Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa dla używanych Monitor Audio PL300/PL200, Gold300/200


djdom111

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kejup napisał:

No niestety nie ale musisz traktować moje propozycje tylko i wyłącznie jako podpowiedź do ewentualnego sprawdzenia. Sam osobiście nie kupiłbym tak drogich kolumn bez wcześniejszego sprawdzenia bo jak sądze grają one na pewno wyśmienicie, kwestia tego czy wpasują się w Twój gust i oczekiwania 🙂

Pozdrawiam.

Do YB niestety daleko na odsłuch, więc raczej je odpuszczę, też nie widzę możliwości kupienia kolumna za takie pieniądze w ciemno.

 

43 minuty temu, felix napisał:

Jasne, rozumiem. Tylko tak jak mówię - to taka trochę pułapka. Jak posłuchasz powiedzmy TDAI-1120 i czegoś z jego pułapu cenowego, to stwierdzisz że gra fajnie. Ale jeśli posłuchasz go obok TDAI-3400 to już wypadnie kiepsko i to wrażenie zostaje w pamięci. Dlatego przynajmniej moim zdaniem, lepiej odpuścić odsłuchy droższego sprzętu, jeżeli nie możemy rozszerzyć na niego budżetu. Bo niestety prawie zawsze to ten droższy zagra lepiej 🙂

Nie testowałem, więc tu nie pomogę. Wiem tyle, co ludzie piszą. Są wątki na temat RPi jako streamera. Może po prostu poczytaj i spróbuj znaleźć odpowiednie info. O ile wybór nakładki wiąże się z wydatkiem (choć uważam, że w przypadku transportów cyfrowych nie ma co szaleć), to już wybór softu jest o tyle prosty, że możesz po prostu jeden i drugi przetestować.

Znowu - YB nie słyszałem, więc nie będę się wypowiadał. Wiem tylko, że mają bardzo dobre opinie.

Natomiast tu trzeba się chyba skupiać na poszczególnych modelach. YB robi duż konstrukcji "customowych" pod gust klienta i one mogą grać zupełnie inaczej. W przypadku firm typu Monitor Audio, Dynaudio czy B&W masz tzw. "formowy dźwięk". Czyli można zwykle względnie bezpiecznie założyć, że skoro tańszy model brzmi tak czy siak, to doższy będzie miał podobną charakterystykę, tylko zagra lepiej. W przypadku YB już tak chyba nie jest, więc lepiej rozmawiać o konkretnych modelach.

Panowie bardzo wszystkim dziękuję za dotychczasową konwersację, szczególnie Tobie @felix jako najbardziej aktywnego w tej dyskusji. Jadę na weekend odpocząć, odpuszczę temat kolumn, zresetuję myślenie, a w następnym tygodniu podzielę się moimi mam nadzieję bliżej ostatecznymi przemyśleniami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 10/8/2021 at 12:09 PM, djdom111 said:

Do YB niestety daleko na odsłuch, więc raczej je odpuszczę, też nie widzę możliwości kupienia kolumna za takie pieniądze w ciemno.

Zgadza sie, ale nawet odsluchy w salonie tez maja sredni sens, bo ta kolumna u Ciebie bedzie grac zawsze troche  inaczej. 

Jesli chodzi o wzmacniacz do AP to jednym z najlepszych wyborow bedzie jednak Naim.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.10.2021 o 14:12, hifibloke napisał:

Zgadza sie, ale nawet odsluchy w salonie tez maja sredni sens, bo ta kolumna u Ciebie bedzie grac zawsze troche  inaczej. 

Jesli chodzi o wzmacniacz do AP to jednym z najlepszych wyborow bedzie jednak Naim.  

Witam Panów ponownie :). Po chwili przerwy wracam do wątku stereo. Zastanawiałem się nad Naim Atom całkiem wychwalanym… Niestety nie ma on kalibracji pomieszczenia… Z tego co widzę na forum, NAIM jest jej przeciwny wiec nie ma co na to liczyć…

W dniu 5.10.2021 o 10:47, felix napisał:

Większość subów średnio sobie radzi w stereo. Mają robić głośne "bum" w kinie domowym, a nie oddawać niuanse gitary basowej czy najniższych rejestrów fortepianu... Można się tak bawić, ale wtedy potrzebny jest odpowiedni sub. Natomiast tu Ci nie doradzę, bo w ogóle nie siedzę w temacie i nie wiem które modele sprawdzają się w stereo.

Natomiast mają wzmacniacz z DSP, na pewno łatwiej będzie dobrze "pożenić" suba z resztą toru.

Swoją drogą zaciekawiło mnie to, co napisałeś o AP. O ile Goldy rzeczywiście nie mają świetnej średnicy (kwestia strojenia - jest ona trochę zagłuszana przez bas w uproszczeniu, bo używają Dirac Live z odpowiednią krzywą domową, średnicę można trochę wyeksponować i sytuacja się zmienia), o tyle górę mają moim zdaniem świetną. Jeżeli mówisz, że w AP jest ona dużo lepsza, to muszę się kiedyś wybrać i posłuchać 🙂

Felix mam możliwość w praktycznie tej samej cenie kupić Arcama i NADa M10.( NADa słuchałem, Arcama musiałbym zamówić i najwyżej oddać). Z tego co pamiętam to miałeś okazje słuchać ich obu, tylko WAF nie był pozytywny do M10… Jak Twoja ocena dźwięku? Czym sie między nimi różnił? Lyngdorfa 1120 odrzuciłem, ze względu na tworzony przez niego taki sztuczny pogłos (na siłę pompowanie sceny) i wyczuwalnie mniejszą moc od m10. Co ciekawe AP grają w moim pomieszczeniu w porównaniu do obecnych kolumn oraz testowanych dużo mniej żywo (tak jakbym miał bardzie wygłuszone pomieszczenie, bardzie dosadnie na twarz niż otaczająco. Teraz mam dylemat, które brzmienie mi bardziej pasuje ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2021 o 14:12, hifibloke napisał:

Jesli chodzi o wzmacniacz do AP to jednym z najlepszych wyborow bedzie jednak Naim.  

Ale nie Atom moim zdaniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, marcinmarcin said:

Ale nie Atom moim zdaniem

Supernait 3 lub jakis dzielony plus zasilacze ma sens. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djdom111pisałeś, że mialeś okazję chwilę posłuchać lyngdorf TDAI-3400, możesz krótko napisać czy jest wart tych pieniędzy? Wiem, najlepiej wypożyczyć i posłuchać, ale też dobrze wiedzieć co inni o nim myślą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ale nie Atom moim zdaniem

Kurczę to taki Nad M10 (brany przeze mnie pod uwagę)to podobna klasa wzmacniacza, chociaż z lekko gorsza opinia ze względu na klasę D…czyli mój budżet do wyrzucenia… Czy ma w ogóle sens kupować takie kolumny bez budżetu większego na elektronikę, takie moje ostatnie przemyślenia…

10 godzin temu, hifibloke napisał:

Supernait 3 lub jakis dzielony plus zasilacze ma sens. 

SuperNait jest to sam analog, powyżej mojego budżetu… Naprawdę jest taki dobry? Masz jakiś pomysł może na połączenie czegoś podobnego do M10 (chodzi mi o korekcję i odtwarzacz) może z jakąś końcówka mocy? Czy to ma sens czy przedwzmacniacz takiego czegoś z połączeniem z taka końcówka będzie średnie?

8 godzin temu, Ajrock napisał:

@djdom111pisałeś, że mialeś okazję chwilę posłuchać lyngdorf TDAI-3400, możesz krótko napisać czy jest wart tych pieniędzy? Wiem, najlepiej wypożyczyć i posłuchać, ale też dobrze wiedzieć co inni o nim myślą. 

Tak jak napisałeś każdy musi posłuchać po swojemu. Dla mnie Lyngdorf był brany tylko przez pryzmat perfect room. Porównywałem go do słabszych wzmacniaczy, 1120 i M10. Oczywiście, że czuć w nim różnice. Czuć moc, dużo lepsza kontrolę i mięsistość. Czy jest warty kurcze… szczerze nie wiem…  Nie porównywałem go do klasy AB. Ostatnio mnie oczarował Rotel Michi podobny budżet, ale bezpośredniego porównania nie miałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2021 o 09:52, felix napisał:

Gra fajnie, ale z podobnych urządzeń moim zdaniem dźwiękowo lepiej wypada Arcam SA30. Tylko znowu Arcam ma na razie trochę bugów w sofcie.

Sporo osób chwali też Lyngdorfa TDAI-1120. Podobno również dźwiękowo wypada lepiej niż NAD.

Funkcjonalnie i wizualnie (dla mnie) NAD wypada najlepiej. Ale już mojej lepszej połówce nie pasował.

Jeżeli nie potrzebujesz korekcji akustyki (choć moim zdaniem to super sprawa) to Naim Uniti Atom jest bardzo dobry.

Felix, pozwoliłem zacytować Ciebie z innego tematu odnośnie M10. Ponawiam pytanie czy po tym czasie posiadania Arcama dalej gra dla Ciebie lepiej niż NAD M10 (tak jak wspominałem mam okazję kupić oba w tej samej cenie)? Jak teraz wypada oprogramowanie Arcama? Czy Arcam posiada Tidal Connect, wcześniej chyba go nie miał i chyba tylko po chromcascie można było streamować (tak jest w Lyngdorfie - jak miałem go do testów, chrommcast z tidalem przestał współpracować - stawiam błąd nowego oprogramowania). Niestety AirPlay przepuszcza słabo... BTW to nie Ty sprzedajesz Arcama na portalu na O.. (akurat też z MA100 Gold)? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez djdom111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za późną odpowiedź.

Tak, jeśli chodzi o brzmienie nadal wolę Arcama. Oba są dobre, ale jednak Arcam dla mnie lepszy. Ciężko mi to opisać, nie lubię opisywać brzmienia. Jeszcze pytanie czy mówimy o M10 V1 czy V2, bo V2 nie słyszałem i nie wiem co w nim tak naprawdę zmienili.

SA30 nie ma jeszcze Tidal Connect, ale ostatnio goście z Arcama pisali coś na forum, że pracują nad dużą aktualizacją streamingu, mam więc nadzieję, że wprowadzą Tidal Connect. Jakiś czas temu mówili, że badają temat.

Obecnie z Tidal można streamować przez Chromecast (bez MQA), przez MusicLife lub inne aplikacje UPnP jak mConnect (z MQA) oraz przez Roon (z MQA, osobiście używam tej opcji na razie, ale czekam na Tidal Connect, żeby przestać płacić z Roon).

W tym momencie oprogramowanie jest stabilne i nie ma raczej problemów, więc spokojnie można ten wzmacniacz polecić.

Nie, to nie ja sprzedaję. No chyba, że żona za moimi plecami? 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2021 o 12:32, felix napisał:

Sorry za późną odpowiedź.

Tak, jeśli chodzi o brzmienie nadal wolę Arcama. Oba są dobre, ale jednak Arcam dla mnie lepszy. Ciężko mi to opisać, nie lubię opisywać brzmienia. Jeszcze pytanie czy mówimy o M10 V1 czy V2, bo V2 nie słyszałem i nie wiem co w nim tak naprawdę zmienili.

SA30 nie ma jeszcze Tidal Connect, ale ostatnio goście z Arcama pisali coś na forum, że pracują nad dużą aktualizacją streamingu, mam więc nadzieję, że wprowadzą Tidal Connect. Jakiś czas temu mówili, że badają temat.

Obecnie z Tidal można streamować przez Chromecast (bez MQA), przez MusicLife lub inne aplikacje UPnP jak mConnect (z MQA) oraz przez Roon (z MQA, osobiście używam tej opcji na razie, ale czekam na Tidal Connect, żeby przestać płacić z Roon).

W tym momencie oprogramowanie jest stabilne i nie ma raczej problemów, więc spokojnie można ten wzmacniacz polecić.

Nie, to nie ja sprzedaję. No chyba, że żona za moimi plecami? 😄

Panowie czytając na temat możliwości, a właściwie ułomności M10 natrafiłem na wątek o M33 i wyborze jego tańszego odpowiednika łącząc system z Audiophonicsem (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) na kościach Purify 1ET400A  oraz PreAmp DAC i Dirac w postaci miniDSP SHD (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Co sądzicie o takim połączeniu? Taki M33 za połowę ceny... Oczywiście okrojony z bajerów typu LCD itp... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam purifi z audiophonics i łączę go przez lyngdorfa 1120. Dla mnie był to krok do przodu w stosunku do samego lyngdorfa ale pewnie dużo robi różnica mocy. Sam purifi chyba lepiej powinien zagrać po xlr (w 1120 jest tylko RCA) i być może opcja z minidsp shd jest ok ( sam o nim myślałem i w podobnym kierunku jak Ty czyli tańsza alternatywa m33). Ten zestaw na razie u mnie zostaje, teraz będę myślał nad kolumnami bo ap virgo v które mam zaczynają mnie drażnić (czasem jakiś dziwny dźwięk z jednego midwofera a teraz przestały grać tweetery...oba). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym jeszcze coś innego zaproponował @djdom111. Kupić M10 i cieszyć się z tego co oferuje na ten moment od razu, ale z myślą o późniejszym wykorzystaniu wyjścia pre-out celem biampingu kolumn (oczywiście trzeba w takim układzie pamiętać o tym, aby kolumny posiadały podwójne terminale). Ale w takim razie bardziej bym polecał nie odbiegającą znacznie cenowo końcówkę NAD C298 (sam ją miałem przez jakiś czas, teraz posiadam Michi P5). Dlaczego ją a nie Audiophonics: po pierwsze ta sama firma, a po drugie o wiele większe możliwości C298 w zakresie konfiguracji pozwalające dopasować ją ze wzmacniaczem do pracy w biampingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiniDSP + Purifi to całkiem fajny zestaw, tylko oczywiście już nie all-in-one. Dla jednych zaleta, dla innych wada.

Zamiast MiniDSP można też pójść w NADa C658. Na pewno ma lepszą aplikację, bo MiniDSP działa chyba pod Volumio.

NAD C298 jako końcówka też jest fajny, to też jest Purifi. Jest droższy od Audiophonics, ale też z C658 znacznie lepiej komponuje się wizualnie.

Na pewno taki zestaw zagra lepiej niż M10, choćby ze względu na lepsze końcówki mocy. Jest też bardziej elastyczny, ale zajmuje więcej miejsca.

Arcamów nadal nikt nie ma do wypożyczenia? Bo już nie pamiętam, czy słuchałeś SA30, czy w końcu nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondi78 napisał:

Mam purifi z audiophonics i łączę go przez lyngdorfa 1120. Dla mnie był to krok do przodu w stosunku do samego lyngdorfa ale pewnie dużo robi różnica mocy. Sam purifi chyba lepiej powinien zagrać po xlr (w 1120 jest tylko RCA) i być może opcja z minidsp shd jest ok ( sam o nim myślałem i w podobnym kierunku jak Ty czyli tańsza alternatywa m33). Ten zestaw na razie u mnie zostaje, teraz będę myślał nad kolumnami bo ap virgo v które mam zaczynają mnie drażnić (czasem jakiś dziwny dźwięk z jednego midwofera a teraz przestały grać tweetery...oba). 

Po pierwsze współczuje problemu z kolumnami. Słyszałem, że purify jest bardzo analityczny, to prawda? Dla mnie 1120 dodawał takiej sztucznej przestrzeni, czy w połączeniu z audiophonics dalej to zostaje? Odnośnie XLR również M10 ich nie posiada.

2 godziny temu, grzegorz napisał:

To ja bym jeszcze coś innego zaproponował @djdom111. Kupić M10 i cieszyć się z tego co oferuje na ten moment od razu, ale z myślą o późniejszym wykorzystaniu wyjścia pre-out celem biampingu kolumn (oczywiście trzeba w takim układzie pamiętać o tym, aby kolumny posiadały podwójne terminale). Ale w takim razie bardziej bym polecał nie odbiegającą znacznie cenowo końcówkę NAD C298 (sam ją miałem przez jakiś czas, teraz posiadam Michi P5). Dlaczego ją a nie Audiophonics: po pierwsze ta sama firma, a po drugie o wiele większe możliwości C298 w zakresie konfiguracji pozwalające dopasować ją ze wzmacniaczem do pracy w biampingu.

Też myślałem o M10 jako pre w późniejszym czasie… szczególnie że nie jest dużo droższy od c658 i ma HDMI. 

1 godzinę temu, felix napisał:

MiniDSP + Purifi to całkiem fajny zestaw, tylko oczywiście już nie all-in-one. Dla jednych zaleta, dla innych wada.

Zamiast MiniDSP można też pójść w NADa C658. Na pewno ma lepszą aplikację, bo MiniDSP działa chyba pod Volumio.

NAD C298 jako końcówka też jest fajny, to też jest Purifi. Jest droższy od Audiophonics, ale też z C658 znacznie lepiej komponuje się wizualnie.

Na pewno taki zestaw zagra lepiej niż M10, choćby ze względu na lepsze końcówki mocy. Jest też bardziej elastyczny, ale zajmuje więcej miejsca.

Arcamów nadal nikt nie ma do wypożyczenia? Bo już nie pamiętam, czy słuchałeś SA30, czy w końcu nie.

Arcam jest teraz dostępny tylko w dwóch sklepach. Mało chętnych do wypożyczenia. Nie ma go u dystrybutora. Bez słuchania najbardziej martwi mnie u niego to oprogramowanie.

Zastanawia mnie jedna kwestia. Skoro w C298 są te same kości co w M33, to za co NAD kasuje prawie 10k więcej od C658+C298? Wyświetlacz? Marketing?

Czy jakościowo C658 będzie podobny do miniDSP, chodzi mi o DACa i pre. BluOS jest najlepszy, nie da się ukryć, chociaż Volumio też nie jest złe szczególnie, że ma TIDAL connect (czego brakuje w Arcam). Tak jak wspomniałem wyżej myślałem też o takim „audiophonics” wraz z NAD M10 tylko średnie są opinie o jego pre. I pytanie jak się zgra po RCA z nim… 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, djdom111 said:

Bez słuchania najbardziej martwi mnie u niego to oprogramowanie.

Oprogramowaniem się nie martw - jest już ok. Może nie idealnie, ale nie ma błędów które by powodowały jakieś realne problemy.

Arcam pracuje teraz nad "duża aktualizacją streamingu". Nie chcą powiedzieć o co chodzi, ale być może dodadzą Tidal Connect?

10 minutes ago, djdom111 said:

Zastanawia mnie jedna kwestia. Skoro w C298 są te same kości co w M33, to za co NAD kasuje prawie 10k więcej od C658+C298? Wyświetlacz? Marketing?

Końcówka mocy jest podobna, choć może się różnić jakością zastosowanych elementów. W M33 dodatkowo płacisz za lepsze pre, DACa itp. (lepsze, niż w C658 i M10). Za wyświetlacz oczywiście też 🙂

To jest ogólnie kwestia pozycjonowania produktów, które producenci opanowali do perfekcji. Nawet jeżeli na papierze coś wygląda podobnie, to możesz być pewny, że droższy produkt tego samego producenta zagra lepiej, niż tańszy 🙂

13 minutes ago, djdom111 said:

Czy jakościowo C658 będzie podobny do miniDSP, chodzi mi o DACa i pre.

Podobny, choć są różnice. MiniDSP jest bardziej "przezroczyste" i lepiej wypada w pomiarach, ale znowu dla wielu osób C658 jest bardziej muzykalny, że się tak wyraże. Kwestia preferencji. Niestety trudno o bezpośrednie porównanie, bo nikt nie ma jednego i drugiego.

14 minutes ago, djdom111 said:

chociaż Volumio też nie jest złe szczególnie, że ma TIDAL connect (czego brakuje w Arcam).

Nie jest szczególnie złe, ale ja jakoś nie lubię. Tak jak pisałem wyżej - jest spora szansa na Tidal Connect w Arcamie, ale 100% pewności nie ma.

15 minutes ago, djdom111 said:

myślałem też o takim „audiophonics” wraz z NAD M10 tylko średnie są opinie o jego pre.

Ja bym ten pomysł odpuścił. Trochę bez sensu kupować wzmacniacz, żeby robił tylko za pre. Moim zdaniem w takim układzie już lepiej kupić C658 lub MiniDSP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djdom111 napisał:

Po pierwsze współczuje problemu z kolumnami. Słyszałem, że purify jest bardzo analityczny, to prawda? Dla mnie 1120 dodawał takiej sztucznej przestrzeni, czy w połączeniu z audiophonics dalej to zostaje? Odnośnie XLR również M10 ich nie posiada.

Też myślałem o M10 jako pre w późniejszym czasie… szczególnie że nie jest dużo droższy od c658 i ma HDMI. 

Arcam jest teraz dostępny tylko w dwóch sklepach. Mało chętnych do wypożyczenia. Nie ma go u dystrybutora. Bez słuchania najbardziej martwi mnie u niego to oprogramowanie.

Zastanawia mnie jedna kwestia. Skoro w C298 są te same kości co w M33, to za co NAD kasuje prawie 10k więcej od C658+C298? Wyświetlacz? Marketing?

Czy jakościowo C658 będzie podobny do miniDSP, chodzi mi o DACa i pre. BluOS jest najlepszy, nie da się ukryć, chociaż Volumio też nie jest złe szczególnie, że ma TIDAL connect (czego brakuje w Arcam). Tak jak wspomniałem wyżej myślałem też o takim „audiophonics” wraz z NAD M10 tylko średnie są opinie o jego pre. I pytanie jak się zgra po RCA z nim… 

 

 

Trochę sztucznie dla mnie grał lyngdorf 2170 ale całkiem przyjemnie z "ciepłymi" kolumnami. Wydaje mi się że 1120 jest przyjemniejszy, ładniejszy w odbiorze. Nie wyczuwam jakoś sztuczności w Purifi gra równo podobnie jak lyngdorf, nie upiększa. Mój brat porównywał z a klasową końcówką i według niego średnica z a klasy dużo lepsza. Ja również miałem wcześniej a klasowego luxmana i obecna prezentacja chyba lepiej mi pasuje. Wisienką na torcie może być inny bufor na wejściu, leżą już w szufladzie opampy Sparcos ale na obecną chwilę jeszcze poczekają na testy. Czy to mój docelowy wzmacniacz? Chyba nie, ale na razie nie kombinuję bo coś może zyskam a coś stracę a nie wiadomo ile trzeba wydać by było naprawdę lepiej. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kondi78 napisał:

Trochę sztucznie dla mnie grał lyngdorf 2170 ale całkiem przyjemnie z "ciepłymi" kolumnami. Wydaje mi się że 1120 jest przyjemniejszy, ładniejszy w odbiorze. Nie wyczuwam jakoś sztuczności w Purifi gra równo podobnie jak lyngdorf, nie upiększa. Mój brat porównywał z a klasową końcówką i według niego średnica z a klasy dużo lepsza. Ja również miałem wcześniej a klasowego luxmana i obecna prezentacja chyba lepiej mi pasuje. Wisienką na torcie może być inny bufor na wejściu, leżą już w szufladzie opampy Sparcos ale na obecną chwilę jeszcze poczekają na testy. Czy to mój docelowy wzmacniacz? Chyba nie, ale na razie nie kombinuję bo coś może zyskam a coś stracę a nie wiadomo ile trzeba wydać by było naprawdę lepiej. Pozdrawiam

 

20 godzin temu, felix napisał:

Oprogramowaniem się nie martw - jest już ok. Może nie idealnie, ale nie ma błędów które by powodowały jakieś realne problemy.

Arcam pracuje teraz nad "duża aktualizacją streamingu". Nie chcą powiedzieć o co chodzi, ale być może dodadzą Tidal Connect?

Końcówka mocy jest podobna, choć może się różnić jakością zastosowanych elementów. W M33 dodatkowo płacisz za lepsze pre, DACa itp. (lepsze, niż w C658 i M10). Za wyświetlacz oczywiście też 🙂

To jest ogólnie kwestia pozycjonowania produktów, które producenci opanowali do perfekcji. Nawet jeżeli na papierze coś wygląda podobnie, to możesz być pewny, że droższy produkt tego samego producenta zagra lepiej, niż tańszy 🙂

Podobny, choć są różnice. MiniDSP jest bardziej "przezroczyste" i lepiej wypada w pomiarach, ale znowu dla wielu osób C658 jest bardziej muzykalny, że się tak wyraże. Kwestia preferencji. Niestety trudno o bezpośrednie porównanie, bo nikt nie ma jednego i drugiego.

Nie jest szczególnie złe, ale ja jakoś nie lubię. Tak jak pisałem wyżej - jest spora szansa na Tidal Connect w Arcamie, ale 100% pewności nie ma.

Ja bym ten pomysł odpuścił. Trochę bez sensu kupować wzmacniacz, żeby robił tylko za pre. Moim zdaniem w takim układzie już lepiej kupić C658 lub MiniDSP.

Panowie naprawdę zaczynam się mocniej zastanawiać w kierunku może systemu dzielonego, chyba, że uda mi się zdobyć tego Arcama wcześniej do testów… Mam pytanie odnośnie różnic pomiędzy końcówkami z kośćmi  Purifi 1et400 a hypex NC500 (Ok 15% tańsze), NC1200 (Ok 15% droższe). Czy jest jakościowo między nimi duża różnica? Czy jest duża różnica w przekazie/ dźwięku?  Czy warto dopłacać do niestandardowych buforów wejściowych (nie wiem czy to tak nazywa się po polsku). Będę wdzieczny za wszelkie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Purifi teoretycznie powinien być lepszy, czy różnica wynosi 15%, chyba mało osób porównało. Z kolei NC1200 to już ogromny zapas mocy, ciężko powiedzieć. Chyba warto założyć nowy wątek w tym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/30/2021 at 1:58 PM, djdom111 said:

Panowie naprawdę zaczynam się mocniej zastanawiać w kierunku może systemu dzielonego, chyba, że uda mi się zdobyć tego Arcama wcześniej do testów…

Jeżeli nie musisz/chcesz koniecznie miec all-in-one, to masz wiekszy wybór. Oczywiście w przypadku sprzętu z korekcją akustyki nadal nie jest on duży, ale już większy.

Natomiast moim zdaniem tego Arcama dobrze jednak posłuchać, bo to bardzo fajny wzmaniacz.

On 10/30/2021 at 1:58 PM, djdom111 said:

Mam pytanie odnośnie różnic pomiędzy końcówkami z kośćmi  Purifi 1et400 a hypex NC500 (Ok 15% tańsze), NC1200 (Ok 15% droższe).

Wybierając z tych trzech, ja bym brał Purifi. Brzmi lepiej niż Ncore.

On 10/30/2021 at 1:58 PM, djdom111 said:

Czy warto dopłacać do niestandardowych buforów wejściowych (nie wiem czy to tak nazywa się po polsku).

Buforem można mocno wpłynąć na brzmienie, ale nie mam pojęcia jakie są realne różnice między buforami dostępnymi u Audiophonics.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 16:10, felix napisał:

Jeżeli nie musisz/chcesz koniecznie miec all-in-one, to masz wiekszy wybór. Oczywiście w przypadku sprzętu z korekcją akustyki nadal nie jest on duży, ale już większy.

Natomiast moim zdaniem tego Arcama dobrze jednak posłuchać, bo to bardzo fajny wzmaniacz.

Wybierając z tych trzech, ja bym brał Purifi. Brzmi lepiej niż Ncore.

Buforem można mocno wpłynąć na brzmienie, ale nie mam pojęcia jakie są realne różnice między buforami dostępnymi u Audiophonics.

 

W dniu 30.10.2021 o 18:07, kondi78 napisał:

Purifi teoretycznie powinien być lepszy, czy różnica wynosi 15%, chyba mało osób porównało. Z kolei NC1200 to już ogromny zapas mocy, ciężko powiedzieć. Chyba warto założyć nowy wątek w tym temacie

 

Panowie wstępnie podjąłem decyzję odnośnie elektroniki. Jeżeli uda mi się kupić podczas mojego pobytu za granicą będzie to końcówka mocy z Purifi wraz z buforem Purifi Eval-1 wraz z miniDSP SHD. Wybór padł po opiniach na amerykańskim forum. Ciekawe czy zda to relację bez odsłuchu... Fiesty taki zestaw ma tylko cenowy sens zakupu za granicą, tam nie będę miał możliwości odsłuchu. Teraz jeszcze kolumny ;). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/29/2021 at 4:59 PM, felix said:

Arcam pracuje teraz nad "duża aktualizacją streamingu". Nie chcą powiedzieć o co chodzi, ale być może dodadzą Tidal Connect?

Tak tylko informacyjnie - jest firmware beta z Tidal Connect. Jeszcze osobiście nie testowałem, ale ktoś już zamieścił screenshoty na forum SA30. Czyli na 100% będzie oficjalnie za jakiś czas.

On 11/3/2021 at 3:33 PM, djdom111 said:

Wybór padł po opiniach na amerykańskim forum.

Czy to forum to nie przypadkiem Audio Science Review? 🙂

Zestaw może być ciekawy, ale za bardzo bym się ASR nie sugerował. Tam wolą oglądać pomiary niż słuchać muzyki 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, felix napisał:

Tak tylko informacyjnie - jest firmware beta z Tidal Connect. Jeszcze osobiście nie testowałem, ale ktoś już zamieścił screenshoty na forum SA30. Czyli na 100% będzie oficjalnie za jakiś czas.

Czy to forum to nie przypadkiem Audio Science Review? 🙂

Zestaw może być ciekawy, ale za bardzo bym się ASR nie sugerował. Tam wolą oglądać pomiary niż słuchać muzyki 😉

To bardzo dobra wiadomość odnośnie Arcama z TIDAL Connect. 
 

Tak Audio Science Review to jedno z 3 na których się opierałem. Zauważyłem, że głównie skupiają się na wykresach, szczerze nigdy do muzyki w ten sposób nie podchodziłem. Ciekawe jak często coś co na wykresach jest dobre, brzmi dla kogoś kiepsko. Wkrótce będę za oceanem stąd decyzja wypróbowania ich odpowiednika Audiophonics-a. Znalazłem tam też powystawowego SHD. Chciałem znaleźć takiego tańszego M33. Czy komplet będzie tak grał jak on? Zobaczymy. Wg. tego forum powinien conajmniej, a rzeczywistość zobaczymy jaka będzie. Cenowo trochę drożej niż najtańsza oferta na Arcama i M10. Mocy będzie miał więcej, zobaczymy jak dźwięk. Trochę ryzykuję, kupując coś nie słuchając wcześniej, ale jak coś się nie zgra wymienię na coś innego. Sam jestem ciekawy.

Żałuję, że wcześniej nie posłuchałem tego Arcama. Podobno ma być niedługo większa jego dostępność. Jeżeli nie spodoba mi się ta kombinacja, w pierwszej kolejności go zamówię/wypożyczę na próbę.

Przy okazji jak można tutaj cytować tylko fragment tekstu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak:

2 godziny temu, djdom111 napisał:

Przy okazji jak można tutaj cytować tylko fragment tekstu?

O to chodziło? 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grzegorz napisał:

Właśnie tak:

O to chodziło? 🙂 

Dokładnie o to 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.