Skocz do zawartości
IGNORED

12AT7/ECC81 Wpływ na dźwięk w środku pasma


Easy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Airmike napisał:

Jest jeszcze wariant tej lampy GEC black welded plates 3 mica square getter. Wołają za nie 5x tyle co za te GEC'e ze zdjęcia.

Bez przesady. Mogą być trochę droższe, ale nie 5 razy tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, fafarskid said:

Bez przesady. Mogą być trochę droższe, ale nie 5 razy tyle.

1750$ +Vat (bo import) za parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Zwykłe" A2900  najczęściej za ok 400 Euro para, jest parka "zwykłych" z Polski aktualnie za 1800zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radzę obserwować czy one się sprzedadzą. Czy są wystawione od X lat i nikt tego nie kupi. Całkowicie absurdalna cena. 

Obserwuje lampy od ok. 2 lat. Niektórzy sprzedawcy we Włoszech mają powystawiane w takich cenach, że leżą już 2 lata i nikt tego nie kupuje. Jednak nawet oni aż tak nie przesadzili jak ten Wietnamczyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zuważyłem na ebay to lampy wystawiane przez wietnamców sa w kosmicznych cenach... Wiecie, że gdy wietnamiec sprzeda taką jedna parkę lamp na ebay, to za te lampy zgarnie tyle co by pracował przez kilka miesięcy w swoim kraju a nawet i ponad rok...

1 dong = 0,00018 zł 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zurek

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
On 11/10/2021 at 8:33 AM, sebgla said:

Ja bym natomiast nie wieszał psów na lampach JJ. Od kilku lat mam albo sprzęty lampowe, albo hybrydowe. Przerobiłem trochę różnych lampy 12AT7 i 12AX7 zarówno z nowej produkcji jak i NOS.  Bardzo dużo zależy od konstrukcji wzmacniacza i preferencji dźwiękowych. Ja lubię np. bardziej ocieplone i spokojne brzmienie, które nie męczy po wielu godzinach słuchania. I często było tak, że po chwilowym zachwycie danymi lampami wracałem po kilku dniach do tych, które dał producent wzmacniacza. W większości okazywał się to najlepszy kompromis pomiędzy szczegółowością  a łagodnością i spokojem brzmienia. Wiele lamp dawało chwilowy zachwyt a po kilku godzinach chciało się wyłączyć muzykę bo kosiło już po uszach. Jeśli ktoś szuka bardziej analitycznego, szczegółowego dźwięku to faktycznie innymi niż firmowe (producenta wzmacniacza) lampami to osiągnie . W obecnie posiadanym przeze mnie sprzęcie Lector Audio są oryginalnie załadowane lampy JJ i tylko przy nich osiągam muzykalne, niemęczące brzmienie. Zmiany lamp dodają trochę szczegółów ale za każdym razem niestety rozjaśniają delikatnie dźwięk co jest dla mnie niewskazane. Poprzednio miałem wzmacniacz lampowy Unison Research S6 oryginalnie obsadzony lampami Tung-Sol i to było bardzo dobre połączenie. Zmiany lamp nie zawsze dawały porządne efekty. 

Niestety JJ nie są dobrymi lampami nawet porównując do obecnej produkcji. Gorąco polecam TADy - nie pamiętam w tej chwili modelu (tanie, a masakrują JJ). W JJ niestety jest słaba góra, średnica, stereofonia, dzwięk ulokowany na kolumnach, bas też pozostawia sporo do życzenia. Wymiana na NOSy wprowadza duże zmiany. Oczywiście są NOSy, które w którymś aspekcie bryluje jak np. Valvo z ultra szczegółowością i dynamiką, czy Brimary/Mullardy (oczywiście trzeba zwracać uwagę na budowę lampy) i pomaga łączenie z innymi jeżeli wzmacniacz na takie manewry pozwala np. MA252, 352 gdzie mamy 12at7 i 12ax7 (sam mieszałem valvo z brimarami i było bardzo fajnie). Tak gdzie nie mamy takich możliwości to polecam telefunken ECC801S 3mica z 1965r co gra bardzo równo, a wszystkie aspekty dzwięku ma dużo lepsze od JJ, ale niestety cena jest teraz dosyć wysoka (powyżej 1,2 tys. za parę, ale naprawdę warto). Nie wchodząc w tak drogie lampy można zainteresować się GE 6201 3mica, są słabsze od Telefunkenów, ale bardzo fajne lampki (dziwię się, że dla kogoś tutaj grały ostro tak samo telefunkeny co wg mnie do ostrości to jest im daleko), ale może w innych sprzętach takie są wrażenia (sprawdzałem w co najmniej 5 wzmacniaczach i efekt zawsze był podobny). Oczywiście wspomniane GEC 2900 są również świetne, ale nie odbiegają znacznie telefunkenom, a cena jest chora.
Zresztą widać po wietnamczyku. Mineły 2 lata, a lampy dalej wiszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A i o czym zapomniałem a warto o nich wspomnieć o ile na wysokość komuś nie przeszkodzą są lampki GE JG-6414 3mica. Jeżeli ktoś chce trochę większego dociążenia od wspomnianych telefunkenów to chyba nie ma nic lepszego w tak śmiesznych pieniądzach. Dają sporo harmonicznych, dużo głębokiego nasyconego dzwięku w każdy razie dzwięk z nich nie nudzi się. Jednak wolałem ciut lepsza kontrolę stąd wybór padł na telefunkeny, ale gdy mi padną to z przyjemnością będę sobie na nich słuchał. Bardzo fajne lampy zwłaszcza, że można je kupić w niskich pieniądzach. Mega muzykalne. Jak dla mnie HIT.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zygert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.