Jump to content
IGNORED

muzyka z komputera inaczej

kazik-t
 Share

Recommended Posts

2 godziny temu, kazik-t napisał:

Sprzęt jest w prostej konfiguracji:

laptop -> przewód -> wzmacniacz analogowy -> przewody -> kolumny

Co wstawić w miejsce przewodu łączącego laptop ze wzmacniaczem, by przesył był bezprzewodowy?

Da się?

Przydałby się jakiś DAC.

De gustibus non est disputandum

53 minuty temu, Prewwit napisał:

Jak laptop ma BT to iFi Audio Zen Blue

ciekawa propozycja.

czy widoczna lampka z zielonym logiem Ifi świeci się cały czas, czy pojawia się tam coś innego?

po prawej niebieska lampka z oznaczeniem kHz- po co ona ?

czy włącznikiem uruchamiającym jest przycisk z symbolem Bluetooth?

42 minuty temu, xajas napisał:

Jesli laptop to Mac, to odbiornikiem (z zabudowanym przetwornikiem DAC) moze byc Apple AirPort Express (muzyka leci prze Wifi/AirPlay)

laptop to acer

9 minut temu, szymon1977 napisał:

Będąc w podobnej sytuacji kupiłem terminal HP i postawiłem Daphile.

mało to zrozumiałe... po co następny komputer?

Wysłane z mojego M3 POWER przy użyciu ECOplazmy

15 minut temu, kazik-t napisał:

ciekawa propozycja.

czy widoczna lampka z zielonym logiem Ifi świeci się cały czas, czy pojawia się tam coś innego?

po prawej niebieska lampka z oznaczeniem kHz- po co ona ?

czy włącznikiem uruchamiającym jest przycisk z symbolem Bluetooth?

Lampka z logie iFi świeci się cały czas pokazuje jaki kodek jest używany i zmienia kolor w zależności jaki jest używany. Tak samo led obok świeci się na niebiesko gdy sygnał jest 44/48 na biało gdy 88/96. Włącza się tym srebrnym przyciskiem z logo BT nad nim.

Tutaj masz wszystko

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu opisane jaki kodek jaki kolor

Hidden Content

Panasonic DVD-S53(coaxial)/Xonar ST(coaxial)-->Nostromo 5H(OPA2134) + regulator głośności DIY na ALPS RK168 + Hegel H200 po modzie końcówka mocy (kondy Auricap XO + Audio Note Kaisei) + Audio Physic Yara Evolution(SB Acoustics 29RDC)

4 godziny temu, Tonnii99 napisał:

Rozważ DAC do komputera (na przykład malutkiego Audioquesta Dragonfly Black za 350 zł) i wyjdź z tego mini jackiem do wzmacniacza na "dwa czincze" -uzyskasz dużo lepszy efekt a niż przez jakieś bezprzewodowe gówienko...

👍

De gustibus non est disputandum

5 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Rozważ DAC do komputera (na przykład malutkiego Audioquesta Dragonfly Black za 350 zł) i wyjdź z tego mini jackiem do wzmacniacza na "dwa czincze" -uzyskasz dużo lepszy efekt a niż przez jakieś bezprzewodowe gówienko...

jednak idzie o to, by pozbyć się przewodu laptop-wzmacniacz.... i jak zauważam, słuchawek przewodowych też.

Czy do DAC-a też się tym można podłączyć, aby AirPlay działał?

Mozna. AirPort Express ma optyczne wyjscie cyfrowe.

Dokladnie takie rozwiazanie uzywam w Aucie

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_8060.png

Hidden Content

Hidden Content

23 godziny temu, kazik-t napisał:

mało to zrozumiałe... po co następny komputer?

Na pierwszy rzut oka działać będzie podobnie: na laptopie wybierasz muzykę, a dźwięk słychać z kolumn. Ale działać będzie zupełnie inaczej.

Chcesz tak:

muzykę z netu (lub z dysku) pobierasz do laptopa. Z laptopa przerz bluetooth (strata jakości) leci do odbiornika blueutooth, dalej do DAC (chyba, że DAC wbudowany w odbiornik BT), do wzmacniacza i kolumn.

A może być tak:

Daphile to system operacyjny, który instalujesz na komputerze PC (bez monitora, klawiatury i myszki) zamiast Windows (wystarczy jakiś stary złom).

Muzykę z netu (lub z dysku) pobierasz do Daphile. Z Daphile do DAC (chyba, że DAC wbudowany w Daphile), do wzmacniacza i kolumn. Więc po co laptop? Laptop łączy się z Daphile i używasz go jako pilot. Ale zamiast laptopa może być komórka, na której instalujesz apkę wyglądającą jak zwykły player.

Zalety:

Laptop po wciśnięciu play możesz wyłączyć, i brak straty jakości przez BT. Koszt podobny 150 terminal, 150 DAC, Daphile free.

Wady:

działają pliki, Spotify czy Tidal, ale nie będziesz miał w kolumnach dźwięków z laptopa (np filmy z YT).

Ps.

A spróbować Daphile możesz bez inwestycji: wystarczy laptop, komórka i pendrive.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

22 minuty temu, szymon1977 napisał:

Na pierwszy rzut oka działać będzie podobnie: na laptopie wybierasz muzykę, a dźwięk słychać z kolumn. Ale działać będzie zupełnie inaczej.

Chcesz tak:

muzykę z netu (lub z dysku) pobierasz do laptopa. Z laptopa przerz bluetooth (strata jakości) leci do odbiornika blueutooth, dalej do DAC (chyba, że DAC wbudowany w odbiornik BT), do wzmacniacza i kolumn.

A może być tak:

Daphile to system operacyjny, który instalujesz na komputerze PC (bez monitora, klawiatury i myszki) zamiast Windows (wystarczy jakiś stary złom).

Muzykę z netu (lub z dysku) pobierasz do Daphile. Z Daphile do DAC (chyba, że DAC wbudowany w Daphile), do wzmacniacza i kolumn. Więc po co laptop? Laptop łączy się z Daphile i używasz go jako pilot. Ale zamiast laptopa może być komórka, na której instalujesz apkę wyglądającą jak zwykły player.

Zalety:

Laptop po wciśnięciu play możesz wyłączyć, i brak straty jakości przez BT. Koszt podobny 150 terminal, 150 DAC, Daphile free.

Wady:

działają pliki, Spotify czy Tidal, ale nie będziesz miał w kolumnach dźwięków z laptopa (np filmy z YT).

Ps.

A spróbować Daphile możesz bez inwestycji: wystarczy laptop, komórka i pendrive.

jestem po kolacji

23 godziny temu, kazik-t napisał:

jednak idzie o to, by pozbyć się przewodu laptop-wzmacniacz.... i jak zauważam, słuchawek przewodowych też.

to może warto przekonać się do innego rozwiązania, bo co można mieć dobrze bezprzewodowo po bluetooth? Taki, niewielki Dragonfly, wielkości pendrive jest niemal niewidoczony.

Akurat w przypadku laptopa BT nie jest dobrym rozwiązaniem bo laptopy chyba w ogóle nie wspierają mocniejszych kodeków typu AptX lub lepszych. Jeśli ma być tanio to rozwiązania w stylu wskazanego wyżej Audio Pro mogą być optymalne. Nie wykluczyłbym, że przystawki w stylu DragonFly dadzą lepszy efekt dźwiękowy(nie grają dużo gorzej od DAPów za 1500-2000 zł) - ale wygoda będzie mniejsza bo kabelki zostają.

W dniu 20.09.2021 o 22:27, szymon1977 napisał:

Nic nie pisałem o skosztowaniu.

zawiłości przestawionych rozwiązań odstraszają

Godzinę temu, dzarro napisał:

Akurat w przypadku laptopa BT nie jest dobrym rozwiązaniem bo laptopy chyba w ogóle nie wspierają mocniejszych kodeków typu AptX lub lepszych. Jeśli ma być tanio to rozwiązania w stylu wskazanego wyżej Audio Pro mogą być optymalne. Nie wykluczyłbym, że przystawki w stylu DragonFly dadzą lepszy efekt dźwiękowy(nie grają dużo gorzej od DAPów za 1500-2000 zł) - ale wygoda będzie mniejsza bo kabelki zostają.

brak możliwości podłączenia przewodu internetu załatwia sprawę.

Mnie się rozchodzi o prostotę w stylu podłącz i słuchaj z tym, by sygnał był co najmniej takiej samej jakości jak teraz przy połączeniu przewodem.

Wszelkie aplikacje i utrudnienia w postaci konieczności instalowania czegoś, to powód do rezygnacji z takiego rozwiązania.

brak możliwości podłączenia przewodu internetu załatwia sprawę.
Mnie się rozchodzi o prostotę w stylu podłącz i słuchaj z tym, by sygnał był co najmniej takiej samej jakości jak teraz przy połączeniu przewodem.
Wszelkie aplikacje i utrudnienia w postaci konieczności instalowania czegoś, to powód do rezygnacji z takiego rozwiązania.
Czyli ma być bez kabla i bez netu?

internet jest w laptopie na parterze

router jest u góry

by posłuchać z laptopa podłączam go przewodem ze wzmacniaczem

przewód leży pod nogami

laptop leży w miejscu przy którym siedzę i w tym miejscu go obsługuję

3 godziny temu, dzarro napisał:

Akurat w przypadku laptopa BT nie jest dobrym rozwiązaniem bo laptopy chyba w ogóle nie wspierają mocniejszych kodeków typu AptX lub lepszych.

Mój niedrogi (ok. 2 tys.) kilkuletni Asus ma AptX. Ale przy jego braku można zastosować nadajnik na USB.

Hidden Content

Hidden Content

Edited by marek.pap

1 godzinę temu, marek.pap napisał:

https://allegro.pl/oferta/nadajnik-audio-usb-bluetooth-5-0-transmiter-b0310-10442291681

"Jednakże, aby w pełni korzystać z technologii aptX opracowanej przez firmę Qualcomm, Twoje urządzenie musi również obsługiwać tę funkcję."