Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa dla używanych Monitor Audio PL300/PL200, Gold300/200


djdom111

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.09.2021 o 13:20, hifibloke napisał:

Hmmm no niestety musze sie zgodzic 😞

Swoje Pl200 wymienilem na Heco 9, ktore graja mniej efekciarsko, ale za to o wiele przyjemniej, nie mecza po kilku utworach no i ta srednica 🙂

 

Polecam uzywane wyzsze modele AP graja naprawde świetnie, tylko drogo jest. 

Mam pytanie odnośnie powierzchni na jakiej słuchałeś PL200, czy 43m2 wg. Ciebie to będzie za dużo dla tych kolumn? Jaki model Heco?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, djdom111 said:

Mam pytanie odnośnie powierzchni na jakiej słuchałeś PL200, czy 43m2 wg. Ciebie to będzie za dużo dla tych kolumn? Jaki model Heco?

Ja gralem na 20m2, wszystko zalezy od akustyki pomieszczenia, co Ci przyjdzie z idealnych proporcji jak beda gole sciany i okna a kolumny beda zacisniete w kąt. 

Heco revelation 9. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 08:57, felix napisał:

Ja z uporem maniaka będę polecał coś z korekcją akustyki, chyba że masz zrobioną dobrą adaptację akustyczną pomieszczenia.

 

22 godziny temu, hifibloke napisał:

Ja gralem na 20m2, wszystko zalezy od akustyki pomieszczenia, co Ci przyjdzie z idealnych proporcji jak beda gole sciany i okna a kolumny beda zacisniete w kąt. 

Heco revelation 9. 

@hifibloke @felix No i po tym jak zacząłem testować lingdorfa stwierdzam, że akustyka to podstawa. Korekcja RoomPerfect nie jest może zbawieniem na wszystko to co jest u mnie złe w pomieszczeniu, ale nie da się ukryć, że nawet stare głośniki grają o wiele lepiej (wprowadził zmiany na poziomie 30%). Nie mam możliwości sprawdzenia dirac live, czy ktoś ma wiedzę, który jest bardziej dokładny? Na zagranicznych forach jest różnie, raz jeden, raz drugi... Co do Goldów 300 mam taki trochę mętlik w głowie. Grają muzykalnie, ciepło, nawet tak ciepło, że w mojej głowie mam taki dylemat czy nie za ciepło (btw nie sądziłem, że coś takiego może mieć u mnie miejsce 😉 ) Za nim podejmę ostateczną decyzję, co byście jeszcze polecili odnośnie takiego środka, nie za ciepło, ale też nie za analitycznie (zakładam, że PL300 I to ta przeciwna strona Gold 500 V ?)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, djdom111 said:

No i po tym jak zacząłem testować lingdorfa stwierdzam, że akustyka to podstawa. Korekcja RoomPerfect nie jest może zbawieniem na wszystko to co jest u mnie złe w pomieszczeniu, ale nie da się ukryć, że nawet stare głośniki grają o wiele lepiej (wprowadził zmiany na poziomie 30%).

Oczywiście, że nie jest lekiem na wszystko, ale jak sam słyszysz potrafi poprawić bardzo dużo 🙂

Jeżeli ktoś nie ma jak zrobić adaptacji pomieszczenia (jak np. ja) to może być zabwieniem. Ale nawet przy adaptacji potrafi pomóc i ładnie się z nią uzupełnić.

Już chyba rozumiesz, czemu tak polecam WSPÓŁCZESNE DSP 🙂

35 minutes ago, djdom111 said:

Nie mam możliwości sprawdzenia dirac live, czy ktoś ma wiedzę, który jest bardziej dokładny? Na zagranicznych forach jest różnie, raz jeden, raz drugi...

To kwestia preferencji, troszkę wiedzy (lub chęci jej zdobycia) i tego, jak DSP wpisze sięw dany system (z pomieszczeniem włącznie). DL jest trudniejszy w obsłudze, ale ma troszkę większe możliwości, natomiast potrafi zmienić brzmienie kolumn (przez zastosowanie krzywej domowej), jeżeli ktoś się nie przyłoży. RP nie używa krzywej domowej, więc zachowuje "naturalne" brzmienie systemu, poprawiając pewnie niedostatki.

Nie ma prawidłowej odpowiedzi, że któryś z nich jest lepszy. Oba są bardzo dobre.

Możesz wypożyczyć od kogoś za kaucją Arcama SA30 z DL, żeby go przetestować i porównać.

39 minutes ago, djdom111 said:

Co do Goldów 300 mam taki trochę mętlik w głowie. Grają muzykalnie, ciepło, nawet tak ciepło, że w mojej głowie mam taki dylemat czy nie za ciepło (btw nie sądziłem, że coś takiego może mieć u mnie miejsce 😉 ) Za nim podejmę ostateczną decyzję, co byście jeszcze polecili odnośnie takiego środka, nie za ciepło, ale też nie za analitycznie (zakładam, że PL300 I to ta przeciwna strona Gold 500 V ?)?

Z MA nie ma za bardzo nic pomiędzy. Albo ciepłe Goldy, albo analityczne PL. Jeżeli chcesz coś innego, to może np. coś z Dynaudio?

Goldom trochę tego "ciepełka" można odebrać, grając z zatkanymi otworami BR (zatyczki gąbkowe są w zestawie). Dodatkowo jeśli będzie brał z DSP, to możesz też troszkę to brzmienie dopasować pod siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, djdom111 said:
9 hours ago, djdom111 said:

Za nim podejmę ostateczną decyzję, co byście jeszcze polecili

Audio Physic 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hifibloke napisał:

 

Który model? A co sądzisz o sonus faber (sonetto 5/8, olimpica 2)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemne są też Quadrale z serii Platinum, chyba najlepszy bas w swojej klasie. Co do korekty - ja nie wyobrażam sobie już słuchać bez niej. Z tym że pomierzyłem w programie Rew a korekty wprowadzam do daca Rme Adi (wcześniej gralem z PC gdzie korygowałem EQ) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 10:38, hifibloke napisał:

Ja gralem na 20m2, wszystko zalezy od akustyki pomieszczenia, co Ci przyjdzie z idealnych proporcji jak beda gole sciany i okna a kolumny beda zacisniete w kąt. 

Heco revelation 9. 

Próbuję się dowiedzieć na temat tych heco (rozumiem, że chodzi o celna revolution 9, tak?) Nigdzie nawet nie ma testu. Dlaczego wybrałeś akurat te? Wydają się być w Polsce mało popularne, porównywałeś je do Platinum, z opisu jaki znalazłem im jest bliżej Goldów. Będę wdzięczny za informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 10:38, hifibloke napisał:

 

Heco revelation 9. 

Próbuję się dowiedzieć na temat tych heco (rozumiem, że chodzi o celna revolution 9, tak?) Nigdzie nawet nie ma testu. Dlaczego wybrałeś akurat te? Wydają się być w Polsce mało popularne, porównywałeś je do Platinum, z opisu jaki znalazłem im jest bliżej SILVER (pomyłka w poprzednim poście, ale nie mogę już edytować). Będę wdzięczny za informację. Jaki model AP? Virgo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, djdom111 said:

Próbuję się dowiedzieć na temat tych heco (rozumiem, że chodzi o celna revolution 9, tak?) Nigdzie nawet nie ma testu. Dlaczego wybrałeś akurat te? Wydają się być w Polsce mało popularne, porównywałeś je do Platinum, z opisu jaki znalazłem im jest bliżej SILVER (pomyłka w poprzednim poście, ale nie mogę już edytować). Będę wdzięczny za informację. Jaki model AP? Virgo?

Te Heco wzialem do domu tak z glupa na odsluch. Łącznie sluchalo ich 7 osob w tym 5 w ogole nie w temacie audio i kazdy wybral te Heco. Oczywiscie to nie znaczy, ze te platinum byly zle. Po prostu to inna sygnatura dzwieku. Pl200 wala basem maja bardzo wyrazna wrecz ostra gore no i niestety srednica bardzo slaba. Do muzyki dance, techno etc. jak znalazl, przychodzi wokal i leza ....  Zmiana wzmacniacza tez nie pomogla. 

Jesli chodzi o AP to Virgo lub Avanti graja bardzo fajnie, nie ma do czego sie przyczepic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hifibloke napisał:

Te Heco wzialem do domu tak z glupa na odsluch. Łącznie sluchalo ich 7 osob w tym 5 w ogole nie w temacie audio i kazdy wybral te Heco. Oczywiscie to nie znaczy, ze te platinum byly zle. Po prostu to inna sygnatura dzwieku. Pl200 wala basem maja bardzo wyrazna wrecz ostra gore no i niestety srednica bardzo slaba. Do muzyki dance, techno etc. jak znalazl, przychodzi wokal i leza ....  Zmiana wzmacniacza tez nie pomogla. 

Jesli chodzi o AP to Virgo lub Avanti graja bardzo fajnie, nie ma do czego sie przyczepic. 

Czym te dwa modele się różnią, z tego co widzę to chyba Avanti ma o jeden głośnik niskotonowy mniej, ale za to ma większy i zamknięty? Który byś polecał? Czy nie uważasz, że mogą być za małe na otwarte 42m2? Jak jest u nich z basem? Wydaje mi się, że słuchałem Avanti i grały środkiem i górą, natomiast basu zdecydowanie mniej (w szczególności do Gold 300). Mam takie wrażenie, że wtedy musiałbym pozostawić swój soobwoofer. @felix przekonał mnie, szczególnie po testach lyngdorfa, że warta jest korekcja DSP, czy uważasz, że Arcam SA30 lub Lyngdorf TDAI-2170 będzie się zgrywał z tymi kolumnami?

W dniu 29.09.2021 o 09:52, felix napisał:

 

Możesz wypożyczyć od kogoś za kaucją Arcama SA30 z DL, żeby go przetestować i porównać.

Z MA nie ma za bardzo nic pomiędzy. Albo ciepłe Goldy, albo analityczne PL. Jeżeli chcesz coś innego, to może np. coś z Dynaudio?

Goldom trochę tego "ciepełka" można odebrać, grając z zatkanymi otworami BR (zatyczki gąbkowe są w zestawie). Dodatkowo jeśli będzie brał z DSP, to możesz też troszkę to brzmienie dopasować pod siebie.

Felix, jakie Dynaudio byś polecał? Czy miałeś okazje słuchać wymienionych powyżej AP, mógłbyś się do tematu odnieść?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/3/2021 at 8:18 PM, djdom111 said:

Felix, jakie Dynaudio byś polecał? Czy miałeś okazje słuchać wymienionych powyżej AP, mógłbyś się do tematu odnieść?

Konkurencją dla Goldów byłyby Contour 30, ale nie dostaniesz ich nowych w twoim budżecie, a nie widziałem używek. Poprzedników, Contour S 3.4 LE też nie widziałem.

Tych AP nie szłyszałem. Najlepiej byłoby posłuchać ich w jakimś salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, felix napisał:

Konkurencją dla Goldów byłyby Contour 30, ale nie dostaniesz ich nowych w twoim budżecie, a nie widziałem używek. Poprzedników, Contour S 3.4 LE też nie widziałem.

Tych AP nie szłyszałem. Najlepiej byłoby posłuchać ich w jakimś salonie.

Słuchałem ich (AP) i mają fajną średnicę i górę, dużo lepszą niż w Goldach w mojej opinii. Natomiast basu...hm... inny i mało (testowane na lyngdorfie, nie wiem czy tu elektronika może była niepasująca). Naszło mnie ostatnio na coś innego, mianowicie do tej pory szukałem kolumn, które będą miały mocny bas, aby zrezygnować z subwoofera. Teraz sobie pomyślałem, że może pójść w kolumny z lepszą średnicą i górą, a wspomagać się subem (oczywiście wtedy niestety koszt będzie wyższy o niesprzedany sub). Tak powstał pomysł na AP. Co o tym sądzisz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość subów średnio sobie radzi w stereo. Mają robić głośne "bum" w kinie domowym, a nie oddawać niuanse gitary basowej czy najniższych rejestrów fortepianu... Można się tak bawić, ale wtedy potrzebny jest odpowiedni sub. Natomiast tu Ci nie doradzę, bo w ogóle nie siedzę w temacie i nie wiem które modele sprawdzają się w stereo.

Natomiast mają wzmacniacz z DSP, na pewno łatwiej będzie dobrze "pożenić" suba z resztą toru.

Swoją drogą zaciekawiło mnie to, co napisałeś o AP. O ile Goldy rzeczywiście nie mają świetnej średnicy (kwestia strojenia - jest ona trochę zagłuszana przez bas w uproszczeniu, bo używają Dirac Live z odpowiednią krzywą domową, średnicę można trochę wyeksponować i sytuacja się zmienia), o tyle górę mają moim zdaniem świetną. Jeżeli mówisz, że w AP jest ona dużo lepsza, to muszę się kiedyś wybrać i posłuchać 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, felix napisał:

Większość subów średnio sobie radzi w stereo. Mają robić głośne "bum" w kinie domowym, a nie oddawać niuanse gitary basowej czy najniższych rejestrów fortepianu... Można się tak bawić, ale wtedy potrzebny jest odpowiedni sub. Natomiast tu Ci nie doradzę, bo w ogóle nie siedzę w temacie i nie wiem które modele sprawdzają się w stereo.

Natomiast mają wzmacniacz z DSP, na pewno łatwiej będzie dobrze "pożenić" suba z resztą toru.

Swoją drogą zaciekawiło mnie to, co napisałeś o AP. O ile Goldy rzeczywiście nie mają świetnej średnicy (kwestia strojenia - jest ona trochę zagłuszana przez bas w uproszczeniu, bo używają Dirac Live z odpowiednią krzywą domową, średnicę można trochę wyeksponować i sytuacja się zmienia), o tyle górę mają moim zdaniem świetną. Jeżeli mówisz, że w AP jest ona dużo lepsza, to muszę się kiedyś wybrać i posłuchać 🙂

AP zdecydowanie mają najlepszą średnicę, góra jest dobra, powiedziałbym, że trochę lepsza niż w goldach (może być to jednak różnica w akustyce pomieszczenia i elektroniki). Porównywałem jeszcze do nich sonus faber sonetto 5 i AP są w ciężkości grania po środku, zresztą bardzo fajnie zagrały te sonetto, chociaż przez swoją większa analityczność względem do AP były lekko bardziej męczące (Po goldach AP wydawały się bardziej analityczne, natomiast w porównaniu z sonetto grały ciepło).  Nie da się ukryć, że wszystko zależy od repertuaru. Ciężki wybór, z wyglądu AP bardzo mi się podobają, z grania też, ale zawsze człowiek chce czegoś więcej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, djdom111 napisał:

Teraz sobie pomyślałem, że może pójść w kolumny z lepszą średnicą i górą, a wspomagać się subem (oczywiście wtedy niestety koszt będzie wyższy o niesprzedany sub). Tak powstał pomysł na AP. Co o tym sądzisz? 

Ja Ci odpisze 😉 ja długo miałem monitory plus różne suby. Z dobrze grających i tanich mogę polecić Rel T5/i oraz Quadral Qube 8/10 te słuchałem/miałem. Ale przeszedłem na podłogówki, bo zawsze słyszałem miejsce gdzie jest subwoofer 🙄 wszyscy piszą że bas jest nie kierunkowy, a ja to cholerstwo zawsze słyszę i lokalizuje... Przypuszczam że kwestia małej stromości filtrów i przepuszczania wyższych tonów. Niestety każdy sub tak trochę ma. Aktualnie mam Quadrale grające od 33Hz,koryguje trochę EQ mody pokoju, ale mam wreszcie wrażenie że bas jest na środku jak powinien być 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, djdom111 said:

AP zdecydowanie mają najlepszą średnicę, góra jest dobra, powiedziałbym, że trochę lepsza niż w goldach (może być to jednak różnica w akustyce pomieszczenia i elektroniki).

A gdzie słuchałeś tych AP? W salonie?

Jeśli tak, to może spróbuj wypożyczyć je do domu i sprawdź jak zagrają. Może być tak, że jednak w innej akustyce tego basu nie będzie Ci brakowało. Ilość basu można też nieco "regulować" np. dosuwając lub odsuwając kolumny od tylnej ściany.

Dodatkowo widzę, że te AP mają woofer na bocznej ściance. Nie wiem jaki masz układ pomieszczenia, ale jeżeli kolumny będę stały po bokach jakiejś szafki RTV, to to też wzmocni trochę bas.

No i jeżeli weźmiesz np. SA30, to za pomocą Dirac Live możesz sobie ten bas tak czy siak trochę podbić. Będzie na pewno lepszej jakości niż z suba. Jedynym mankmantem jest to, że ograniczysz sobie nieco maksymalną głośność (DL nie może podbić czegoś ponad możliwości głośników, więc zrobi sobie sztuczny bufor na to podbicie basu, ograniczając właśnie max głośność).

Ja bardzo lubię Goldy, ale absolutnie na nie nie namawiam, jeżeli bardziej podeszły Ci AP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Osobiście nie słyszałem ale kolega był zachwycony dźwiękiem kolumn Opera Seconda. Może warto je sprawdzić 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Ja Ci odpisze 😉 ja długo miałem monitory plus różne suby. Z dobrze grających i tanich mogę polecić Rel T5/i oraz Quadral Qube 8/10 te słuchałem/miałem. Ale przeszedłem na podłogówki, bo zawsze słyszałem miejsce gdzie jest subwoofer 🙄 wszyscy piszą że bas jest nie kierunkowy, a ja to cholerstwo zawsze słyszę i lokalizuje... Przypuszczam że kwestia małej stromości filtrów i przepuszczania wyższych tonów. Niestety każdy sub tak trochę ma. Aktualnie mam Quadrale grające od 33Hz,koryguje trochę EQ mody pokoju, ale mam wreszcie wrażenie że bas jest na środku jak powinien być 

Mam osobiście Tel T9/i. U mnie stoi z racji braku innego miejsca w którym mógłbym go postawić za i pomiędzy kolumnami na szafce TV (lekkie przesunięcie od środka w prawą stronę - bliżej kąta ściany). Ciężko powiedzieć czy słyszę jego miejsce, pewnie tak jest, ale z racji jego położenia jest gdzieś blisko środka "sceny".  Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie sub po włączeniu, dodaje muzyce powietrza, głębi. Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie nie licząc basu z pylonami mam wrażenie, że całość gra lepiej z sub-em niż bez...

13 godzin temu, felix napisał:

A gdzie słuchałeś tych AP? W salonie?

Jeśli tak, to może spróbuj wypożyczyć je do domu i sprawdź jak zagrają. Może być tak, że jednak w innej akustyce tego basu nie będzie Ci brakowało. Ilość basu można też nieco "regulować" np. dosuwając lub odsuwając kolumny od tylnej ściany.

Dodatkowo widzę, że te AP mają woofer na bocznej ściance. Nie wiem jaki masz układ pomieszczenia, ale jeżeli kolumny będę stały po bokach jakiejś szafki RTV, to to też wzmocni trochę bas.

No i jeżeli weźmiesz np. SA30, to za pomocą Dirac Live możesz sobie ten bas tak czy siak trochę podbić. Będzie na pewno lepszej jakości niż z suba. Jedynym mankmantem jest to, że ograniczysz sobie nieco maksymalną głośność (DL nie może podbić czegoś ponad możliwości głośników, więc zrobi sobie sztuczny bufor na to podbicie basu, ograniczając właśnie max głośność).

Ja bardzo lubię Goldy, ale absolutnie na nie nie namawiam, jeżeli bardziej podeszły Ci AP.

Tak słuchałem w salonie, niestety wypożyczenie nie wchodzi w grę :(... Te kolumny (AP) mają głośnik basowy umieszczony z boku, ale "dziwny" wylot przez jakąś piankę mają od dołu (nie wiem czy stolik w tym momencie coś pomoże). Wiem, że przysunięcie kolumn w stronę ścian powoduje zwiększenie basu, natomiast u mnie bardzo mocno zmniejsza głębię sceny (przynajmniej na pylonach). Są ustawione ok 40-50cm od ściany tylnej, podczas odsłuchu często je wysuwam do 80-85cm, aby trochę scena poszła do tyłu. Co do wzmacniacza z korekcją akustyki jestem już przekonany. Większy problem jest z jego wyborem. Arcama nie ma prawie nigdzie na stanie aby móc go przetestować, szczególnie Dirac Live vs RoomPerfect. Z drugiej strony jest Lyngdorf z RP ale, najmniejsza wersja 1120 jest trochę słaba (2x120 - 4ohm), 3400 bardzo mi się podobała, ale katalogowo to 25k, a pośredni 2170 jest już praktycznie niedostępny i brakuje mu sieciowości, panie jak żyć? 

8 godzin temu, Kejup napisał:

Witam.

Osobiście nie słyszałem ale kolega był zachwycony dźwiękiem kolumn Opera Seconda. Może warto je sprawdzić 😉

Postaram się je jeszcze odsłuchać, chociaż z wyglądu strasznie mi nie podchodzą. W teście (oczywiście płatnym jak każdy 😉 ) stwierdzono, że wyglądają na kilka razy droższe, dla mnie wyglądają jak tańszy model Pylona Sapphire 31, który zresztą wcześniej miałem... Inna sprawa, że to na dźwięku najmocniej mi zależy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, djdom111 said:

Mam osobiście Tel T9/i. U mnie stoi z racji braku innego miejsca w którym mógłbym go postawić za i pomiędzy kolumnami na szafce TV (lekkie przesunięcie od środka w prawą stronę - bliżej kąta ściany). Ciężko powiedzieć czy słyszę jego miejsce, pewnie tak jest, ale z racji jego położenia jest gdzieś blisko środka "sceny".  Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie sub po włączeniu, dodaje muzyce powietrza, głębi. Nie wiem czy tak powinno być, ale u mnie nie licząc basu z pylonami mam wrażenie, że całość gra lepiej z sub-em niż bez...

Hmmm, to jeżeli granie z subem Ci odpowiada, to może nie ma sensu kombinować, tylko wziąć te AP? Mając je w domu, możesz pokombinować - uda się bez suba, to dobrze, nie uda się to też ok.

20 minutes ago, djdom111 said:

Tak słuchałem w salonie, niestety wypożyczenie nie wchodzi w grę 😞

Szkoda, to byłby najlepszy test.

21 minutes ago, djdom111 said:

Te kolumny (AP) mają głośnik basowy umieszczony z boku, ale "dziwny" wylot przez jakąś piankę mają od dołu (nie wiem czy stolik w tym momencie coś pomoże).

Bas promieniuje zarówno bezpośrednio z głośnika, jak i tunelu bass reflex, czyli stolik tak czy siak pomoże, bo trochę wzmocni falę bezpośrednią.

Inna sprawa, że wiele salonów ma tak zrobione pomieszczenia, że większość kolumn brzmi w nich "chudo". Wstawisz je do mieszkania i będzie inaczej.

31 minutes ago, djdom111 said:

Arcama nie ma prawie nigdzie na stanie aby móc go przetestować, szczególnie Dirac Live vs RoomPerfect. Z drugiej strony jest Lyngdorf z RP ale, najmniejsza wersja 1120 jest trochę słaba (2x120 - 4ohm), 3400 bardzo mi się podobała, ale katalogowo to 25k, a pośredni 2170 jest już praktycznie niedostępny i brakuje mu sieciowości, panie jak żyć? 

Ciekawe z Arcamem. Do tej pory był raczej bez problemów dostępny. Być może też ich dotknął kryzys z półprzewodnikami i transportem z Chin (SA30 jest produkowany w Chinach)?

Nie wiem na ile te AP są trudnym obciążeniem, ale TDAI-1120 może być wystarczający mocowo. Do sprawdzenia. 3400 jest fajny, ale drogi.

Jest jeszcze NAD M10 (trochę droższy od Arcama i Lyngdorfa) i teraz będzie nowy NAD C399 z nowym modułem MDC2 BluOS, który obsługuje Dirac Live. Powinien być tańszy od M10, w okolicach właśnie SA30 i jest od niego (M10) mocniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, felix napisał:

Hmmm, to jeżeli granie z subem Ci odpowiada, to może nie ma sensu kombinować, tylko wziąć te AP? Mając je w domu, możesz pokombinować - uda się bez suba, to dobrze, nie uda się to też ok.

Szkoda, to byłby najlepszy test.

Bas promieniuje zarówno bezpośrednio z głośnika, jak i tunelu bass reflex, czyli stolik tak czy siak pomoże, bo trochę wzmocni falę bezpośrednią.

Inna sprawa, że wiele salonów ma tak zrobione pomieszczenia, że większość kolumn brzmi w nich "chudo". Wstawisz je do mieszkania i będzie inaczej.

Ciekawe z Arcamem. Do tej pory był raczej bez problemów dostępny. Być może też ich dotknął kryzys z półprzewodnikami i transportem z Chin (SA30 jest produkowany w Chinach)?

Nie wiem na ile te AP są trudnym obciążeniem, ale TDAI-1120 może być wystarczający mocowo. Do sprawdzenia. 3400 jest fajny, ale drogi.

Jest jeszcze NAD M10 (trochę droższy od Arcama i Lyngdorfa) i teraz będzie nowy NAD C399 z nowym modułem MDC2 BluOS, który obsługuje Dirac Live. Powinien być tańszy od M10, w okolicach właśnie SA30 i jest od niego (M10) mocniejszy.

Ten NAD m10 wygląda ciekawie, mam nadzieję, że jest sporo lepszy od mojego C388. Gorzej z ceną bo z ciężko przez top hifi z dużym rabatem, c399 + dodatkowy moduł będzie stosunkowo drogi... Słuchałeś może tego M10? Ciekawi mnie porównanie do Arcama i Lyngdorfa. W m10 trzeba dopłacić $99 do pełnego Dirac, czy Arcam też ma okrojonego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, djdom111 said:

Ten NAD m10 wygląda ciekawie, mam nadzieję, że jest sporo lepszy od mojego C388. Gorzej z ceną bo z ciężko przez top hifi z dużym rabatem

No niestety Top nie daje dużych rabatów. Jak zastanawiałem się nad tym M10, to nie chcieli zejść poniżej chyba 11k.

14 minutes ago, djdom111 said:

c399 + dodatkowy moduł będzie stosunkowo drogi...

Trzeba poczekać, jak go wycenią. Nie może być droższy niż M10 raczej. Strzelam, że powonien być w okolicach SA30, ale mogę się mylić.

15 minutes ago, djdom111 said:

Słuchałeś może tego M10? Ciekawi mnie porównanie do Arcama i Lyngdorfa.

Słuchałem i dla mnie Arcam wypada lepiej. Ale słuchałem go tylko w salonie, więc bez DL i z jakimiś Bowersami. Urządzenie bardzo fajne, ładne i dobrze wykonane. Dźwiękowo Arcam odpowiadał mi bardziej, ale w sumie nie wiem jakby było w domu, z DL i z moimi kolumnami.

Inna sprawa, że u mnie M10 przegrał przede wszystkim z... żoną 🙂 Nie podobał jej się.

"Saute" powinien być trochę lepszy od 388, ale jak zaprzęgniesz DL, to różnia będzie dużo większa.

18 minutes ago, djdom111 said:

W m10 trzeba dopłacić $99 do pełnego Dirac, czy Arcam też ma okrojonego?

Arcam ma pełną wersją Dirac standardowo, bez dopłaty. W NADach standardowo jest korekcja do 500Hz, a za dopłatą w pełnym paśmie. Inna sprawa, że znam osoby którym to wystarcza, bo chcą skorygować tylko bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, felix napisał:

No niestety Top nie daje dużych rabatów. Jak zastanawiałem się nad tym M10, to nie chcieli zejść poniżej chyba 11k.

Trzeba poczekać, jak go wycenią. Nie może być droższy niż M10 raczej. Strzelam, że powonien być w okolicach SA30, ale mogę się mylić.

Słuchałem i dla mnie Arcam wypada lepiej. Ale słuchałem go tylko w salonie, więc bez DL i z jakimiś Bowersami. Urządzenie bardzo fajne, ładne i dobrze wykonane. Dźwiękowo Arcam odpowiadał mi bardziej, ale w sumie nie wiem jakby było w domu, z DL i z moimi kolumnami.

Inna sprawa, że u mnie M10 przegrał przede wszystkim z... żoną 🙂 Nie podobał jej się.

"Saute" powinien być trochę lepszy od 388, ale jak zaprzęgniesz DL, to różnia będzie dużo większa.

Arcam ma pełną wersją Dirac standardowo, bez dopłaty. W NADach standardowo jest korekcja do 500Hz, a za dopłatą w pełnym paśmie. Inna sprawa, że znam osoby którym to wystarcza, bo chcą skorygować tylko bas.

Byłem dzisiaj w top hifi i poniżej 11 nie chcą go sprzedać, najtaniej znalazłem powystawowy za 10… Arcama i lyngdorfa 2170, jestem w stanie 15-20% taniej kupić niż m10. Tylko nie da się wypożyczyć…W sumie jedynie co fajnie wychodzi cenowo z m10 to elac vela 407, w sumie 21. Fajne grają ale mam wrażenie, że raczej do mojej powierzchni powinny być 409tki, dodatkowo 407 są 2,5 drożne. 
Jeżeli mówimy o wyglądzie to m10 najbardziej mi się podoba. Kolejna rzecz to to, że m10 ma 100w. Nie sądzisz, że te „male” pudełeczka nie wyciągną z kolumn tego co powinny? Nie chodzi mi zupełnie o głośność, lubię w miarę cicho słuchać. Co do wyceny c399, to z modułem będzie koło 11. Mam już straszny mętlik w głowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez djdom111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że M10 jest najdroższy z nich i niestety nic z tym nie zrobisz. Ale ogólnie całkiem przyjemny klocek, zwłaszcza biorąc pod uwagę design, choć brzmieniowo wolę Arcama.

1 hour ago, djdom111 said:

W sumie jedynie co fajnie wychodzi cenowo z m10 to elac vela 407, w sumie 21. Fajne grają ale mam wrażenie, że raczej do mojej powierzchni powinny być 409tki, dodatkowo 407 są 2,5 drożne.

Vele fajnie grają, ale z 409 na pewno się w budżecie nie zmieścisz 🙂

Czy 407 sprawdziłoby się u Ciebie, to nie wiem...

2 hours ago, djdom111 said:

Jeżeli mówimy o wyglądzie to m10 najbardziej mi się podoba. Kolejna rzecz to to, że m10 ma 100w. Nie sądzisz, że te „male” pudełeczka nie wyciągną z kolumn tego co powinny? Nie chodzi mi zupełnie o głośność, lubię w miarę cicho słuchać.

Wszystko zależy od kolumn, ale z większością M10 spokojnie sobie poradzi i będzie dobrze. Choć paradoksalnie przy cichym słuchaniu moc też się przydaje.

2 hours ago, djdom111 said:

Co do wyceny c399, to z modułem będzie koło 11.

Jeżeli tak wycenią, to strzał w stopę. Właściwie jedyna przewaga C399 to moc, więc większość ludzi i tak kupi M10 dla designu, jeżeli będę realnie w tej samej cenie.

Chyba, że 11 - jakiś rabat. Wtedy może wyjść podobnie do Arcama i już warto się zastanowić.

2 hours ago, djdom111 said:

Mam już straszny mętlik w głowie.

Witamy w naszym świecie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2021 o 00:28, Kejup napisał:

Witam.

Osobiście nie słyszałem ale kolega był zachwycony dźwiękiem kolumn Opera Seconda. Może warto je sprawdzić 😉

Dzisiaj miałem okazję posłuchać Opera Quinta, z tego co widzę to taka lepsza Seconda. Powiem tak wrażenia pozytywne, natomiast w porównaniu do AP... Napewno grają inaczej, więcej basu środek jakby w tyle, trochę gorsza góra. Ale katalogowo to też inna półka cenowa. Grają pozytywnie proporcjonalnie do ceny (nie grają o 1/3 gorzej - katalogowo). W porównaniu jednak AP wychodzi lepiej, przynajmniej w mojej opinii. 

15 godzin temu, felix napisał:

To prawda, że M10 jest najdroższy z nich i niestety nic z tym nie zrobisz. Ale ogólnie całkiem przyjemny klocek, zwłaszcza biorąc pod uwagę design, choć brzmieniowo wolę Arcama.

Vele fajnie grają, ale z 409 na pewno się w budżecie nie zmieścisz 🙂

Czy 407 sprawdziłoby się u Ciebie, to nie wiem...

Wszystko zależy od kolumn, ale z większością M10 spokojnie sobie poradzi i będzie dobrze. Choć paradoksalnie przy cichym słuchaniu moc też się przydaje.

Jeżeli tak wycenią, to strzał w stopę. Właściwie jedyna przewaga C399 to moc, więc większość ludzi i tak kupi M10 dla designu, jeżeli będę realnie w tej samej cenie.

Chyba, że 11 - jakiś rabat. Wtedy może wyjść podobnie do Arcama i już warto się zastanowić.

Witamy w naszym świecie 🙂

Kurczę dzisiaj też porównałem na AP lyngdorfa 1120 z 3400... Hm no czuć brak mocy, lub po prostu, że jest gorszy. No ale co się dziwić patrząc na cenę, miałby być lepszy heh?...  M10 ma 100W, czyli teoretycznie przy 4ohm mniej niż ten Lyngdorf, ale bez testu nic nie będę w stanie powiedzieć. Nie znasz może jakiegoś innego wzmaka z korekcją takiego po środku? Może spróbuję jakoś dogadać się z Arcamem i Lyngdorfem 2170 (chociaż tu trochę mi przeszkadza brak sieciowości), ale to dopiero jak wybiorę kolumny. Z tym jak widzisz od kiedy jestem w "Waszym świecie" nie jest łatwo. Zastanawiam się jeszcze nad tymi Elocowymi maleństwami 407, ale nie jestem ich bezpośrednio w stanie porównać z AP. Dzisiaj doszło do ciekawej sytuacji w jednej z sieciówek stwierdzono rzeczywistość, że nie warto używać korekcji bo zakłamuje i wytwarza sztuczny dźwięk, hm... pierwsze co pomyślałem sobie w głowie, kurde brak odpowiedniej akustyki też chyba powoduje pewną sztuczność w przekazie... natomiast dalsza część wypowiedzi była rozwiązaniem, że zalecają przebudować pokój... W sumie porada trafna tylko szkoda, że dla większości ludzi nierzeczywista.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, djdom111 said:

Kurczę dzisiaj też porównałem na AP lyngdorfa 1120 z 3400... Hm no czuć brak mocy, lub po prostu, że jest gorszy. No ale co się dziwić patrząc na cenę, miałby być lepszy heh?

Pytanie, czy było 2,5x gorzej, bo taka mniej wiecej jest różnica w cenie 🙂

Wiesz, to jest niestety problem. Każdy chce jak najlepiej wydać pieniądze, tylko jak zaczynamy sięgać (w ramach testów) po coraz droższe klocki, to one prawie w każdym przypadku będą lepsze, niż te w które celujemy 🙂

Osobiście wydałem na sprzęt dużo więcej, niż pierwotnie planowałem, a i tak mam de facto budżetówkę 🙂

Pytanie na ile twój budżet da się rozciągnąć, żeby zacząć szukać w droższych urządzeniach? Jeśli nie jesteś w stanie rozciągnąć go do poziomy TDAI-3400, to nie słuchaj tego wzmacniacza, bo i tak go nie kupisz, a tylko zepsuje Ci odbiór TDAI-1120. To taka rada ode mnie. Nie wyskakuj za bardzo poza budżet, chyba że jednak możesz go rozciągnąć. W innym przypadku czeka Cię zawód, albo po prostu nic nie kupisz.

54 minutes ago, djdom111 said:

Nie znasz może jakiegoś innego wzmaka z korekcją takiego po środku?

Niestety, na razie na rynku jest bardzo mało takich wzmiacniaczy z dobrą korekcją. W tym budżecie nie znam innych, poza tymi już wymienionymi - M10, C399, SA30 i TDAI-1120. Pewnie z czasem coś się zacznie pojawiać, ale zobaczymy.

56 minutes ago, djdom111 said:

Lyngdorfem 2170 (chociaż tu trochę mi przeszkadza brak sieciowości)

Oczywiście nie jest to to samo, ale tutaj zawsze można ten brak obejść za pomocą jakiegoś RaspberryPI z nakładką SPIDF.

57 minutes ago, djdom111 said:

dopiero jak wybiorę kolumny. Z tym jak widzisz od kiedy jestem w "Waszym świecie" nie jest łatwo. Zastanawiam się jeszcze nad tymi Elocowymi maleństwami 407, ale nie jestem ich bezpośrednio w stanie porównać z AP.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo?

Możesz poszukaj jakiegoś salonu, który miałby jedne i drugie na stanie? Wydaje mi się, że Top nie ma wyłączności na Elaca.

Albo po prostu weź te Goldy 300 i miej problem z głowy - zadowolony i tak będziesz 😄

59 minutes ago, djdom111 said:

Dzisiaj doszło do ciekawej sytuacji w jednej z sieciówek stwierdzono rzeczywistość, że nie warto używać korekcji bo zakłamuje i wytwarza sztuczny dźwięk, hm... pierwsze co pomyślałem sobie w głowie, kurde brak odpowiedniej akustyki też chyba powoduje pewną sztuczność w przekazie... natomiast dalsza część wypowiedzi była rozwiązaniem, że zalecają przebudować pokój... W sumie porada trafna tylko szkoda, że dla większości ludzi nierzeczywista.  

To jest tylko częściowo prawda. Tak, najlepiej zrobić sobie dobrze pomieszczenie. Ta część jest prawdziwa.

Ale wcale nie jest tak, że wtedy DSP nic nie da. DSP również w dobrych pomieszczeniach potrafi poprawić brzmienie.

Generalnie to takie przekonania starych audiofili, na podstawie DSP sprzed 20 lat... Obecnie sytuacja się zmieniła i DSP jest coraz częściej wykorzystywane i coraz lepiej brzmi.

Oczywiście jeżeli ktoś ma super zaadaptowane pomieszczenie i naprawdę high-endowy sprzęt (za kilkaset tysięcy), to jest szansa że DSP coś zepsuje i będzie wąskim gardłem. Ale w przypadku "normalnego" sprzętu zwykle więcej jednak naprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, djdom111 napisał:

Dzisiaj miałem okazję posłuchać Opera Quinta, z tego co widzę to taka lepsza Seconda. Powiem tak wrażenia pozytywne, natomiast w porównaniu do AP... Napewno grają inaczej, więcej basu środek jakby w tyle, trochę gorsza góra. Ale katalogowo to też inna półka cenowa. Grają pozytywnie proporcjonalnie do ceny (nie grają o 1/3 gorzej - katalogowo). W porównaniu jednak AP wychodzi lepiej, przynajmniej w mojej opinii. 

Dzięki za info 🙂

Tak sobie pomyślałem że gdybym to ja miał 15 tys do wydania na kolumny to zdecydowanie sprawdziłbym YB Audio. 

A jakbyś mógł dołożyć to za 18 tysi są Huracany RS.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, felix napisał:

Pytanie, czy było 2,5x gorzej, bo taka mniej wiecej jest różnica w cenie 🙂

Wiesz, to jest niestety problem. Każdy chce jak najlepiej wydać pieniądze, tylko jak zaczynamy sięgać (w ramach testów) po coraz droższe klocki, to one prawie w każdym przypadku będą lepsze, niż te w które celujemy 🙂

Osobiście wydałem na sprzęt dużo więcej, niż pierwotnie planowałem, a i tak mam de facto budżetówkę 🙂

Pytanie na ile twój budżet da się rozciągnąć, żeby zacząć szukać w droższych urządzeniach? Jeśli nie jesteś w stanie rozciągnąć go do poziomy TDAI-3400, to nie słuchaj tego wzmacniacza, bo i tak go nie kupisz, a tylko zepsuje Ci odbiór TDAI-1120. To taka rada ode mnie. Nie wyskakuj za bardzo poza budżet, chyba że jednak możesz go rozciągnąć. W innym przypadku czeka Cię zawód, albo po prostu nic nie kupisz.

Niestety, na razie na rynku jest bardzo mało takich wzmiacniaczy z dobrą korekcją. W tym budżecie nie znam innych, poza tymi już wymienionymi - M10, C399, SA30 i TDAI-1120. Pewnie z czasem coś się zacznie pojawiać, ale zobaczymy.

Oczywiście nie jest to to samo, ale tutaj zawsze można ten brak obejść za pomocą jakiegoś RaspberryPI z nakładką SPIDF.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo?

Możesz poszukaj jakiegoś salonu, który miałby jedne i drugie na stanie? Wydaje mi się, że Top nie ma wyłączności na Elaca.

Albo po prostu weź te Goldy 300 i miej problem z głowy - zadowolony i tak będziesz 😄

To jest tylko częściowo prawda. Tak, najlepiej zrobić sobie dobrze pomieszczenie. Ta część jest prawdziwa.

Ale wcale nie jest tak, że wtedy DSP nic nie da. DSP również w dobrych pomieszczeniach potrafi poprawić brzmienie.

Generalnie to takie przekonania starych audiofili, na podstawie DSP sprzed 20 lat... Obecnie sytuacja się zmieniła i DSP jest coraz częściej wykorzystywane i coraz lepiej brzmi.

Oczywiście jeżeli ktoś ma super zaadaptowane pomieszczenie i naprawdę high-endowy sprzęt (za kilkaset tysięcy), to jest szansa że DSP coś zepsuje i będzie wąskim gardłem. Ale w przypadku "normalnego" sprzętu zwykle więcej jednak naprawi.

Niestety budżetu już nie rozciągnę na 3400, słuchałem go tylko dlatego, żeby zobaczyć czy i jaka jest różnica z założeniem, że i tak będę jak coś celował w 2170. Co do malinki zgadza się jest taka opcja. Czy może testowałeś takie rozwiązanie? Dokładnie chodzi mi o jakość karty dźwiękowej hifiberry (będę używał tylko optyka), digi+ vs digi2 vs allo, masz może na ten temat wiedzę? Jeżeli mogę pociągnąć ten temat to będę wdzięczny za opinię również w sprawie volumio vs moode. Mam raspberry pi nawet dwa, pytanie czy na już zainstalowany raspbian doinstalować te systemy, czy muszą być malinka bezpośrednio dedykowana do tego i inne rzeczy nie wchodzą w grę (mam homebridge i serwer DLNA na jednej z nich).

Miałem ograniczać już sobie opcje, a przed Twoją wypowiedzią też mi przyszło na myśl aby może powrócić do Goldów 😉

Dodatkowo kolega @Kejup dodał propozycję YB Audio. Miałeś okazję kiedykolwiek je widzieć słyszeć? Huracany podobne są trochę do pojechanych w sieci Jasperów Pylona (wg. mnie są brzydsze, ale mają o jeden przetwornik więcej i wysokotonówka jest lepsza). Pytanie jak grają?

  

9 godzin temu, Kejup napisał:

Dzięki za info 🙂

Tak sobie pomyślałem że gdybym to ja miał 15 tys do wydania na kolumny to zdecydowanie sprawdziłbym YB Audio. 

A jakbyś mógł dołożyć to za 18 tysi są Huracany RS.

 

Dzięki za propozycję odnośnie YB Audio. Ponowię tekst powyższy, do @felix "Miałeś okazję kiedykolwiek je widzieć słyszeć? Huracany podobne są trochę do pojechanych w sieci Jasperów Pylona (wg. mnie są brzydsze, ale mają o jeden przetwornik więcej i wysokotonówka jest lepsza). Pytanie jak grają?". Po jedynym teście w necie wydają się ocieplone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djdom111 napisał:

Niestety budżetu już nie rozciągnę na 3400, słuchałem go tylko dlatego, żeby zobaczyć czy i jaka jest różnica z założeniem, że i tak będę jak coś celował w 2170. Co do malinki zgadza się jest taka opcja. Czy może testowałeś takie rozwiązanie? Dokładnie chodzi mi o jakość karty dźwiękowej hifiberry (będę używał tylko optyka), digi+ vs digi2 vs allo, masz może na ten temat wiedzę? Jeżeli mogę pociągnąć ten temat to będę wdzięczny za opinię również w sprawie volumio vs moode. Mam raspberry pi nawet dwa, pytanie czy na już zainstalowany raspbian doinstalować te systemy, czy muszą być malinka bezpośrednio dedykowana do tego i inne rzeczy nie wchodzą w grę (mam homebridge i serwer DLNA na jednej z nich).

Miałem ograniczać już sobie opcje, a przed Twoją wypowiedzią też mi przyszło na myśl aby może powrócić do Goldów 😉

Dodatkowo kolega @Kejup dodał propozycję YB Audio. Miałeś okazję kiedykolwiek je widzieć słyszeć? Huracany podobne są trochę do pojechanych w sieci Jasperów Pylona (wg. mnie są brzydsze, ale mają o jeden przetwornik więcej i wysokotonówka jest lepsza). Pytanie jak grają?

  

Dzięki za propozycję odnośnie YB Audio. Ponowię tekst powyższy, do @felix "Miałeś okazję kiedykolwiek je widzieć słyszeć? Huracany podobne są trochę do pojechanych w sieci Jasperów Pylona (wg. mnie są brzydsze, ale mają o jeden przetwornik więcej i wysokotonówka jest lepsza). Pytanie jak grają?". Po jedynym teście w necie wydają się ocieplone.

No niestety nie ale musisz traktować moje propozycje tylko i wyłącznie jako podpowiedź do ewentualnego sprawdzenia. Sam osobiście nie kupiłbym tak drogich kolumn bez wcześniejszego sprawdzenia bo jak sądze grają one na pewno wyśmienicie, kwestia tego czy wpasują się w Twój gust i oczekiwania 🙂

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, djdom111 said:

Niestety budżetu już nie rozciągnę na 3400, słuchałem go tylko dlatego, żeby zobaczyć czy i jaka jest różnica z założeniem, że i tak będę jak coś celował w 2170.

Jasne, rozumiem. Tylko tak jak mówię - to taka trochę pułapka. Jak posłuchasz powiedzmy TDAI-1120 i czegoś z jego pułapu cenowego, to stwierdzisz że gra fajnie. Ale jeśli posłuchasz go obok TDAI-3400 to już wypadnie kiepsko i to wrażenie zostaje w pamięci. Dlatego przynajmniej moim zdaniem, lepiej odpuścić odsłuchy droższego sprzętu, jeżeli nie możemy rozszerzyć na niego budżetu. Bo niestety prawie zawsze to ten droższy zagra lepiej 🙂

1 hour ago, djdom111 said:

Co do malinki zgadza się jest taka opcja. Czy może testowałeś takie rozwiązanie? Dokładnie chodzi mi o jakość karty dźwiękowej hifiberry (będę używał tylko optyka), digi+ vs digi2 vs allo, masz może na ten temat wiedzę? Jeżeli mogę pociągnąć ten temat to będę wdzięczny za opinię również w sprawie volumio vs moode.

Nie testowałem, więc tu nie pomogę. Wiem tyle, co ludzie piszą. Są wątki na temat RPi jako streamera. Może po prostu poczytaj i spróbuj znaleźć odpowiednie info. O ile wybór nakładki wiąże się z wydatkiem (choć uważam, że w przypadku transportów cyfrowych nie ma co szaleć), to już wybór softu jest o tyle prosty, że możesz po prostu jeden i drugi przetestować.

1 hour ago, djdom111 said:

Miałeś okazję kiedykolwiek je widzieć słyszeć? Huracany podobne są trochę do pojechanych w sieci Jasperów Pylona (wg. mnie są brzydsze, ale mają o jeden przetwornik więcej i wysokotonówka jest lepsza). Pytanie jak grają?

Znowu - YB nie słyszałem, więc nie będę się wypowiadał. Wiem tylko, że mają bardzo dobre opinie.

Natomiast tu trzeba się chyba skupiać na poszczególnych modelach. YB robi duż konstrukcji "customowych" pod gust klienta i one mogą grać zupełnie inaczej. W przypadku firm typu Monitor Audio, Dynaudio czy B&W masz tzw. "formowy dźwięk". Czyli można zwykle względnie bezpiecznie założyć, że skoro tańszy model brzmi tak czy siak, to doższy będzie miał podobną charakterystykę, tylko zagra lepiej. W przypadku YB już tak chyba nie jest, więc lepiej rozmawiać o konkretnych modelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.