Skocz do zawartości
IGNORED

Elac Debut 2.0 SUB3010 vs SVS SB-1000 a może coś innego? - tylko stereo


vacbc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc w wyborze subwoofera, tylko i wyłącznie do muzyki. 

Na chwile obecną pomieszczenie ok 10m2 - ale w przyszłości może być inne, na pewno większe. Dlaczego do takiego pomieszczenia subwoofer? O problemach pisałem tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobre ustawienie + miniDSP z mikrofonem pomiarowym powinno w znaczym stopniu rozwiązać moje problemy.

Muzyka: tutaj się nie ograniczam, niemal że każda. Jedynie mogę podkreślić, że będą też różne gatunki szybkiej muzyki elektronicznej - z "wykopem" jak i te z wolniejszym, niskim basem sięgającym spokojnie 35hz. Oczywiście muzyka grana na instrumentach też często u mnie gości. 

 

Moje propozycje:

1) Elac Debut 2.0 SUB3010

+ kolumny podstawkowe mam tego samego producenta, tego samego modelu

- sterowanie tylko telefonem, czego się boje - co jak za 3 lata apka zniknie ze sklepu? Mam miniDsp i mikrofon pomiarowy więc niemal dowolnie mogę skonfigurować sobie subwoofer z resztą nagłośnienia.

2) SVS SB-1000 (?pro?)

+ polecany do muzyki

+ nie jest sterowany telefonem

- inny producent niż mam kolumny podstawkowe

 

Kwota max to 2500pln. Czekam na Wasze opinie, a może i inne propozycje. Pozdrawiam 🙂

 

Dodatkowo dopytam, rozumiem że  SVS SB-1000 Pro można również konfigurować bez telefonu? Chodzi mi o podstawowe rzeczy jak głośność, faza i filtr górno-zaporowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez vacbc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVS serii 1000 jest spoko w swojej cenie, ale tak typowo pod muzykę raczej popatrzyłbym w stronę jakiegoś Rela (używki) a z nowych BK XLS 200. Gdzieś na Allegro albo olx widziałem też powystawowego Tannoy TS-12 poniżej 2k (tylko nie TS12.2 bo to już nie zamknięty ale membrana bierna) - stricte do muzyki też super ale i przyłożyć potrafi, ma szybki i bardzo dynamiczny kick bas, podczas gdy SVS skupia się głównie na jak najgłębszym basie. Do 2,5k generalnie nic innego ciekawego nie znajdziesz z nowych subów.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, don111 napisał:

SVS serii 1000 jest spoko w swojej cenie

Dlatego właśnie na niego patrzę i mnie kusi aby go posłuchać 🙂

Godzinę temu, don111 napisał:

ale tak typowo pod muzykę raczej popatrzyłbym w stronę jakiegoś Rela (używki)

Troche się obawiam używek w tym problem 😞 Brak gwarancji, nie wiadomo ile pożyje, jak był traktowany.

No i używka 2kzł, a nowy SVS 2.5kzł.

Też nie rozumiem jednej rzeczy: "Najniższa częstotliwość w pomieszczeniu (-6 dB)32 Hz" Co to oznacza że w pomieszczeniu? Z takim określeniem się nie spotkałem.

Godzinę temu, don111 napisał:

a z nowych BK XLS 200

hmm, nie widzę abym w PL mógł go kupić

Godzinę temu, don111 napisał:

widziałem też powystawowego Tannoy TS-12

też widziałem - ale to nadal używka.

Ok - nie znaczy że odrzucam używki, ale chyba wolałbym coś prosto ze sklepu.

 

Godzinę temu, don111 napisał:

stricte do muzyki też super ale i przyłożyć potrafi, ma szybki i bardzo dynamiczny kick bas, podczas gdy SVS skupia się głównie na jak najgłębszym basie.

Fakt, może nawet ciut bardziej mi zależy na kicku niż na najgłębszych rejestrach, ale też lubie pomruk tych niższych rejestrów.

Godzinę temu, don111 napisał:

Do 2,5k generalnie nic innego ciekawego nie znajdziesz z nowych subów.  

I to jest smutne, poniżej producenci nie chcą robić subów do stereo? Bo do kina się pewnie znajdą. 

Najlepiej to gdybym posłuchał z 3 różne subwoofery i wybrał to co mi pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rel t5i vs SVS SB-1000 PRO - który ma lepszego kicka? 

Rel ma 8" woofer, a SVS aż 12", zazwyczaj w basie czym większy głośnik - tym lepiej.

Tak jak wspomniałem wcześniej - w niektórych gatunkach muzycznych bas o częstotliwości 35hz a pewnie czasami i niższy nie jest obcy - czy rel sobie z tym poradzi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, vacbc napisał:

Hmm, rel t5i vs SVS SB-1000 PRO - który ma lepszego kicka? 

Cześć,

Rel będzie miał lepszą kontrolę basu, SVS zagra mocniej.

Moim zdaniem w 10mkw oba sobie poradzą, bardziej bałbym się dudnienia niż niedomagania. 

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vacbc napisał:
4 godziny temu, don111 napisał:

SVS serii 1000 jest spoko w swojej cenie

Dlatego właśnie na niego patrzę i mnie kusi aby go posłuchać 🙂

Cześć,

masz całkowitą rację, ja sugeruję posłuchać, nigdzie nie jest napisane że ten produkt nie nadaje się do stereo, a jedyną słuszną drogą w tym wypadku jest przetestowanie i kropka. Moim zdaniem całkiem przyzwoity subwoofer, na tyle ile go posłuchałem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Rel będzie miał lepszą kontrolę basu, SVS zagra mocniej.

Moim zdaniem w 10mkw oba sobie poradzą, bardziej bałbym się dudnienia niż niedomagania. 

Hej, też tak myślę że w 10mkw sobie poradzą - co do dudnienia masz na myśli np mody własne pomieszczenia? Z dudnieniem generowanym przez podstawkowe kolumny już w dużym stopniu sobie poradziłem (mod ok 60 i 130hz) za pomocą miniDSP. 

46 minut temu, Witor36 napisał:

Cześć,

masz całkowitą rację, ja sugeruję posłuchać, nigdzie nie jest napisane że ten produkt nie nadaje się do stereo, a jedyną słuszną drogą w tym wypadku jest przetestowanie i kropka. Moim zdaniem całkiem przyzwoity subwoofer, na tyle ile go posłuchałem.

hej hej, tak i to chyba najlepsze rozwiązanie - postaram się wypożyczyć do testów do swojego pokoju i posłucham czy mi pasuje. Ale właśnie pytam, aby wiedzieć który wypożyczyć. 

 

W założeniach kwotowych (2.5kzł) z nowych na chwile obecną pozostaje tylko ten SVS?

I tak już bardziej z ciekawości, ktoś słuchał subwoofer ELACa o którym wspomniałem? Tam już jest akurat obudowa otwarta, ale przez to chyba od razu bym go nie skreślał jako subwoofer do muzyki. Prawda jest taka że nigdy nie miałem do czynienia z subwooferem zamkniętym, ale to inna bajka bo słuchałem tylko estradowych i może stąd moje upodobanie do lekko mocniejszego kicka 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, vacbc napisał:

Hej, też tak myślę że w 10mkw sobie poradzą - co do dudnienia masz na myśli np mody własne pomieszczenia? Z dudnieniem generowanym przez podstawkowe kolumny już w dużym stopniu sobie poradziłem (mod ok 60 i 130hz) za pomocą miniDSP. 

Subwoofer w tej materii ma większe pole do popisu 🙂 Obawiałbym się, że będzie generował za dużo basu niż za mało.

Ja bym sprawdził na Twoim miejscu Quadrala Qube 8. To subwoofer ze szczelinowym portem, jednak w mojej ocenie spisuje się bardzo dobrze.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie naszym zdaniem nic lepszego od SVS z serii SB nie znajdziesz i do muzyki konstrukcja zamknięta będzie lepsza. W muzyce subwoofer odgrywa zupełnie inną rolę, ponieważ ma grać a nie dudnić i buczeć. Obecnie dostaniesz tylko wersję SB1000 Pro, którą zdecydowanie lepiej ustawisz od poprzednika.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.