nie przeskoczy a co gorsza uzależniają cała Europę w tym siebie od Rosji.

co z tego że tworzą potężne magazyny energii jak nie są w stanie jej dostatecznie dużo wyprodukować ?

 

 

4 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Odnośnie energetyki wszystko robimy za późno. Od lat.

problem w tym że przez lata nie robiono nic, kraj był rozsprzedawany za gorsze i nic tutaj nie miało powstać.

Pomijam fakt że na dzień dzisiejszy nie ma rozwiązań, w które warto iść.

2 godziny temu, Adalbert95 napisał:

No i mimo, że firma poważna, ale i jak mi szef firmy relacjonował zastosowano też i stare, sprawdzone "metody negocjacyjne" i to W-wy włącznie. Nie podłączą, bo nie i już. Firma ma już 3 instalacje (łącznie prawie 30 ha) więc wie co, jak, z kim, komu i ile też. Nie, bo nas k$#@a powywalają z posad. Mamy kategoryczny prikaz z samej góry...

Tak to za pisiarstwa wygląda praktycznie OZE...

i co ma wspólnego pisiarstwo z prywatywną firemką ?

4 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Ale teraz powinniśmy to wykorzystać i przeskoczyć pewne etapy które już należą do przeszłości, takie właśnie jak inwestowanie w elektrownie węglowe. I tu rzeczywiście potrzebny jest konsensus i wspólne działanie wszystkich najważniejszych sił. Ale jak znam życie Mateusz zaprosi do współpracy a dwa zdania później opluje opozycję więc widzę to słabo. Obym się mylił.

czyli w co mamy inwestować ? podaj konkretne rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jaro_747 napisał:

I tu rzeczywiście potrzebny jest konsensus i wspólne działanie wszystkich najważniejszych sił.

Jaro ciekawe rzeczy piszesz, ale błagam zejdź na ziemię. 😉

Konsensus zacząłby się od kalkulacji, ile każdy członek rady, komisji, czy też innego tworu może na tym zarobić. hihi 😉 A po kilku latach: ja nic nie wiem, nie uczestniczyłem w tych spotkaniach, w tamtym okresie, okoliczności się zmieniły, aktualnie panują nowe trendy itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, fetek napisał:

problem w tym że przez lata nie robiono nic, kraj był rozsprzedawany za gorsze i nic tutaj nie miało powstać.

Pomijam fakt że na dzień dzisiejszy nie ma rozwiązań, w które warto iść.

Taaa...

Kononowicz się kłania.

 

Teraz, Mrok napisał:

Jaro ciekawe rzeczy piszesz, ale błagam zejdź na ziemię. 😉

Konsensus zacząłby się od kalkulacji, ile każdy członek rady, komisji, czy też innego tworu może na tym zarobić. hihi 😉
A po kilku latach: ja nic nie wiem, w tamtym okresie, okoliczności się zmieniły, aktualnie panują nowe trendy itd.

No i dlatego napisałem że słabo to widzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Taaa...

Kononowicz się kłania.

jak widać zaprzeczyć nie potrafisz, tylko znowu jakiś debilny tekst

3 minuty temu, Mrok napisał:

Konsensus zacząłby się od kalkulacji, ile każdy członek rady, komisji, czy też innego tworu może na tym zarobić. hihi 😉 A po kilku latach: ja nic nie wiem, w tamtym okresie, okoliczności się zmieniły, aktualnie panują nowe trendy itd.

oj tam, połowa będzie blokować dla zasady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, fetek napisał:

i co ma wspólnego pisiarstwo z prywatywną firemką ?

Widać nie zrozumiałeś, więc otwartym tekstem jak dla akolity PiS: Energetyka, ściślej Tauron dostał nieoficjalny, acz ścisły zakaz podłączania do swojej sieci prywatnych farm fotowoltaicznych. Nie wiem czy obowiązuje on firmy związane z PiS, ale te niezwiązane obowiązuje.

Tyle pisiarstwo ma wspólnego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Adalbert95 napisał:

Widać nie zrozumiałeś, więc otwartym tekstem jak dla akolity PiS: Energetyka, ściślej Tauron dostał nieoficjalny, acz ścisły zakaz podłączania do swojej sieci prywatnych farm fotowoltaicznych. Nie wiem czy obowiązuje on firmy związane z PiS, ale te niezwiązane obowiązuje.

Tyle pisiarstwo ma wspólnego.

ponawiam pytanie, co prywatna firma ma do PiSu ?

Wiesz co mi ostatnio powiedział prezes firmy, który ma największy monopol na śmieci w naszym kraju ? że 90% odpadów zakopują w lasach.  Wiarygodność obu wypowiedzi jest praktycznie zerowa i można to co najwyżej w kiblu spuścić a nie powtarzać na forum. Teraz ktoś to przeczyta i będziesz się tłumaczył w prokuraturze albo i jakimś CBŚ...

Pomijam poważną lukę logiczną typu innych podłączali ale bidnego usera AS nie, pewno czytają Twoje postawy.

BTW: każdy operator ma prawo odmówić przyłączenia ale musi to bardzo dokładnie uzasadnić. Niestety ale Tauron z PV jest na samym końcu i raczej wynikało to z polityki firmy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówno prawda. Operator ma obowiązek uzasadnienia odmowy podłączenia domowej, tzw. prosumenckiej instalacji. W przypadku gdy instalacja nie jest prosumencka (i produkuje i pobiera prąd z sieci,) i to nie istotnie jaką ta instalacja ma wielkość, nie ma żadnego obowiązku i to dosłownie. Albo się zgodzi albo nie, bo to podobno zwykły biznes.

Otóż w naszej sytuacji to nie jest zwykły biznes typu handlu pietruszką i wydawałoby się, że państwo - a to ono całkowicie kontroluje spółki energetyczne, powinno do niego wręcz zachęcać, a już z całą pewnością nie przeszkadzać.

Wydawałoby się, że prywatny inwestor, wykładający swoje własne pieniądze na instalację która nie tylko wspomaga produkcję (szczególnie w szczytach zapotrzebowania czyli w lecie) i dodatkowo uwalnia owe państwowe firmy od płacenia kroci za prawa emisyjne, o spełnieniu wymogów dojścia do określonych ilości energii z oze nie wspominając, powinien być pożądany, ba wręcz hołubiony - a tu figa z makiem. Pytam czemu?

Swoje wywody o wiarygodności wypowiedzi możesz serwować takim samym jak ty. Jak nie masz pojęcia to się choć nie ośmieszaj. Choć znając tutejszą twoją "twórczość" na nic więcej przecież liczyć nie można...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fetek napisał:

...każdy operator ma prawo odmówić przyłączenia ale musi to bardzo dokładnie uzasadnić.

Kolega chyba nie miał za bardzo kontaktów zawodowych z podmiotem zależnym od partii aktualnie rządzącej? Nie chcę tu oczerniać PiS, bo za opozycji g..o było takie samo, a i na emigracji jest podobne (choć to znam z opowieści, bo wyjechałem aby się przebranżowić i żyć w spokoju pracując pn-pt 9-15).

Ps.

Zapomniałem: z całym szacunkiem, bo ogólnie fajne posty tu piszesz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, misiomor napisał:

Oni irracjonalnie uważają, że jakoś to będzie.

Ściemniasz.  Są na to dokładne wyliczenia, tylko trzeba się trochę wychylić poza stereotypy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zbig napisał:

Są na to dokładne wyliczenia...

...i Makreli wyszło, że Niemcy stracą, za to Polsce będzie lepiej. Zdecydowanie... 

7 minut temu, Zbig napisał:

...trzeba się trochę wychylić poza stereotypy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

ponawiam pytanie, co prywatna firma ma do PiSu ?

Chyba "prywatna"

Skarb Państwa, KGHM i inne spółki zależne mają ponad 50% akcji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zbig napisał:

Ściemniasz.  Są na to dokładne wyliczenia, tylko trzeba się trochę wychylić poza stereotypy.

nie krępuj się, dawaj.

38 minut temu, szymon1977 napisał:

Kolega chyba nie miał za bardzo kontaktów zawodowych z podmiotem zależnym od partii aktualnie rządzącej? Nie chcę tu oczerniać PiS, bo za opozycji g..o było takie samo, a i na emigracji jest podobne (choć to znam z opowieści, bo wyjechałem aby się przebranżowić i żyć w spokoju pracując pn-pt 9-15).

Nigdy nie było i nie będzie uniezależnienia od polityków, ale jakaś sobie wszyscy radzą... po za tym "odgórny nakaz" można interpretować bardzo szeroko

10 minut temu, Zbig napisał:

Skarb Państwa, KGHM i inne spółki zależne mają ponad 50% akcji.

40% więc pakietu kontrolnego nie mają.

akcjonariat.ashx?la=pl-pl&h=auto&hash=DE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adalbert95 napisał:

Otóż w naszej sytuacji to nie jest zwykły biznes typu handlu pietruszką i wydawałoby się, że państwo - a to ono całkowicie kontroluje spółki energetyczne, powinno do niego wręcz zachęcać, a już z całą pewnością nie przeszkadzać.

Tourana nie kontroluje, akcjonariat masz na stronie. Ogólnie rząd ma problem z sektorem energetycznym, który robi co chce inaczej nie byłoby corocznych jazd z cenami prądu.

2 godziny temu, Adalbert95 napisał:

Wydawałoby się, że prywatny inwestor, wykładający swoje własne pieniądze na instalację która nie tylko wspomaga produkcję (szczególnie w szczytach zapotrzebowania czyli w lecie) i dodatkowo uwalnia owe państwowe firmy od płacenia kroci za prawa emisyjne, o spełnieniu wymogów dojścia do określonych ilości energii z oze nie wspominając, powinien być pożądany, ba wręcz hołubiony - a tu figa z makiem. Pytam czemu?

przecież doskonale wiadomo że największym problemem jest OSD (praktycznie każdy) i jest kluczowym elementem powstania każdej farmy. Gdybyś faktycznie miał grunt i podpisał umowę z inwestorem to być wiedział bo takie rzeczy mają wpływ na jej realizacje i rozliczenia.

Średnie napięcie najczęściej ma odmowę z powodu braku zapasu mocy na węźle WN/SN, 110 zaś brak możliwości odbioru energii. Więc ja się teraz Ciebie pytam, po co masz produkować prąd, który zostanie zmarnowany ?

2 godziny temu, Adalbert95 napisał:

Swoje wywody o wiarygodności wypowiedzi możesz serwować takim samym jak ty. Jak nie masz pojęcia to się choć nie ośmieszaj. Choć znając tutejszą twoją "twórczość" na nic więcej przecież liczyć nie można...

Robisz kilkumilionową inwestycje i wszystko opierasz na nic nie wartych i co najważniejsze nieoficjalnych słowach jakieś gościa ? Z kogo Ty chcesz robić idiotę ? KONKRETNIE jaka jest PISEMNA/OFICJALNA odpowiedzieć i jej UZASADNIENIE ??

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, fetek napisał:

Nigdy nie było i nie będzie uniezależnienia od polityków, ale jakaś sobie wszyscy radzą... po za tym "odgórny nakaz" można interpretować bardzo szeroko

Bardzo małe pozostaje pole do interpretacji, skoro wraz ze zmianą rządu, zmienia się połowa urzędników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Bardzo małe pozostaje pole do interpretacji, skoro wraz ze zmianą rządu, zmienia się połowa urzędników.

nie patrz na rząd i urzędników a na spółkę i jej struktury. Jak jakiś kmiotek mówi że sory frajerze ale Cie nie przyłączymy bo góra nie pozwala, to kto jest tą górą ? dział techniczny ? dyrektor wydziału ? sekretarka prezesa ? prezes ? rada ? akcjonariusze ?

aaa no tak, przecież sam premier powiedział...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, fetek napisał:

40% więc pakietu kontrolnego nie mają.

Zgodnie ze Statutem TAURON Skarb Państwa Rzeczypospolitej Polskiej ma prawo do powoływania i odwoływania połowy członków rady nadzorczej po warunkiem, że posiada ponad 25% ogółu głosów na walnym zgromadzeniu TAURON. Pozostałych akcjonariuszy obowiązuje limit liczby głosów na walnym zgromadzeniu TAURON wynoszący 10% nawet w sytuacji, w której posiadają oni większy udział w kapitale zakładowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zbig napisał:

Zgodnie ze Statutem TAURON Skarb Państwa Rzeczypospolitej Polskiej ma prawo do powoływania i odwoływania połowy członków rady nadzorczej po warunkiem, że posiada ponad 25% ogółu głosów na walnym zgromadzeniu TAURON. Pozostałych akcjonariuszy obowiązuje limit liczby głosów na walnym zgromadzeniu TAURON wynoszący 10% nawet w sytuacji, w której posiadają oni większy udział w kapitale zakładowym.

pakiet kontrolny to 51%.. więc połowa i jeden.

12 minut temu, Zbig napisał:

Supersieci HVDC, mówi Ci to coś?

a słoń w krawce coś Ci mówi ? Gdzie są konkrety ? gdzie są obliczenia ?

aaa no tak będzie jak zwykle, trochę się poszarpiemy zamydlając temat a potem lewak zniknie by potem powrócić w dogodnej chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, fetek napisał:

nie patrz na rząd i urzędników a na spółkę i jej struktury. Jak jakiś kmiotek mówi że sory frajerze ale Cie nie przyłączymy bo góra nie pozwala, to kto jest tą górą ? dział techniczny ? dyrektor wydziału ? sekretarka prezesa ? prezes ? rada ? akcjonariusze ?

aaa no tak, przecież sam premier powiedział...

 

Miał być dowcip, a przez przypadek opisałeś jak w praktyce to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fetek napisał:

jak widać zaprzeczyć nie potrafisz, tylko znowu jakiś debilny tekst

Zaprzeczyć potrafię ale z tobą to jak z pijaczkiem który złapie za guzik i cos bełkocze bez sensu. Dyskusja z takim to czysta strata czasu bo trzeba inteligentnie odpowiadać na mało zrozumiały bełkot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fetek napisał:

oj tam, połowa będzie blokować dla zasady.

Eee.. tam. Jak umoczą dziób, to będą klaskać i wyć z zachwytu, nawet jeśli projekt będzie maksymalnie poroniony. Bez względu na to czy globalnie (W-wa) czy lokalnie.


Mieszkam w tym kraju 60 lat, więc bajzel polski (w tym dowolność interpretacji przepisów oraz regularne mianowania ludzi kompletnie niezorientowanych) mam przerobiony gruntownie (urzędy, "firmy" np. SEC itp. komunistyczne twory z prezesem o boskim pochodzeniu, sądy itd.). Przy czym muszę przyznać, że sądy biją cała resztę na głowę. Będąc zwykłym uczciwym obywatelem już na samym początku możesz cmoknąć sędziego w pompę lub sędzinę w kobiecy zamiennik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tauron ma w tej chwili 20% energii z OZE więc może mu nie zależy na powiększaniu tego udziału.

Dla porównania - PGE ma 10%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2021 o 11:04, Adalbert95 napisał:

A za norweski czy amerykański LNG?

To jest niestety strategiczna konieczność. Wiadomo że odnowieniem kontraktu z Gazpromem Polska nie jest zainteresowana, gdyż agresywna jak wściekły pies Rosja wszystko traktuje jako broń - także i handel międzynarodowy.

Możliwe jest więc (już tak przecież bywało) zakręcanie Polsce kurka w każdej chwili pod byle pretekstem, gdy zdaniem reżimu kremlowskiego będzie to wymagane. Handel z bandytami zawsze kończy się źle, więc musimy importować gaz z innych źródeł.

Ja marzę o tym, że NIemcom lub Chińczykom (bo w tych dwóch krajach trwa budowa reaktorów) w końcu wypali kontrolowana synteza termojądrowa i reaktory fuzyjne dostarczą nam energii w dowolnej ilości. Wtedy Putler będzie się mógł tym swoim śmierdzącym gazem podetrzeć. 🙂

W dniu 15.09.2021 o 23:33, jar1 napisał:

NAsz węgiel się już praktycznie skońćzył.

Nie. Mamy udokumentowany zapas węgla na kilkaset lat. Za darmo. Leży w ziemi - tylko brać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zbig napisał:

Ściemniasz.  Są na to dokładne wyliczenia, tylko trzeba się trochę wychylić poza stereotypy.

Odpowiem cytatem (Stanisław Lem, "Smoki prawdopodobieństwa"):

Co obchodziło nieszczęsnych, że smoki Trurla, jako indeterministyczne, więc nielokalne, zachowują się wprawdzie zgodnie z teorią, ale wbrew wszelkiej przyzwoitości, że ta teoria przewiduje kręty ich ogonów, które niszczą sioła i zasiewy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.