Jump to content
IGNORED

Polexit

fox733
 Share

Czy jesteś za wyjściem z EU?  

53 members have voted

1. 1. Bezwarunkowe wyjście

2. 2. Wyjście z EU ale pozostanie w Schengen

Recommended Posts

4 godziny temu, misiomor napisał:

Procenty to fajna rzecz, ale nie dają pełnego obrazu. Cen gazu nie chce mi się szukac, ale cena 1kWh dla odbiorcy detalicznego w Niemczech jest dużo wyższa niż u nas. Oni bez skrupułów obciążyli konsumentów kosztami swojej transformacji energetycznej. I teraz usiłują ściągnąć podobny haracz z innych krajów

Cena energii el. w Niemczech jest dwukrotnie wyższa jak u nas, ale we Francji prąd kosztuje tyle samo co u nas. I te proporcje utrzymują się od czasów gdy o transformacji nikt jeszcze nie słyszał. O tym ile prądu może kupić za swoje dochody Niemiec i Polak już mi się nawet nie chce wspominać. Tak więc opowieści o kosztach transformacji i łupieżczych zapędach tych podłych szwabów, serwuj proszę pisowskiemu ciemnemu ludowi, nie nam.

4 godziny temu, misiomor napisał:

A nie prościej byłoby po prostu skasować ten debilny system z prawami do emisji?

Prościej, nie prościej, a rozsądniej było w czasach gdy Polska sprzedawała ogromne ilości praw do emisji, bo miała ich nadmiar, albo je "kumulować" na gorsze czasy, albo duże pieniądze jakie z tego były, inwestować w sposób który teraz pozwoliłby nam kupować mniej tych praw. Jak była ekstra kasa "za nic" to było super, teraz jak trzeba zapłacić to debilny system praw do emisji. Albo rybki, albo akwarium...

Edited by Adalbert95

• Moderatorzy

No właśnie - Francuzi mają atom, więc nie są obciążeni opłatami emisyjnymi.

Niemcy - skoro startują od wyższego pułapu, to mogą "odpuszczać" i amortyzować w ten sposób skoki cen.

Ja system płatnych praw do emisji krytykuję w czambuł, zawsze tak uważałem. "Pijackiej wyprzedaży" też nie popierałem nigdy, od samego początku transformacji ustrojowej. A niestety jest to odwieczny modus operandi naszej elyty, nieważne jakiej proweniencji.

Sama zapowiedź Ruskich ograniczenia dostaw już powoduje kosmiczne ceny gazu, mamy pokłosie NS2, Niemcy są hubem to u nich będzie najtaniej, reszta Ojropy słono zapłaci. 

A że Dieriepaska robi nam Baltic Pipe (to ten gość co Tupolewa remontowal) jest "nadzieja" że wyleci on kiedyś w powietrze  😆

Edited by costa brava

Godzinę temu, costa brava napisał:

Sama zapowiedź Ruskich ograniczenia dostaw już powoduje kosmiczne ceny gazu, mamy pokłosie NS2, Niemcy są hubem to u nich będzie najtaniej, reszta Ojropy słono zapłaci. 

A że Dieriepaska robi nam Baltic Pipe (to ten gość co Tupolewa remontowal) jest "nadzieja" że wyleci on kiedyś w powietrze  😆

Polska najwięcej .

Kiedy ceny gazu , ale tylko w Polsce zrównają się z cenami benzyny i oleju napędowego ? Kiedy cena benzyny na stacjach benzynowych osiągnie 1000 euro tylko w Polsce ? Kiedy dolar i euro po 100 złotych ?

10 godzin temu, misiomor napisał:

No właśnie - Francuzi mają atom, więc nie są obciążeni opłatami emisyjnymi.

Niemcy - skoro startują od wyższego pułapu, to mogą "odpuszczać" i amortyzować w ten sposób skoki cen.

Napisałem przecież, że proporcja cen prądu w Niemczech i Francji jest taka sama od dziesięcioleci. Nie ma to żadnego związku z opłatami emisyjnymi czy tym bardziej jakoby niemieckim odpuszczaniem i amortyzowaniem.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.