Jump to content
IGNORED

DD ATMOS TV, Amplituner DD TrueHD

Strielok
 Share

Recommended Posts

Cześć,

TV: LG 55e9

Amplituner: Cambridge Audio 751r v2 (dolby TrueHD, nie obsługuje Atmos)

I moje pytanie:

Są filmy seriale na Netflix'ie, które nadają DD ATMOS. Jak puszczam serial przez głośniki TV to wykrywa DD Atmos. (Ale wiadomo dźwięk żaden)

Jak puszczam po eARC z TV do Amplitunera (w koncu dziala ale po przebojach) to ten sam serial działa "tylko" w DD. Nie DD+, nie DD TrueHD.

Czy tak powinno być? Czy nie powinien nadawać wstecz w TrueHD?

Pozdrawiam

Maciek

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka

Telewizor wiadomo że dokonuje down mixu. Nie sądzę żeby wypuszczał z eARC cos wiecej niż 5.1 DD lub DTS. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Po pierwsze na Netflix nie ma Dolby thd. Powinien być dd+ ale pod warunkiem, że twój amplituner obsługuje.
Jeśli tak, to spróbuj włączyć zwykłe Arc i zobacz czy będzie dd+.
Ok. Ale rozumiem że jak dźwięk zakodowany jest w DD Atmos to jakimś cudem nie downmixuje go do TrueHD? Dlatego mam tylko DD?
Ps. Jak włączę normalne ARC zamiast eARC to w ogóle nie ma dźwięku, co jest dziwne bo moj CA nie ma eARC

Na Netflix nie ma Atmosa bezstratnego, tylko stratny, oparty na dd+.
Dziwne że nie działa dźwięk. Powinien normalnie działać na Arc.
Dziwne to jest to w jaki sposób działa..!?!?

Mam podpięty tylko TV pod amplituner port: ( HDMI out A- oznaczone jako ARC) i oglądam np. netflixa to dźwięku nie ma choćby nie wiem co.
Jak mam podpiety dodatkowo komputer z grafiki do amplitunera pod port HDMI 1 (in Oznaczone jako BDVD) dzwieku nadal nie ma.... ALE!!!!!!! Wystarczy, ze w TV w menu na wyście dam GŁOŚNIKI TV a po chwili ponownie włączę na wyjście HDMI ARC to nagle cudownie jest dźwięk.. wystarczy ze robię to samo bez podpiętego komputera za nic w świecie nie ma dźwięku! To sa cuda!
Rok i 10 msc do tego dochodzilem

10 godzin temu, Strielok napisał:

Czy nie powinien nadawać wstecz w TrueHD?

Nie bo na nettflix ani na żadnej innej platformie na świecie nie ma TrueHD+Atmos(Dolby Atmos).

Wszystkie platformy korzystają z DD+Atmos(Dolby Atmos)

TrueHD+Atmos(Dolby Atmos) uświadczysz tylko i wyłącznie na płytach BD UHD i plikach kopiach tychże płyt.

Edited by bl4ck

Powinieneś dostać DD+ bez Atmosa. TrueHD to format bezstratny, półka wyżej niż DD i DD+, więc nie da się do niego downmixować.

Edited by qbakos

Epson LS10000; Cambridge CXU + Arcam FMJ P7; Paradigm Monitor 9 v7 + Center 3 v7 + Studio 10 v5 + sub Paradigm Seismic 110; Schiit Asgard 3

Dziwne to jest to w jaki sposób działa..!?!?

Mam podpięty tylko TV pod amplituner port: ( HDMI out A- oznaczone jako ARC) i oglądam np. netflixa to dźwięku nie ma choćby nie wiem co.
Jak mam podpiety dodatkowo komputer z grafiki do amplitunera pod port HDMI 1 (in Oznaczone jako BDVD) dzwieku nadal nie ma.... ALE!!!!!!! Wystarczy, ze w TV w menu na wyście dam GŁOŚNIKI TV a po chwili ponownie włączę na wyjście HDMI ARC to nagle cudownie jest dźwięk.. wystarczy ze robię to samo bez podpiętego komputera za nic w świecie nie ma dźwięku! To sa cuda!
Rok i 10 msc do tego dochodzilem

To jest LG