Skocz do zawartości
IGNORED

Co kupić - pytanie nieśmiertelne


mrqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem tu całkiem nowy i do tego zdesperowany. Mam bardzo dużą przerwę w kontaktach z dobrym sprzętem i ilość informacji w sieci mnie przygniotła. Dlatego ośmielam się prosić o kilka słów porady.  Chcę zmontować maksymalnie dobry sprzęt stereo do 40tys. zł. Pokój jest nieduży - ok. 22m2. Muzyka jaka ma być na tym grana to głównie rock z lat 70-80, heavy metal ale i blues (bardziej Rory Gallagher niż BB King). Do tych informacji chciałbym dodać, że w przyszłości (niezbyt dalekiej) planuję dokupić do zestawu gramofon (też nie wiem czego szukać). Jestem otwarty na każdą architekturę - wzmacniacze zintegrowane, ale mogą być też monobloki z końcówką mocy. Najważniejsza jest dla mnie sama muzyka i, o ile to możliwe, niezawodność klamotów.

Bardzo proszę nie namawiać mnie na wizytę w sklepie i do odsłuchu sprzętu - mieszkam na zabitej dechami wsi, a w pobliskim miasteczku jest sklep Media Markt i nic więcej. A czasu na jechanie ponad 120km w jedną stronę naprawdę nie mam.

Z góry bardzo dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 tys to sporo kasy (dla przeciętnego śmiertelnika) Choć jak na warunki hi-endu porządnego kabla za to nie kupisz 😬 Gdybym ja miał budować od zera swój zestaw , chyba poszedłbym w kierunku systemu opartego na Linn Akurate System Hub oraz głośnikach aktywnych. ATC lub Sveda. Nie słuchałem tego zestawienia. Jak to mogłoby zagrać? CH.G.W. Ale właśnie taki kierunek bym sprawdził 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę uściślę. Jestem człowiekiem starej daty i raczej wynalazki typu DAT mnie nie interesują - nie korzystam z sieci w celu słuchania muzyki, ale jeśli wzmacniacz będzie miał te możliwości nie będę kaprysił. Przedkładam nad to "normalne" płyty CD i koncerty na DVD, jak pisałem w planach jest gramofon i winyle.  Mam za dużo informacji nt. sprzętu i proszę o podstawowe chociaż rady. Na razie "wynalazłem" kolumny Amphion Argon 7LS z naciskiem na "wynalazłem". Wydaje mi się, że powinny być dobre, wystarczająco dynamiczne. Natomiast nie wiem jaki wzmacniacz mógłby z nimi współpracować. Podobnie Martin Logan ELS.

Myślałem o którymś Heglu, ale gdzieś przeczytałem, że tam jest więcej propagandy i reklamy niż jakości, więc się waham.To samo dotyczy Arcam SA30, Moonriver Audio Model 404 czy Norma Revo IPA-140. Podejrzewam, że miotam się od ściany do ściany, ale nie chcę wydać 40 kafli bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mrqs napisał:

Podejrzewam, że miotam się od ściany do ściany, ale nie chcę wydać 40 kafli bez sensu.

Nie chcesz się przejechać do salonu, więc wydasz kasę bez sensu ... Co to jest 120km?, jak szukałem kolumn zrobiłem chyba ze 2tys ... Jedno Ci powiem, było warto. 

W taki sposób na forum nikt sensownie Ci nie doradzi, nic nie zastąpi odsłuchów. Owszem fajnie jest otrzymać jakieś sugestie ale odsłuch jest obowiązkowy.

Gdybyś kupował samochód nie chciałbyś się nim przejechać? 

Chyba, że to jakaś prowokacja ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mrqs napisał:

Nie chcę wydać 40 kafli bez sensu.

I tego się trzymaj, kup radyjko do kuchni.

Jeśli jednak chcesz wydać te 40 zeta z sensem wybierz się do dobrego salonu na odsłuch kilku zestawów. Poza tym z własnego doświadczenia wiem, że będąc osobiście w salonie można wynegocjować spore rabaty. Przy Twojej kwocie to już mogą być duże pieniądze znacznie przewyższające koszt paliwa, nawet wynajęcia taksówki na te 240 km.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez japs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mrqs napisał:

Może trochę uściślę. Jestem człowiekiem starej daty i raczej wynalazki typu DAT mnie nie interesują

To, co zaproponowałem, wcale nie jest jakimś kosmicznym wynalazkiem😉 .  Po prostu rolę wzmacniacza przejmują głośniki. A Linn czy ATC to przecież ikony świata audio. Do tego Linna, który możesz potraktować jako pełnokrwisty przedwzmacniacz (z dodatkowymi funkcjami do wykorzystania) podepniesz każde tradycyjne źródło. W tym gramofon

5 godzin temu, mrqs napisał:

Na razie "wynalazłem" kolumny Amphion Argon 7LS z naciskiem na "wynalazłem".

Tylko nie traktuj tych głośników jako wynalazków bo są naprawdę świetne . Kilka osób z forum polecało je z elektroniką Moon. Pewnie po części, że obie marki miały kiedyś w Polsce tego samego dystrybutora ale kierunek do sprawdzenia

5 godzin temu, mrqs napisał:

Myślałem o którymś Heglu, ale gdzieś przeczytałem, że tam jest więcej propagandy i reklamy niż jakości,

O wiele lepszy jest T+A. I takie połączenie warto sprawdzić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję Naim Uniti Star , ze względu na Twoje preferencje bo jest tam odtwarzacz cd . Bo ja sam wybrałem Naim Uniti Nova. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amphion to świetny wybór. Już 3LS robią ogromne wrażenie. Zgrywa to się fenomenalnie z końcówkami Teac AP-505. Oczywiście każda ustawiona w mono. To będzie zestaw wybitny w tej kasie i na pewno się nie zawiedziesz, gwarantuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz już swój PESEL i szukasz dobrze grającego sprzętu bez bajerów to zwróć uwagę na firmę Lector.
CD tej firmy są bardzo cenione na świecie. Wzmacniacze też oferuja świetną jakość. Marka mniej znana w Polsce ale nie przepłacasz za marketing i nadmiar pośredników. Myślę, że nie będzie problemów z wysyłką do Ciebie tak wiec bezkosztowo możesz ocenić u siebie w domu. Co do kolumn to już większe pole do manewru. Ja słucham Lectora z Klipsch Heresy i jest świetnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.